Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

smardik
29. kvě 2009

barmborka ten sudocrem máme taky a lepší se mi to nezdá, chvíli jo a pak zas ne, bez plenek nechávám je bez nich zrovna ted a uvažuju že vyzkoušíme jiné plínky přijde mi že to přišlo chvíli po těch co jsme koupili pampersky takže asi vyzkoušíme huggies

jojo čekáme druhé

barmborka
29. kvě 2009

malá se po pamperskách taky osypává nám vyhovují právě huggies.A gratulace at je vše v pořádku 🙂

smardik
29. kvě 2009

vyzkoušíme ty huggies a uvidíme 🙂 a za gratulaci děkuju, bude to makačka nebudou od sebe daleko

kacka.va
29. kvě 2009

teď jsem se lekla, že jsem vlezla do tématu o plenách.

holly1
29. kvě 2009

smardik, ty už jsi zase těhu?? Moc gratuluju, ale vůbec si to u sebe nedokážu představit - moje Anička je stejně stará.

smardik
29. kvě 2009

holly jo ve středu jsem objevila na testu // tak se těšíme i když to bude ze začátku záhul 🙂

luca76
29. kvě 2009

ahoj, mám 5 měsíčního syna, začala jsem dávat příkrmy a jsem trochu zmatená...po tom, co jsem si přečetla na netu to asi dělám špatně..začala jsem mrkví, tu jsem dávala 3 dny a pak jsem začala dávat mrkev s bramborem a po 3 dnech takovou zeleninovou směs od Hippu, kde je mrkev, brambory, květák a hrášek. Udělala jsem chybu a měla jsem raději zavádět jednotlivý zeleniny postupně, tedy ne takto současně ve směsi? Je fakt, že ta směs mu moc nejede, mrkev samotnou mi snědl na posezení, ale tady ty 4 zeleniny dohromady mu nechutnají....
😖

mikulka
29. kvě 2009

luca, děláš to dobře. K již vyzkoušenému druhu přidávej další. 😉

Holky, poraďte, co ještě vařit, malý ensmí mrkve a rýži, dávám furt brokolici, cuketu- k tomu brambor, jáhly, ětstoviny, je to furt dokola. Fenykl nechce, porek nemůže, řepu taky ne, co tak ještě dát?

zoeno.1
29. kvě 2009

luca ,dobre to robis,len sa snaz davat novy druh jeden,nie dva naraz (myslim ako si napisala,ze v tej vyzivke bol karfiol aj hrasok,tak najprv napr. karfiol k tej ostatnej zelenine a po troch dnoch hrasok pridas...aj ked sa mi zda,ze hrasok by ste este nemali 😉)

mikulka, my davame este aj karfiol,cervenu repu,spenat,ovsene vlocky 😉

kisska
29. kvě 2009

mikulka - skus kalerab (kedluben), spenat, petrzlen, ruzickovy kel (ruzickova kapusta), neskor mozes cervenu lupanu sosovicu, zeleny hrasok (mrazeny alebo cerstvy, nie z konzervy), fazulkove lusky...
zeleny hrasok je v pohode (ale treba ho skusat ako vsetko ostatne), rovnako aj zelene lusky - je to cerstva strukovina, ktora sa tvari ako zelenina... zo susenych strukovin je jedine cervena lupana sosovica taka, co nenaduva.

suziad
29. kvě 2009

Holky ako to robite!! Ja musim stale vsetko mixovat, lebo ked mala zaciti nejaky malilinky kusok ostane jej to v krku a zacne sa davit ☹ uz sa stalo ze vyvratila co zjedla. Nevie stale papat prikrmy pretlacene len vydlickou. Do kedy jej mam vsetko mixovat 🙄 od 5,5m papame prikrmy

berenika39
29. kvě 2009

jen mixuj, mixuj.... 😉 😉 a vůbec si s tím nedělej hlavu, musí sama na to přijít, zkus to klidně až nějakou dobu znovu, v sedmi měsících to je normální. teď teprve malej začal jíst pomačkaný vidličkou, je mu 9,5 měsíce. Myslím, že istarším se někdy musí mixnout. Mám ten ponorný mixér, pohoda, v hrnci to projedu, opláchnu ho a je to.

