Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

misellll
14. led 2010

aponiche:a já jako tady celou dobu psala co ?nepsala jsem k tematu?a myslím,že už jsem tu jednou psala,že jsem byla hloupá,že jsem jim nevěřila.A psala jsem to i do těch diskuzích,takže zase vedle 😉 😀 😀

misellll
14. led 2010

a asi k tematu nemáš co říct když sem taháš jiný diskuze a urážíš 😀 😀 protože člověk který má co říct mluví k dannému tématu 😀 😀 co jsi dělala za školu?Ty jsi kuchařka viď

misellll
14. led 2010

já vím co jsem psala radši mi dej radu kde najít všechny tvé odkazy a dotazy 😀

aponchie
14. led 2010

tebe urazi vlastni diskuze kterou jsi psala?nefantaziruj a pis k tematu co mas k prikrmum pod se drzet tematu a neved monolog ..nevis kde co pises a nepamatujes si to 😀

rimmel
14. led 2010

toto je jak telenovela 😀 😀 😀

evitkamalicka
14. led 2010

veru baby ja len ziram

aponchie
14. led 2010

vid ? 😀
radsi bych s evratila k tematu prikrmu kdyzuz neni to ani vtipne uz pomalu..

rimmel jake kase davate prosim a myslis,ze UM muze byt nebo vlastne je kazde jine tudiz muze zpusobovat reakce v brisku?Co rikas na Hipp Bebu Nutros co je vlastne ktere zac nebo je to jen nastejno a je to o vyrobcich jak tlaci?

svataterezicka
14. led 2010

Ahoj chci se zeptat - zkoušela jsem malé dávat bílý jogurt /hollandia/ ale manžel koupil i nějaký bílý jogurt dr.halíř či co, ale nevím jestli ho dát je tam napsané se sníženým obsahem tuku 1,5 %.. to se asi pro malou nehodí co?

evitkamalicka
14. led 2010

svataterezicka nizkotucny urcite nedavaj

lienka43
14. led 2010

svataterezicka ja bych taky nedavala

rimmel
14. led 2010

apon ja davam ovsenu kasu alebo ovseno ryzovo oraganicku od boots(v krabicke)..alebo ak nemam cas tam ist a nemam tak kupim aj heinz ale v tej je cukor (ty si v uk hej??niesom si ista) no a ryzova sa sice miesa s mlieckom a ovseno ryzova uz s vodou, nakolko mliecko je uz tam...ja i ked kojim, davam UM do kasi a varenia nakolko maly um uz ako novorodeniatko mal asi dva tyzdne (spolu aj s mojim mlieckom) lebo som mala problem 4 dni dostat mliecko a potom to slo dost pomaly.......takze som vedela ze s UM bude ok a kupila som tu istu znacku co mu davali v nemocnici a to je Aptamil 😉

a o hipp bebu nutrilone neviem absolutne nic 😀

aponchie
14. led 2010

jo vlastne ty jsi v zahranici ja to vidim az ted..no Boots ma dobre veci sakris to u nas nemame 😝 Byla tam roky ,ale uz bohuzel ne nicmene i u nas jsou kvalitni veci jen ja nevim a neorientuju se v tech mlecich a nechce s emi to nejak nahodile stridat to je taky spatne pro mimi ne?

aptamil teda neznam u vas neni Nutrilon ?asi se jmenuje jinak ze?mozna je to tim,ze byl zvyklej od narozeni vid?Ale treba u Terky jsem od 6+davala vecer po kojeni 120ml cca mleka Nutrilon a byla v pohode nikd ynic a Maruska mi nechce lautr nic nez cecek 😖

svataterezicka
14. led 2010

Tak dobře sním ho já 🙂 Aspon z nej nepriberu...

rimmel
14. led 2010

aponchie ja otom tiez nemam vela info ale coviem je ze ak dietatku jedno UM sadne, neni dobre menit..predsa len zlozenie kazdej um musi byt odlisne tak asi tak 😒

a ano aj tu je nutrilon ale ja prave preto dala aptamil ze uz maly ho mal odskusany, plus davali ho v nemocke tak som si povedala ze asi bude dobry a cenovo je nato tak ako nutrilon takze si nemyslim ze by ho v nemocke mali lebo je lacnejsi 🙂

aj ja som mojmu zacala davat um na vecer po veceri 120ml viac nevypije...neviem ci spi lepsie alebo co ale nech si aj zvyka na nieco ine nez cece lebo ako ma tie 4 zuby teraz je to horor 😀 a ked maruska nece no tak nece...o nic nepride 😉 😀

