Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

karlicka111
24. zář 2008

lu777: lu, prosím tě, to mě zajímá...Já jsem zatím příkrmář teoretik, jen se na příkrmy duševně připravuju 😀 Jak se dělá ta jáhlová kaše, kde kupuješ ingredience, co to stojí a kdy jí dáváš...na noc? Mě nějak nelákají ty Nestlé a spol.... 😉

listicka20
24. zář 2008

Holky, která už jste dávala čočku nebo fazole, neměly robátka problémy s nadýmáním? Mám z toho trochu strach, protože mrňous už takhle dost prdí, i když jí nic nadýmavýho nedávám... 😖

lu777
24. zář 2008

Karlicka: kupuju v DM drogerii 😉 je bio a stoji asi 49 Kc
davam na noc, z 120 ml mleka
obcas mu tam prihodim kousek rozmixovane zeleniny nebo ovoce, aby mel zmenu, ale musim rict, ze mu opravdu chutna

a taky je dobra na kakani, takze u nas fakt spokojenost

jinak z jahel jako takovych se ji chystam delat tak za mesic dva... v DM drogerii maji i jahlove vlocky, taky bio

Listicka: fazole jsem davala, takove ty zelene lusky... bez potizi, ovsem u nas jedine s kapkami, ty davam i do kukurice, hrusek, kvetaku, brokolice a spol. 😝 ale uz snizuju, ji probio jogurty a hodne se hybe, tak se to dost zlepsilo
jinac Matyskovi ty fazole fakt jely, to jsem se i divila...
ale on sni v podstate vsechno, jen chce ted uz fakt dost ruzne chute..

u nas teda vedou asi sladke brambory a z ovoce ostruziny 🙂

kijonkova.k
24. zář 2008

lu777:předpokládám,že to děláš z UM,že?Takže z MM by to nešlo,když se nesmí vařit,že?

lu777
24. zář 2008

jinak dneska jsem poprve dala trosicku lepku (do jahlove kase jsem prihodila asi lzicku spaldove)...

zajimalo by me v jakem poradi zavadet obiloviny.. my jsme meli samozrejme ryzi a kukurici a jahly.. ted jsem dala spaldu... hadam, ze pak asi oves a psenici az na konec (podle toho co jsem se dneska docetla na netu)...

musim rict, ze prirucky od doktora nebo moje knizka o materstvi jsou naprosto nedostacujici, asi budu muset koupit nejakou knizku ci co, chvilkama se v tom prestavam orientovat 😕

karlicka111
24. zář 2008

lu777: Díky za odpověď. Takže ta jáhlová kaše z DM je instantní? Myslíš, že by šla 🙂 udělat z vody a pak tam přidat MM?? 😕

kijonkova.k
24. zář 2008

to by mě taky zajímalo 😉

lu777
24. zář 2008

jj, jsou instantni... mam pocit, ze maji jeste pohankovou, ale dneska jsem ji nemohla najit.. nebo si to pletu, ale urco mel nekdo jeste pohanku.. ta se ale ma davat az pozdej... jahly jsou vhodne hned od 4., resp. 6. mesice ... u nas to teda bylo super na to brisko... a taky dyne co maji od Alnatury taky v DM drogerii (taky je bio)

ja nekojim, takze to delam z UM

vodu na to nevarim (mam Fromin, ten se nemusi tepelne upravovat)...
voda musi mit byt vlazna, takze z MM by to slo 😉

jinak ale pridavam jahly (nebo ryz.kasi nemlecnou) nekdy i napr. na zahusteni zeleniny nebo ovoce, kdyz je to moc vodovate/stavnate

kijonkova.k
24. zář 2008

A nevíš,jestli to mají ještě někde?U nás Dm není.Ale tu rýžovou instantní nemléčnou dělám taky,s MM. 🙂

lu777
24. zář 2008

spesl pro deti asi ne... ale zkusila bych zdravou vyzivu... treba by taky meli ty jahlove vlocky a to by se pak dalo mixnout a bylo by to...

me by treba zajimalo odkdy muze dite takove ty normalni kase instatni ze zdrave vyzivy.. ja mela tuhle ovesnou (zn. Nomina) a pohankovou, tak premyslim, od kdy by se proste prckovi dala koupit normal instantni kase... ty spesl detsky kasicky jsou asi rozdilny jen v tom, ze jsou vic najemno, ne? 😕

jinak myslim, ze by se treba i daly sparit normalni jahly (aby nebyly horky jak me upozornila Majkeela) a pak to mixnout... ale to asi pro starsi mimi, hadam..

lu777
24. zář 2008

Kijonkova: ted jsem koukala online a tam to ukazuje, ze ve Zdare n.S. je DM drogerie

Žďár nad Sázavou Horní 2233/6 Tel: 566 620 915 Po-pá 8:00-19:00
So 8:00-13:00

tak ze by zrovna otevreli?