mikulka
29. kvě 2009

U nás je problém, že malý nemůže nic nadýmavého. A po červené řepě se zas nemůže vykakat.
Přílohy střídfám, to je v poho, ale ta ezlenina je na jedno brdo.

suzia, ale to je na kousky brzo. Kousky se zavádějí až v 9. měs. Nejdříve v dokončených 8 měs.

kisska, prosím tě, a kedluben a ta kapusta nenadýmají? A co je červená sosovica? 😕

saska.t
29. kvě 2009

suziad - berenika ma pravdu vobec sa tym netrap raz sa to nauci aj sama normalne by malo byt trosku kuskov tak od 8 mes. no moja mala bola rychla takze vo vasom veku jej stacilo tlacene vidlickou 😉

shaula
29. kvě 2009

mikulka - šošovica je čočka

saska.t
29. kvě 2009

mikulka - kapusta aj kedluben nafukuju ale kedluben velmi malo takze by ste nemuseli mat problem, kapusta (zeli) to uz je horsie...s tym by ste mohli mat problem ale je velmi zdrave 😉

kisska
29. kvě 2009

mikulka, saska - preto sa dava ruzickova kapusta, ktora nenaduva - ale samozrejme ako vsetko, treba odsledovat. Kalerab je najlepsi mlady - ma malo drevnatych casti, ktore su nestravitelne...

ilonecka
29. kvě 2009

Ahojky. Mojí dceři budou zítra čtyři měsíce a už tři dny papáme přesnídávku mrkve (moje první lžička) k obědu. Kamarádka chodí ke stejné doktorce, také jsou s mímem od začátku na UM a doktorka jí řekla ve 4.měsících ať začne s příkrmy. Bojím se, jestli jsem to prostě nějak zbytečně nepředběhla, protože nám příkrmy určitě dá, ale až příští týden až půjdeme na čtyřměsíční prohlídku. Víte, tý naší holce to strašně chutná, sama mi snad schválně strká do ruky s lžičkou ať jí to do tý pusy dám, všichni na ní s údivem koukáme a jak si mlaská. Pak ještě vypije 120 ml mlíka a je spokojená. Myslíte, že mám radši přestat a počkat až nám to naše MUDr. dovolí?

surynka44
29. kvě 2009

Ahoj, dnes jsem dala malé po třetí mrkvičku, zítra bych chtěla dát k tomu brambor. Jen se chci zeptat, jestli se to taky má dávat ty tři dny a pak zase něco jiného? A jen pár lžiček a nebo více? Děkuji za rady, jsem z toho nějaká zmatená 😒

berenika39
29. kvě 2009

ilonecka: nečekej, až vám to mudra povolí. počkej ještě dva měsíce🙂))). momentálně je to s příkrmy tak, že kojené i nekojené děti mohou být na mléku až do konce 6. měsíce. POkud jim mléko evidentně nestačí, pijí více než 1000ml denně, pak je možné začít s příkrmy dříve. Jinak zažívání 4.měsíčního miminka není ani náhodou připravené na jinou stravu. Přikrmuje se jen při výrazném neprospívání. To že jí to chutná, je sice hezký, ale pro ní ne zrovna nejlepší. Fakt není kam spěchat, přelouskej tady nějaké další diskuse,podrobně prostuduj 😀 😀 😀 www.kojeni.net, uvidíš, že času dost. Ještě si dospělého jídla užije tak 80 let 😀 😀 😀

ilonecka
29. kvě 2009

no ona právě pije už 14 dní - 4x denně 140 - 166 ml a ještě přes oběd 200 - 220 ml a v noci 80ml. Tak jsem jí právě zkusila dát už tu mrkev. Já sem z toho už blázen. Jo a k tomu ještě vypije 400 ml slabého čaje. Při narození měla 4510 gramů (porod norm. ne císař , v 36. týdnu - těh.cukrovka) a ve třech měsících měla 6,5kg. Teď mi přijde těžká strašně, uvidim kolik nám příští týden ukáže váha. Je prostě jedlík nebo co?

