Výživa dítěte bez UM. Je možné kojit do 2-3 let?

nissanek
22. kvě 2008

Máte někdo zkušenost s výživou dítěte bez přechodu na UM? Je to vůbec dneska možné aniž bych kolila do dvou, tří let? Já si myslím, že se to dá, ale nějak nemám nápady. Jinak proti UM nic nemám, ale zjistili nám alergii na bílkovinu kravského mlíka, takže přechod by byl jenom na Nutrilon Pepti II, a ten je prý hořký a Kika neumí vůbec na flašku...a já si říkám, že to přece musí jít i jinak. Snažím se udržet svoje mlíko, ale s příkrmama se to už moc nedá...ubývá. Snad by to šlo jen rozumným jídelníčkem a kojit jenom ráno a večer...

reruna
23. kvě 2008

podívej se nastránky www.kojeni.net, určitě tam najdeš radu, mě už mockrát pomohly 🙂

ivulinda
23. kvě 2008

no neumím si představit dítě kojit do3let.Já naštěstí nekojím takže uff...

ivulinda
23. kvě 2008

myslela jsem to tak,že se pak mimčo těžko odstavuje když nechce

nissanek
autor
23. kvě 2008

no já taky nechci kojit do tří let...ale přijde mi, že to přece nějak musí jít bez přechodu na UM. Prostě jí budu dávat vyvážený jídelníček, na pití bude mít čaj nebo vodu a kojit budu třeba ráno a večer, klidně do dvou let. Ale chci spíš vědět, jestli tady někdo něco takovýho dělá, nebo všichni automaticky přejdou na UM kolem toho jednoho roku....

prada
23. kvě 2008

Já jsem bohužel kojila asi jenom 6 týdnů, mrzí mě to, ale nic nenadělám. Michalka je na UM.

Jinak já osobně(kdybych kojila), tak bych nekojila určitě dýl jak do roku. Mám známou a ta ještě právě dvouletého klučinu stále ráno a večer kojí.Už nechce, ale kluk jí dělá takové scény, že dokud nevytáhne prso, tak řve jako tur. Jen se přicucne, tak je klid. Takže já bych určitě tak dlouho nekojila, ale to je jenom můj názor.

ivulinda
23. kvě 2008

na UM asi přecházet nemusíš poku budeš trochu dýl kojit,na to se raději zeptej doktorky jak dál!proti kojení nic nemám,ale některé mimča se pustit prsa nechtějí.já taky nekojím,neměla jsem vubec mléko

luciass
23. kvě 2008

Nis, podle mě, ty přechody na UM pokud se neudělají do roka, tak pak je hodně malá šance že plně kojený dítko přijme UM, náš případ, kojila sem bez mála 13 měsíců a UM nechce, co z UM sní je tak akorát ta kaše, takže prozatím jí kaše a má jogurty, to je celej náš mléčnej jídelníček
UM sem do ní nedostala možnejma zpusobama a nutit jí nebudu, zkusim to zas za čas, kravský jí nedávám, jen maximálně v bramborový kaši
pokud budeš kojit do dvou let, bude i tak už baštit jogurty a sýry 😉
názor na to jak dlouho se má kojit má každý mudr jiný, je to jen na mamince jak jí to vyhovuje
tak hezký kojení, moc ráda na něj vzpomínam 🙂 😉

melani
23. kvě 2008

ahoj taky rada vzpominam na kojeni a jeste mleko mam,ale Laura nechce ani kojit ani UM....takze ji nenutim a davam jogurty a syry..kdybych to vedela tak bych asi na UM presla driv,kdyz jsem jeste kojila,ale vsude vam dnas rikaji kojte kojte tak jsem kojila a ted mam problem ji naucit pit z lahve i caj...urcite doporucuji od pul roka ucit na lahev 🙂 a kdyz nechce UM tak nenutit ptala jsem se na to Dr a rikala,ze je mozne ze se to povede a nebo ne a taky se nic nedeje

