Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

kijonkova.k
5. pro 2008

Marmazel,já jsem dusila vždy nové ovoce asi 2 dny,ten třetí jsem to už dala půl na půl a pak celé syrové.A to máme ekzém,teď už nedusím nic.Můžeš dát i hrušku,blumy...teď už toho moc není.Pak přesnídavky.

andy80
5. pro 2008

banán, že zatěžuje trávení? to snad ne, právě že banán má hodně vlákniny a ta dělá v žaludku dobře a je to nejmenší alergen.

Jinak mě řekla doktorka, že ovoce syrové a všechno, co má dužinu. Tak já dávala, jablka, hrušky, banán, meruňky, broskve, nektarinky, blumy, švestky, hroznové víno (piplačka, ale malé chutná) a co teď napíšu, tak se do mě hodně mamin pustí, ale dávala jsem dušené mango. Malé moooc chutnalo a nic jí po tom nebylo. Teď toho ovoce totiž moc není. Občas dám i přesnídávky a to jsem dávala všechny možné: jahoda, malina, broskev, meruňka, jablíčko... atd. Těch druhů jsou mraky.

marmazel
5. pro 2008

hroznové víno? tos to loupala a vyndavala zrníčka?

kijonkova.k
5. pro 2008

andy80:taky jsem dávala mango,ale vůbec nám nechutnalo,hrozně mi to smrdělo a malé nejspíš taky.Já jsem četla,že mango se může.
Samozřejmě se může všechno ovoce,ale myslela jsem,že teď už toho moc není,jako v obchodech. 🙂

mobina
5. pro 2008

Tak já začla na jablku, pak hruška. Celkem sem se řídila skleničkama na kterých bylo od uk. 4 měsíce. Pak jsem přidala banán, broskve, meruňky. Teď dávám skleničky, protože jsme hodně v terénu. Dávám ty míchané. Už jsme taky ozkoušeli mandarinku, hroznové vínko taky. Prostě to chce testovat. čerstvý jablíčko dávám do ruky a když mixuju, tak ho jemním banánem nebo hruškou. To je teď tak nějak nejdostupnější.
Kijonkova díky. Rozhodně mu sunar nebudu dávat po ovocné přesnídvce. ZTrochu mi to vyblindil a celej večer ho to kopalo. Alespoň jsem se ponaučila 😅

andy80
5. pro 2008

marmazel: jj loupala vyndavala zrníčka a pak mačkala vidličkou. Byla to síla, ale malé šmakovalo.

kijonkova.k: oni říkají, že exotické ovoce nee, ale co, když to malé nevadí

kijonkova.k
5. pro 2008

Právě že mango jo,myslím,že jsem to četla na kojeni.net.Ale jak jsem psala,koupila jsem 3 kusy(ať zkoušíme po 3 dny) a hned ten první to letělo do koše.Ani do masozeleniny jsem to nemohla dát,fakt to hrozně smrdělo 😝

mobina
5. pro 2008

Andy tak s tím vínem si dobrá. Já oloupala asi tři kuličky a dávala půlky, už zmákneme kousky, ale ještě to mačkat vidličkou.... 😅
Ono to prostě chce zkoušet, co dítku sedne nebo nesedne. Samozřejmě pozvolna 😉 Jo a borůvky milujeme jsem zapomněla napsat.

kijonkova.k
5. pro 2008

Já jsem to teď pěkně popletla,jsem už fakt asi přetažená...já zkoušela avokádo 😀 😀 😀 To se může,o mangu nevím.Ale ono se mi to vždycky pletlo.Pardon 😉

mobina
5. pro 2008

kijon jestli nebylo zkažený. Já to u tohohle exotického ovoce moc nepoznám, v tom je možná jádro pudla 😒

kijonkova.k
5. pro 2008

Nebylo,ale ono asi to avokádo takové je. 😀

mobina
5. pro 2008

kijonkova mě se tyhle dvě ovoce taky pletou 😀 avokádo je fakt dost divný, takový bez chuti...

radka.m.
6. pro 2008

kijonkova-to jsi asi spletla,mléčná denní dávka je 500ml až po roce dítěte a do toho se pak počítají i jogurty a kaše,sýry,máslo.150ml jogurtu se rovná 250ml um.do toho roku je to přes 600ml mléka,jak tady někdo už psal.

kijonkova.k
6. pro 2008

jo a smrdí 😝 😉

andy80
6. pro 2008

jo, tak avokádo jsem nezkoušela a ani sama jsem ho neměla, mango mám ráda já sama, ale syrové mi přijde dost ostré, tak jsem ho podusila a malá mi to málem snědla i s tou miskou

Mobi, mi už taky baštíme kousky, i půlky těch kuliček vína, ale já ho dávala dřív, to jsem ho loupala a vyndavala pecičky. Poradil mi to taky tady někdo na koňovi. Zas tak hrozný to nebylo. Malá spala, já si to vzala k televizi a loupala a peckovala.

marmazel
6. pro 2008

a kdy můžu zkusit mandarinku a pomeranč? ještě nekouše, takže to bych to měla svlíknout s tý sluičky nebo mám počkat až bude papat koudky?

