Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

svataterezicka
18. lis 2009

No právě v noci by furt jedla, jako né že by si usrkla, klidně dá deset minut i víc když bych ji nechala. Tak zkusíme dneska kaši, snad bude spát dýl v kuse... už bych se taky vyspala.

aponchie
18. lis 2009

me teda laktacni rekla,ze 14dni se zacina zeleninkou ,treti tyden by davala pomaloucku masicko tak 2-3xtydne po dobu 14dni pak by zacala davat ovoce dopoledne ,ale nemusi byt muze vyt i kasicka vecer a to ovoce az potom neni kam spechat a rozhodne mi radila kojit jak mala chce a ne nahrazovat prikrmem kojeni to prej prijde trosku pozdeji zatim je prikrm navic ke koju..caje neni nutne zkusit dat vodu nebo slabej hermanek po jidle polednim a kdyz nechce nenutit a dokojit..rikala,ze po kasi vecer ma decko vetsi zizen jak po kojeni a muze se budit casteji tak s tim cekam ,ale meli akce na kase hipp za 35kc od4mesice tak sem je vzala,ale to je preci sladke ne?

svataterezicka
18. lis 2009

Tak já to zkusím, bud se bude budit víc nebo mín. Horší už to být nemůže 🙂

ojo
18. lis 2009

svataterezicko, určo zkus, tím nic nezkazíš nebo zkus třeba to mléko od Hami hajaja 😉

emanka
18. lis 2009

svataterezicka, ja dávam kašičku Nutrilon už 3 týždne a spí mi úplne rovnako, ale ona je na UM a to je iné ako kojenie...budí sa raz za noc...

a to, čo píše aponchie o tom smäde po kašičke, tak je to pravda...malá za celý deň nevypije ani kvapku vody či čaju, ale večer áno...a tiež, kým zaspí tvrdo, tak sa zobudí na každé vypadnutie dudla...a keď jej dám trochu napiť, tak hneď zaspí 🙂 🙂 🙂

monika77
19. lis 2009

ahojte maminky 🙂

prosím o radu ... malému po trošičke dávam z bieleho pečivka ... od kedy sa môže dať normálne rohlíček s niečím ... napr. maslo či syry ak áno , tak aké?

rimmel
19. lis 2009

monika Uz moze 🙂

balisek
19. lis 2009

Ahojky holky, prosím o radu, kdy můžu začít malému dávat masíčko do zeleniny??zatím papáme brambory mrkev a rýži, z ovoce zase jablko banán a už mu do toho dávám i piškotky, k tomu ještě papá přesnídávky a taky kaše, ale jinak mám strach mu tam třeba přidat do té zeleniny něco jiného, co mu tam mlžu ještě dát??hrášek?poradte prosím, nechci aby měl nějaký problémy s bříškem, i když musím zaklepat, malej prdí a nemá zaražený prdíky, je to šikula, jsou nám 4 a půl měsíce a máme 9 kilo🙂

rimmel
19. lis 2009

balisek piskoty vobec by som az do 8m nedavala..a ja osobne piskoty ani potom..

ja ti ale neviem poradit nakolko prikrmovat sme zacali az v 6m..takze neviem co takemu malinkemu babatku ale povedala by som ze s maskom pockat..staci mu ta zeleninka a to mrkva zemiacik a take tie korenove zeleninky...moc mu toho nedavaj myslim tym variacie lebo je este maly..

nemaj strach, to co mudavas mu staci nakolko je estemalinky a hlavny zdroj zivin ma mat mliecko, nie jedlo..

kokso to musis mat macka 😀 moj ma 8mesiacov a vazi 8.5kg..kolkokrat denne ho krmis? nemala by si raz denne ci tak nejak?

