Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

dvojka
5. srp 2009

Ahoj holky.
Ve kterém supermarketu se dá koupit bio kuřecí maso?Nevíte některá?Byla jsem v lidlu,v bille,ale neměli.
Jo a nechci mražený 🙂

smajlik
5. srp 2009

ahoj holky, tak jsem dnes zkusila Simonce "naškrábat" lžičkou banán - tohle mi v životě neudělala :D - normálně ani si ho pořádně nevzala do pusy a začala se dávit a ječet :D. Přitom sní všechno, přesnídávky, zeleninku ... hmmm asi jsem udělala něco špatně :D. Příště to zkusím nastrouhat na struhadle, ale nevím nevím zda si vezme

jindri
5. srp 2009

shaula: bude s tim vic prace, to je cele 😉 dik

Berenika: asi to taky tak udelam a co nesnime my, dame psovi 😀 Cela rodina bude nakrmena 😀

jindri
5. srp 2009

Jeste se zeptam, kdy jste zacali davat vic masa jak tech 20g? Diky!

andykov
5. srp 2009

hele, holky, já dnes dala malý první mrkev, snědla asi 5lžíček a pak ji dokrmila um a ona mi pak hodila výbornou šavli. Myslíte, že proti tomu pomůže větší odstup mezi mrkví a um?

moda08
5. srp 2009

andykov - a můžu se zeptat proč už dáváš zeleninku?,přijde mi že je to ještě dost brzo, to ještě ten trávící trakt není připravený na něco jiného než na mléko

shaula
5. srp 2009

andykov - souhlasím s Modou, vždyť ještě nemá ani 4 měsíce! To je nerozum 😖

katka008
5. srp 2009

ja dokrmujem od 4 mesiacov a je to v pohode, je to akurat. ale kazde babo je ine 🙂

pookie
5. srp 2009

Smajlik aj my sme dnes skusili banan ale nakrajala som ho na kusky spolu s jednou broskynou, pridala malicko vody a chvilku povarila, asi 3 min. Potom som to rozmixovala a mala mi to tak spapala az sa takmer zaprasilo 😀 Vraj 1 banan + broskyna je jedna davka ale dala som jej z toho asi iba polovicu, uvidim ako zareaguje, ak bude do rana v pohode tak bude mat na ranajky. Mne dr. povedala ze kludne moze papat 2-3x denne, doteraz mala iba zeleninku na obed tak budem jej davat ovocie alebo nejaku kasicku na ranajky a ovocie na veceru + mliecko.

petreva
6. srp 2009

Holky, takže broskev i nektarinka je vhodná pro první ovocný příkrmy? Na kojení.net nepíší o nektaricne, ale asi je to to samé jako broskev nebo meruňka...chtěla jsem zavařit pyré, tak proto se ptám 😉 Meruňky u žjsou ve skleničkách 🙂
POOKIE, ty jsi dusila banán? A bylo to pak dobrý? Já myslela, že ten se jen mačká...

shaula
6. srp 2009

Broskev podle www.kojeni.net až od roka (i když se příznám, že já jsem dala o něco dříve), meruňka od začátku... Banán bych nedusila, je to zbytečné.

petreva
6. srp 2009

Shaula, no jo máš pravdu!! To je divný, proč? Nevíš?? Přijde mi to stejné jako meruňka...

shaula
6. srp 2009

No upřímně řečeno sama nevím, proto jsem ji dala dříve. Předpokládám, že je asi potenciální alergen? Nebo možná hůře stravitelná? (Ale to je asi nesmysl.)

smardik
6. srp 2009

tak já jsem dala asi před 14 dny poprvé nektarinku ale zda je vhodná nevím, já jsi měla a malý se po ni sápal tak jsem mu ji dala olíznout a on si ji cucal a strašně mu chutnala, cucal a cucal, já kousek okousla když došla štávička a zas cucal až jsme to snědli vše - hygienické to není ale pro jednou to přežije. a jak došla plakal tak ji druhý den dostal pomixovanou celou a strašně mu chutnala neosypal se po ní, nic

jindri
6. srp 2009

Broskev je alergen. Mě se až v dospělosti objevila alergie na broskev, přitom meruňku sním i nektarinku.

smardik
6. srp 2009

jindri a nektarinka asi taky co? mi malý jí merunky, banán a nektarinku a tím jsme s ovocem skončili

jindri
6. srp 2009

já bych brala nektarinku na stejné úrovni jako broskev, ale když malému dělá dobře a má po ní boule za ušima jak píšeš ... 😉

oliverkaa
6. srp 2009

ahojte...ked dam malemu desiatu-ovocie okolo 8.30-9.00,o ktorej mozem dat uz obed?o 11 je to skoro?dakujem

aleachim
6. srp 2009

Ahoj holky, zatím ještě ovoce nedávám jen zeleninu na oběd. Chtěla jsem se ale už dopředu zeptat, kdy jí to ovoce dávat. Na kojení.net píšou, že ovoce jako dopolední přesnídávka, ale já kojím v 6h, pak v 9h a pak malá spí do 12h., kdy dostane zeleninu. Bylo by nevhodné, kdybych ji to ovoce dala k svačině ve 3h. po zeleninovém obědě? Díky.

