Začínáme přikrmovat, která značka je nejlepší?

gabyka16
30. čer 2014

Doporucte.....diky

ululul
22. črc 2014

Synovi jsem vždycky vařila. Příkrm ze skleničky neochutnal a hodlám v tom pokračovat i u dcerky. Vím, co tam dávám, v jaké kvalitě. Skleničkám nevěřím.

nikol212121
22. črc 2014

Pro všechny rejpalky. Když není nikde v dosahu trh s čerstvou zeleninou a ovocem bez chemikálií, tak je někdy občas koupit skleničku BIO, kde si přečtete složení a víte. Co přesně obsahuje sklenička. Vy snad v supermarketech víte, čim je ovoce a zelenina postříkaná apod? Ve většině případu v supermarketech se jedná o sr**ky , které obsahují spoustu chemikálií. Když už příkrm , tak třeba ALNATURE , je čistě bio, bez ořidaných cukrů ,konzervačních látek a barviv.🙂

sangita
22. črc 2014

Ja se slozenim sklenicek moc spokojena nejsem. Nasla jsem jen nekolik druhu, ktere muzu v pripade nouze koupit. Nejlepsi se mi zdaji Babylove a Alnatura, ale kupujeme hlavne ovocne. O zeleninove se uz nepokousim, dvakrat nechutnalo (a mne to taky nechutna). Nechapu, proc treba do nekterych ovocnych Hipp davaji cukr, jinak Hipp taky fajn..

zuzaa1982
22. črc 2014

Když jsme začínali s příkrmy, kupovala jsem je, kvůli bezpečnosti-kupované příkrmy jsou velmi přísně kontrolované, kdežto zelenina z trhu či supermarketu ne. Když byla dcera trošku starší, začala jsem vařit, ale stále to prokládám kupovaným, když nemám čas vařit nebo se mi nechce. Nemám výčitky, chutná jí to a je to nezávadné. Občas si prostě místo vaření raději uvařím kafe a relaxuju 🙂 Výborné jsou podle mého názoru HIPP skleničky s lososem či jinou rybou. KUpuji je když jsou v akci, protože jsou drahé.
Co se týče ovocných skleniček, tak mě tam dost štvou ty přidávané cukry. Tak holt musím někdy připlatit, protože čím dražší výrobek, tím méně cukrů obsahuje. Toť má zkušenost.

zandanem
22. črc 2014

Bebivita .....

terka_85
22. črc 2014

Do jednoho roku jsem synkovi dávala jen skleničky. Od Hami, přišly mi nejlepší. Nijak ho to nepoznamenalo. Na normální stravu přešel v pohodě a pořád krásně baští 🙂

jankadudova
22. črc 2014

Boze,zase se ozyvaji supermatky, ktere zvraci nad sklenickani...no,nastesti se na to nikdo nepta. Takze za me a meho synka Hami a Hipp. A varte az se vam bude chtit a nic si z toho nedelejte🙂)

vkkc
22. črc 2014

Já nemám slov, fakt! Mně už přijde, že všechny matky,co dětem zásadně vaří, o tom v hlubi duše pochybujou,protože jinak nechápu, proč mají potřebu to pořád někomu cpát... Maminka se tu ptá na značku příkrmů a ne na to, zda má nebo nemá vařit... ach jo. Fakt už jsem si kolikrát řekla, že přesně kvůli tomuhle tady nebudu nic číst, ale stejně mi to masochisticky nikdy nedá, tak ještě prosím téma kojení a očkování, aťmůžu jít v klidu spát...
Ale abych nebyla stajná a odpověděla na otázku - mám výhodu, že kluci mi sní skoro všechno (jen s většími kousky mají ještě trochu problém), ale snažím se trochu vybírat, takže máme hlavně HIPP,Hame,Bebevita a Alnatura (máme blízko Německo, takže jezdíme hlavně tam + akce v Tescu a Kauflandu). Ale manžel mi tvrdí, že se na netu dočetl, že i Hamánek je ok, ale toho spíš podezírám, že mu jde o cenu 😉)

madre1
22. črc 2014

@outeq,.....................zrovna HIPP bych nedoporučovala 😝 : www.facebook.com/164248273731774/photos/a.24677...
Já jsem sice vařila dětem doma(bavilo mě,měla jsem na to čas a děti mi to jedly),ale na cesty jsem nepohrdla ovocnými přesnídávkami od Hello 😉

sariky
22. črc 2014

hami, hipp, babylove.

barinkas
22. črc 2014

taky na skleničkách nevidím nic hrozného...a pokud nemáte vyloženě domácí mrkev, brambory atd... opravdu některé zde myslíte, že když uvaříte mrkev nevím z tesca že bude lepší, jak ta sklenička ? Malá měla a má skleničky ráda a upřímně mě to vyhovovalo a vyhovuje. Denně vařím oběd pro přítele, malá si to dá s náma jako svačinu jak se vzbudí, ovšem baští jen maso, příloha ji moc nejede. Skleničky jí v pohodě. A abych vařila pro ni zvlášť něco na oběd, pak na svačinu a ještě na večeři.. nesní namazaný rohlík s šunkou, leda šunku samotnou či samotný rohlík...ale denně to asi není správná večeře... občas má toto, občas skleničku, a co? Mléčné výrobky nejí, jedině pribináka, což má denně na snídani a banán ještě. Má 2 roky, je vybíravá, ale jí. Nedávno naše nechtěla, tak přece ji nebudu trápit hladem.. se to naučí, už něco jí, takže 1 sklenička denně se nahradila našim jídlem.
Jinak pro tazatelku... každé dítko asi má rádo jiné.. chce to zkusit. Malá jí vše jen hami, pouze má ráda polévku hipp kuřecí s krupicí. Mně nechutná z toho nic, ale hlavně že jí ano že...
A jak jsem zde četla, zda je problém něco rozmačkat..asi ne, ovšem malá nikdy nechtěla namačkaný banán, strouhané jablko, nikdy. Až sama začla banán jíst celé.

