Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

aponchie
10. únor 2010

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27039734&ta... myslim tuhle a zacala sem tou ryzovou nestle do mleka ,ale zase sem si rikala,ze vybrat mleko musi byt umeni aby ji sedlo

kocicinka
10. únor 2010

Ap- pokud kojíš, dělala bych z vody.Prostě uvařiš ve vodě rýži/jáhly/pohanku a potom pomixovat.

iluss
10. únor 2010

aponchie - tak my máme úplně stejný denní režim jako vy 😉 (i časově jsme úplně stejně)

apon - nejlepší je na začátek ta rýžová, ta je nejjemnější na dětská bříška, než si zvyknou. Já kupuju ty mléčné kaše, které se připravují s vodou.

iluss
10. únor 2010

anysek: myslím, že pokud kojíš, tak je na kašičky ještě brzo. Třeba má teď pouze takové období, kdy toho sní málo. Pokud přibírá, tak to zatím nech takto. Malá mi kolem toho čtvrtého měsíce taky přestala trošku papat, ale pak se zase rozjela a je to v pohodě 😉

iluss
10. únor 2010

apon: vždyť buď ráda, že malá se chce ještě kojit. Je to pro ní nejzdravější. Moje malá taky zatím nic moc nepije. po jídle jí dám vždycky pár lžiček vody, aby to trošku zapila. Dávám po lžičkách, protože z flašek pít neumí, flašky mi bojkotuje.

paulla
10. únor 2010

my jsme začli s přikrmováním od 6.měsíce zeleninkou, ale protože malá byla v noci dost hladná, tak jsme dali i večer kaši. Ta mléčná rýžová se mi zdá pro začátek nejlepší, malé po ní nebolí bříško a spí trochu líp v noci. Dělám ji spíš řidší, malé moc šmakuje.

aponchie
10. únor 2010

ja sem asi blba,ale me prislo,ze kdyz je sice ta kase do vody a je v ni mleko obsazeno neni ho v ni tolik jako treba kkdyz udelam 200ml mleka a do toho dam kasi me proste prijde,ze toho musi mit horzne malo ne?nebo se mylim?
ja jsem rada,ze s ekojime nadale to jasne,ale myslela sem,ze pres den by mohla tech 100ml aspon vypit vody kdyz uz toliko ji.ja jsem tak v pasti kdyz jdu do obchodu toho je tolik sakra tech kasi mlik jidel 😝

vcielocka1
10. únor 2010

ahojte,
chcela by som vas poprosit o par rad.. mam dietatko, ktore ma 9 mesiacov a zaujimalo by ma par veci :
1: mozem mu uz davat jogurty a ked ano ake - moze napr. pribinacika? a ake mnozstvo
2: moze uz pecivo a ak ano, tak ako sa to dava - myslim namocene atd - bohuzial nemam sa s kym o tom poradit, tak sa chcem obratit na vas
3: poradite mi nejaku dobru stranku s receptami?
4: mate niekto skusenost s pomockami : Parní vařič + mixér BABYCOOK Sorbet, respektive Chicco?

velmi pekne dakujem za Vasu pomoc a ochotu
🙂

paulla
10. únor 2010

apon - tak jsem nad tím neuvažovala, já prostě kupuji rovnou mléčnou kaši, protože jsem líná dělat UM nebo odstříkávat. Stejně pak po kaši dokojíš, tak to máš jedno kolik ta kaše obsahuje mlíka. Malá trochu pije i vody, když jí dám po jídle z flaštičky vody, tak se trochu napije, tak snad jí to zůstane. Já taky pořád hledím v obchodě na různé dětské kaše, příkrmy, šťávy, občas se nestačím divit, když si čtu složení 😝

iluss
10. únor 2010

moc se v tom nevyznám, ale řekla bych, že když se udělá mléčná kaše s vodou a nebo se udělá nemléčná s mlékem, tak obě kaše by měly obsahovat stejné množství mléka.
Ale i kdyby ne, tak stejně kojím, tak ten mléčný přísun malá má, tak budu dělat tu jak dělám teď - rýžovou mléčnou s vodou.

vem si že stále kojíš, takže přísun tekutin má. A když uděláš ty zeleninovo-masové obídky řidší, tak i tam bude voda. Tak to dělej jako já - po každém jídle jí dej cucnout trošku vody, ať si zvyká.

aponchie
10. únor 2010

takze ktera ta kase konkretne by mela byt nejlepsi neutralni a v pohode?ja vim,ze kojim ,ze tekutiny ma,ale chtela jsem spise vicemen at si zvykne pozdeji at to neni tak tezke kojim3x plne pres den a 2x denne jen na dopiti tomi neva ,ale to nocni mi va desne 6x kdyby 1-2x

iluss
10. únor 2010

Já kupuju rýžovou mléčnou od Nestlé (bez příchuti) a nebo rýžovou mléčnou Hami (příchutě kupuju meruňkovou a banánovou)
Obě dvě kaše moje malá dobře snáší. Ta rýžová kaše je celkově dobře stravitelná.

