Výživa - příkrmy nekojeného sedmiměsíčního dítěte

monina1210
2. bře 2018

Mám spoustu dotazů a vy tady, holky, víte všechno, prosím o rady, zkušenosti 🙂 Chlapeček bude mít sedm měsíců, má zavedený oběd a večeři + 3x denně UM, jednou v noci UM. Ovoce bych chtěla dávat spíš dopoledne, u nás se ale dopoledne spí, mohla bych přesnídávkou začít hned na snídani? (Vynechat ranní UM?) Není na mléko/flašku vázaný.. Dále - děláte některá doma obilné mléko? http://www.jimejinak.cz/obilne-mleko-pro-nekoje... (Jako náhradu jednoho denního jídla, popř. jako náhradu UM celkově?) Nabízíte i jiná rostlinná mléka? (Doma dělaná - rýžové, kokosové,..) A jaké kaše (jestli vůbec) podáváte? A poslední dotaz - doktorka radí zavést jogurt, mně se zdá brzo (řešíme ekzém, jsem opatrná), na příkrmech je dva měsíce, co myslíte? Děkuji!!

radecka1
2. bře 2018

Já bych to dělala takto: hned jak se vzbudí UM, než půjde dopoledne spát, tak ovocnou svačinku, spánek a oběd. Nepředpokládám, že spí od rána až do oběda. Možná by se tím trochu posunul oběd na později. (Jak to máme my - já mezi 5 a 6h kojím, po vzbuzení je snídaně (kaše s jablíčkem) a podle hladu a času někdy ovocnou svačinku stihneme a někdy má rovnou oběd. Pokud nemá nějakou alergii na mléko, tak podávání obilných a podobných mlék takhle malým dětem se mi nezdá (jen můj názor) a raději bych mu dávala UM. Spíš bych je volila až později třeba jako nápoj ke svačině, když bude chtít nějakou změnu. Jogurt jsem zaváděla v 8. měsíci.

monina1210
autor
2. bře 2018

@radecka1 Radu, děkuju, Nevím proč, měla jsem dojem, že bych měla mezi jídly zachovat ten zhruba tříhodinový rozestup (vzhůru vydrží dvě hodiny), baští ale hezky, tak můžu ráno udělat o trochu míň míka a za hodinu malou přesnídávku. Dělám z toho asi zbytečně vědu ;)

absintka19
2. bře 2018

Poslu vam brozurku jak na prikrmy, co kdy proc zavest a jak. Jak by mel vypadat jidelnicek. Jestli mate zajem poslite mi do zpravy e-mail. Snad zde najdete co potrebujete. Pekny den

radecka1
4. bře 2018

@monina1210 Těší mě, že jsem pomohla.

alishka111
4. bře 2018

@monina1210 kaše dávám obyč rýžovou, ovesnou, krupicovou, jáhlovou, vařím ve vodě a po vychladnutí přidám trochu um, nebo ovoce. U nás kaše jedou víc než co jiného. Jogurt bych už pomalu v 7ni měsících dala, pokud je malej na HA mlíku, tak nejdřív jen lžičku a uvidíte reakci. Malej má 6m a zatím jen hypoalergenni mlíko, tak s tím jogurtem taky nespěchám...

alishka111
4. bře 2018

@monina1210 jo a malej má ráno mlíko, pak ovoce, mlíko, oběd, mlíko kaši. Sem tam ještě mlíko navíc. Ale klidně může být i kaše dopoledne, tak to vyhovovalo dceři...

monina1210
autor
4. bře 2018

@absintka19 Mockrát děkuju za mail, pročítám! 🙂

tomikjoejoe
4. bře 2018

Docela Vám závidím, jak hezky Vám malý jí :
@monina1210 řídila bych se tím, jak to vyhovuje Vám a malému. Pokud je pro Vás lepší dát ráno přesnídávku, tak bych dala - v brožůrkách také není všechno. Moje sedmiměsíční dcera nejí např. kravský jogurt, chutná jí jen kozí a příkrmy bez chuti se jí také moc nelíbí, dávám jí hodně zředěnou verzi (samozřejmě rozumě a ne vše) toho co jíme my a nemá žádný problém. U staršího syna to bylo zase naopak, tomu jsem nemohla ani malinko solit téměř do 18 měsíců a od UM se sám odstavil už v roce. Mléko jsme kvůli exémům a dalším problémům vyřadilil u dětí starších 18 měsíců úplně a řekla bych, že je to mnohem lepší.

monina1210
autor
4. bře 2018

@tomikjoejoe Děkuju, syna taky trápí ekzém a já jsem přesvědčená, že paseku dělá UM. Dost i blinkal (dle doktorky vše v normě, doporučovala počkat..), proto hledám i alternativu UM a až nebude potřeba, vyřadím úplně jako Vy. Pročítám si kde co a ladím tak, aby by to vyhovovalo Vojtovi, to je, zdá se, fakt nejlepší cesta 🙂