Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

grenadinka
10. říj 2009

nemate niekto skusenost ako deti reaguju na brusnice?nasa mala ma 8 mesiacov a strasne jej chutia .
papa ich surove, este sa ani nevyhodila tak neviem.

adka12
10. říj 2009

Kedy môžeme začať s mrkvičkou, ked sme od narodenia na UM?

keckemet
10. říj 2009

ahoooooooojjjjj, vsechny zdravim!!!! Tak u nas zelenina proste nejde a nejde, nesni naprosto nic!!!!!! ani mrkev, ani cuketu, ani brambor/batat! Tak jsem to vzdala a zkusime zase treba za 14 dni...vecer jsem zkusila kasi - bio ryzova hipp a jupiiii, tu papa!!!!! Chtela jsem se zeptat za jak dlouho jste dosahly plne davky kase? V navodu je 200ml vody a 25 gr.kase tj.3-4 polevk.lzice, ale z toho vznikne hrozny beton, to by maly urcite nesnedl, akorat by se davil. tak to delam 1 pol.lz a 100ml vody a i tak je toho polovina te jeho misticky a to sni. Ale nedostane tak vlastne tu doporucenou davku. zase kdyz tech 25gr naredim dost tak bude mit v zaludku peknou žbluňu. Tak co s tim????????

pajinka23
10. říj 2009

Ahojte babule..Chcem sa opitat od kedy mozem davat malemu nastruhany piskotik napriklad do vyzivky??

tin007
10. říj 2009

pajinka piskotik obsahuje cukor a vajce (cize alergen bielok), takze po 1. roku, vobec sa nemas kam ponahlat

pajinka23
10. říj 2009

Ahojte babule moj drahy malemu kupil 100percentnu stavu z jablcok,ale nieje to dzus je to stava vylisovana cisto z jablk bez konzervantou bez cukru tak vas chcem poprosit o radu .mozem to malemu dat na pitie??Mozem to aj zriedit vodou..Je to vlastne stava z jablcok taka ako ked ju doma odstavim A este stavaicky odstavene v odstavovaci s cerstveho ovocia moze mali??

tin007
10. říj 2009

adka12 ak mala prospieva, t.j. pribera, tak kludne po ukoncenom 6. mesiaci, UM maju take zlozenie, ze do pol roka vyborne supluju MM. ak by neprospievala, tak sa porad s pediatrickou a najskor po ukoncenom 4. mesiaci. ale na prikrmy by malo byt zrele nielen fyzicky (malo by mat uz dozrety traviaci trakt, malo by pocas krmenia sediet, nie pololezat) ale aj psychicky (prejavuje zaujem o dospelych, ked jedia, pozera im "do taniera")

evinkaa
10. říj 2009

pajinka: Já kupuji dětské sušenky, ale jsou až od 6. měsíce, ty dávám do svačinek. Nevím, jestli existují nějaké pro ještě mladší děti, zkus mrknout v obchodech. 😉

shaula
11. říj 2009

Ono u těch sušenek záleží spíš na složení, než od kterého měsíce je označí výrobce. Některé mají cukr nebo dokonce i vejce 😝 Já cca od 7 nebo 8 měsíců dávala občas Hero Baby Prebioticum, ty jsou bez cukru i vajec.

evinkaa
11. říj 2009

shaula: Právě ty mám. 😉 😀

pajinka23
11. říj 2009

Shaula atu 100 percentnu stavu z jablk mu mozem uz davat ked budem riedit?? 😉

shaula
11. říj 2009

Pajinka - já jen nevidím důvod, proč bys měla... 😕 Nevím, jaké máte přesně složení stravy, ale obecně dítěti stačí tekutiny v mléce, a i při začátcích příkrmů je konzistence dostatečně "vodová" 😉 Pokud chceš zkoušet podávat nějaké tekutiny, ideální je čistá voda, případně čajík, no ale ani HOOOOODNĚ zředěnou šťávou asi nic nezkazíš. Ale fakt hodně ředit, ty šťávy jsou pro malé mimino příliš silné. Spíš aby z toho vznikla jen taková obarvená voda s příchutí, dát jen trošku šťávy a hodně vody. Ale upřímně řečeno, jestli to máš takovou tu krabicovou šťávu, já jim moc nevěřím, tak malému miminku bych to radši nedávala... Ale to je jen můj osobní názor 😉

pajinka23
11. říj 2009

shaula no moj mali papa uz :karfiol,brokolicu,zemiak,spenat,mrkvu,tekvicu,cukinu a uz mu robim trosku hustejsie lebo aj doki nam vravela ked som sa pitala na konzistenciu tak musi byt jemnucka ale hustejsia moze byt ked v nej niesu hrcky...Davam malemu cajik od hipp a stavickky od hipp,on mi totiz strasne vela vypije tekutin aj po prikrme aj pocas dna,tak mu to chcem obmienat.. 🙂 🙂

petreva
11. říj 2009

Ahoj holky,
nemáte někdo zkušenost s ublinkáváním při začátku podávání příkrmů? Nevím, jstli to souvisí přímo s příkrmy nebo se zuby. Začali růst ve stejnou dobu 😅 E. nikdy neublinkávala...a jak na zácpu? E. se taaaak snaží a vždycky je toho tak malinko. Spoléhala jsem na cuketu, ale nic moc nepomohla. Bříško tvrdé nemá, ale tak se pořád snaží a ono nic 😒
Ještě jeden dotaz. Dokud nedovržíme plné dávky tak mám nabízet MM? Elenka baští týden a zatím jsem jí "dovolila" zblajznout malou skleničku 😅 zítra jí asi nabídnu víc, ale ona by snědl mámu tátu 😅 . A po plné dávce už nemám nabízet MM ale jiné tekutiny? Prostě úplně MM vynechat? Ale plnádávka?? Co to je? Nebo to poznám tak že nebude chtít mlíčko? 150-220 je rozmení, dávky, ale každé dítko je jiné..nemám ráda tabulky 😖

beadz
11. říj 2009

ahoj petreva, nas malinky mal tiez problemy sa vykakat, tlaci a tlaci a niekedy aj s placom. pomaha nestle kasa so slivkami a homeopatika alumina (10 guliciek rozrobit v trochu vody a podavat cely den postupne).

