Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

poletucha
30. pro 2009

ahoj,tak my dneska zacali s mrkvickou ...a malej do sebe s odporem dostal asi jednu lzicku a pak se poblinkal 😅 ...nevite jak dlouho se ma zkouset jedna zelenina kdyz ji bude odmitat? tejden? nebo vyzkouset treba brambor a pak se k mrkvi vratit?

deniskajakubko
30. pro 2009

poletucha - jeden príkrm sa má dávať 2 dni, potom môžeš skúšať druhý, ja som začala mrkvou, ale počula som, že je lepšie začať zemiakom, aby si malý nezvykol na sladkú chuť

deniskajakubko
30. pro 2009

iinuska ďakujem, čiže ani soľ? čítala som v obchode na sklíčkach od príkrmov, tak tam na každom je pridaná soľ

lenka1smejka
30. pro 2009

Jeden prikrm sa ma jest 3dni ale ja som to nedodrzovala.Ma sa to dodrzovat kvoli alergii.

deniska-ziadne kupovane neobsahuju sol

momin
30. pro 2009

deniskajakubko zkousela sio pridat mlicko treba k te mrkvi?

momin
30. pro 2009

deniskajakubko
a zkosela si pridat mlicko treba do te mrkve?

shaula
30. pro 2009

Kupované příkrmy jak které, některé sůl obsahují, tak si na to dávejte pozor a kupujte podle složení 😉 Konkrétně Hipp dává sůl do hodně příkrmů (asi ne do všech, ale obzvláště ty pro děti např. od 8 měsíců sůl obsahují 🙄 ).

iinuska
30. pro 2009

preto je lepsie varit doma, ako kupovat hotove prikrmy. Ja som zatial este nijake nedavala.

lenka1smejka
30. pro 2009

inuska-ale niektore deti nechcu varene

shaula-nedava sa tam sol

emanka
30. pro 2009

baby, hľadala som tu, ako začať podávať lepok, ale nenašla som...a nepozerala som každú stranu 😝
Ja malej zatiaľ dávam iba kôrku, ale neviem, čo iné jej mám dať...žeby kašu, ktorá obsahuje lepok?

iinuska
30. pro 2009

emanka, ano, obilninovu napriklad, rozok,

lenka, no tak to potom treba citat etikety

momin
30. pro 2009

Leni fakt tam sul je ale v takovem mnozstvi ze ja bych to tak vubec neresila jak nekteri tady 😀 prijde mi to fakt smesne!!!!

lenka1smejka
30. pro 2009

momin-nevedela som,ze tam je sol ale urcite to riesit nebudem -mas pravdu nechapem niektore ktore vsetko riesia,studuju nemyslim si,ze nase mami to niekedy riesili a a sme tady

emanka-od 7mesiaca mozes dat lepok

momin
30. pro 2009

Naprosta pravda. Nechodim do obchodu a nelustim etikety se slozenim..... 😅

ludmilabb
30. pro 2009

ja lustim ci su v potravinach Ecka 😝

shaula
30. pro 2009

No tak já se naopak etikety číst naučila, a někdy se na nich dozvíte fakt zajímavé věci... 🙄 Některé věci taky neřeším, ale konkrétně tu sůl ano (tedy samozřejmě dříve, teď už ne 🙂 ) - není bez příčiny, že dětem alespoň do roka se nemá přisolovat... Ono jí je dost v pečivu a dalších věcech, tak proč si neohlídat alespoň ty příkrmy? 😕 A argument typu "my to taky jedli a žijeme" je trochu z cesty - taky není náhoda, že naše generace je postižena nejvíce civilizačními chorobami... I ta strava k tomu určitě přispěla...

ockovelasky
31. pro 2009

Ahojte, viete mi poradiť čo kedy dávať papať drobcovi, myslím ráno, desiata, obed, olovrant a večera? Sme na UM, tak pomaly začíname s príkrmami, zatiaľ obed a olovrant, ale rada by som pridala už aj desiatu doobedu.. Ďakujem.. 😀 😀

jmisa
31. pro 2009

Já dávám dopoledne ovoce.

ockovelasky
31. pro 2009

Ďakujem, 😉

jmisa a čo dávaš? a čo poobede na olovrant?

jmisa
31. pro 2009

No většinou jablíčko, banán, hruška. Někdy koupím takové kelímky 100% ovoce, mají to od různých firem - Sunárek, Frutapura, Hami, Hipp.
Odpoledne zatím kojím nebo dám UM. Přijde mi ještě malej na další příkrm.

http://www.kojeni.net/subory/prikrmy_tabulky.xls

Tady je příklad jídelníčku, tak se toho nějak držím, akorát jsme začali o měsíc dřív, tak i to mám posunuté o měsíc dřív.

monina8
31. pro 2009

Ahoj holky,me vcera zrovna dr.radil,jak na prikrmy.S malym uz jsem to znala,ale ten jedl bez problemu hned a poradne.S malou to jde ztezka.Je ted trochu nemocna(ryma),takze mi rikal,ze to mam odlozit,az se bude citit fit.Nejlepsi je pry zavadet v dobe obeda,to urcite.Bydlim v zahranici(bahrajn)a docela se zacatek prikmu lisi,to co mi rikal.Nejprve brambora pak pridavat mrkev,cuketu,nebo varianta ryze,mrkev....Taky doporucoval jablko a hrusky.Coz u nas s hruskou to taky nedoporucuji.Kazdopadne rikal,ze neni kam pospichat,pokud dite jist nechce,dat mu cas.Pry na to ma cely zivot vybrat si,co bude jist. 🙂

icejane
1. led 2010

ozaj maminky a ako je to s tou cestovinkou...odkedy ste ju zacali davat?? robite si ju doma alebo kupujete??? ak ano tak ktoru znacku?? 😵

aponchie
1. led 2010

tak to je celkem zasadni chyba si neprecist co do sveho tela laduju ne?a to rikam z pohledu kuchare profesionala 😕

momin
1. led 2010

icejane ja sem zacla az po 8 mesici a davam uplne jakekoliv 😉

aponchie
1. led 2010

asi bych nedavala Noe z kauflandu za 3kc sacek 😝 to bych sama nejedla pokud bych nemusela

http://recepty.veruska.cz/_sys/testoviny.html
http://www.akcniceny.cz/detail/barila-testoviny...

momin
1. led 2010

Ja davam za 5kc a Danik zije!

aponchie
1. led 2010

proc by nezil... 😲

momin
1. led 2010

Tim sem chtela rict ze kdyz sou levne nejsou spatne.......