Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

shaula
14. led 2010

Sunea - tak to máš těžké 😀 Když mi jídlo moc vystydne, přihřeju v mikrovlnce. 😉 Na ohřívání v MV podle mě není nic závadného. Vařit bych v ní nevařila, ale ohřívat, proč ne...

emanka
14. led 2010

sunea, existujú také tanieriky, ktoré majú duté dno, do ktorého sa naleje vriaca voda, čiže to jedlo je na tej horúcej vode a tá ho udržiava teplé...blbo napísané, ale snáď pochopíš. Ja to nepoužívam, my máme zjedené za 5 minút, ale kamarátka to používala veľmi dlho, lebo jej malá už odbiehala od toho a jedli aj pol hodinu 😉

sunea
14. led 2010

dakujem. Emanka, to je zaujimave, pohladam taky tanierik, aj u nas by uspel.

shaula
14. led 2010

Emanka - to je zajímavý nápad, takový talíř jsem ani neviděla 😕 Tak mě napadá, že stejnou službu by třeba udělal kastrůlek naplněný horkou vodou, na který si maminka položí normální talíř - alespoň než sežene ten speciální talířek 🙂

misellll
14. led 2010

Jinka jsem ještě chtěla napsat,ale nejdřív sem musela uspat malou.Že maminky co kojí to mají jednoduší(a u nich se začínají zavádět příkrmi nejdříve od ukončeného 6 měsíce) z toho důvodu,že mateřské mléko se přizpůsobuje věku dítěte.Umělé mléko tohle bohužel neumí(proto nekojené děti můžou začít papat příkrmy již od ukončeného 4. měsíce)To je taky podstatné.Rimmel píšeš,že řekneš doktorce,že zvýšíš dávku mlíčka(ty kojíš)Ale co maminky které dávají Um?Pokud děťátko vypije 900-1000 ml děnně a je hladové je na čase začít dávat příkrm.Děti na Um výživě smí totiž za den právě jen těch 1000ml.Je to tak doporučené.Já nemůžu dát malé Um kolik chci tím bych jí ublížila stokrát víc než když začnu zavádět příkrmi.Co teda mam dělat,když víc Um nesmím dát?Mám jí nechat hladovět?Ovšem,že to neudělám a začnu zavádět příkrmi.Prostě to je známka,že je čas na příkrmi.A pokud se to někomu nelíbí ať vymyslí něco jiného.Já se však řídím i doporučením svého pedoatra.A pokud mi tu někdo chce tvrdit(aponiche),že zamněniju hlad s potřebou sáním.Tak se budu bránit a klidně hádat.Za tu dobu co je malá na světě už ji přece jen trošku znám a poznám co právě potřebuje.To snad nikdo na dálku nemůže poznat,ale já jako matka,člověk,který jsem s Bárou od ránna do večera denno denně,to poznám a to mi nikdo nevymluví.A hladovět své dítě rozhoně nenechám to se na mě můžete zlobit,jak chcete!!!!!!!!!!!!!!! 😎

danielasr
14. led 2010

nedavno som si sem prisla po radu, a vidim, ze tu sa hada
ja som skusila mrkvicku 3 dni, dnes zemiacik, a po kazde sa pokakala, este nestihla za tym dopit ani mliecko
kazdeho vec kedy zacne skusat prikrmy, ja som zistila, ze asi nie sme este ready, tak pockam, a hotovo
babulka, vam sa to stalo po ovoci, a zelenina v pohode? zeby som skusila ovocie? 🙂

sunea
14. led 2010

uz som nasla, take tanieriky stoja 300-550 Kc...no nazdar 🙂 ..tak asi skor vyuzijeme zatial ten kastrolik 😉

misellll
14. led 2010

emenka:A kde bych ho sehnala?To je opravdu dobrý tip 🙂 😉

nikollette
14. led 2010

Emanka kde sa dá také kúpiť?

erinbrock
14. led 2010

daniela
radsi pockej, ovoce bych byt tebou zacala davat az ti zacne papkat zeleninku...zkus pockat treba tyden a pak zase po trosce zacit 🙂 neni kam spechat a jednou se bude muset stejne zacit...

sunea
14. led 2010

misellll, nikollette: napr. firma Chicco (dost drahe), alebo Momma, BabyOno za 145...

misellll
14. led 2010

sunea:Díky,tak já se po tom taky podívám,to jsi si našla na internetu asi viď?POkud to půjde objednat přez internet,tak to objednám přez něj.Je to pohodlnější 😅

rimmel
14. led 2010

sunea tak to neviem nam to nikdy tak dlho netrvalo, jedine co ma napada je to nad parou zohriat...alebo do nejakeho mini hrnca a chytro prihriat? neviem 😅

nikollette
14. led 2010

Sunea u nás to toež dlho trvá, musím ho zabávať ukazovať obrázky a podobne.
V mikrovlnke teda jedlo neohrievam, iba vo vodnom kúpeli, vo vriacej vode..
Ale ku koncu jedenia, je už tež len tak, tak vlažné...