petreva
11. říj 2009

Beadz, tak to E. naštěstí až tak netrpí. Nepláče kuli tomu. To musí být...chuděrka malej...kašičku zatím dávat nechci, ale juknu na ty homeo, kdyby se to nezlepšilo. Moc dík 😉

keckemet
11. říj 2009

dobry den, poradi nekdo s tou kasi? dekuji mnohokrat kat.

beadz
11. říj 2009

keckemet, ja to robim od oka. a kolko spapa tolko spapa. ja si osobne myslim ze sa velmi riadime podla navodov a skusenosti inych na internete a zabudame na materinsky instinkt. nechaj maleho nech spapa kolko mu padne dobre. ved ked by bol este hladny tak si myslim ze ti to da patricne najavo. 😉

jenovefa
11. říj 2009

Reakce hlavně na pajinku23:
přikrmovat se prý má od UKONČENÉHO 6. měsíce. Do té doby je pro dítě nejlepší MM / UM. Vše je hezky stručně a jasně popsáno na www.kojení.net. (I v jiných zdrojích jsem četla o 6.měs.)

shaula
11. říj 2009

Jenovefa - máš naprostou pravdu a souhlasím s tebou, to se tu řešilo už x-krát. Jenomže některé maminky se holt rozhodnou přikrmovat už od 4 měsíců a když se tak rozhodly (některé pro to měly i důvod), tak s tím asi nic nenaděláme, že? Tak jim aspoň radši poradíme 😉

ladybirdie
11. říj 2009

Kolko vase male papaju z prikrmov? Kolko je jedna porcia? Ja mu zatial davam kupene prikrmy, tie su 190g-ve. Nas syn ma dnes 5. mesiacov a dnes na obed by spapal celu flasku. No nedala som mu iba polovicku a potom 150 ml Nutrilonu. Mam mu dat celu flasku a ziadny Nutrilon, alebo polovicu + Nutrilon?

lyongirl
11. říj 2009

ahojte maminky, mňa by zaujímalo/aj napriek tomu, že mám už druhé dieťa/, čo môžem dať drobcovi papať okrem toho, čo papá, nejako som vyšla z cviku a neviem sa pohnúť. Takže papá zeleninu, ryžu, zemiaky, masko, ovocie, ktoré sa môže a kašu. Ináč papaniu moc malý nedá, ovocie a kašu spapá ešte ako tak pekne, ale obedy nič moc. Pár lyžičiek a hotovo.

tin007
11. říj 2009

lyongirl mne sa skvele osvedcili chrumky (nesolene) kukuricne, ryzove a aj pohankove (pozor, tieto najviac spinia 😒 ). ak sa maly na prechadzke nudi a nechce byt v kociku, alebo ho potrebujem na chvilu zabavit v ohradke, tak mu supnem do kazdej ruky chrumky a este mu par polozim a on si ich krasne berie (dobre na jemnu motoriku prstikov) a dava do pusy (aj ked nema babo zuby, slinami sa skvele rozpustia, takze nehrozi dusenie)

lyongirl
11. říj 2009

tin - skúšala som tie kukuričné nesolené, ale veľký úspech nemajú, iba tak na 5 min.

tin007
11. říj 2009

lyongirl skus ryzove, tie su menej vyrazne, take .... ako polystyrenove 😀

monika77
12. říj 2009

lyongirl presne ako my ... obedíky pár lyžičiek a koniec ... ale som šťastná že mu ide ovocko ... koľko spapá tvoj drobček ovocka .. ja som včera vyskúšala, dala jeden banánik taký stredný , doteraz som vždy skončila s jedným ale napadlo ma či bude papať ďalej ked dám druhý a papal ... tak ešte polovičku z druhého zbaštil 🙂

lyongirl
12. říj 2009

tin a tie ryžové kde majú? V zdravej výžive? Lebo v klasika obchode som nevidela...

monika banán mi zjedol 2x celý, taký menší, ale odvtedy už nie, zje tak 1/2, niekedy 3/4, ale banán je jedlo, ktoré mu chutí najviac. Kašu mu robím ryžovú s jabĺčkom, alebo jablko-hruškou/to majú svokrovci v záhrade/ a to zarábam asi tak, že 1 ČL kaše a necelá 1/2 jabĺčka a ani to mi nezje, vždy niečo nechá, čo starší syn veľmi rád doje 😀
Dnes bude na obed špenát so zemiakom a žĺtkom, naposledy mi na to ani pusu neotvoril 😝 , tak som zvedavá, či bude pokrok...

monika77
12. říj 2009

lyongirl ja som to teraz tak skúšala, že jeden či dva dni normálny obedík (zeleninka,mäsko,žltok) a potom prestávka a len mliečko na obed

icejane
12. říj 2009

ahojte ja by som sa chcela spytat ci je lepsie kupovat detom hotove vyzivky alebo je lepsie si ich spravit doma sama...a ci ich môzem napr. aj z kopmotov kedze tie kupovane nemaju cukor a kompony domace majú...dakujem za radu

tin007
12. říj 2009

lyongirl v zdravej vyzive, bio ochodoch, nestoja vela, cca 50 centov