Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

jasminet
25. bře 2010

monnaa - ja varim iba z mrazenej zeleniny (mrkva, hrasok, zel. fazulky, karfiol, brokolica, kukurica), iba cuketu a zemiaky, por a take veci davam cerstve + striedam doma varene a sklicka.

achina - my vobec nie sme alergici a davam HA mlieko stale. mala aj obycajnu bebu ale viac vrackala, tak sme sa vratili k ha a teraz sme zas skusili prejst na obycajnu, ale sa jej nejaka alergia vyhodila a nevieme ci z prasku na pranie alebo mlieka, takze sme zas na ha 😀 ale teraz uz aj tak tolko toho mlieka nevypije, takze to uz nie je take financne strasne ako na zaciatku.

susisus
25. bře 2010

Ahojte baby, ked davam malej casto masove prikrmy, moze mat z toho hnacku?

rimmel
25. bře 2010

to uz davate masko?

ps. neviem ci to moze mat z toho...mozne je hadam vsetko 😅

miruska15
25. bře 2010

čo je to často ja davam malemu každý den do zeleninky a hnačku nema tak asi nie.

rimmel
25. bře 2010

baby masko by sa nemalo papat kazdy den 😉

miruska15
25. bře 2010

a prečo nie ved sa to piše aj na nete v poradni mamaaja pediatrička odporuča mäsovozeleninový prikrm hned od začiatku.kuknite tam

rimmel
25. bře 2010

mne je jedno co nejaka mamaaja rozprava 😀

olienka12
25. bře 2010

nasa lekarka tiez povedala,ze prv mrkvicku,tak zemiak dalsiu zeleninku a ked to bude ok,tak mame zacat davat masko a to vsetko od ukonceneho 4mesiaca, nevidim dovod preco by babo nemalo papat chude masko,ked mu bude chutit. Okrem toho aj zltok kazala davat.

miruska15
25. bře 2010

presne tak dnes som sa na ten žltok dr. pytala a mam ho davat raz do týždna s tým že mäsko vtedy vynechat.asi by som malemu nedala niečo čo nemam.

zuzkalenka
25. bře 2010

ahojte
ja si tiež myslím že mäso by sa nemalo dávať dieťaťu každý deň. Ja dávam takto:
na desiatu ovocie každý deň striedam iné
a olovrant :
pondelok, streda, piatok: mäso kuracie, králika, morku, jahňa alebo teľacie
utorok, štvrtok: zeleninu
a v nedeľu kašu
dávam to už takto dosť dlho a je to v pohode
a keď sa na tým tak zamyslíte ani dospelému človeku nechutí každý deň mäso

miruska15
25. bře 2010

ale ja len začinam tak ho nedavam vela tak za malu kav. lyž. a rozmixovane na kašu spolu so zeleninkou.

sandra81
25. bře 2010

Dlouho jsem na tehlech strankach nebyla. Chtela jsem se "pochlubit"ze nase mala ktera od 7.mesice zasadne odmitala prikrmy a vsechno co nevypadalo jako moje prso najednou krasne basti, pristi tyden ji bude 9 mesicu. Tak mam radost. Varim ji a je super ze ji zatim vsechno. Jen teda vam reknu ze mi prijde ze jen varim nebo krmim, taky mate takovy pocit?

A nevite nekdo nejakej recept s fenyklem? A jak se ten fenykl pripravuje, loupe nebo jak, vypada to tak podivne a nevim jak to zpracovat. A jeste neco, mala mi nepije nic krome mlika ode me ale kojim prakticky uz jen rano, tak v pul 8 a vecer (+vnoci nekdy 2x nedky 1x a nekdy vubec, to se ale moc casto nestava). Zkousela jsem ji davat caj z flasky a taky vodu ale jen si s ni hraje a kdyz ji chci pomoct aby se napila tak zacna hystericky rvat a flasku hodi pryc.

susisus
25. bře 2010

Tak mne mala od 3 mesiacov odmietala mlieko a zo zeleniny bola ochotna zjest len mrkvu a maso papa nadherne - ona vie co je pre nu najlepsie, ja som stastna ze konecne papa a pribera 😉
Davam jej kazdy den, spapa na obed celu 200 g flasku masovozeleninoveho prikrmu. Najradsej ma telacie a jahnacie od Hipp.
Myslim si, ze tie cirkusy co kedy a aaaaz kedy, ze su prehnane... Nikdy predtym sa takto nešaškovalo, deticky papali v polroku uz nomalne s dospelakmi a nikomu nic nebolo... Jasne ze jej nedam slaninu a klobasu, ale nevidim dovod aby dieta nejedlo maso... a este ked mu aj chuti ! 😉

Miruska15 a ako davas to vajicko, v akej podobe ???

miruska15
25. bře 2010

susisus ešte som nedala lebo som nevedela či možem ale už začnem.uvariš vajičko dlhšie vyberieš žltko a to rozmixuješ so zeleninkou ale mäso nie.a raz do týždna. a vy davate jogurty ak ano ake.moj maly mi malo pije mlieka tak sa snažim mu to nahradit niečim iným.dr. mi kazala až od 6m. a lepok ten sa daval až po 8m. a dnes mi povedala že už možem po 6m.že sa to zmenilo.raz tak a raz tak.

susisus
25. bře 2010

ahaaa, tak to vyskusam, to jej bude urcite chutit !! dakujem 🙂
Jogurt som skusala tusim od Hami jahodovy a marhulovy, ale nedavam, lebo do vsetkych davaju jablko a malu z neho boli brusko. Ale sesternica mi vravela, ze ona synovi od polroka kupovala normalne vsetky danone ovocne, tak uvazujem ze skusim. Ved ak jej to nesadne, tak jej nebudem davat...
Mliecko ja davam hlavne ked spinka...

