Začínáme přikrmovat, která značka je nejlepší?

gabyka16
30. čer 2014

Doporucte.....diky

zuzana_ka
30. čer 2014

Myslím si, že na tuto otázku není zcela jasná odpověď. Každý si vybere značku dle svého, někdo dává přednost kvalitě, jiný ceně, někdo je zvyklý nekupovat dokrmy, ale vařit...
My např. kupujeme hami banán, protože má hodně % banánu oproti např. cvrčkovi, kdy banánová výživa je plná jablek ale po banánu ani stopy.
Ale masozeleninovou výživu my nekupujeme, nebo jen výjimečně na cesty, protože je malá nepapá. Raději jí uvařím.

fressa
30. čer 2014

Tak já kupovala od hami,přišlo mi to nejlepší,jinak jsem kupovala výjmečně,hodně jsem si vařila a dávala do mrazáku 🙂 nakupovala jsem zeleninu z trhu a tu jsem si porcovala a dávala do mrazáku a pak jen odebírala-hodně jsme taky dostávali domácí zeleninu a domácí maso(králíky,kuřata,krůtu)

outeq
30. čer 2014

Za mě Hipp, Hami (taky jejich kelímky se 100%ovocem - teda v zimě, když není ovoce) Tragedie je pro mě Hamánek atd.

bonavoxa
30. čer 2014

Naše malá preferuje Hipp. Někdy si dá něco od Babylove nebo Alnatury. V masozeleninových příkrmech je vybíravá, ovocné jsou jí šumafuk.

radunda
30. čer 2014

babylove nebo hami nebo bebivita, taky není špatná, nejhorší jsou dle mého hamánek a jiné levné přesnídávky, hlavně ty ovocné co stojí 7,90, ty bych dítěti nedala.

ev.ka
30. čer 2014

Made by Mama 😉

berenika39
30. čer 2014

Jediná značka, kterou chtěl, byla VARIMAMA.

rebelie
30. čer 2014

Žádná - copak vám by se líbilo, kdybyste denodenně jedly jídlo z konzervy? Občas, výjimečně na cesty, prosím, ale jako základ, na kterém stavíte začátky normální stravy? To mi přijde lepší zkusit baby led weaning a mimču prostě sem tam lupnout kousek zeleniny ze svého talíře - mrkev, okurka, brambor - pěkně do ruky, ať si žužlá...

gosa22
30. čer 2014

přimlouvám se za domácí mňamky 🙂 jednou jsme zkusili něco od Hami a myslela jsem, že vrhnu 😖 vaření nezabere víc jak 15 min a víte, co tam dáváte...je to mnohem lepší 😉

kacikaci
30. čer 2014

já kupuju skleničky pouze na cesty, tedy výjimečně..jinak vařím doma, vím, co do toho dám, uvařím si, kolik potřebuju, většinou na dva dny, když zbyde, dám do mrazáku..to samé ovoce..raději čerstvé než přesnídávky.. 😉

jaja01k
30. čer 2014

Já jsem skleničku zkusila jednou. Mrkev Babylove a mně to tedy s prominutím smrdělo a malý to nejedl, i když zatím nechce ani domácí. Já teda nemusím mít všechno bio a domácí, ale uvařit kus mrkve s bramborem není žádná velká práce a teď když se dá sehnat krásná čerstvá zelenina, přijde mi škoda cpát dítě skleničkovou.

domca89
30. čer 2014

Viděla bych to na domácí vaření, určo je to lepší než ty srajdy z obchodu s Ečkama.

melodygirl
30. čer 2014

Určitě domácí výroba, ty chutě z těch skleniček brrrr. Pokud Vám jde o bio kvalitu bez dusitanů, tak se vyplatí zeleninu bio objednat, nebo se dá v Albertu koupit.