olusenka
22. črc 2014

masozeleninové hlavně Alete od Nestlé kupované v Německu v Kauflandu. Ovocné zrovna tak. Bohužel Sunárek ze zahrádky (100% ovoce bez cukru, obsah 190g zmizel z pultů prodejen a nahradil ho ten Sunárek do ručičky, co stojí stejně, ne-li víc a obsah má jen 90g, a to je to "volba spotřebitelů roku 2014"). Ale to mi zas tak moc nevadí, ovocné přesnídávky si dělám hodně sama. Občas koupím i ovocnou Hami bez přídavku cukru. Ty levnější s přídavkem cukru nekupuju vůbec.
Asi jednou jsem koupila značku Bebivita, taky dobrá, a párkrát Hipp. Ale Hipp se u nás v ČR nevyplatí kupovat, chtějí tu za něj nehorázné peníze. Vůbec za tyto příkrmy tu chtějí nehorázné peníze. Kdo má možnost nakupovat je v Německu, doporučuju, třeba ty masozeleninové tam stojí i polovinu ceny u nás.
Ještě ujdou některé masozeleninové Hami, a první lžička od Hami je docela dobrá.
Hamánek zeleninový a masozeleninový za sebe nedoporučuju, co si pamatuju, když byl syn malý, to byl hrozný blaf.

tifanyt
22. črc 2014

Omlouvám se, že se přidám - ale některé maminky mě opravdu překvapují...Maminka se zde zeptá na radu-podle mě docela smysluplná otázka, protože trh s příkrmy je dneska zahlcen i né příliš kvalitními skleničkami a hned je zbombardována maminkami/snažilkami, že by měla vařit doma, jako by snad chtěla svému dítěti vědomě ublížit.

Konkrétně tedy musím říct, že kvakuska - podle profilu se o miminko snažíte a děti nemáte, ale to může být samozřejmě jinak, než to vidím. Každopádně ono pak s dětmi je ta realita a to, jak si něco naplánujeme a vysníme trochu jiné 🙂

Starší dceři jsem vařila doma, bavilo mě dělat příkrmy, vymýšlet kombinace, zavařovat, mrazit...skleničky jsem kupovala třeba na cesty. Když se narodil druhý syn - děti jsou 15 měsíců od sebe, tak když jsme začínali s příkrmy, byla jsem ze dvou dětí tak utahaná, že jsem strašně ráda sahala pro lahvičky a šetřila jsem čas, který jsem mohla dětem věnovat.

Chci tím říci, že nikdo nemá právo druhého soudit, protože nikdo nevíme, co stojí za rozhodnutím nevařit doma...a co si budeme povídat - pokud dneska nepěstujete svou zeleninu, nebo neinvestujete do bio zeleniny, tak vlastně stejně pořádně nevíte, čím je zelenina upravená a hnojená, ne? 🙂

A k dotazu - já nejraději kupovala příkrmy v Německu. Pokud máte někoho známého, který tam jezdí, bydlí kousek od hranic, nebo pokus sami máte možnost dojet na nákupy, tak je to nejlepší.
Cenově vychází nejlevněji. I skleničku Hippu, která rady v ČR stála kolo 45Kč, jsem koupila v přepočtu za nějakých 25 Kč.
Jinak jsem kupovala skleničky Bebevita - v Německu vycházela sklenička asi na 15Kč a oproti třeba českému Hami mi přišla mnohem kvalitnější. Lepší konzistence, větší výběr chutí a synovi moc chutnalo. Myslím, že Bebevitu prodávají v DMku??? To by asi věděli ostatní, ale pak nevím, jak to vychází cenově.
Ale dá se objednat třeba i z Amazonu.
Taky jsem občas zkoušela skleničky z Rossmannu a nebyly špatné. Ale po té co se osvědčila Bebevita a Hipp jsem z Německa brala ve velkém 🙂

A do toho jsem občas uvařila něco doma, když jsem koupila čerstvou rybu, dostala králíka apod...tak jsem ho hned také zpracovala. Ale že bych z toho u druhého dítěte měla radost už se říct nedá 🙂

pajuna93
25. dub 2019
Uživatel pajuna93 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od pajuna93.

Já jsem tedy masozeleninové obědy dělala vlastní. Ale n svačinky jsem dávala ovocné kapsičky. Šlo mi o to aby byly bez cukru, ze 100% pyré a hlavně aby jí to chutnalo. Dávali jsme ty kapsičky od Sunárku, jak už tu bylo někde zmiňované že jsou drahé. Ale když je koupíte v akci tak ta cena tak vysoká si myslím že není na to že to je 100% ovoce. Třeba teď tady je mají za hodně dobrou cenu: https://www.drmax.cz/vyhledavani?search_query=sun%C3%A1rek+do+ru%C4%8Di%C4%8Dky&index_type=