emanka
14. led 2010

baby, ja som tie tanieriky-misky videla aj v normálnych domácich potrebách, nie je to síce značka, ale svoj účel to splní. A tiež bývajú také, že tá miska je rozdelená na 3 časti, že keď je to dieťa už väčšie a nemá to jedlo pomiešané, či pomixované, tak tam sa dá do každej časti niečo iné, do jednej zemiaky, do druhej mäso a do tretej zelenina 😉

sunea
14. led 2010

dakujem za rady 🙂

aponchie
14. led 2010

nj rimel myslis,ze treba nekoho zajima,ze oddaleni prikrmu je ve prospech traviciho traktu?myslim,ze to neni dulezite 🙂

talirky jsem videla v tesku takove..neznackove cca 150Kc

misellll
14. led 2010

aponiche:odpověz mi tedy na muj přízpěvek na hoře?teda pokud víš jak 😎

aponchie
14. led 2010

ktery miselll?nebyla jsem tu doted a necetla vsecko omlouvam se ti 😎

misellll
14. led 2010

aponiche:neomlouvej se 😉 😀 popojed trošku nahoru?Tam je odemne delší přízpěvek z 15:27 hod.nemůžu psát moc rychle mam barču na rukách

rimmel
14. led 2010

no toto bude svanda 😀

aponchie
14. led 2010

taky ted nemam moc casu prisla jsme ze skolky a budu uklizet takze jen letmo pak ti to treba muzu osvetlit vecer.z toho co chapu ja a co mi bylo receno na neonatologii je dulezite diteti davat mleko at umele ci kojene..nevim kde jsi vzala ,ze litr je max ,ze nemuze dostat treba 1200 za den ..nikde to nemuzu najit ani jsem o tom neslysela,do 4mesicu ma byt dite vylozene na mlecne strave ..z jakeho duvodu nesmi vypit vic jak litr za 24/hodin?az to budu vedet presne ti odpovim..je blbe se drzet tabulky v tomto ohledu ze litr ani vic ja teda nevim,ale me T vypila kdyz byla kojena 120-150ml za jedno kojeni cca 6xdenne 4xza noc coz mas 10x 140ml v prumeru teda at nezeru coz je 1400ml...kdyz pak byla na dokrmu mela k MM jeste 200ml UM navecer ..mensi zlo pro me dat UM jak kasicky a dokrm velmi brzo.Ono dite kdyz otvira pusu a saje coz je jeho reflex jeste nezname,ze ma hlad ono saje ikdyz je nakrmene a nakojene pak z toho treba blinka..nicmene by musela neprospivat celkove ne jen si myslet,ze ma hlad ..ona netrpi hlady kdyz dostane svoji davku mleka ve veku do 4mesicu pac jeste nespaluje tolik jako dite 6+/lozeni hrani atd/to je vsecko energie na kterou bude potrebovat mnoho latek potom,ale dokud lezi a maximalne se prevraci nemuze toho tolik spotrebovat jasne treba bdenim vic nez spanim to ano ,ale nemohu brat to,ze dite pribiva na vaze mozna ne tak zavratne jak by si maminka prala a pokazde kdyz mu dam do pusy saje nebo ji tak hned rict ,ze ma hlad..ono to vypada podle me ,ze shazujes hodnotu sytici u mleka ..jestli mas pocit,ze dite zasyti mrkvicka vic nez mleko nebo ,ze ho vubec nejak zasyti tak tomu never,neni to prazdna kalorie to ne,ale neni to nic z ceho mela zaplnit dostatecne zaludek a pribirat to spis potom co se da mrkvicka se hned v zapeti zacne s kasickou a vsim moznym a na zaklade toho dite zacne pribirat..taky sem myslela,ze ma mala hlad po nakojeni cucala hltala ruce otvirala pusinku a kdyz sem ji dala kozu sala ,ale to nemelo s hladem nic spolecneho🙂po nakojeni jsem ji zvazila vypila trebas 120ml v mesici!!takze zrout zrejme ,ale nenapadlo me ji dat potom dokrm ..a nemusim cekat ikdyz kojim 6m kvuli prikrmum to je blbost muzu ,ale nemusim zejo..nicmene ten trakt miminka opravdu neni dostatecne vyvinuty ono tim,ze se narodi nema streva a zaludek jako ty nebo ja musi si ho vybudovat voz str.mikroflora a kdyz mu tam dame neco moc brzo muze byt a bude v pohode,ale taky nemusi a nemusi se to projevit hned navic verim tomu,z ekdyby deti mohli rozhodovat tak by uvitali radsi m,icko..vzdyt jsou i mlicka zahustene na dobrou noc atd ted sem byla v lekarne a je toho tolik a to se v tom prd vyznam kdyz kojim 😎 nikdo to nemysli ve zlem,jen musis uznat ,ze to male telicko kdyz na to kuknes prece nemuze byt jako zmensenej dospelak a tim,ze pockas mesic treba do 5m kdyzuz a zacnes davat treba potom nic nezkazis ono pokud prospiva opravdu netrpi 😎

