Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

ijetka
15. dub 2007

No zlatá slova Jíto 🙂
Já zítra mám rexovací den, králičí masíčko, doufám, že to nadopadne jako vždy, 5 lžiček a konečná 😠

jita2
15. dub 2007

ijetka,
držím palečky 😅

raculka
16. dub 2007

Ahoj holky,nějak je tu poslední dobou moc velký klid ☹ , asi už všechny máte krásně zaběhnuté příkrmy a tak asi není co řešit 😀
U nás je to celkem v poho,malej papká pěkně. Dokonce i ta kukuřičná kaše s banánem mu zachutnala - mně ovšem taky 😀 .

Kolik vám teď vychází příkrmů a kojení na den ??
Asi moc prožívám,jestli to dělám správně.Ale když všude píšou něco jinýho,už fakt nevím.
Dopol dávám sváču-ovoce nebo přesnídávku,oběd zeleninku s masem,a jako pozdní sváču nebo večeri kaši většinou s ovocem.Mezitím kojení 3-4x ,i po sváče.
A samozřejmě ještě přes den čajík-moc nám chutnají ty sáčkové od megafytu-hlavně s příchutí citronu-já je normálně začnu pít taky.😀
Dneska jsem koupila květák a byl nahořklej-to mě teda naštvalo. 😠

ijetka
17. dub 2007

Ahojky
raculko já myslím, že to děláš správně 😉 já už nejsem tak přísná a něco jsem polevila 😅
Ráno kojíme, potom sváča (ovoce), obídek (masozelenina) teď 3 dny byl bez oběda páč nechtěl, neřeším to bo byl byla na bednu 😒 taky cucá 🤐 pak zase sváča (ovoce, sušenky...)večer kaše a v noci neustále cucání ☹
Dávám mu rohlík, nebo kůrku od chleba (to miluje) 😉

Jinak rexunk se mi povedl, ale úspěch nevím jestli bude 😲

Čaje už taky neřeším páč já je prý nechtěla taky 😒 takže šťávujem 😕

jita2
17. dub 2007

raculko,
nám to vycházelo tak 5x, ale teď většinou, jak vstáváme dřív, tak jíme někdy 6x, ráno mlíčko, dopol. ovoce, pozdní oběd zelenina, maso, v podvečer mlíčko a večer zase mlíčko a někdy, když se vzbudí ráno dřív, tak ¨třeba během dne tu šestou porci nahradím tím, že ji dokrmím zbytkem přesnídávky nebo trochou mlíčka...jak kdy...ale bohužel i v noci ji musím dávät mlíčko, to jsem ani nepočítala, jak se budí 2x a někdy 3x, tak ji většinou odbydu čajem, ale jednou jí to mlíčko musím dát, ale ne celou dávku, jen tak 90 ml.

Některé maminky říkají, že krmí, když má mimi hlad a nedívají se na tabulky, že mají dávat pětkrát denně, já tedy dodržuju odstupy mezi jídlem, víc, jak 6x jídlo nedávám 🙂
Ale s kojením je to možná trochu jinak, já na tom UM ji tím nijak nemůžu překrmovat, to je jiné, než když chce třeba prso a párkrát si během dne cucne 😉

mapris
19. dub 2007

ahojte holky,
tak se k vám konečně můžu přidat :o). Ale nechce se mi číst všechny dotazy od začátku, páč na to nemám čas 😠 . Od neděle dávám Terce propasírovanou mrkev. Jelikož pije h.a. mléko, tak musím každou potravinu zkoušet týden. Máte tady někdo dítko, kdo měl h.a. mléko? Jinak s mrkvičkou máme problém. Terka jak do dvou minut nedostane mléko, tak spustí pěknej hysterák, jako dneska. Snažím se jí tu mrkev dávat před mlékem, ale nějak se nám nedaří. A když jí to mléko rozdělím na dvě části - tak to je taky problém, protože když dostane málo, tak taky řičí a cítí se strašně ublíženě. Máte na to některá trik??? Díky. Jo a vůbec mi nechce pít čajík ani vodu :o(

