Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

matysekasasenka
22. zář 2009

poradte mi niekto prosim: maly dovrsil 10m a chcela by som zajtra uvarit taku syrovu polievocku, mozem mu uz dat makke syry?

ladybirdie
22. zář 2009

Syn nechce ani mrkvicku, ani zemiaky. No dnes sme ochutnali mliecnu ryzovu kasu od Nestle a chutilo to. No najprv nebol velmi nadseny, ale potom polovicu spapal. Dufam, ze casom bude papat aj zeleninku. Ma niekto take skusenosti, ze zacal s kasickou a potom zelenina?

rimmel
22. zář 2009

matysekasasenka...ake makke syry mas na mysli..aidam a potobne mozes uz davno 😉
ladybirdie to je uplne v poriadku dat najrpv kasicku mliecnu a potom mrkvicku..ved doteraz malo len mliecko tak mu to chuti a hlavne je ze pribera nie? 😉 lebo vidim ze si zacala dost skoro s prikrmom tak asi ti dokyporadil..takze v poho..

rimmel
22. zář 2009

ali moj papal hned a vsetko ale kazde babo je ine, maj trpezlivost hlad ju donuti 😉 a vzdy skus ponuknut ked vies ze je hladna 😉 rano najlepsie

berenika39
22. zář 2009

pajinka - tak vidíš, brokolice - já když nemusím, tak se na ní ani nedívám 😀 😀 😀 , ale dětem to chutná. mám radost s tebou.

ladybird, když nechce zeleninu ted, tak pokud si zvykne na sladkou chut, určo to nebude lepší 😕 😕 . to je ten důvod, proč není moc praktický kaší začínat. Proč papáte už příkrmy? Není důvod. Nechce ted, prostě na to zdaleka není připravený, je to logický,oni si sami o jiné jídlo řeknou, nic se neděje, nech mlíčko další třeba dva týdny, měsíc,a zkus znova. Když bys ho nutila, myslím, že je to cesta k tomu, jak ho naučit odmítat jídlo. Kliiiiid, není kam spěchat.

shaula
22. zář 2009

Opět nemůžu souhlasit s Rimmel - s tavenými sýry opatrně, obsahují hodně solí - právě to tavení se provádí tavicími solemi 😝 Klukům je zatím nedávám vůbec.

Ladybirdie - někdo opravdu s kašemi začíná, ovšem může se stát, že ti pak nebude chtít zeleninu, přesně ak píše Berenika - má ve všem pravdu 😉

rimmel
22. zář 2009

ano so syrom v troskach ale kludne dat. ja som dala tak za lyzicku nastruhaneho..

dm1
22. zář 2009

preco sa stale pise ze ked sa zacne kasou ta je sladka tak nebude chciet zeleninku? Ved ked dam obyc.ryzovu bez pridania niecoho ineho + MM tak to predsa nie je sladke ?!?

inak cez vikend uz zaradime aj zeleninku lebo kase stale nechce papat viac ako 60 ml a malo pribral a doki mi kazal davat kasu preto flasou. Ja kojim tak sa bojim aby neodmietal prsnik potom - viem ze nemusi ale riziko tam je a nechcem to risknut. Konzultovala som s Annag tu na koniku a po dlhom skusani navrhla ona uz aj dat zeleninku. Dufam ze toho spapa viac ako tej kase.

ali27
23. zář 2009

dm1, a kasu robis domacu? lebo tie kupovane su sladke... az prilis.

pajinka23
23. zář 2009

berenika39 ved aj ja som taka ze nemusim brokolicu 😝 😝 😝 😝 Sice ked tak nad tym rozmyslam tak ja nemam rada skoro ziadnu zeleninku 😔 😔 okram paradajky a uhorkyto lubim 🙂 🙂 Moj mali asi nebude pomne,lebo to by nechcel skoro nic,ale skor po muzovi ten zje vsetko,okrem sladkosti tie moc nemusi...A ako ste vcera po obede z Natalkou modroočkou papali??? 😉