balisek
19. lis 2009

No malej se narodil a měl 4 kila:D a pak to rostlo po Sunaru tak nějak, je to baštoun🙂 Dávám mu jednou denně zeleninku, no a pak to střídám, po týdnu zase ovoce pár dní....jinak papáme každé 3-4 hodiny 200ml sunaru:D a večer papá naposledy v 22.00 a pak až lplem 6 ráno:D takže kořenouvou, jnež která to je:D:D

rimmel
19. lis 2009

balisek kludne staci to co mu davas..az ked bude mat 6 mesiacov mozes rozsirit druhy podla mna..fakt je malinky este na "experimenty"

korenova ja mrkva, zemiak,sladky zemiak, petrzlen(kt.nedavaj) a take 😀 mozno tekvicku ak chces skus. ale to ti musia baby co prikrmovat zacali takto skoro poradit lebo ja sa nevyznaaaam 😅

ps. a preco si takto skoro zacala? zle priberal?

balisek
19. lis 2009

Ne ne ono mu to mlíčko nestačilo, byl strašně hladovej, pořád chtěl jenom jíst, teď se to sklidnilo, tím jak papá tu zeleninku, taka je to už lepší, nechce tolik..třeba se vzbudil v noci a měl šílenej hlad a křičel,a ted vydží, no tak ted nevim,já mylsela že jsou příkrmy zdravé?:(

rimmel
19. lis 2009

s prikrmami sa ma zacinat az v 6m nakolko az vtedy je brusko pripravene. doki ti nepovedala? ☹ .dovtedy im staci mliecko...ale potom supripady ak zle priberaju babatka tak lekari radia zacat s prikrmom skorej...

balisek
19. lis 2009

aha, to jsem nevěděla, nás ještě dr.pochválila za tu zeleninku:D tak já nevím
no ted když už jsme začli tak nemůžu přestat, to by v tom měl pěknej hokej:(

rimmel
19. lis 2009

no asi hej...ale urcite mu nedavaj viacej druhov..pockaj do 6m aby nahodou nemal problemy s bruskom. 😉 doki ti mala poradit kasu na hlad nie zeleninku ale bohvie mozno sa mylim uvidime co ostatne baby povedia 😀

matja
19. lis 2009

rimmel, mnohí doktori radia mamičkám, ktorých detičky sú na UM, aby začali s príkrmami od 4. mesiaca. A mnohé mamičky to tak aj robia. Presne ako ty s tým nesúhlasím ani ja. Určite by som nezaťažovala také maličké telíčko niečim iným ako mliečkom. Aj keď umelým...
Balisek, súhlasím s rimmel, piškóty by som nedávala ani ja. Dokonca minimálne do roka vôbec. A s príkrmami postupuj veľmi pomaličky...

ojo
19. lis 2009

balisek, to máte macíka, my měli v 6.měsících 6800g 😀 😀

a klidně můžeš ještě ozkoušet brokolici (jestli vaříš, tak bez košťálů), květák (taky jen růžičky bez košťálů) nebo špenát, ten má Tomáš nejradši...ale jinach bych nic nepřidávala 😉

já dávala zeleninu od 5.měsíců a s masem jsem počkala až do 6.měsíců 😉 a ovoce taky dávám zatím jen občas...

a piškoty mi taky dr. říkala, že až tak od 7.měsíce 😕

ojo
19. lis 2009

bali, nebo ještě i cuketu...klidně mu jeden druh přidej a dávej 5dní a pak třeba změn 😉

jinak chtěla jsem se zeptat, jak mám dávat do jídla žloutek?? 😕 myslíte, že by šlo uvařit vejce na tvrdo a pak jenom ten uvařený žloutek rozmixovat se zeleninou? 😉

rimmel
19. lis 2009

ojo ja uvarim vajicko cele a potom oddelim ten zloutek a nakrajram na male kusky a posypem nimi jedlo kt.mu davam..ale aha tvoj ma iba 6mneviem ci uz davas hrudkovite jedla ci iba pyre..ak pyre tak ano rozmixuj 😉

s brokolicou by som do 8m pockala..