misellll
14. led 2010

Aponiche:Já jsem se celou dobu držela tématu to ty jsi začala o jiných diskuzích a o tom,že jsem hysterka a tak,uráželo mě právě to ,že jsi psala,že jsem hysterka.Já jsem se celou dobu držela tématu,ale tobě došla inspirece buď z knížek nebo z internetu,tak než jsi si načerpala nové musela jsi něco říkat 😎

misellll
14. led 2010

píšu tak pozdě,koupala jsem malou.Ale nevím jestli se smím zeptat,jaké používají ostatní maminky olejíčky.Aponiche,aby jsi mne zase nenapadla,že jsem hysterická a za rok to na mne nevytáhla.Řekni jak to udělám,abych si přečetla tvé přízpěvky z ška

rimmel
14. led 2010

miselll ja nepouzivam ziadny 😉 a vobec my nepouzivame ani na kupanie ci zadocek ziadnu kozmetiku..

evitkamalicka
14. led 2010

ani my nepouzivame ziadny

misellll
14. led 2010

rimmel:já požívám a od včerejška jinou značku a malá má dneska na sobě pupínky,vypadají jako potničky.Asi jí to svědí protože je nervozní a poplakává.Já malou musím olejíčkovat má suchou kůži ☹

misellll
14. led 2010

evitkamalicka:ani vy nepoužíváte vůbec žánou kosmetiku.rimmel a to se ti neoprudí když mu nemažeš zadeček?

rimmel
14. led 2010

misell mozno ma suchu kozu lebo furt olejujes? ci ma nejak velmi suchu? mne totiz bolo povedane ze nemusim nicim natierat lebo tym iba naburam prirodzenu tvorbu mazu...no ale neviem,tolko mamiciek maze ..fakt neviem..a tie potnicky, ak su to ozaj potnicky tak to z oleja nebude..ale ja fakt neviem, necham niekoho ineho poradit lebo v tomto sa nevyznam 😉

evitkamalicka
14. led 2010

misel nepouzivam a ani zadocek nemazeme, na co zbytocne ked ho ma pekny

aponchie
14. led 2010

rimmel chapu..vis me by zajimalo jestli mala z tech kasi ma problem kvuli te kasi samotne nebo mlicko do ktereho se dela trebas a to zjistim jak?kdyz nam lezou zuby tak si rikam,ze to je tezko urcit jak na to reaguje nicmene...zkusila sem v tydnu ryzovou a pravda nic jen se nevykadila pak dva dny

rimmel
14. led 2010

miselll neprudi..plienku vymienam co 2-3hodiny...ale to urcite zavisi od babatka , niektore maju citlivejsiu pokozku , ine vobec..raz sa nam poprudil ked mal asi mesiac..to som mu dala sudocream a o den, dva to bolo prec a uz sa nikdy nevratilo 😀

aponchie
14. led 2010

olej na suchou kuzi nepatri..ucpava pory a kuze nedycha pouzivej mleko

misellll
14. led 2010

rimmel:tak to máte štěstí 😉

rimmel
14. led 2010

apon a ako vies ze ma problemy s bruskom? ja si ale myslim ze to bude urcite skor z kase ako z mliecka. a to ze se nevykadila dva dni z toho si nic nerob, bud to vstrebala, resp urcite to vstrebala, jedine zeby potom to hovinko bolo tvrde...ale asi nebolo ze? takze podla mna to s tym moc nesuvisi..resp neni to nic zle..ono ja ked som napr zacala s prikrmami, maly cely mesiac..aj vyse, kakal raz max dvakrat tyzdenne!!! a potom si asi na tie jedla uz zvykol a kakal nam pekne denne a pritom mu nic neboo, nestazoval si, nekakal tvrde ..no divny je 😀

rimmel
14. led 2010

miselll asi no 😀

ja si zase myslim na rozdiel oj apon ze skor ten olej...a ked uz tak olivovy z lekarne..tak nam radili v porodnici..ale mozno sa mylim 😅

misellll
14. led 2010

rimmel,aponiche:nám předepsal doktor olej který je přímo na suchou kůži a dává se do koupele.No,ale malá je asi alergická na nějakou složku v něm ☹

luthien.k
14. led 2010

olej kůži vysušuje, když už, tak se má mazat na vlhkou kůži... Olej není vhodný, pokud chceš mít jistotu, že se prcek neosype, tak si kup A-Derma Exomega Creme pro atopiky. Nemastí, krásně zvláčňuje, používám ho i já 😉