kijonkova.k
24. zář 2008

😀 😀 😀 lu777:to já vím,ve Žďáře je,ale u nás v Novém Městě ne,tak se aspoň podívám u nás ve zdravé výživě a když tak si počkám,až pojedeme do Žďáru.Ale díky 🙂 🙂 🙂

lu777
24. zář 2008

ahaaaaa, tak to jo 😀 😀

kdyztak pohledej online, mozna se da i objednat, ja to takhle delala nez jsem objevila tu DM drogerii 😉

kijonkova.k
24. zář 2008

Obědnat se dají,už jsem koukala.A ty v DM jsou přímo pro děti?Já jsem našla normální,není na nich psané,že by to bylo pro děti.Ale to asi neva,ne?Zítra půjdu na nákup 🙂 🙂 🙂 Snad budou mít něco instantního 🙂

lu777
24. zář 2008

v DM jsou primo pro deti...
ale myslim, ze tak od pul roku uz by to nemel byt takovy problem dat instantni pro dospele... kdyztak se to da mixnout... vsak za dva mesice nebo tak budeme davat i docela kousky (ja teda davam nekdy uz ted a je to fakt o zvyku)... jinak prave nevim v cem by mel byt rozdil 😕
jedine ze tyhle konkretni v DM jsou bio... ale ve zdrave vyzive taky muzou mit bio vlocky nebo inst. kasi

jen bacha aby tam nebyla pridana sul nebo tak, na to jsem narazila ja, ze mi nabizeli kase bio a az na posledni chvili jsem si vsimla, ze tam sice neni jinak nic, ale je tam sul !

kijonkova.k
24. zář 2008

Tak to je jasné,vždycky kontroluju,co je ve složení 😉 😉 Třeba budou vědět i prodavačky,co a jak..i když... 😖 Zítra dám vědět,jestli jsem něco sehnala 🙂

karlicka111
24. zář 2008

lu777: a ty jáhly na zahuštění zeleniny nějak namáčíš/vaříš? Promiň, jestli se blbě ptám - jáhly znám jen z literatury 😅

lu777
24. zář 2008

Kijonkova: tak drzim palce

Karlicka: ne, proste je tam vrazim.. je to instantni, jsou to takovy maly vlocicky
vetsinou tim ale zahustuju ovoce, zeleninu musim spis zavodnovat kojeneckou vodou, to ovoce byva nekdy az moc stavnaty (napr. hrusky nebo meloun, to jsem fakt zahustit musela)

az to koupis, tak uvidis, vubec to nevypada jako jahly, je to fakt upraveny pro ty prcky

karlicka111
25. zář 2008

lu777: díky moc za info 😉
Jo, holky, jaký máte názor na kojeneckou vodu? Já uvažuju, že jestli vydržíme plně kojit do těch 6m, tak bych pak používala jen kohoutkovou převařenou. Mám dojem, že ty v pet lah 😕 vích, o kterých nevím, jak dlouho kde stály na sluníčku nejsou nic moc. Kdežto voda z kohoutku je čerstvá a pořád kontrolovaná. Tedy myslím doma. Když bysme jeli někam do neznáma, tak asi raději kojo vodu. Jaký je váš názor?

kijonkova.k
25. zář 2008

Já nevím,zatím používám na čajík kojeneckou,ale zeleninu a masko vařím v kohoutkové. 🙂

karlicka111
25. zář 2008

kijo: a ty dáváš čaj na zapití po příkrmu, nebo i během dne? Já vlastně nevím, jak je to při příkrmech s čajem, vodou a tak, když budu i dál kojit 😲

lu777
25. zář 2008

ja stejne jako Kijonkova, pouzivam kojeneckou na caj a UM, ale varim v kohoutkove...
planuju mu davat kojeneckou tak do roka, nestoji moc... ale obcas uz jsem dala i caj z normalni vody, tak trikrat asi, omylem teda, ale nechala jsem to tak, uz mu bylo pul roku...
ono pak kdyz mi hrabl do hliny a nacpal si to do pusy tak nevim jestli mam tohle resit ze 😅

petronilla
25. zář 2008

Já používám na čaje kojeneckou vodu,kupuju ji v lékárně,dávám malé napít po té zelenince a večer po kaši,jinak kojíme a kojíme,v noci když se probudí tak jí dám cucnout čaje,nebo vody.Zeleninu vařím v páře a maso budu vařit ve vodě z kohoutku 🙂

kijonkova.k
25. zář 2008

jo,jo,dává zapít příkrm v poledne,někdy i kaši večer.A i trošku během dne,ale jde to pomalu.Vypije tak 50ml.Ale myslím,že to zatím stačí,však se to časem poddá,snad... 😉

kijonkova.k
25. zář 2008

lu777:Tak máme!!!!!!!!!!!!!!Instantní kukuřičnou kaši-23Kč 🙂 a jáhlovo-rýžovou inst.-24Kč.Sice tam není přímo pro děti,ale je to bio,tak myslím,že ji to nic neudělá.Dneska bude asi kukuřičná,uvidíme,jak ji pošmakuje 😀

mircka
25. zář 2008

K těm kaším z DM. Mají tam přímo v dětské výživě (mezi ostatníma značkama) od Alnatury jáhlovou a špaldovou. Jsou to instantní kaše a dají se připravit jak z mléka, tak z vody. Stojí cca 34 Kč.
A jsou bio bez soli, konzervantů atd.

jjaanca
25. zář 2008

Holky,přikrmujete někdo syrovým ovocem? Já všude čtu že se má podusit ale doktorka mi řekla, že ho mám dávat syrové 😕
Koukám že tu řešíte vodu. Tak já dávám buď převařenou z kohoutku, nebo nepřevařenou kojeneckou.

kijonkova.k
25. zář 2008

My ještě ovoce nedáváme,ale určitě ho budu ze začátku dusit ve vodě a pak mixovat.Až si zvykne,tak pak syrové 🙂

jenjanka
25. zář 2008

Ja dávam někdy syrové ovoce a moc malemu chutná

listicka20
25. zář 2008

ahoj, já dávala syrové ovoce od začátku a nikdy problém nebyl. Jednou jsem měla snahu povařit broskev, ale bylo to pak hrozně kyselý
vodu jedu jenom převařenou kohoutkovou, jelikož v Anglii balenou kojeneckou nemaji 😎