Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

aponchie
1. únor 2010

kukurice nam delala dobre jen od Hippu zbavena tech slupek jinak sajgon s briskem 😲

lenka2304
2. únor 2010

Ahojte ,
chcem prispiet do rubriky,pretoze na zaciatku prikrmovania som sa aj ja bala,ze mala nepapa,ale uz sa to po mesiaci krasne upravuje,tak aby zacinajuce mamky zbytocne neplasili.Ked sme zacinali,mala mi viac ako dve lyzicky nespapala.Tvarila som sa ,ze nic a nakojili sme.Potom som uz bola trocha nervozna,ze co ked sa dlho dlho nenauci jest a potom sa to zacalo zlepsovat.Po mesiaci stale nespapame viac ako 100 ml hustej zeleninovej kase,ale potom pyta jest az o 2 hod.Ovsem varim jej tak aby jej to chutilo,mam pocit,ze co chuti mne,bude aj jej.Nesolim,ale dam trolinku rasce a olivoveho oleja.Robim kombinacie zeleniniek,najcastejsie s primesou cukiny/fajn zjemnuje kasicku/ a ma prijemnu chut.Ako novinku sme zaviedli sladke zemiaky,ale podla mna su az priserne sladke a mala teda nijak extra za nimi nepisti-spapa rovnako ako klasicky zemiak.stale vsak mixujem,lebbo hrudky ju natahuju,takze to mi nechce.asi casom 🙂

zuzanakarolinka
2. únor 2010

moja malá tiež nezje viac ako 100 ml kaše, cez deň jej dávam všetko lyžičkou, ale večernú kašu nerobím takú hustú do tanierika, ale do fľašky, dávam jej ju tesne pred spánkom a potom mi spí tak cca 5 hodín, túto noc sa zobudila iba 2x, o polnoci a potom o tretej, super, vtedy ju kojím, a vstávali sme ráno o 6,45
super noc
moja malá zase zje aj hrudky nemusím jej mixovať, dnes jej idem robiť zemiačik s karfiolom, to ešte nemala tak uvidíme, brokolicu zje super, mrkvičku tiež, surové jabĺčko ako dreň tiež, ale zaujímavé je, že jabĺčkovú kašu nie
sranda, že?

sandra81
2. únor 2010

Male bude v patek 7 mesicu a pomalu zacinam prikrmovat. Ale nejak neotvira pusinku a kdyz ano tak to do ni rychle dam a ona pak jidlo prevaluje na jazyku, kasle a vubec asi netusi ze se to ma polykat....je to normalni. Ja si u me prvni dcery na tohle moc nepamatuju jak to slo/neslo.Jak to jde u vas??

rimmel
2. únor 2010

sandra neboj zvykne si 😉

brisalek
2. únor 2010

lenka my papame uz skoro 4 tyden a sni tak 40ml, uz jsem ji do mnou varene pridala i kupovane,kdyz to vsem detem chutna a moc zadny uspech...no snad se to zlepsi.

lenka2304
2. únor 2010

no nine chutilo kupovane asi rovnako ako domace,ale dost jej chutila kombinacia od hipky mkrva,hrasok,karfiol-to zbastila na to tata a odvtedy jej davam obed do presnidavkovych flasticiek,nejak viacej to zabera,chce sa hrat s flaskou.predtym som jej davala z bielej misticky a to sa mi zda ze slo pomalsie to jedlo.ale mozno to bola len nahoda.
sandra-aj my sme zacinali s ustockami tak jemne pootvorenymi,po troch lyzickach uplne zavrete.tiez to drzala v ustach,zo zaciatku ju aj natiahlo.Skusila som podla skusenosti jednej mamky tuna-zapit a slo to a ide to aj teraz.Hustejsie zapijame.Fakt to chce len trosku casu,trosku vymyslania,co by asi babu chutilo a ako mu to zpestrit...no a inak ani mne nechce jablkove presnidavky.davam jej do toho viac bananiku popuceneho a to uz je ina kava 😉

sandra81
3. únor 2010

No je to mazec ty prikrmy, dneska k obedu - mrkev, brambor a brokolice a vubec furt nechape ze se to ma polykat, mela to na jazyku tocila jazykem sem tam pak to zapadlo trochu dal a zacla se dusit rudnout a kaslat....hruza proste. U ty my prvni dcery tohle nepamatuju takze jsem z toho celkem na nervy. A kdyz nahodou otevre pusinku tak sup tam s tim. Nebo ze by ji to nechutnalo ja nevim. Zitra dam zas jen mrkev.