zevina
19. dub 2007

mapris,
prý se může zpočátku přisypat trochu UM do příkrmu, dítko pozná známou chuť a líp baští, ale taky se Terka nemusí nechat ošidit 😕 a přemluvíš ji jen na pár lžiček 😅
tak přeju hooodně trpělivosti a ber to tak, že ten první měsíc je na to, aby poznala různé chutě, seznámila se se lžičkou a naučila se v puseně to jídlo posunovat a polykat, tak nemusí sníst nějaké závratné porce (my jsme se na celou porci nedostali ani po 2 měsících 😀 )

helik
autor
19. dub 2007

zevina, mapris

svatá pravda, my ještě teď nejsme na celé porci a to už máme osm měsíců. Já to malýmu kombinuju - když už zavírá pusinu na příkrm, nabídnu mu mlíko a pak zase příkrm. Docela to funguje. Mapris, já bych se nedržela striktně toho, že malé nejdřív musíš dát příkrm...podle mě je to jedno, důležitý je to do ní nějak dostat 😉

isacek
19. dub 2007

ijetka,
tak už mám dva pytle křupek.Tak když vám zachutnají můžu Ti poslat další 🙂 .

mapris,
neboj třeba ji to zachutná až si na tu novou chuť zvykne.My jsme teda takový problém ze zečátku neměli, strašně ji mrkvička chutnala.Zato teď mi zeleninu odmítá..

ijetka
19. dub 2007

supééér malej je miluje 😉
ozvu se. díky 🙂

jita2
19. dub 2007

zdravíme křupínka Kubu 😀

ijetka
19. dub 2007

Holky tak si představte, že mi malej dneska zbaštil půl skleničky oběda 😕
Já sem musím chodit až budu mít klid na psaní páč sem vždycky vtrhnu jako uragán a plno věcí ani nenapíšu 😠

jita2
19. dub 2007

Ty jo, no vidíš, tak se rozjel prcek malej..to je fakt dobrý 🙂 Jen ať mu chutná 🙂

raculka
19. dub 2007

jita-já se snažím taky mít v krmení režim,ale poslední dobou to máme se vstáváním i spaním nějaké všelijaké,dost se nám změnil režim, tak se v tom trošku plácáme 😒
Intervaly mezi jídlem máme tak 3-4 h. Dopoledne většinou dříve po sobě,jelikož mi spí většinou celou noc, tak má ráno brzy po sobě hlad.Spíš moc nevím,jestli dávat odpol sváču i večeři(kaši,ovoce....). Nerada bych kojila méně,než je potřeba.Zatím odpol teda jen kojím a večer nebo navečer ta kaše a ještě si trochu cucne,uklidní ho to.Dneska jsem teda zkusila navečer prvně jogurt+ 1/2přesnídávku,tak uvidíme, jestli se nevzbudí dřív než po kaši.
Trochu mi chybí to,že mi DR nedala žádné pokyny, kolikrát by měl teď být kojen atd.Do poradny jdeme asi za 14 dní,tak jsem zvědavá,co nám Mudra řekne.Ta naše mi připadá trošku laxní 😖

raculka
19. dub 2007

ijet- no tak vidíš,jaké slavíte úspěchy 🙂
Já dneska dala prvně rohlík,bavil ho chvilku,chudinka zatím neví,co s ním 😀
Křupinky se mu nalepí na prsty a zatím z nich moc odvázaný není,tak uvidíme.