Tak to dělej jako já a po každém jídle jí dej trošku napít vody.

To se ti v noci budí až 6x? mě se takhle moc budila pouze tehdy, pokud jí trápily zoubky a byla jsem z toho fakt dost vyřízená. Naštěstí se mi obvykle budí tak 2x.
A nepomohlo by dát jí jen dudlíka a nedávat jí hned napít. Zkus to nočí pití zkorigovat na 2-3 (zpočátku) a pak zkus ještě jedno ubrat. Myslím, že se nebudí hlady, ale prostě jen ze zvyku.

aponchie
10. únor 2010

illus ale ona nevypije z niceho nic davam ji po lzickach obcas a to mam lahvicek sosacku vseho hodne cajicku sem dnes nakoupila a nechce nic ma ten hrnek z DM a akorat to macka a pousti vodu ven a smeje se u toho babicka rikala,ze ji to nesladim bozatku a proto ji to nechutna 😀 😀 😀 😅 tak sem ji dal ahipp granulovanej je sladkej a prdlacky nic ..to je cara pres rozpocet pac starsi dcera od 6m vecer po kojeni pila 100ml nutrilonu z flasky a v pohode ,ale M ani n takze zadne ponocovani nidke nic prej by se to dalo anucit ale nejak drasticky a to nechchi .ja sem v noci jak blba uplne jak krtek pokazde si rikam jak si zapamatuju presny cas jak s ebudi a prd rano nic nevim jen vim,ze mi nekdo rikal,ze muze mit po jidle zizen takze ji davam napit pac mam strach at ji nema no a v noci se mi uplne probere kdyz ji nedam napit kdyz ji dam kozu ma u toho zavrene ociska a napije se a lehne na bok chytne me za prsty a spi jenze ted se nam to hodne pokazilo pac byla nemocna 2tydny mela ATB a proste sem ji mela imrvere u sebe do te doby spala i vecer v pohod eted place jak ju nesu do postylky.me se budi hrozne casto a prej je to tim,ze ju kojim no ja nevim zuby ma uz dva dole a dalsi nevidim byt si strasne rejdi na bocich v zadu ,mela tam i takove bile pupinky muselo ju to bolet.me jedna pani rekla,ze po jidle a nakojeni nema do rana narok na kojeni ani nic jineho jensze to bych ju mela nechat vyrvavat 😝

iluss
10. únor 2010

vcielocka:
jogurty už můžeš, nejlepší jsou bílé holandia, choceňský ... ; pribiňáčka ještě nedávej, toho bych dala asi až po roce ; jogurty dávám tak 3x do týdne - střídám to dopoledne s ovocem.
Jinak dobré tabulky na zavádění příkrmů jsou na www.kojeni.net, jsou tam tabulky, ve kterém měsíci můžeš dát kterou potravinu, množství apod.

jinak některé recepty najdeš tady:
http://www.maminkam.cz/recepty-pro-deti/
http://www.recepty.eu/jidla-pro-kojence/
http://recepty.rodinka.sk/

apon: moje malá taky nechce pít z žádných lahviček (a taky jich mám hodně hodně a různé druhy), taky z toho neumí pít, tak proto jít o dávám po lžičkách. Už jsem dokonce u jedné lahvičky udělala velkou dírku,aby to teklo samo, tak z toho se napije, ale pak je celá mokrá 😀

Mojí malé voda chutná, ale prostě jí neumí pít. Jooo, to když se koupe, tak se otočí na bok a přímo chlemtá vodu z vany 😀 jí vždycky nestačím rychle vytáhnout. A nechce si nechat vysvětlit, že vodička z vany se nepijeee, že to je kohoutková vodička a není převařená 😀

Taky jsem slyšela názory, že v tomhle věku by už dítě mělo být schopné spát celou noc bez mlíka. No ale na druhou stranu jak už dávám ty příkrmy, tak přes den toho mlíčka moc nevypije (jen na žízeň), tak chci aby ho měla stále dostatek, tak proto kojím pořád v noci. Ale opravdu jen 2x, tak to zatím jde.