Nebo mam zkusit ovoce??? Ale aby si nezvykla pak na sladkou chut a zeleninu nebude chti tuplem....je to tezky no.

A s tim pitim to vubec nevim, zatim ji zadne piti nedavam, jen kojim, mela bych ji uz neco davat snad?

shaula
3. únor 2010

Sandra - jen trpělivost, časem na to přijde. Pokračovala bych dál se zeleninou. Pít zatím dávat nemusíš, pokud dostatečně kojíš, tak jí to stačí. Ony ty první příkrmy stejně mají dost řídkou konzistenci. Nicméně není zase úplně na závadu pomaličku pití nabízet, aby si dítě zvykalo - já začala nabízet asi v 8 měsících a teprve v 11 začali trošku více pít, do té doby nic moc. Ale není to nutné, obzvlášť teď v zimě.

meckat
3. únor 2010

lenka - to ako dávaš príkrm, a daš zapiť čim? voda, mlieko, prsník? a potom zasa prikrm ? nám to tiež ide so zavretou pusou a všetko okolo je špinavé

brisalek
3. únor 2010

tak my hlasime uspech, dnes spapala okolo 120, samo, ze neco vyplivne, ale uz hodne otvira a uz to vypada jako papani...tak pro vsechny trpelivost nam to trvalo skor mesic🙂.

taky nevim jak ji nabizet piti...chtela bych hlavne vecer po kasi, ale ze lzicky nic nevypije, to vsechno vytece, kdyz ji dam prso, tak uz ho nepusti 🙂...pitko na 120ml flasce od aventu zuzla jak o zivot , ale samozrejme nepije🙂

brisalek
3. únor 2010

jo a flasku nikdy nechtela a nechce, dudliky z flasek ma taky na hrani, ale nikdy z nich neumela sat

erinbrock
3. únor 2010

tak ja pridam taky zkusenost - jime tak 80-100 zeleninky na obed, vic zatim ani tuk a zacali jsme davat dopoledni ovocne svacinky a to snime taky 100 - bud frutapuru nebo uz domaci - nabizim cajik na lzicce, to si da a otevira pekne pusinku, pitko taky olizuje a nic a na to ze byl prvni dva mesice na lahvi tak ted na dudel cuci jak puk 😀 takze porad dokojujeme (to je slovo) 🙂

sandra81
3. únor 2010

Nase mala taky nechce pit mliko z flasky. No ona z ni pila kdyz v ni bylo moje odstrikane mliko ale kdyz ji padlo pul roku a me se nechce uz odstrikavat zkusil to tata s nutrilonem. A to vubec nepila, jen tu savicku kousala.

Tak nevim zda to je flaskou nebo tim jinym mlikem. Ja kazdopadne kdyz nekam vecer bych chtela nebo tak tak se nedari a mala nic jinyho nez prs nechce. Navic vecer to je jeste vetsi mazec. Budi se tak 3x za noc ale podle me ne hlady ale proto aby mohla lezet u nas v posteli kde ji kojim a pak u toho obe usiname.

Dneska jsem lezela asi tak na 20cm postele nebo tam mame jeste starsi dceru ktera k nam dorazi prakticky kazdou noc a ani o tom snad nevi....

klara_klara
3. únor 2010

baby ako dlho varite zeleninu na prikrmy? a este otazka zatial sme presli vsetkou zeleninou...teda mrkva, zemiak, karfiol, brokolica, spenat...mrkva nam ale zapeka...tak musim asi davat pozor na jej mnozstvo ked niektore zeleniny miesam dokopy...chcem sa ale spytat ked ste zacali davat ovocnu desiatu, o kolkej asi a co ste davali, dava sa aj desiata zapit mliekom? ja kojim tak neviem ako na to s tym zapijanim.
a este jedna vec, kedy dieta odmieta potom sat mlieko ked dostava prikrmy, alebo stale sa koji? alebo aspon kedy prestane pit v noci? da sa vobec na zaklade prikrmovania ziskat fakt ze dieta uz prestane pit v noci alebo nocne kojenie bude stale pokracovat? dakujem za rady.