misellll
14. led 2010

aponiche:Nikdy,ale opravdu nikdy jsem neřekla,že miminko je malý dospělí člověk.To bych si v životě nedovolila a ani bymě to nenapadlo.Ani já nikdy nemyslím nic zle.Ale když malá která se budila na papání po třech hodinách a nyní se budí po hodině(podotýkám je na umělém mléku)vyhltá všechno z lahvičky a pak pláče když to dojde.Je nervázní a nevrlá a když vidí mlíko hned se po něm natahuje(tak se na mě nezlob,ale podle mého má hlad)A pokud se jedná o to,že děti na um smí vypít jen těch 1000ml,je to pravda.Za prvé mi to říkal pediatr.Za druhé Umělé mléko je hůře ztravitelné,než mléko mateřské.Je tam spousty látek,které v mateřském mléku nejsou.Příklad třeba jod-v mateřském mléku se nevyskytuje.Pokud tedy matka nejí hodně mořských ryb. .Když se podíváš v zádu na tabulky u Um vždy je tam kolik vody,kolik odměrek a kolik počet dávek.Není to jen pro srandu.To by jsi si pak mohla určovat kolik odměrek dáš a kolik vody ty sama.Ale není to tak.Ten kdo tvrdí,že ty tabulky v zádu jsou na houby nemá pravdu.Třeba velká dávka jodu,na tak malé tělíčko není dobrá,je to prostě tak rozpočítané.Zelenina samozřejmně nemá tolik kalorií,ale žaludeček zaplní,když jí dáš po mléčku ať se mimi dojede.A pokud se jedná o to,že nic nezkazím,když počkám měsíc.Určitě nezkazím,jen moje malá bude hladová.Ty se dojedeš když máš ještě hlad,ale to miminko samo nemůže.To ty jsi tu od toho,aby jsi mu dala najíst.Tak to matka příroda zařídila a tak to prostě je 😉 😎

aponchie
14. led 2010

podle me ma roztazenej zaludek 😎

misellll
14. led 2010

kdo má podle teba roztaženej žaludek? 😕 😎

aponchie
14. led 2010

volala sem sve LP takze zhruba 5m dite na UM by mu melo stacit 1000-1100ml max za 24h pokud pribira ostani navic je roztazeni zaludku na ktere dite reaguje dalsim a dalsim krmenim.

aponchie
14. led 2010

v tech 5+lze uz davat zeleninku +plne davky mleka k tomu stale ..ovozel ze startu kvuli navyku na stravu a doplneni latek v krvi..i UMse dela jine pocatecni pokracovaci atd..dle naroku 😉

aponchie
14. led 2010

ano nektere deti po dokrmech zacnou lepe spat a druha polovina ne ,ale to uz nikdo nepruzna takze zahgadne vsecka miminka naraz sou nesmirne happy po zavedeni dle maminek a leckdy to tak neni,ale to uz nikdo nebo malokdo prozna 😎 nic ve zlem jdu kojit pac zravka na me divne kouka dnes mela jen 200g presnidavky a 150ml zeleniny bez masa 😀 a dle meho propoctu a vazeni koji za 24hod 1500mleka coz je des vid? 😲 😀

misellll
14. led 2010

aponiche:Tak vidíš,alespoň ti LP něco potvrdila a to,že dítě má mít max 1000 ml za den(podotýkám na UM né dítko kojené)A je to hloupost,že má roztažený žaludek,mrkni ještě jednou na www.kojení.cz a ještě jednou si přečti to jak jsme se byvili předtím,kdy začít zavádět dětem příkrmi.Je tam napsáno:Pokud dítěti neztačí 900-1000ml za den začínají se zavádět příkrmi 😉 Prostě aponich je to tak 😎 😎 😎 A nikdo by tu snad svému dítěti neublížil

aponchie
14. led 2010

ne rekla kolem 1000ml a rikala ze jeden vypije 850ml druhej 1050takze tak