Začínám s příkrmy - může z nich mít vyrážku?

terka2018
14. srp 2018

Zdravím maminky,

syn má ukončený 4. měsíc. Do 3. měsíců byl plně kojený, teď jsme na nutrilonu a začínáme i s příkrmy v poledne.

1. den jsem dala ochutnat pár lžiček mrkvičky a další dva dny po 50g, snědl bez problému, chtěl ještě, dopil se mlékem.

4. den jsem udělala brambory s mrkví. Snědl 50g, další den 60g a už plakal že nechce. Dopil se mlékem.

Malému se objevila trochu krupička, je možné, že je to z brabor?
A za jak dlouho se má nahradit celá polední dávka mlékem? (Pil 5x denně 180ml), má tedy na plnou dávku sníst 180ml rozmixované zeleniny?
A může se střídat, že bych zíra dala opět jen mrkev bez brambor, pak 3 dny jen cuketu, pak 3 dny cuketu s bramborem atd?
A kdy jste začali dávat do pokrmu např. i hovězí maso? Cca za tři týdny?
Dále můj dotaz, pokud třeba po těch 60g začne vyvádět, že už nechce, mám mu dá raději mléko, nebo "zkoušet" do něj ještě to nějaké jídlo dát?
A s kašemi jste začali kdy? Je 5. měsíc místo odpoledního mléka ve 4 optimální?

Děkuji

berenika39
14. srp 2018

Ahoj, můžeš se podívat i do této Diskuze, 869 stránek rad 🙂))
https://www.modrykonik.cz/forum/zacinam-prikrmovat/zaciname-s-prikrmy-jake-mate-zkusenosti-tipy/

jitka0a
15. srp 2018

@terka2018 Je to o zavádění, takže pomalu zavádět. Tři dny zkoušet jeden druh, pak přidat další. Nám trvalo než děti snědly celou dávku bez mléka, takže na to bych nespěchala, pokud bude chtít mlíčko, tak mu ho potom dej 🙂. Kaše jsem nikdy moc nedávala, děti je nechtěly a bolelo je potom břicho, takže jsem je vypustila. S masem počkej na později, já jsem dávala až tak kolem půl roku. Můžeš začít s králičím, kuřecím, krůtím. Může mít reakci na jedno z těch jídel, tak ho pozoruj a uvidíš.