maudn
30. čer 2014

ahojky, ráda se podělím s mojí zkušeností se dvěma dětmi- první syn NENÁVIDĚL DOMÁCÍ jídlo, plyval zvracel to... druhý sen MILUJE DOMÁCÍ krásně papá, vařím mu, takže bych to přizpůsobila, jinak když není čas tak samozřejmě sklenička je dobrá a při cestování je super, já se dívám na cenu,takže spíš když už tak hami, hipp je super,ale chtějí za to hrozný prachy za to uvařím jídlo na na 4 obědy, ale v německu je to prý levnější

kvakuska
30. čer 2014

Kousek brambory, mrkve, cukety, to je takový problém uvařit ? ... rozmačkat banán a jablíčko je také problém?... když to dítě nebude chtít, tak to dojíš, ale zkus dojíst skleničku 😝 ... obsah skleničky bych já sama nikdy nesnědla, a ne proto, že to není slané, ale proto že je to hnus, velebnosti 😝
... a jako tragédii nevidím levné skleničky, ale to, že je matka líná těch pár lžiček uvařit ... že raději koupí skleničku, dá z ní třeba dvakrát ochutnat a když to dítě nechce, celé to může vyhodit ... hlavně že ušetří 15 minut času ... vidím že zakladatelka diskuze už děti má, tak snad by měla umět udělat příkrm, nebo čím teda krmila tu čtyřletou dcerku?

lu777
30. čer 2014

1. domácí - opravdu to není tak složité, obzvlášť na začátku, když kolikrát sní pár lžiček a ještě tak ze 2 druhů zeleniny 😅
(mrkev, cuketa, brambor, sladké brambory/batáty, řepa, květák, kukuřice - je to hotové hned na pařáčku)...

zelenina nebo maso se dá sehnat domácí od někoho známého a navařit si to dopředu do mrazáku a pak jen přihodit (super je dát do formiček na led rozmixované a pak jen střídat a např. večer hodit do na rozmražení do ledničky 1 kostka řepa, 1 kostka batát apod.)...
a pak se k tomu postupně přidá kousek žloutku nebo třeba vařené jáhly, kapka dobrého oleje, kousek másla 🙂

2. skleničky jsme mívali na cestování - Hipp, Alnatura (v DM drogerii)....

a od toho roka se dá pak dát kousek ze svého talíře (pokud člověk jí trochu šlušně) 🙂

jinak souhlas s @kvakuska jen snad není třeba tak útočně 🙂

katyxq
30. čer 2014

Domácí (neb v těch kupovamých se mi nelíbí překombinovanost a některé složky, plus to prostě je konzerva a často v tom je málo vhodných tuků, v ČR kromě ovocných nekupuju nic, teda jednou dýni od Hippu a to byl teda hnus, nevonělo to ani nechutnalo jako dýně, zajímavé, že na dovolené v USA ty lepší značky chutnaly opravdu po tom, co v tom mělo být) - tady teorie https://www.modrykonik.cz/zavadeni-detskych-pri... a v blogu mám recepty https://www.modrykonik.cz/blog/katyxq/article/recepty-pro-kojence-prvni-prikrmy/

gepe
30. čer 2014

Hlavne si nepripadej jako spatna mama, kdyz dite nechce anebo nebude chtit domaci varene ci jakkoliv pripravovane.
Nase mlada nechtela doma udelanyho naprosto nic - zeleninu, ovoce atd. Nic.
Tak jsme po xx pokusech skoncili na sklenickach. Co ji nejvic chutna tak Bebivita, taky doporucuju z DM ovocny pyre od Alnatury 🙂
Ted ji je 10,5 mesice, bere uz aspon na milost meloun, banan, zkusila rohlik i minimum chleba, pohanku, mrkev a par drobnosti. Tak se radujeme, ze se to uz snad zacina lamat 😅 dulezity je, aby dite nehladovelo a bylo spokojene 😉
Jinak jeste tady k jednomu prispevku: ne vsechna E-cka jsou skodliva! A plno detskych sklenicek apod. je bez nich uplne.

mifad
1. črc 2014

Já proti skleničkám nic nemám, malému nejvíc chutná Hipp, jídlo je sterilované nebo pasterované, žádná E v tom nejsou, protože mají skoro všechno bio, tak tam být ani nemůžou. Je to dražší, ale když porovnám chuť a taky co malému chutná, tak Hippp nemá konkurenci. Výborné jsou masové příkrmy (kuřecí, hovězí i krůtí maso) - je to pyré, stačí přidat půlku skleničky k zelenině a příloze,třeba doma uvařené. Nemám domácí maso a tomu v řeznictví nedůvěřuju, takhle mám dobrý pocit, že je maso kontrolované.