pajinka23
23. zář 2009

Dm1 to sa nevravi ze ked zacnec kasickou tak ti nebude chciet zeleninku 😉 😉 Vravi sa to o ovocku ze ked das prve ovocko tak potom babo nechce zeleninku,lebo ovocie je sladucke a fajne chuti narozdiel od zeleninky 😉 😉 A babo si na fajne dobrotky lepsie zvyka,vedkto by vymenil take fajne sladucke jablcko za hnusnu zelenu brokolicu?? 😀 😀 😀 Ja davam zeleninku na obed a pred spanim kasicku a je to fajn 🙂

pajinka23
23. zář 2009

Babule mne doki povedala ze mliecne vyrobky sa davaju najskor od 10mesiaca ale ze lepsie je zacat aj neskor,kvoli castym alergiam na mlicko co mavajubabetka ked sa skoro zacnu zaradovat mliecne vyrobky 😕 😕 no neviem co je natom pravdy 🙂

shaula
23. zář 2009

Pajinka - jablko za brokolici zaměním z fleku třeba já 😀 Brokolici mám ráda (takové zapečené brambory s brokolicí, mňam!), na jablko musím mít fakt chuť, to sním tak dvě za rok 🙂 Ovšem ve štrůdlu je můžu v neomezeném množství 😀 😀 😀
Kysané mléčné výrobky vč. jogurtů se mohou u dítěte bez alergické zátěže dávat od ukončeného 8. měsíce, ovšem když začneš později, tak se vůbec nic nestane 😉

pajinka23
23. zář 2009

shaula tak tu strudlu by som si aj ja dala povedat 🙂 🙂 🙂 ale ja zase nemusi tu brokolicu 😝 😝 😝 a ako to zistim ze ma alergicku reakciu namlicne vyrobky?? 😕

shaula
23. zář 2009

No přesně nevím, osobní zkušenost naštěstí nemám, ale myslím, že průjmy, hlenovitá stolice, potíže s trávením, celková nespokojenost...

pajinka23
23. zář 2009

fuha tak to je dost zavazne ☹ ja z mliecnymi vyrobkami radsej pockam a zacnem ich davat az po roku,ved mi neujdu z obchodu 😀 😀 😀

evinkaa
23. zář 2009

pajinka23: Včera to bylo hrozný, za celý den jsem do malé dostala tak 400 ml mléka, víc nic, no hrůza. Byla jsem zoufalá. Zatím k dr nepojedu, snad to opravdu budou ty zoubky. ☹ Ovoce dopoledne odmítla úplně, oběd taky, a to zeleninu miluje. ☹ Kolem páté odpoledne jsem do ní dostala jen tak 70 ml mléka, na večer asi 50 ml kaše a 90 ml mléka. Dnes ráno sbaštila 220 ml mléka, rychle to v ní zmizelo, ale zase mi odmítá ovoce, tak se bojím, že na oběd zase nic nesní. Ach jo, je to trápení. 😔
Holky, ještě jednou se zeptám. Jaké dáváte dopolední nebo odpolední ovocné svačinky? Já nějak nevím, dochází mi nápady. 😒

keckemet
23. zář 2009

Zdravim, kdyz bych chtela zacit ryzovou kasi, kolik mam dat pro zacatek ml?
DM1: Objevila jsem bio ryzova, bez cukru od Hipp......nebo znacka Sunval, ale je drazsi 86,-kc
Ja jsem prvne koupila sunarku nemlecnou ryzovou a doma jsem ve slozeni zjistila: cukr, vanilin...no uz jsem tady psala, ze jsme ji dali psovi..... 🙂 a jak mu smakuje 🙂 🙂 🙂

sarusenka777
23. zář 2009

Evinkaa - to mě mrzí, že máte takový trápeníčka ☹ moc jsem zpátky nedočítala,tak nevím co dáváte,ale já dávám malé rozmačkaný banán a rozdrobím jí do toho jednu nebo dvě sušenky sunarky a miluje to 🙂 a teď jsem dokonce objevila v DM mlíčko s kaší - je to balení 2x250ml od Hami za super cenu 39,90kč a to malá taky miluje 😉 nebo rozvařím jablíčko taky se súšou 😉 to jste zkoušely?