mapris- chce to hodně trpělivosti.Tvoje malá má celkem ještě čas,tak neboj,ona to zvládne.Já musela ze začátku dělat mrkev hodně řídkou,buď jsem ředila svým mlíčkem nebo jsem dala do vývaru hodně kojen. vody.
Jinak my musíme držet taky H.A. preventivně,ale já zatím kojím.Z H.A. mléka dělám zatím pouze kaši.Ale až přestanu kojit,tak prý musím dávat to H.A. asi do tří let...To se teda těším.... 😒

jita2
19. dub 2007

No já se v tom kojení teda moc nevyznám, páč už delší dobu nekojím. Tomu staršímu kojenci by asi na večer jen kojení nestačilo, myslím, tak asi i holky dávají večer nějaký příkrm, krom kojení...věřím,že ti poradí, jak to dělají. 😉

raculka
19. dub 2007

jita2- já navečer dávám většinou tu kaši.Spíš mě zajímalo,jestli musí být i ta odpol svačina a večer kaše.Zdá se mi to možná moc příkrmů a málo mlíčka...?
Snad holky písnou,jak je to u nich a co dávají odpolko a navečer...díky moc 😉
Takže ty odpolko a večer dáváš jen mlíčko? To umělé je asi sytější,viď ?!

mapris
20. dub 2007

zevina,helik,
tak to jste mně potěšili. NO, včera už mi kamarádka dala pár rad a dneska přijede další se 7mi měsíční holčičkou, tak uvidim.
Mně taky mudra nedala žádný pokyny, já si koupila tuhle knížku: http://www.patro.cz/p/objects/1074479324.html, a tam je všechno i o kojení, příkrmech a jsou tam i recepty :o))

No, my kaše prý zatím dávat nemáme, protože mudra říkala, že Terka přibírá dobře a že kaše nepotřebuje :o))

ijetka
20. dub 2007

raculko
vyzkoušej mu dopoledne dát třeba jenom půlku jablíčka 😉 a uvidíš jak se ti osvědší kaše na noc, my ji teda dáváme skoro pořád.

No tak teď jsem si ten tvůj dotaz znovu přečetla, tak oprava: Kubík už je dost velkej, tak mu asi dávej to odpolení sváču, třeba to jablíčko a banán. Jde ti o to abys neztratila mlíčko???

carodkaa
21. dub 2007

Ahoj holky,tak malej se mi zacal desne vztekat u kase,nevim jestli je to tim ze uz je treba unavenej nebo co 😕 ale driv to nedelal,tak jsem mu ji zkusila jednou nedat a byl uz o pulnoci vzhuru 😝 ,tak se to do nej snazim nacpat co to jde..Kdyz ji sni budi se az kolem pul 4

carodkaa
21. dub 2007

Jo ja myslela ze me prasti kdyz jsem videla co tchyne na slovensku mela pripraveny pro Tadu k jidlu.To jsem ji jeste volala at nic nekupujou.Takze pribinaky,termixy,karton polotucnyho mlika,detska krupicka,lazenske oplatky atd 😠 a deeesne se divili jakto ze mu to nechci dat,ze jsem naka divna,ze mu pry nedopreju!!grr 😠

carodkaa
21. dub 2007

Jo jeste neco 😀
Chci se zeptat davate neco k snidani?My zatim dopoledne jen kojime,jenze mi pripada ze zacinam mit nejak min mlicka a nak neni z ceho,ovoce dopoledne totalne odmita,jogurtu si veme tak 3 lzicky 😖 davate treba trosku namazany rohlik nebo tak?

ijetka
21. dub 2007

už mám malýho na ruce a nemůžu se soustředit co chc i psát 😠

mám asi taky problém z mlíčkem už ho taky není tolik 😢 tek zkouším cokoliv, kolikrám zabere kus rohlíku, zatím nemažu ničím. ale taky mě to napedlo mu ho máznout 😉

jita2
21. dub 2007

raculko,
já dávám odpoledne a večer už jen mlíčko, asi máš pravdu, je sytější. Páč pro kojence v našem je velmi důležité vypít tuším kolem necelého litru mléčka na den, tak ji o mlíčko nechci ošidit 🙂

carodkaa,
snídani ještě v žádným případě 😉 , snídáme mlíčko.. 🙂

HOLKY VŠECHNY,
chtěla jsem se s váma podělit o informaci, když se tak bavíme, kolikrát dávat cvrčkům příkrmy atd., vyčetla jsem, že pro ty naše tak shruba stejně staré děti je opravdu pořád nejdůležitější mlíčko, je jedno, jestli z prsa nebo umělé, ale teď právě nevím to nejdůležitější, ale zkusím to zjistit co nejdřív, kolik to mimi denně mlíčka potřebuje. Ale abychom je neošizovali tím, že jim ubereme mlíčka a nahradíme to jídlem. Já mrknu někam, kolik by měli denně vypít..