rimmel
3. únor 2010

klara ja dokym je makka ale nie prevarena..skor ju zvyknem podvarovat 😅 omylom..ale aj tak to spapa

klara_klara
3. únor 2010

to znamena ze tak 20 min staci? bo niekde som pocula ze sa ma varit aspon hodinu, no ale potom je podla po vitaminoch ☹

shaula
3. únor 2010

Klara, jasně že stačí, jestli je měkká 😉 Ohledně toho saní nebo odstavení ti nikdo neřekne, s příkrmy toto absolutně nesouvisí a je to u každého dítěte individuální. Některé se kojí do 2 let, některé se odstaví samo třeba v osmi měsících. Totéž s nočním kojením.

klara_klara
3. únor 2010

shaula tak to si ma nepotesila...ja by som aspon tu noc uz vynechala 😝 😝 😝 uz sa fakt nevladzem budit

shaula
3. únor 2010

Je mi jasné 😀 Já jsem naše noční kojení utnula asi v 9 nebo 10 měsících, když jsem zjistila, že si kluci ze mě dělají jen dudlíka. Ale ještě hodně dlouho se budili dále. Ještě dnes se každou noc vzbudí minimálně jednou.

lenka2304
3. únor 2010

ja sa este vratim k tomu zapijaniu prikrmu.U nas je to tak ze mame tiez kadejake flasky,ktore sme nikdy nepouzili,ani na mlieko ani na vodu/tiez nechce/.Najprv som jej skusala davat pit vodicku z lyzky,ale to ju viac bavilo vypluvat,tak som poskusala uciace hrnceky a vyhovuje nam ten lacny,ktory tecie.je pre nu dobry hlavne preto,ze sat odmieta okrem cumla vsetko,takze ked uz vidim,ze ma ten prikrm zbytok v ustach a nie a nie ho prehltnut,dam jej hrncek,troska vodicky jej vytecie do ust,prehltne a ideme dalej na prikrm.Davam len prevarenu vodu alebo nesladeny detsky cajik zriedeny vodou.Potom uz nekojim.Mne osobne to takto velmi vyhovuje,zdalo sa mi zbytocne davat jej jest zeleninu a potom este kojit,kedze uz skor podla mna chcela len tekutinu a nie mlieko ako jedlo.

meckat
3. únor 2010

lenka- ten pohárik som ešte neskúsila - možno skúsim, lebo tiež mi cumlík z fľaše len cmúľa a vody sa vôbec nenapije. dikes

lamarika
3. únor 2010

holky od kdy můžou prcci třeba chleba namazanej průsvitně máslem se šunkou?

rimmel
3. únor 2010

lamarika uz daavno mozes 😉

lamarika
3. únor 2010

já si to myslela, ale nebyla jsem si jistá, tak se radši ptám. Víc hlav, víc rozumu 😉 😀

shaula
3. únor 2010

Lamarika - cca od těch 9 měsíců, takže můžete 😉 Šunku kvalitní s co nejméně éčky a solí.

lenka1smejka
3. únor 2010

Ja pouzivam kinder sunku

aponchie
4. únor 2010

holky ja jsem nasla nejkvalitnejsi sunku v Lidlu ma 97procent masa!!!!jen max 3procenta tuku a soli takze je to same maso stoji 200g cca49kc ale ta chut je vytecna

rimmel
4. únor 2010

my tiez kupujeme sunku kde je vlaste iba masko...tak na hrubsie nakrajanu mnam

aponchie
4. únor 2010

rimmel me stve ten vyber tady.. 😠 kdyz uz tak musis do Makra nebo do velkeho mesta abys nasel co chces 😝 s laskou vzpominam na UK kde s eprodavaji obr bunche koriandru bylinek a vseho mozneho za smesne penize..tady koupis oschlou haluzku v kvetinaci za 40kc a ses rad,ze to mas na jedno vareni 😝 😝