aponchie
10. únor 2010

no presne ve vanicce se tim davi malem nebo ji davam pomalicku do toho zaviratka od flasky avent ten vrchni dil a z toho to pije ale je silene mokra takze venku s eto neda praktikovat.no vidis ja kdyz to shrnu tak rano se nakoji celkem dost vecer taky a v poledne taktez kdyz vemu v potaz ze vysaje klidne 150ml za jedno kojeni +2x v noci tak ma 750ml +-v sobe coz je odpovidajici tomuto veku?a zbytek je na zizen ze zvyku atd ja ti nevim proc se tak porad budi ale trva to dlouho pomerne uz 3mesice 😲

vcielocka1
10. únor 2010

illus
dakujem velmi pekne

iluss
10. únor 2010

taky bych malou naučila ráda na flašku,ale zatím na to holt asi není připravená. Ale na druhou stranu doma se napije (po lžičkách apod). No a až bude v létě potřeba flaška na ven, tak to už bude velká a bude už umět pít z normální flašky (myslím už flašku s pítkem a nebo s tím brčkem), to už to pochopí, na co to je a co s tím má dělat 😉

jooo, tyhle kaše jsou dobrý 😉

lenka1smejka
10. únor 2010

Ja som si kupila instantnu krupicovu kasu robim ju z UM a dorobim si ju podla chuti-raz jej tam dam mrkivu,raz jablko so skoricou,kakao,vanilku a tak podobne alebo dam trocha maselka

iluss
10. únor 2010

apon: zkus jí v noci prostě odnaučovat. Nedávej jí tolikrát napít. Malá se mi taky občas takhle budí (hlavně v době mezi 20 a 24h), ale to jí stačí jen vrazit zpátky dudlíka a chrní vesele dál. Já se vždycky kouknu na budíka a krmíme kolem druhé a pak kolem sedmé. Mezitím spinká no a když se náhodou probudí, tak jí dám toho dudlíka a tím se znovu ucumlá ke spánku. Když to hned nezabere, tak na minutku pochovám (ale ne dýl) a vrazím zpátky do postýlky a to už pak opravu spinká.

aponchie
10. únor 2010

lenko ja krupicu nemuzu davat pac ona je citlivous ja vcera mela bramboracku a muz do ni dal cesnek a to byl saigon 😲 a kdyz sme zacali s kasi skoncili jsme na detskem v noci fakt silene krece takze ja radsi neco lehciho priklanim se k te ryzi ta je celkove asi nejlepsi ze vsech obilovin nemylim li se..

iluss ja koupila i to pitko s gumou z DM je fak tdobre ale prisla na to jak to z nej vypustit prsty kdyz to zmackne a leda me napada avent to gumove pitko ja ji dala zelene to je ,ale tvrde

iluss
10. únor 2010

leni: a to už děti můžou krupicovou kaši? já myslela, že krupice se může až po roce, že je těžko stravitelná.

lenka1smejka
10. únor 2010

Tak neviem od kedy sa mozu ale mala ju miluje a nic jej nerobi prespi po nej 13 hodin

desszi
10. únor 2010

ahojte dievcence,
uz sa pokusam trosku privykat maleho na prikrmy, cez vikend som zacala mrkvickou v malom mnozstve materskeho mlieka, ale zjedol len tak za pol lyzicky, na druhy den ani tolko nie, tak sme skusili zemiacik s materskym, situacia sa opakovala, tak som sa opat vratila k mrkvicke a dnes mi uz vobec neotvoril usta. Asi sme na chvilu dokrmili. Nasilu to do drobca nechcem tlacit. Mali ste niektora podobnu skusenost? Ako ste to riesili?

aponchie
10. únor 2010

desszi no nam jedla hned 😀 a hlavne moc ,ale prej je to normalni dej tri dny pauzu a pak zkus znova 😎

lenka1smejka
10. únor 2010

Mne mala zacala otvarat ustocka po dvoch tyzdnoch alebo ked ich otvorila,tak to neprehltla.Neboj zepsi sa to skusaj kazdy den nech si zvyka alebo jej daj lyzicku na hranie a pravde podobne si ju da do pusinky

janetty
10. únor 2010

iluss, ja krupicu a puding dávam asi od 8.mes. a robím s normálnym KM.

aponchie
10. únor 2010

ja jsem vcer apoprve dala jogurt a v pohode asi 10lzicek snedla,akorat porad kakame nevim jestli je to jeste z leku byt ATB nebereme uz tyden a biopron sme jedli k tomu na streva nebo zuby ale denne tak 3x 😲

lenka1smejka
10. únor 2010

puding robim aj ja z KM

iluss
10. únor 2010

apon: tu avent flašku s gumovým pítkem mám taky - malá nezájem, jen to okusuje.

desszi: malá mi prvních 14 dnů taky příkrmy vůbec papat nechtěla. Vzala si jednu lžičku a pak se u toho začla strašně vztekat. Hodně jsem jí to ředila s mlíčkem a po troškách vždy nabízela. Zpočátku třeba dvakrát denně, aby si postupně zvykala. ona si stejně dala tak maximálně dvě lžičky a pak dost. Ale nechce jí to dávat na silu, to by se jí pak zprotivilo a nechtěla by to vůbec. Prostě až to bude radikálně odmítat a vztekat se u toho, tak toho nechat a zkusit to třeba za pár hodin znovu.

janety a lenka: už kravské mléko??? já myslela, že se smí taky až po roce.