jita2
21. dub 2007

6. Kolik mléka má dítě vypít v období přechodu na smíšenou stravu?

V uvedeném období, kdy začínáme podávat příkrmy a jejich příjem postupně nahrazuje i množství vypitého mléka, by neměl jeho příjem klesnout pod 500 ml na den. Tomuto množství vyhovuje i požadavek pro denní příjem vápníku, nezbytného pro tvorbu kostí a zubů a tím i prevenci osteoporózy v pozdějším věku.

ijetka
21. dub 2007

Týýýýýýýýýýý jo ty jsi šikulka 😉 no nevím jestli tolik mlíčka mám v cecinách ☹ bude brzo konec 😢 😢

Obědy jsou u nás stále na prd 😠 5 lžiček a konečná 😒 furt by jenom tláskal kůrky, rohlíky, křupky....přesnídávky ho taky neberou...tak jestli to fakt není od zoubků 😲

jita2
21. dub 2007

No mě to samozřejmě napadlo hned, že ty kojící maminy neví, kolik jejich děti vypijí, ale přesto jsem to napsala, že mlíčko je důležitý moc moc 😉
Ty už to jako cítíš, že už bude konec? Už máš míň?

Jinak to může být klidně od zoubků, sice to není pravidlem, ale fakt na to trpí spíš kluci..ale neboj, myslím, že nebude pořád na křupkách a kůrkách 😉

doubek
22. dub 2007

Ahoj holky, pripojim se k diskusi. Moje mala vypije zhruba 450 ml materskeho mleka. Vim to, protoze nechce pit z prsu, takze musim odsavat. Ted uz trochu pije i z prsu, ale je to boj. Ale jelikoz vypije dostatecne mnozstvi mleka, porad ji to nestaci. Musim ji uz tak malinke 2x denne dat i mleko umele, pak se uklidni a spi, ale kdyz ma moje, tak pije porad s pulhodinovyma prestavkama a vubec nespi.Jak je to mozne? ☹

jita2
22. dub 2007

doubek,
u nás to bylo přesně tak, jak u vás..taky jsem jí už v prvním měsíci přidávala mlíčko umělé...z toho mého byla neustále žíznivá, tak jsme kojili prakticky pořád a nikdy dlouho nespala...
Odpověď je jednoduchá, když po umělém mlíčku najednou krásně usne a sklidní se, prostě se konečně pořádně nasytila, umělé mlíčko je hustší, tak snadněji zaplní žaludek. Taky nevím, proč některé maminky kojí bez problémů a dítě jim ¨třeba pak tři hodiny spí a nějakému mimi to nestačí, protože jsem slyšela, že hustší a řidší mateřské mléko neexistuje..tak nevím..
...ale každopádně je po umělém mlíčku dostatečně nasycená, tak je jí dobře.

Já, i když jsem přikrmovala od začátku, tak jsem pořád kojila, byla by to škoda toho nechat, klidně jsem čekala i hodinu, až si pocucá z prsu a když už tam skoro nic neteklo, tak jsem dokrmila umělým.

Přeji hodně štěstí 🙂

carodkaa
22. dub 2007

Tak to me prekvapuje kolik toho mlicka vypiji no ja si nedokazu,predstavit ze ze mne tech 500ml vytahne 😕 Jen jsem zvedava co budem delat az toho mlicka bude jeste min nez mam ted,kdyz uuplne odmita lahev 😢