elucinka
23. kvě 2008

melani, tak to jsme na tom dost podobně, Adam se najednou začal sám odstavopvat a nechce MM ani UM. Jí jen jogurty a kaši, Dr. nám řekla, že to stačí, že jsou i děti, které prostě mléko nepijí....jenže poslední dobou je kumšt dostat do něj i čaj a to je na láhev zvyklý, vypije mi max 200ml za den ☹

nissanek
autor
23. kvě 2008

no jo holky...my máme ale tu alergii na bílkovinu kravskýho mlíka, takže jogurty, sýry, pribiňáky,...nepřipadají v úvahu minimálně do donce druhýho roku 🙄 , jediný UM na který bychom mohli přejít je nutrilon Alergy care pro dědičky s alergii na BKM...tak se snažim zjisti cestu uplně bez UM

jo a flašku neumí a asi umět nikdy nebude. poslední dobou ale docela slavím úspěchy s hrnečkem s pítkem (to co neteče od aventu). trochu čaje si z toho vytáhne. ale jestli by z toho pila mlíko to fakt nevím. Před týdnem jsem musela pryč a manžel zkusil dát moje rozmražený mlíko do toho hrnečku a nic...nabrala si to do pusy a s velkým řevem vyprskla 😅

ivulinda
23. kvě 2008

tak uvidíš co bude dál!nemužeme ti nějak poradit,protože tvoje malá má alergii na kravské mléko a nechceš ji dát na UM tak to je pak těžké,ale určo to zvládneš!! 🙂

johanda
23. kvě 2008

nissanek, tak prostě koj více, když to malá potřebuje. Neřeš odstavování, pokud nemáš adekvátní variantu. Můžeš odstříkávat a mlíko přidávat do příkrmů, pokud ma dcerka tendence se odstavit.

ivulinda
23. kvě 2008

nissanek a proč nechceš dát malou na UM???

ria80
23. kvě 2008

Já taky nebudu malý dávat UM a vůbec jsem nad tím nepřemýšlena.Kojit chci dlouho,když bude malá chtít.Jí jogurty,časem bude i sýry,a dělám mléčný kaše.Nevidím důvod,proč bych jí měla ještě dávat UM,at i kdybych nekojila.Ono moc mlíka taky není dobrý,zahlenuje to organismus.
Já sama jsem taky nikdy mlíko nepila,jedla jsem jen jogurty,a to až doted,a žiju.

Nissanek,někdy i když někdo nemůže mlíko,tak zakysaný výrobky mu nemusí dělat potíže,ale to se musíš poradit s doktorkou.

Jinak Nutrilon Low Lactose,Nutrilon Soya.A na tvým místě bych co nejdýl kojila,když mu to nevadí.A ty ,éčný výrobky jíst můžeš?
Když nic jinýho,tak pak vápník v tabletách,rozdrcených.
A taky je hodně vápníku v sezamu,a je dobře stravitelnej.Ale pro malý dítě ne,to jen pro tebe.

nissanek
autor
24. kvě 2008

johanda - Kika se zatím odstavovat nechce, ale čekám, že to asi přijde. Zatím kojím co to dá. Dneska to bude asi 7x 😅 , trochu se vracíme do 4 měsíců....rostou zuby a nechce moc příkrmy 😠

ivulinda - všechny UM na bázi kravského mlíka a to Kika nemůže, ty Nutrilony Pepti (Allergy care) mají akorát co nejvíc rozštěpeny aminokyseliny, ale pořád je to kravský mlíko. Je pravda, že pouze 5% alergiků na BKM negativně reguje na tyto specialní mlíka, ale jsou prý hořký a já se trochu bojím, že to prostě neveme. Co si myslím, že by prošlo, je dáva tyhle specielní mlíka do kaše.