dm1
23. zář 2009

ali27 - mam kupovanu kasu ale pisu tam ze je to cista ryza a nic pridane / okrem nejakych vitaminov / tak neviem.

evinkaa
23. zář 2009

sarus: Zkusila jsem včera přesnídávku se sušenkou, ale vůbec nechtěla. Možná je to tím, že teď prostě nejí. Horší je, že máme od narození problémy s váhou a jestli mi malá do příští poradny zhubne, tak na mě snad dr pošle sociálku. 😒 Už mi snědla na dopolední svačinku třeba i těch 160 g čerstvého ovoce, nastrouhané jablíčko, hrušku, banán a trošku manga. Ale už třetí den prostě bojuju, všechno odmítá. 😔 Na to mlíčko s kaší mrknu, třeba budu mít úspěch. Jestli se to jídlo během zítřka nezlepší, asi raději zajedu k dr. ☹

pajinka23
23. zář 2009

evinkaa tak jej skus davat iba mliecko,mozno ju ominaju tie dasienka a preto nechce papat 😕 moze jej teras vadit aj ta lyzicka...Ozaj chcela som sa ta opytat,ja davam zeleninku len tak okolo obeda a pred spanim mu davam kasicku s flasticky.mozem mu dat aj dva prikrmy za sebou??Myslim tak ze mu dam napr. zeleninu na obed a na olovrant mu urobim kasicku,alebo musi mat medzi prikrmamy mliecko???A kolko krat za den by malo prikrovane babo pit mliecko??? 😲

pajinka23
23. zář 2009

dm1 ja sy myslim ze ked je ta kasa len cisto ryzova tak nezasiti tak ako ostatne kase...No ale neviem 😉 😉 Ja mam od hipp prva kasa pre kojence a som na sto percent spokojna 🙂 🙂

evinkaa
23. zář 2009

Páji: Já dávám ráno mlíčko, budíme se až kolem osmé, pak po desáté ovoce na svačinku, pak jde malá spinkat před oběděm, kolem půl druhé baští oběd, kolem půl paté jí dávám mlíčko a večer jí dávám kaši a ještě mlíčko, s kaší začínáme. Teprv ji zkouším dávat týden a malé chutná. Mám kaše Nutrilon. Mně právě doktorka říkala, že už brzy budu dávat mlíčko jen ráno a možná večer.

pimpa
23. zář 2009

Ahojte, neviete mi poradit, dokedy treba prevarat ovocie? Nas Patko ma uz 8 mesiacov, tak rozmyslam, ze mu dam uz asi aj normalne len namixovane, neprevarene. Diky 😕

sarusenka777
23. zář 2009

evi - sociálku určitě nepošle, za to přece nemůžeš 😉 zkus to mlíčko s kaší, mají i rýžové a pokud si dobře vzpomínám, rýže Natálce chutnala 😉 mají i medové - to vede u nás a vanilkové 🙂 a abych pravdu řekla, tak nám malá po prvním měsíci příkrmů zhubla a to si myslím že baští dost, po ovoci už po dvou hodinách 😉 tak držíme palečky 🙂

evinkaa
23. zář 2009

pimpa: Já jsem malé dávala čerstvé ovoce asi už po 14-ti dnech a neodmítala ho. Občas jí ho podusím a udělám takovou domácí přesnídávku, ale jinak se snažím dávat už čerstvé. 😉

pajinka23
23. zář 2009

evinkaa takze mozem dat na obed zeleninku a trosku kasicky na svacinku???A mliecko rano a vecer??? 🙂 🙂 lebomali mi papa len kazdych pet as sest hodin,skor nechce uz je tak nauceny mame uz rezim dna 😉 😉

jindri
23. zář 2009

Pimpa: když začínám s nějakým novým druhem ovoce, vařím ho tak 4 dny, když se nic neděje, dávám už syrové. 😉

pajinka23
23. zář 2009

baby a este sa chcem opitat,aj ked to je mimo temu:Do kedy musim zaniest na urad prace soc veci a rodiny ziadost na rodicovsky prispevok,po ukonceni materskej davky??