lenkazdenek
4. črc 2014

U nás vede Babylove a Allnatura,taky jde hami,značka mama zklamala,mama značka zklamala,prskala to a tvářila se jako bych jí chtěla otrávti.No zkusím holt znova třeba za týden,třeba budu mít větší úspěch,.....
Ale jinak z masa o příkrmu mám trošku hrůzu,kvůli salmonee....,Je teda fakt,že u starší byl ten samý problém a na domácí vařený jsem jí musela zvykat-upřímě jí beztak nejvíc začlo chutit okolo 8 měsíce kdy už si mohla vzít třeba kousek brambory do ruky a žouat si jí.

veronika2610
22. črc 2014

Ach bože....je na každým co bude dávat svýmu dítěti. Jestli domácí nebo kupovaný. Malej domácí vůbec nechce tak jedem na kupovaných a jak si mlaská u toho 🙂 A necítím se špatně za to, že mu nevařím. Je to každého volba. Jen některé maminy se kasají jak svému dítěti vaří a že mu dopřávají to nejlepší a přitom mají doma zásobu kupovaných :D

nuonuon
22. črc 2014

Není problém uvařit, problém jsou kvalitní suroviny (většina ovoce a zeleniny ze supermarketu, pokud máte domácí, tak hurá do toho🙂).. A druhý problém, co dítě vezme. Mám dvě děti, jedno skleničkové a druhé domácí jídlo (pokud jsem nabídla opak, tak jsem neuspěla).

abalajda
22. črc 2014

🙂

mesiacik2924
22. črc 2014

ja varim doma drobcekovi -pretoze viem ze je to lepsie nez kupovane

evulina77
22. črc 2014

Pokud není přístup k zelenině ze zahrádky, nebo v bio kvalitě je lepší prckům alespoň do jednoho roku dávat skleničky (tedy kupované). Protože nejhorší je zajít do supermarketu a tam vše nakoupit a doma uvařit. Zelenina, zejména kořenová, vychytá z půdy všechny škodliviny (dusičňany apod.) a pro malý organizmus je to hodně. Co se týká masa, tak tam je to ještě horší...
Skleničky jsou kontrolované.

lucka662006
22. črc 2014

Střídat skleničky a zeleninu ze zahrádky nebo koupenou v biokvalitě. Já dávala dost skleničky a malá si na ně zvykla a pak domácí vařenou zeleninku už nechtěla, musela jsem míchat půl na půl a postupně ji zvykat na domácí stravu (nemohla jíst v 18 měs. stále skleničky🙂) Takže určitě bych nedávala skleničky stále.

michaela_2
22. črc 2014

Ach jo!!! Musím říct, že nestačím zírat............maminka se bezelstně zeptá, se kterou značkou konkrétní věci jsou ostatní maminky nejspokojenější. A ve většině případů, místo odpovědi, je doslova zbombardována kritikou ve stylu - jak si vůbec může dovolit cpát dítěti skleničky!!! 😅
A to podotýkám, že já sama oběma dětem také vařím a skleničky máme jenom na cestování. ALE na toto se zadavatelka snad neptá ne?!
Pokud nemám k otázce odpověď, tak neodpovídám!

Za mě: dcera o dovolených baštila značku Alnatura a Babylove. Synovi skleničky nechutnají vůbec ani občas 🙂 ale těmto zmiňovaným značkám bych věřila víc ostatním...............

ivuska04
22. črc 2014

Tak teda nevím, ale autorka se ptala na značku příkrmů, asi nechtěla kritiku ohledně kupovaných skleniček. Je snad každýho věc, jak se zařídí. Jasně, uvařit není problém, ale někdo holt nemá možnost kupovat maso od farmářů a bio zeleninu. To radši tu skleničku, když kolikrát vidím ten výběr čerstvé zeleniny v obchodech!!

zvalentova
22. črc 2014

Souhlasím s výše uvedeným. Otázka zněla jasně. Pokud by tazatelka chtěla vařit, vařila by.
Sama vařím hodně často a troufám si říct, že dobře. Nicméně rychlost a funkčnost příkrmu je neoddiskutovatelná.
Za sebe jedině HIPP (nebo německá Bebivita).

prcek91
22. črc 2014

my hipp a hami jiné nechce..🙂

jasminecek
22. črc 2014

Nechcete se dámy uklidnit? Jmenovitě kvakuska, to je zas supermatka, co by nikdy skleničku nekoupila, že ano? Tak si slečno klohni doma a laskavě zde neryj do těch, co se slušně zeptaly.