miruska15
25. bře 2010

ved aj ja tak. zaspi a ja nabehnem s flašou a nakrmim ho.len je to zložite hlavne ked sme vonku ked chcem aby sa mi najedol tak bežim domov ešte skor ako sa mi zobudi,opatrne ho vyvlečem po schodoch domov rýchlo sa vyzlečem a spravým mlieko a nakrmim ho nie vždy mi to vyde.ked mi to nevyde ma smolu ked nechce mlieko ma presnidavku a mlieko dostane až ked zaspi.hotova kovbojka.ja skusim probioticky jogurt ale ešte počkam.

beruska24.9.
25. bře 2010

Mě Dr. také řekla, že můžeme zkusit jogurt. Po neděli začneme ovoce, tak jogurt ještě chvíli počká.
Co jsem četla, většina maminek dává bílý (snad Aktivia, Holandia) a příp. dochutí přesnídávkou.

gloria78
25. bře 2010

zdravím, k tým jogurtom: od pol roka mu to jogurt spestrí, ale určite nie ovocný a Danone už vôbec nie. Ešte nejaké 2-3 mes. mu postačí ovocie čestvé a nie to "kvázi" ovocie v jogurte. Biely jogurt ako novinka je pre drobčeka až-až. A keď jogurt, tak skutočný (len s jogurt. kultúrou). Danone má množstvo prísad a aj chutí umelo, riedky, odtučnený, proste neponúka nič. Teda ho an 6 ročnému nedám. Ale v našich preplnených obchodoch už je z čoho vyberať...

miruska15
25. bře 2010

mne dr. poradila že mam kupovat jogurt vyrobeny čo najbližšie od kial sme a s najnižšou dobou spotreby.a asi tiež len biely budem davat.

gloria78
25. bře 2010

tak, tak, tak, s najkratšou dobou spotreby!

keď som ja asi v 9-10 mes. skúšala dať ovocný, odmietali ho. Potešilo ma to, že asi k sladkému vo všeobecnosti asi vzťah mať nebudú....bola som ale naivná, čo?

monnaa
25. bře 2010

Ja som dávala staršej dcérke Aktiviu- bielu, nesladenú, išla sa po nej zabiť, veľmi jej chutila. Neskôr ( asi od 10-11. mesiaca ), som jej ju nikedy prisladila ovocím ( napr. popučený banán, jabĺčko, broskyňa ). Akurát mi vadilo to, že aktivia má pomerne málo tuku ( len 3% ), a malé deti by mali viac ...

miruska15
25. bře 2010

gloria tak to som bola aj ja naivna.moja dcera tiež nemala rada sladke a teraz len to by jedla a pritom je chuda ako sližik ma 7rokov a 22kg.

gloria78
25. bře 2010

activia je to čo aj danone, pre dospelých, na líniu a tak

Z tých drahších "moje" kritéria spĺňa (sa ten svet neviem ako sa volá) v sklenenej fľaši a je trošku väčší (asi 200g). Ja ale kupujem už roky Zvolenský plnotučný (min. 8% tuku), ale aj tie smotanové plnotučné z Tesca či Jednoty sú fajn.

jasminet
26. bře 2010

susisus - skor si myslim, ze tie hnacky moze mat nie z castych masozelenin. prikrmov, ale z toho, ze malej nesadla nejaka zlozka tych prikrmov. v tych kupovanych je cibula, paradajky a kadeco ine. o tom, ze kedy dietetu co davat sa bavit nebudem, je to kazdeho osobna zodpovednost. 😎
a dooost pravdepodobne z jogurtov (kedze uz ich davas). ja by som dietatu teda farbou a umelinou ochuteny jogurt nedala a uz vobec nie preto, ze sesternica synovi kupila v pol roku (nic v zlom) 😅 mne doktorka kazala od 9 mesiaca, biely.

rimmel
26. bře 2010

jogruty sa maju od 8m ak nejaka dokt.povie ze od pol roka nech ide vratit licenciu 😝

spevacka
26. bře 2010

no rimmel, ja poznám aj dr, ktorá kiwi povolila od 6.mesiacov 😝 😝 😝
inak, mimo tému-zamkli nám Mániu... 😝 ☹

rimmel
26. bře 2010

a preco?? 😀 😀 😀

susisus
26. bře 2010

jasmin - hm, to mi nenapadlo, ze nejaka zlozka ju mohla podrazdit, skusim to odsledovat 😵 novy som jej dala len banan... 😒 a z toho sracka asi tazko 😀

jasminet
26. bře 2010

no, ak by bola alergicka, tak aj z toho by mohla 🙂 ale ak mala hnacky aj pred tym bananom, tak urcite nieco v jedle, len to tazko odsledujes v sklickach, je tam fakt nabuchane vsetko mozne, aj celer (nie ze by som obcas sklicko nedala 😀 ) s jogurtom by som tiez pockala radsej. ja som dala malej a vyhadzala sa mi na krku a rukach, len nevieme ci prave z toho jogurtu alebo z prasku na pranie. takze som sa preventivne vratila k povodnemu prasku a jogurty zatial odkladame.

rimmel
26. bře 2010

susisus ty davas sklenicky? ak ano ozaj daj pozor na zlozenie casto tam je cibulka priliz skoro, papriky rajciny muka, mlieko a ine nevhodne veci pre takto male babatka.