ojo
19. lis 2009

rimmel, díky 😉 no chtěla jsem mu už dát jídlo ne úplně na pyré, ale nechtěl to jíst a rozčiloval se, takže ještě mu to stále romixovávam 😅

nám brokolice nevadí, zkoušela jsem ji jako druhou zeleninku a teď už ji v poho vařím a ok 🙂 to se víc bojím květáku 😅

shaula
19. lis 2009

Balisek - i když s Rimmel v některých věcech nesouhlasím, tady jí musím dát 100 % za pravdu - příkrmy zaváděj opatrně, vůbec nemáte kam spěchat, ona je to pro to malé tělíčko dost velká zátěž. Na piškoty úplně zapomeň, je to jen cukr, vejce a bílá mouka (lepek), takže nic vhodného pro tak malé dítě. Naši kluci je dostávají v rozumném množství až od asi 14 měsíců 😀
S tím květákem, co radí Ojo, buď opatrná, narozdíl od brokolice (tady se s Rimmel neshodneme 🙂 ) je nadýmavý. Naši kluci ho dostali asi v 7 měsících a bolelo je po něm hodně bříško.

balisek
19. lis 2009

tak holky díky mo za radu, ted spíš lituju toho, že jsem mu začla dávat no,ale my jsme od narození na sunaru, já jsem nemohla kojit:(

veronikapp
19. lis 2009

ahojte, poradi mi nejaka skusena mamicka alergicka? zaciname s prikrmami, uz mame za sebou zemiak mrkvu spenat, co dalej? doki mi povedala ze to nema nejaky velky vplyv na to kedy a aku zeleninu zavediem 😕 ale ja chcem byt radsej opatrnejsia, kedze aj moja starsia dcera je uz alergicka a je na sprejoch- pri nej som tolko nestudovala co moze a co nie ☹ ☹ ☹

monika77
19. lis 2009

ja len nechápem koľko mamičiek začína dávať piškotky ... čo tak kúpiť len sunarku sušienky 🙂 namiesto piškotiek
veď tie deti sa ešte najedia sladkostí až až .. načo to tak skoro dávať

rimmel
19. lis 2009

veron tekvicku, karfiol, avokado je super nealergenne, cukina..a zelena fazulka.

aponchie
19. lis 2009

balisek teda to vydrzite dobre ja kojim co dve hodky max tri a v noci i 6x 😎 mala mela porodni vahu 4kg a ted nevim kolik mame posledne to bylo 4,5kgpred mesicem tudiz fakt nestrada jinak ty jsi nemela prirustky na vaze nebo jen tim castym pitim jsi usoudila,ze ma hlad?Udajne zeleninka tolik nezasyti jako mlicko tak nevim teda nase po ni ma normalni hlad je to jen na doplneni vitaminu v tomto veku 🙂

aponchie
19. lis 2009

ad piskotky jsem davala nekdy kolem 10mesice neprijde mi to moc dobre ..zitra jedeme k babicce a uz to slysim jak ona otevira pusinku dej ji kachnicku se zelim ..to nasi kluci uz papali..bo bude kacena na obed 😀

fifa79
22. lis 2009

Ahojky,
malýmu rostou zoubky a tak tři dny už odmítá příkrmy.Je to normální??Mám to pořád zkoušet nebo na chvíi přestat.Předtím baštil docela dobře.Předem děkuji za rady

ladybirdie
22. lis 2009

Mam otazku, ako davate vasim malym ryzu? Ja som to skusala rozmixovat, no neslo to. Ryze ostali v celku a tak mi maly odmietol.

rimmel
22. lis 2009

fifa je to normalne 😉 moj bol napr teraz chory a tiez nechcel moc papat tak som mu davala jeho oblubene jedla(hlavne mango) tak aspon to papal

ladybirdie kem moj mal 6m davala som mu ryzovu kasu..resp ten prasok-ryzu...s norm.ryzou zacinam az teraz a mixovat nemusim..inak pekne meno ma tvoj syn ..ja poznam mena iba aaron ci arron ale a s dlznom nie je to slovenske nebodaj?! 😕 🙂 ci si to po svojej chuti zmenila? fakt krasne meno ale 🙂