Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

gilotek
9. srp 2008

Cuketu jsme také zkoušeli a malému dost chutná. Holky Martínkovi jsem včera zkusila dát poprvé banán, chutnal mu. Dnes mi ho snědl 3/4. Za jak dlouho můžu přestat odpoledne kojit a jen mu dát ovoce? U té zeleniny jsem s kojením v poledne přestala asi po 3 týdnech....

luckahr
9. srp 2008

díky holky 🙂

domina
10. srp 2008

Holky, malá chce jen kupované výživy .Co s tím?Napadlo mě, jí to míchat půl na půl, nebo tak nějak s doma vařenými.Stalo se Vám to také někomu?Jestli nemáte zkušenosti.A pak jsem se ještě chtěla zeptat v jakých intervalech dáváte děckám příkrmy?No a ještě když malá vstává ráno kolem 8, tak jí nakojím a pak třeba někdy kolem 9 jí mám dát první příkrm?Jsou ale hloupé otázky 😀 Děkuji moc za rady

makkyy
10. srp 2008

Zdravím,chtěla jsem se zeptat, zda opravdu dodržujete věk,který je na příkrmu uvedený.

sisstin
10. srp 2008

makky: já to dodržuju 😉

melliska
10. srp 2008

domina, já kojím tolikrát denně, že to ani nepočítám, navíc malá vodu moc nepije tak teď jak jsou horka dávám každou chvíli cucnout.
Jinak sem někde četla, že do příkrmů se dává kapka oleje, nevíte jak často a proč?

melliska
10. srp 2008

jo a já dávám zatím jen příkrm k obědu a odpo ovoce. časem zavedu kaši a jogurt. My jsme ale v tomhle opožděný.

janinininka
10. srp 2008

může, od Hippu je cuketa, ale vlastně až od 6 měsíce 😲

makkyy
10. srp 2008

sisstin děkuji. Všichni mi totiž radí, ať už dám malému třeba mrkev, nebo nějaký takový příkrm, ale zdá se mi to brzy, tak nevím.

sisstin
10. srp 2008

makky: tak ani ne ve třech měsících je fakt hooodně brzy, předpokládám, že jsi nekojící..takže můžeš začít s prvním mrkvičkou atd. ve 4měsících 😉 já teda nevařím, jenom příkrmy kupuju..a řídím se tím, co je na skleničce. 😉

kim
10. srp 2008

JAni cuketa brambor je už od 4.měsíce http://www.internetlekarna.cz/inshop/-vsechny-p...[id-9062300108238].html

Maky, taky dodržuju ten věk na příkrmech!!!Řekla bych že u Ondry je fakt ještě brzo!!!!To Ti radí maminky, že??? 😀 Ty už to do nás tak brzo cpaly, no 😅 dřív to bylo jiné.Já teď už taky moc nedodržuju to, že jogurt od 8.měsíce, dám mu sice trošku a jen občas, ale dám, stejně tak rohlík, který se taky má po ukonč.8.m, ale taky mu kousek dám, stejnak to spíš rozžužlá než sní, ale na ten 1.krok k jiné než mléčné stravě, bych fakt počkala do toho ukonč.4.m 😉

kim
10. srp 2008
sisstin
10. srp 2008

tak jogurt dávám od měsíce sedmého 😝

kim: my už vůbec nepijeme mlíko 😒 sní ho jen v nemléčné kaši, jinak je to krize 😒

makkyy
10. srp 2008

Ano malý je na nutrilonu.Ale poslední dny má problémy to mléko vypít.Vypije mnohem méně, než vypil,tak nevím jestli mu ho nemám vyzkoušez vyměnit, třeba za bebu.