matysekasasenka
29. kvě 2009

poradi mi niekto? zacala som od 6m s prikrmovanim, bude to uz 2.tyzden a maly mi vsetko odmieta len moje MM chce tak neviem ci mam prestat mu davat nove prikrmy a len ho kojit ked mu to staci...je pekny bucko. alebo vytrvat a nadalej mu nukat prikrmy..diky

berenika39
29. kvě 2009

at počítám jak počítám, víc než litr to není 😉 😉 . 4x160 = 640, 220,80.... je to kus ženský, váží fakt dost. Ale i přesto nemáš jediný důvod dávat jí příkrmy tak brzo. Nevím, jak tě přesvědčit, ale nech to plavat, dávej jí mlíčko a užívej si maminkování 😀 😀 😀 . Pokud se přesvědčit nedáš 😀 😀 , tak aspon prosím zůstaň u té mrkvičky místo jednoho mlíčka.....
Upřímně doporučuji www.kojeni.net. Všechno rozpitvané, databáze otázek a odpovědí snad na všechno.

kulimka
29. kvě 2009

Ahoj, klidně koj dál a zkus příkrmy zase za týden. Švagrová jen plně kojila až do 10 měsíce a malá byla spokojená. Já myslím, že pokud mu to zatím stačí a nechce pít každou hodinu tak je to v pohodě. A pokud má dobrou váhu tak klidně koj!

matysekasasenka
29. kvě 2009

praveze vahu ma vybornu...az moc buclaty je...ale kojim ho cez den kazdu hodinu a v noci kazde 2az3hod. a to uz tak od narodenia, on asi stale potrebuje mat mliecko po trochu ale kazdu hodinu... lebo kojim len tak 10az15min a vzdy len z jedneho prsnika a to mu staci...a prave tymi prikrmami som chcela aspon jedno kojenie vynechat ale nic, lebo aj tak si pyta prsnik vykrikami

kulimka
29. kvě 2009

já jsem malého v šesti měsících taky krmila každou hodinu a příkrmy to spravily. V noci mi i teď vstává každé tři hodiny na kojení. Já s příkrmy problémy neměla, malý by snědl vše co vidí...Já myslím, že pokud ti nevadí ten interval tak ho klidně dál jenom koj a za týden mu zkus dát třeba mrkvičku, snad mu zachutná, třeba každý den jen lžičku, časem si třeba zvykne... Ale to kojení je určitě super!

matysekasasenka
29. kvě 2009

tak diky kulimka, ja budem asi pokracovat s prikrmami aj ked zje len dve lyzicky za cely den.....

matysekasasenka
29. kvě 2009

este som zabudla ze mam este dceru s ktorou neboli ziadne trampoty, zacala som skor nez po 6m...a vsetko jej chutilo dokonca som tie kase miesala v normalnom kravskom prevarenom mlieku uz po 6m a vsetko bolo v poriadku..

kisska
29. kvě 2009

matysekasasenka - ako pise kulimka - kludne koj dalej, skusit mozes zase o tyzden, naozaj sa nemas kam ponahlat.

surynka - so vsetkym novym cakaj 2-3dni, aby si zistila, keby nahodou na nieco mala zareagovala, aby si vedela z coho to bolo. A na prvy krat staci par lyziciek a neskor pridavaj mnozstva. Ide naozaj o to, ze keby mala mat na nieco reakciu, tak nech je len mierna a nie hned brutalna 😕

ilonecka - a je aj k tej vahe dost vysoka? Nie je dolezita vaha k veku, ale pomer cm:kg, pri vahe 6.5kg by mala mat min. 64cm. Ak ma menej, znamena to, ze mliecko jej bohate staci a netrpi nedostatkom pri cisto mliecnej vyzive, tak naozaj nemusis s prikrmami zacinat 😉

kulimka
29. kvě 2009

Tak já to měla zase s dcerou naopak horší. Moc jíst nechtěla, od 3 měsíce ke kojení sunar a od 3,5 měsíce příkrmy. To mi poradila doktorka malá nepřibírala a jí se to zdálo jako nejlepší řešení. Dcera pak měla problém se žaludkem když byla starší... Tak dej vědět jak pokračujete s papáním, můžeš i na p.jurgova@seznam.cz
Tak dobrou já už půjdu asi každou chvíli kojit... 😉