Ve dvou letech pije převážně mléko, skoro nic nejí

jasminy
6. lis 2012

Moje dcera je zdravé a velmi živé dítě, ale skoro nic nejí. Radši vypije mléko než by si dala normální jídlo. Zkoušela jsem tzv. vyhladovět, ale chce zase mléko, i když jí nabídnu cokoli jiného k jídlu. Má někdo taky takové dítě? Děti na hřišti jedí ovoce, koláče, chleba, atd. Už ani nehledám radu co s tím, ale ujištění, že snad nejsem sama.

sylvar
6. lis 2012

uklidním tě, zlepší se to 😉
moje dcera byla to samé, pomohlo jí nabízet víc zeleniny, ovoce, přesnídávky, těstoviny, prostě najít něco, co by jí trochu chutnalo a postupně mléko ubírat, držím palce 😉

januzza80
6. lis 2012

@jasminy Ahojky to chce cas a u holcicek zvlast jsou takove,ze ji jen to co chteji.Ja mam dvouletaka chlapecka a miluje strasne mleko a on to stejne,ale uz ji vsechno,ale na 1.miste je to mleko.Roste krasne,sice neni nejak velikej,ale doktorka je spokojena.

llluckaaa
6. lis 2012

@jasminy Já tě taky povzbudím. U nás je ve 4 letech stále nejoblíbenějším jídlem mléko, začíná a končí s ním den a ještě stihne jednu, dvě flašky přes den. Ale už se naučil jíst i jiné věci (ovoce a zeleninu moc ne, ale chleba s máslem a sýrem nebo termix si dá taky rád). Trošku mi to množství mléka za den začalo vadit, tak jsem začala mléko ředit (připravuji UM, takže dám do stejného množství vody míň odměrek UM), má to výhodu, že tolik nezasytí, ale pomáhá udržovat pitný režim.

naomi6
7. lis 2012

@jasminy Také tě uklidním. Buď ráda, že pije mléko. Některé děti ho naopak vůbec nechtějí a to je pak horší. No a s tím jídlem buď naprosto v klidu. My s bráchou jsme byli prý strašně živí a šikovní, ale nejedli jsme vůbec nic. Časem se to zlepšilo. Vyrostli jsme a dnes jíme naopak všechno. 😉 Ale chápu, že to člověka musí dost trápit. Naše malá naopak sní všechno a po dvouchodovém obědě chce ještě přidat. Zase mám strach, aby nebyla tlustá..... Držím palce. Ahoj

jasminy
autor
7. lis 2012

@sylvar
@januzza80
@llluckaaa
@naomi6
Všem díky za povzbuzení. Dneska jsem se večer zeptala: co budeš papat k večeři? A odpověď: mlíko! Ach jo.... ☹

cuci25
7. lis 2012

Moje nejlepší kamarádka má chlapečka, který jí kolem druhého roku přestal jíst a vyžadoval jen mléko. Hrozně se tím trápila, pořád vymýšlela, co mu uvařit, aby mu chutnalo, ale nechtěl nic a to býval jedlík už od půl roka. Nikdo neví, proč přestal najednou jíst. Doktorka řekla, ať dává mléko, když ho chce. Zkoušela i mu ho nedávat třeba den, s tím, že začne jíst, ale vypadalo to, že by asi radši vyhladověl, než dal do pusy něco tuhýho. No už se s tím perou třičtvrtě roku. Jsou dny, kdy sní alespoň polévku, někdy ani to ne....Odmítá i většinu pochoutek, který by ostatní děti hned snědly. Ona už se s tím smířila, ale dlouho musela poslouchat, proč má tak hubený dítě (váží necelých 11kg). Nikdo nechápe, že některý děti prostě nejí...

zolik
7. lis 2012

@jasminy - taky Tě povzbudím a naopak jsi povzbudila Ty mě, že nejsme vyjímka ☹ . Mám chlapečka 2 roky a 3 měsíce. A stále 90% denního jídla tvoří mléko a mléčné výrobky. jí jogurty, ale né všechny, mléko, někdy přesnídávku, mléčnou kaši. Ovoce a zeleninu v syrovém stavu naprosto odmítá, pečivo ho ve velkém procentu dáví, prostě si ho nechá přilepit na patro a pak ho vyzvrací. 😢 a takhle je to od malička. nerad ochutnává nové věci, nezajímá ho to, jen když je v dobrém rozmaru, sní mi třeba zeleninovou polévku, nebo omáčku s mixovanými těstovinami. Ale je to bída, taky stále přemýšlím, vymýšlím, ale nic nevymyslím, nikdy nevím, jaký bude druhý den. Jsem zvědavá, jak příští rok nastoupí do školky 😖 Ale nepříjde mi, že by byl vyhublý. Má 12 kg, není nijak vysoký, příjde mi drobný ale ne vyhublý, asi mu to stačí. Taky už jsem se smířila a doufám, že prostě jednou si to zlomí on sám, do té doby nezbývá, než doufat a nabízet 😉 🙂

llluckaaa
7. lis 2012

@zolik Ahoj, k té školce... taky jsem z toho měla strach, že se tam bude trápit a nebude nic jíst 😒 Chyba lávky, ve školce jí relativně pěkně a podle toho, co říkají učitelky, tak dokonce líp než doma. Naučil se tam jíst zeleninu, sní kovbojské fazole (když jsem to jídlo viděla v jídeláku, tak jsem si říkala, že se ho musím zeptat, jestli snědl celý oběd - a místo očekávaného NE mi odpověděl ANO, ale nešel jsem si přidat 😀 ). Prostě mu tam chutná víc a to i jídla, které doma není ochoten ani ochutnat. On je taky taková konzerva, že nic neznámého nechce strčit do pusy ☹

horakovatereza
7. lis 2012

Taky máme doma "mlíčňáka". Sice si vezme šunku, těstoviny, jogurt, miluje uzené kuřecí maso, ale nejčastěji v zubech drží flašku s mlíkem a chodí s ní (co kdyby byla potřeba), otevře si ledničku, ukáže na krabici s mlíkem a "brm brm" - je mu 17 měsíců a taky čekám, kde si radši vezme čaj - samozřejmě má flašku i s čajem, cucne si, ale mlíko je mlíko!