sisstin
10. srp 2008

makky: tak já s mlíkem mám taky problémy odjakživa...do 7.měsíce pil 120a méně..pak mi ho začal odmítat úplně...pak zas vypil 2xdenně 150..a ted už zas vůbec 😖

domina
10. srp 2008

Siss?Ty nevaříš, jen kupuješ příkrmy?Zkoušela jsi vařit?Mě Veru vařený nechce

sisstin
10. srp 2008

domina: nezkoušela jsem vařit nic..a ještě dlouho vařit nehodlám 😅 ale ovoce mu občas patlám 😉 jinak dost holkám vařený děcka nechtěj, jenom kupovaný 😝

domina
10. srp 2008

No právě, že Veru chce taky jenom kupovaný a já nevím jak jí mám předělat na vařený, ale koukám, že asi nejsem sama, tak se tím nebudu moc znepokojovat

sisstin
10. srp 2008

domina: no zkus uvařit svoje..a dát to do toho kupovanýho, nejdřív málo..a pak když to bude jíst, tak začni ty poměry měnit 😉 já nevařim proto, že to neumim a nechce se mi..třeba by to jedl..fakt nevim 😅

domina
10. srp 2008

Sis, s tím jsem dnes začla.Dala jsem jí jednu lžičku kupovaného a jednu mého a ty obličeje vypovídaly i všem 😀 Já taky Sis neumím, tak to je asi tím

sisstin
10. srp 2008

domina: to spíš dej tu jednu lžičku do celý sklínky kupovanýho 😉 a pak postupně přidávej 😉

makkyy
10. srp 2008

kim: přesně tak, to jen pořád slyším, že my jsme to jedli také a nic nám není, ale mylsím, že to asi slýchává každá mamina, co?

luckahr
10. srp 2008

holky, díky za cuketu 😉
makkyy, to je opravdu strašně brzo, já jsem zase slyšela, že jedna maminka dávala malýmu ve 2 měsících už nějakou kaši, samozřejmě pod vlivem své maminky 😕 😅

kacamar
10. srp 2008

ahoj holky, mam dotaz. Nase mala je uz minimalne kojena (jen rano a vecer). Pred tydnem jsme zacli s prikrmem. Mela kupovany sklenicky Hami prvni lzicka. Nejdriv mrkev na 3x (3 dny) a pak brokolici opet na 3x. Ale vzdy snedla tak 5 lzicek, pak uz mi to nechtela. Ale uz druhy den po ty brokolici ji zaclo hrozne bolet brisko a nemohla se vykadit. Jsem to z ni dolovala pul vecera 😝 . Tak jsme s prikrmama skoncili a mesic asi jeste pockame. Nechapu to. Jak ty jidla snaseli ze zacatku vase deti? A jinak krmime Nutrilonem 1 Comfort a do toho jeste BabyCalm. Tak nevim, kde jsem udelala chybu nebo jestli neni mala jeste pripravena na prikrm... 😕

zusma
10. srp 2008

Kacamar, moje malá měla první dny, teda spíš týdny zácpu jak prase. Nekadila 4 dny ( a to toho snědla celkem dost a tím pádem musela mít střeva plný) a šla jsem raději k dr. Potom se to trochu zlepšilo,ale uplně dobrý to bylo až za delší dobu, když jsem začala dávat ovoce (ovocé přesnídávky). Některá mimča prostě mají zácpu než se ten organismus s novou stravou srovná. 😉

zusma
10. srp 2008

...jo a navíc mrkev určitě a myslím i brokolice se používá při průjmu, protože způsobují tvrdší stolici, takže já to raději moc nedávala.

lenkazdenek
10. srp 2008

naše trávila příkrmy celkem v pohodě,když nekakala jeden den tak druhý ráno byla plná plenka,my měli zácpu spíš po mlíku 😒

zusma
10. srp 2008

Kacamar, kup si raději od Hipp švestkovou štávu a až ti nebude kakat, tak ji zkus pár lžiček dát. Většinou účinkuje. Je to jako projímadlo 🙂

kacamar
10. srp 2008

holky diky,
takze myslite, ze mam pokracovat? Jako ona se nakonec vykadila, ale rvala jako blazen, delala mosty, tlacila a nic. Jsem ji musela pomoct teplomerem a cvicit nozkama, az to z ni vylezlo a ulevou usnula. Mi ji bylo chudinky tak lito. No ono to bude asi za mesic stejny....
zusma, a co jsi teda na zacatku davala, aby se po tom lip kadilo?

kacamar
10. srp 2008

zusma koupim urcite, dik za tip 😉