Ve kterém měsící jste začali dávat ratolestem jogurty?

veri25
17. zář 2012

Ahojte holky,
chtěla sem se zeptat, ve kterým měsíci jste začali dávat vašim ratolestem jogurty a jakou značku jste nebo ještě používáte?
díky za odpovědi 🙂

eficenka
17. zář 2012

jogurty by se maly začít dávat okolo 7-8 měsíce...
rozhodně nějkaé kvalitní a nejlépe bílé - hollandie, choceňský, aktivie...
nikde ne nízkotučné... Pokud nebude papat bílý, tak do něho třeba přimíchat trochu banánu, ovoce, přesnidávky...

katcha21
17. zář 2012

Malá začla jíst jogurty v 9m, nejdřív bílé, Holandii a Choceňský, potom bílé s trochou přesnídávky, to už pak nechtěla a teď papká ochucené (ovocné, né čokoládové a tak) Holandii, Choceň., Florian a někdy Jogobellu 😉

citun
17. zář 2012

Od sedmi měsíců bílou activii.Ze začátku se šklebil a teď,když vidí kelímek,tak mlaská a křičí ham. 🙂

mrsblack
17. zář 2012

@veri25 bílý jogurt dávám od 8.měsíce, nejdříve jenom Hollandii (tu nám doporučila doktorka, že je pro děti nejlepší), teď už dávám i jiné značky bílých jogurtů (Klasik, Choceňský, Smetanový kunínský), kupované ovocné nedávám vůbec, udělám si ho sama - z domácí marmelády nebo přidám banán, maliny, broskev...Hlavně žádné Kostíky a Dobré mámy a tak, které si na jogurty jenom hrajou 😉

beruska24.9.
17. zář 2012

u starší od cca 10m. (do té doby měla ha mléko), Holandii.
u mladší od 8m., Choceňský (Holandii jsem hned nesehnala, tenhle zachutnal, tak jsem to už nechala při něm).

andelka
17. zář 2012

od 8m, teďka u mladšího asi od 9m. dávala jsem Hollandii, choceňský, Olmu, Jihočeský.

katyxq
17. zář 2012

My vzhledem k alergii jogurt vůbec dávat nebudem, v souvislosti s tím jsem si názor na kravské mléko dost upravila a do roku bych ho nedávala vůbec (ani jako jogurt, kromě obsahu laktózy má stejně nevyvážený obsah minerálů a bílkovin jako mléko) ani zdravému dítěti a pak jen občas.

chucky83
1. pro 2012

Já začla dnes na doporučení Dr., to jest od 6 měsíců a týdne. Také Holandia. Rozhodně mu to chutnalo více, než přesnídávky.