kijonkova.k
6. pro 2008

To bych ještě nedávala,je to velký alergen.Když tak nejdříve šťávu z toho,ale asi bych ještě počkala. 🙂

maruska39
6. pro 2008

Ahoj holky 🙂
Potřebuji poradit,od té doby co jsem začala přikrmovat tak malý naprosto odmítá nutrilon,má pouze oběd (zeleninový příkrm a to ještě ne celou skleničku) a pak ho dojedu nutrilonem,ale to si dá fakt jenom trošku,50ml,to si myslím,že mu stačí,ale co je horší tak dopoledne kolem desáté normálně má mlíčko,ale on ho nechce,plive ho,dělá různé psí kusy,jen aby ho nemusel pít,měl by vypít kolem 180 ml ( to byla jeho dávka než jsme najeli na příkrmy) a teď z bídou vypije 100ml po mém usilovném snažení a má hlad 😅 Ale nutroš nechce. Odpoledne ten samý boj,zkusila jsem mu už dát i přesnídávku,ta mu taky hrozně jela,ale prostě nutrilon nechce a nechce. Večer už mu normálně dám mléčnou kaši banánovou,neboť mléčnou,obilno-rýžovou taky nechtěl,tu vypije až se mu dělají boule za ušima.V noci papá až kolem 3-4 ráno a to je rozespalý a vyhládlý tak si normálně vezme nutroš 210ml,pak ještě v 7 ráno si vezme 180 ml,ale potom boj a boj,nechce a nechce,přemýšlela jsem nechat vyhládnout??? Když,ale on má hlad,ale nechce ten nutroš.Nevím si rady,mlíko moc měnit nemůžu,dlouho nám trvalo než jsme našli to co nám vyhovuje,po jednom měl zácpu a koliku,po druhém blil jak alík a po třetím měl neskutečný hlad,takže s ním to je těžké.Kojení se nezdařilo,týden po porodu mi ležel na JIPce už jsem se nerozkojila. Takže,abych to schrnula odmítá mi nutrilon dopoledne a odpoledne.

pokornaivca
6. pro 2008

Chce to trpělivosat, naše malá měla k příkrmům odpor od začátku, kolikrát nechtěla jísdt vůbec, a někdy jsme do ní tlačili i mlíko, ale časem se to spravilo. Držíme pěstičky

maruska39
6. pro 2008

Asi fakt trpělivost,teď mi nádherně spapal brokolici s bramborem a celou dávku 🙂

many
6. pro 2008

ahoj holky tak včera jsme zkusili kaši po druhé a už jí chtěl a víme čím to bylo 😀 předtím byla řídká a asi si myslel,že je to jiné mlíko a včera jsem ji udělala hustou a dlabal 😀 ale dala jsem mu jen 3 lžičky a zbytek vyhodila,aby náhodou zase nezvracel,tak raději budeme zkoušet odpoledne po troškách a pak mu to začneme dávat na večer 😉

many
6. pro 2008

no vidíš Maruš 😉 jak mu chutnalo 🙂

many
6. pro 2008

tak já zatím ještě dávám tu sklinku na půl ale už mu zase brzo zvednu dávku 🙂 no pomalinku 🙂 jinak my dnes měli zahradní zeleninku od Hami a taky mu jela,no zatím mu teda chutnalo vše,tak jen tak dál 😀

cerstvamama
6. pro 2008

Ahoj holky. Brzy začínáme s ovocem, máme ho dávat spíš dopo nebo odpo? Jaké máte zkušenosti, co je lepší?

kijonkova.k
6. pro 2008

Já jsem začala dávat dopoledne,ale vím,že některé holky doporučují odpo.Tak si stejně musíš vybrat sama 🙂 😉

cerstvamama
6. pro 2008

Já myslela z praktického hlediska, jestli máte nějaké rady. Když někam jdeme tak spíš odpoledne, tak je asi lepší vozit s sebou skleničku než UM+termosku, ne? Ale zase ne vždycky mám po ruce lehačku ve který bych nakrmila 🙂

anke
6. pro 2008

cerstvamama: my davame odpoledne (kolem 17hod) nebo jak to vyjde, ale to je tim, ze ja po ranu moc jeste nefunguju, ta je pro me jednodussi to dat odpolko ... 🙂

anke
6. pro 2008

ale z praktickeho hlediska ti neporadim, my vyrazime ven mezi jidlama a jinak jsme nikde ted moc nebyli ... 😅 , ale to, ze je lepsi vozit sklenicku nez termosku zni celkem logicky 🙂

muminek
6. pro 2008

tak my dneska jedli bánán a půlku zblajzl jak nic ještě jsem mu musela přidat 🙂

mobina
6. pro 2008

marma já bych s citrusy taky ještě počkala nebo pokud kojíš,tak si zkus dát ty a uvidíš jak bude reagovat. Ondrovi většinou zčervenala prdelka po kakání, takže jsem ještě vyčkala. Mandarinku jsem dala až minulý týden, sladší, a v pohodě. Jen zase to odslupkovat, to je patlání.
čerstvamama mi jsme začali dávat dopoledne, ale v podstatě je to fakt jedno, pak stejně budeš přidávat za cca měsíc další příkrm 😉