smardik
6. srp 2009

jindri asi na stejné provni bude ale malý po ní problém neměl a má fakt po ní boule za ušima tak myslím že když ji dostane občas a ne každý den že to vadit nebude

aleachim malý má jako dopolední přesnidávku jogurt a jako odpolední ovoce nebo přesnidávku, nemyslím že by to něčemu vadilo když ji dáš odpoledne, dělej jak to malé vyhovuje

berenika39
6. srp 2009

ahoj, taky jsem to prohodila, asi nezáleží kdy přesně co, ale aby mimčo dostalo to, co potřebuje v rámci dne, mlíčko,zeleninu, ovoce....dělám to hodně podle toho, co který den vyvádíme....ven vezmu jogurt, kousky ovce patly matly je lepší doma v klídku....střídám to.

aleachim
6. srp 2009

Děkuji, tak uvidím, jak jí to bude vyhovovat.

pookie
6. srp 2009

Petreva, hej udusila som banan ale iba 2-3 min. s troskou vody, asi aby bol este trosku maksi. Ja som v UK a tu je dost popularna Annabel Karmel, mam od nej par kucharskych knih pre deti (tusim ich predavaju aj v CR a na SR ako Varime pro kojence a batolata/ 100 nejlepsich kasicek pro male deti/ Varime malym detom... asi ich aj vy poznate) tak beriem z toho inspiraciu, ona ten banan na chvilinku povari, predpokladam ze iba pre babatka ktore s bananom zacinaju, neskor ho staci roztlacit vidlickou.
Tiez som zacala iba s jednym prikrmom (zeleninovym) denne, tak sme boli 2 tyzdne, potom som bola v baby centre a tam mi povedali ze uz mozem zvysit pocet prikrmov aj na 3 denne a to moze byt kludne aj ovocie. Tu vacsinou zacinaju s prikrmom prvy tyzden 1xdenne, v 2hy-3ti tyzden 2x a potom uz aj 3x. Ale mne sa pozdava myslienka par tyzdnov davat prikrm iba 1x denne a postupne pridavat napr. ovocie na ranajky alebo veceru.
Kedy po zavedeni prikrmu ste zacali napr. s kuracim maskom a jogurtom? Asi o mesiac?

niikkyy
6. srp 2009

Ahojky holky....

nevíte.jakou zeleninku už všechnu může 6.měsíční mimčo?jsme na příkrmech od 4 měsíce a jí: mrkev,brambor,rýže,cuketa,brokolice,květák,kukuřici,hrášek,špenát,bílé a červené maso,žloutek....ale nevím co dál mu tam dát.....(kedlubnu,fazolky,červenou čočku????) děkuji moc 😵

niikkyy
6. srp 2009

pookie: s masem jsem začala cca do 14 dnů poté,co byl už jen čistě na zelenině bez mlíka 😉 pak cca po měsíci ani ne,jsem začali nahrazovat svačinku a už jí má taky bez mléka a má ovoce,či ovoce s jogurtem..na noc buď UM nebo kaše

pookie
6. srp 2009

Skusala si napr. sladky zemiak, tekvicu, mozno cervenu papriku? Ja dnes idem malej spravit k obedu papriku s karfiolom, papriku som nakrajala na stvrtky, trochu ugrilovala aby bola koza makka, potom ju osupem a rozmixujem s karfiolom. Este som to neskusala tak neviem ako jej bude chutit. Popularny je aj pastrnak bud samotny alebo s mrkvickou, to je fajn sladke. Cocku asi az neskor, okolo 7-8. mesiaca ale ked prikrmujes od 4teho tak mozno by si mohla malicko skusit.
Kamaratka si pochvalovala aj avokado, vraj malej velmi chutilo.

niikkyy
6. srp 2009

pookie myslíš normoš papriku???neni to na ně těžké??????jinak děkuji 😵

pookie
6. srp 2009

Ano, cervenu papriku, podla moznosti sladku, ona pod tym grilom fajn zmakne tak sa da dobre rozmixovat a ked sa trosku zmiesa s karfiolom alebo zemiakom tak snad je to v pohode. Vyskusam a dam vediet 😉

shaula
6. srp 2009

niikkyy - papriku určitě ne, je hodně těžká na trávení, tu bych určitě šestiměsíčnímu dítěti nedávala. Červená čočka se doporučuje od 8 měsíců, vzhledem k tomu, jak dlouho už dokrmuješ, můžeš možná zkusit o něco dřív. Zkus se inspirovat na http://www.kojeni.net/prikrmy.php

elanela
6. srp 2009

oliverkaa môžeš dat obed skor aj my to tak máme o 8.30 má desiatu to máva jogurt biely a o 11.15 jej dávam obed a potom ide spat