ria - zakysaný pro nás taky nepřipadají v úvahu. ty jsou přijatelné jen při intoleranci laktozy. ale alergie na BKM je něco jinýho. takže mléčné výrobky (jakékoliv) nesmí Kika do dvou, tří let a já do doby co budu kojit 😠

niega
24. kvě 2008

Niss, to je fakt blbý, že máte tuhle nepříjemnou alergii. Bavila ses s mudrou o kozím mlíku? Od kdy se může dítěti dávat (teda pokud jej snáší)? Držím palce, aby kojení vydrželo co nejdýl (mimochodem, já toho našeho bambulu taky teď kojím mockrát za den, nejsi v tom sama - ale alergii na BKM zaplaťpánbu nemáme)...

nissanek
autor
24. kvě 2008

niega - no jsem z toho dost špatná...ale zvládnout se to musí. S tím kozím je taky problém, je tam 50% pravděpodobnost zkřížené alergie, takže možná později...třeba ve dvou letech...no teď to máme rozhodně od doktora zakázané (teda já)

johanda
25. kvě 2008

niss, 7x denně kojím kolikrát taky 😅

nissanek
autor
25. kvě 2008

johanda - 7x kojit s 1,5 letou dcerku...to jsem nečekala. Trochu se toho taky bojím, protože se v září vracím částečně do práce (Kika bude mít rok). Ale v nějaké jiné diskusi jsem četla, že taky pracuješ...takže třeba jeden den kojíš ráno a večer a druhý 7x a mllíka nemáš moc ani málo? V pohodě si veme co potřebuje a tobě se tvoří mlíko tak akorát?

johanda
25. kvě 2008

nissanek, přesně tak. Víckrát kojím, když má Johanka nějaký problém, rostou jí zuby nebo je nachlazená a protivná, to pak do papuly stejně nic jiného neveme. Někdy, když jsem dlouho pryč, cítím v prsou nepříjemný tlak, to je pravda, ale malá to pak vysosne během 10 m . Problémy s kojením u mě skončily kolem 10 m, do té doby se občas nějaká zatvrdlina a teploty objevovaly. Takže můžu říct, že až po roce a částečném odloučení od děcka se mi kojení zdá naprosto bezproblémové.

nimmo
25. kvě 2008

nissanek - me PA rikala, ze matersky (pripadne UM) mliko je primarni slozkou jidla tak do toho jednoho roku - pak uz klidne muzes zacit kojeni snizovat, pripadne zacit odstavovat, akorat si pohlidej, aby mela dostatecne pestrou stravu a myslim, ze by to bez mlika i mlecnych vyrobku melo jit 🙂

nissanek
autor
25. kvě 2008

johanda - tak to jsi mě uklidnila, já jsem teda žádný problémy s kojením neměla, až na laktační krize a pocity, že je mlíka málo (a to mám i teď). Tak snad to zvládnem i po tom roku...

nimmo - tak to je přesně ta informace (povzbuzení 🙂 ) co jsem chtěla slyšet...ale lepší by to bylo nejen z úst PA, ale od maminy co to má vyzkoušený 😉 , ale díky !

ivulinda
25. kvě 2008

nissanek tak to jsem nevěděla,že UM obsahuje kravské mléko

ria80
25. kvě 2008

Z čeho by se asi vyrábělo,jasně že z kravskýho.

paula
25. kvě 2008

nissanek, niceho se neboj, pokud nebudes mit problemy, tak muzes porad kojit i do dvou nebo tri let. Ja UM taky davat nechci, jeste kojim, kdyz mala chce - odpoledne a vecer pred spanim a v noci, kdyz se budi. Mame uz takovy ritual, nekojim ale na verejnosti, nebo ze bych ji nutila kdyz nechce. Kdyz me nevidi, tak dokaze byt bez mlika i cely den a kdyz je nekdy nemocna, nebo rostou zuby, tak kojim i 7x za den, jako Johanda. Ta tvorba mlika se proste prispusobi potrebe ditete. 😉

ivulinda
26. kvě 2008

ria80 😀

ivulinda
26. kvě 2008

jak to asi mám vědět