jasminy
autor
8. lis 2012

@zolik Taky čekám, kdy se to zlomí. Ze dne na den se naučila usnout sama. Předtím usínala houpáním v náručí. Nechtěla být přikrytá peřinou, najednou pod ní spí. Tak pořád doufám, že začne jíst normálně. Tolik věcí už ty děti zvládly samy...Taky není vyhublá, vypadá naprosto normálně - jako dítě živené jídlem a ne jen mlíkem 🙂 .

julianka2017
14. říj 2019

@jasminy dobry vecer, ctu si tady vase prispevky a jsme na tom teda s moji 2 letou dcerou stejne🤦‍♀️Uz nevim co dal... koukam, ze prispevky jsou z roku 2012, tak bych byla rada za info jak jste daleko a jestli (doufam ze ano) uz normalne jite😍

pavca1982
14. říj 2019

Mám taky takové dítě. Mám syna skoro 11m. a dceru 2roky a 8m. a ta se kojí taky, protože blbne s jídlem a kolikrát nic jiného než mléko za celý den neměla a normální jídlo odmítala. Kolem toho druhého roku to bylo nejvíc. Teď už se to celkem srovnává v březnu jí budou 3 roky a kojí se už jen ráno a večer.

pavca1982
14. říj 2019

@julianka2017 Jinak autorka už je neaktivní a její dceři je teď 8 let, tak si myslím, že už to bude OK.

julianka2017
15. říj 2019

@pavca1982 moc dekuji za odpoved😉 ale jsem uz vazne zoufala... kdyz byla miminko, mleko nechtela vubec a ted si ho vybere radsi nez normalni obed🤦‍♀️Jsem uz fakt zoufala... obedy nema vubec😢to jim to mliko opravdu staci? Teda u nas UM...nevim co delam spatne... ale je to uz opravdu na palici🤕jak to zvladate vy? A resila jste to s pediatrem?dekuji za odpoved! Jste moc hodna!

petaov
15. říj 2019

@julianka2017 starší syn byl do tří let pouze na mléku. Nesnědl ani lžičku přikrmů. Doktorka i okolí mi tvrdili,že je to tím, že kojím, že po odstavení se rozjí. V roce a půl jsem ho tedy odstavila (což si dodnes vyčítám). Všichni mi tvrdili, že se i vyspím, no nestalo se ani jedno. Syn nic nejedl a v noci se budil ještě víc. Na UM byl do tří let, pak jsem přešla na rostlinná mléka. Když nastoupil ve třech letech do školky, nepřihlašovala jsem mu ani obědy, protože to byla ztráta peněz. Ani nic nepil, chtěl jen mléko. Časem, jak viděl děti, taky něco zkusil sníst (třeba suchý brambor). Učitelky ho krmily, neuměl ani jíst lžičkou, nikdy totiž nejevil o jídlo zájem. Během školky se to tedy dost zlepšilo, ale ve srovnání s jinými dětmi jedl pořád špatně. Měl rád suché brambory, suché těstoviny, maso odmítal. Na večeři měl jen mléko. Do jídla jsme ho vždycky pobízeli, sám by si neřekl. Až s nástupem do školy se to zlepšilo a přišel třeba sám od sebe, že má hlad. To jsem od něj dřív neslyšela. Teď má 8 let a jí hodně. I když je pořád dost vybíravý v jídle, novinky nevyzkouší, má pár oblíbených jídel, ale pro nás je to úspěch. Takže neboj, s věkem se to zlepší. Jinak mladší syn byl taky kojený a už od prvního příkrmu snědl celou dávku

pavca1982
16. říj 2019

@julianka2017 Neřeším ona jinak dcera prospívá a ti nejedlický období přichází ve vlnách. Někdy je to celkem dobré a někdy je to na palici s ní. Teď už se to dostává docela do normálu. Tak vydržte třeba se to brzo srovná i u Vás.

julianka2017
16. říj 2019

@pavca1982 @petaov maminky moc vam dekuji za povzbuzeni😍 a jsem teda rada, ze v tom nejsem sama...zkusim se na to divat z jineho pohledu a neresit🤦‍♀️ty deti umi byt opravdu hodne palicate🙄Moc dekuji!!!!

anakolut
16. říj 2019

@julianka2017 Mám ti podobné. Chlapeček 18 měsíců a nejraději by taky jen mléko. Občas kousek pečiva, brambor nebo těstoviny. Maxo skoro vůbec. Ovoce a zelenina jak kdy, někdy mnoho a jindy kousek. V podstatě běžné jidlo typu maso, příloha a zelenina dohromady nejí.

julianka2017
16. říj 2019

@anakolut je to na hlavu, ze?🤦‍♀️

anakolut
16. říj 2019

@julianka2017 no, je. Pořád se mu snazim připravovat jídlo a pak ani neochutná... 🤷

julianka2017
16. říj 2019

@anakolut presne, u nas se furt vyhazuje🤦‍♀️

kammerlander
8. dub 2022

@jasminy Dobry večer , já mam holčičku 1,8 měsíců a taky jen mléko u nás taky problem z jídlem už nevím co dělat