Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

rimmel
6. dub 2010

ze genami 😀 genmi ....

ewwe
6. dub 2010

baby preco ked davate nieco detom jest myslite hned na alergiu? ja ked davam malej nieco jest tak ma hlavne napadne ci jej to bude chutit a nie alergia,, ved ked su rodicia nealergici preco by moje dieta malo byt? a ked bude tak to budem riesit az ked sa objavia priznaky, mne to pripada, ze cely svet a vsetko jedlo sa toci iba okolo alergii,
ved trosku rozumu do toho prikrmovania, 😎 keby ste nemali net tak ako by ste krmili?? podla coho? ja si myslim ze by ste sa s niekym poradili, ale predovsetkym by ste sa rozhodli podla seba a svojho uvazenia, 🙂 🙂 🙂

rimmel
6. dub 2010

jasne ze myslim nato ci mu to bude chutit ale najprv myslim nato CO mudam, nastastie mojmu chuti vsetko a to doslova 😀

ivkaivka
6. dub 2010

prosim, hodte nejaky receptik s cviklou-teda ak sa na tejto teme este debatuje o receptoch 😉

rimmel
6. dub 2010

debatuje sa tu o prikrmoch a vsetkym co s tym suvisi 😉 cvilku som varievala so zemiakom. 🙂

rimmel
6. dub 2010

a spravila pyre a posypala kuskami zltka ci bez. velmi chutilo.

latvia
6. dub 2010

moje dieta zje vsetko co mu dam, a nedrzim sa receptov....aku zeleninu doma mam, taku dam 😉 cviklu som proste pridala k dalsej zelenine a bolo 😀
ewwe, to si udrela klinec po hlavicke 😀 v podstate mam rovnaky nazor, len to, ze rodicia su nealergici neznamena ze dieta nebude....ale zase si myslim ze potraviny su ten mensi spustac alergii...

rimmel, ale na uplnu istotu tiez nemozes povedat, ze za predcasne narodenie svojho syna nemozes ty, ale geny 😉 aby si ma zle nepochopila, vobec to nemyslim ze si spravila nejaku chybu, to nie! len to je vo hviezdach, co predcasny porod vyvolalo....nikto ti to nepovie presne...

latvia
6. dub 2010

inac mi mailom prisla hrba receptov pre male deticky, ani som to poriadne necitala, ale ak niekto chce, tak hodte mail do IP a poslem 😉

rimmel
6. dub 2010

latvia ano, jasne...kto vie co to sposobilo..doteraz neviem a ani nic nezistili. 😕

latvia
6. dub 2010

snad to dalsie uz bude v termine 😉

rimmel
6. dub 2010

no to dufam aj ja! 🙂

ewwe
6. dub 2010

ja som cviklu zmiesala tiez so zemiakom a mrkvou a kvapka oleja
dokonca som cviklu aj zamrazila, malej velmi chuti 😉

ivkaivka
6. dub 2010

vdaka. Chcem sa opytat, ked dam zmrazit zeleninu (uvarenu, vymixovanu), potom ju rozmrazim a mala to nespapa, kolko to mozem mat v chladnicke? Teda, mozem to este 1x prihriat, na druhy den, alebo to zlikvidovat?

rimmel
6. dub 2010

ja by som to od rozmrazenia a nasledneho prevarenia uz dalej neprevarala.

sunea
6. dub 2010

ivkaivka, uz to potom nepouzivaj - sice sa za to nestriela, ale ked moze mat babo cerstve (resp. nove rozmrazene), tak je to lepsie. Bud si to ochut a zjedz, alebo vyhod.

ewwe
6. dub 2010

ivka ja by som to co mala nespapa uz vyhodila

ja sa chcem zasa opytat aka je plna davka masa? 30 g? dik

zuzujan
6. dub 2010

ahojte aj ja mam otazocku, co papaju vase deticky v 7,5 mesiacoch poobede? Kojim, takze poobede dam mliecko, potom davam trochu kase dve hodinky pred spanim a vecer zas mlieko. Lenze mala mi posledny tyzden v noci skoro vobec nespi, teda spi do prveho kojenia do polnoci a potom je kazdu polhodinu hore. Mama ma presviedca, ze mam vecerne mlieko uplne nahradit kasou a bude mi spat celu noc.....no neviem.......
Tak isto neviem aku presne kasu mam spravit, rozrabam ryzovu s mojim odstriekanym mliekom a davam lyzickou, asi moc nie je syta, kedze je od 4 mesiaca, poradte prosim
dakujem

rimmel
6. dub 2010

skor by som ju krmila viac cez den...kasa moze byt na noc tazka, skus jej dat normalne zeleninovy prikrm na veceru 😉

zuzujan
6. dub 2010

rimmel raz som skusila spravit zemiakove pyre s mojim mliekom na noc, zjedla toho dost, potom pytala jest az o tretej.....ale ked som jej ho spravila predvcerom, tak zas nespala....
ona papa cez den poriadne, desiata ovocie, toho moze byt kludne 250g, obed zelenina, alebo masko - vzdy 200g, rano, poobede a vecer mlieko, tak 160 - 200ml - myslim je to je dost 🙂

zuzujan
6. dub 2010

zabudla som dodat, ze kojim, ale cez den odsavam a pije mliecko z flasky..... 🙂 aby sa niekto necudoval, ze viem presne kolko vypije 😉

rimmel
6. dub 2010

ono ja som si myslela ze ked zacnem s prikrmami ze bude lepsie spat..no jedlo nikdy nespravilo rozdiel 😅 nechcem ta strasit 😀 ja osobne byt tebou, dam na veceru prikrm...kedy idete spat? daj jej ho tak cca 1.5pred spankom ..u nas tiez po veceri nabere energiu, ale rychlo ju strati neboj 🙂

rimmel
6. dub 2010

ono materske mliecko sa veeelmi lahko travi..je to skoro ako voda v uvodzovkach 😀

zuzujan
6. dub 2010

chodime spat o 19:00, az 19:30
napriklad teraz uz bola hore 4x, zas sedi pri nej manzel.....nechapem preco sa stale budi a to uz tak krasne spavala, iba jedno kojenie v noci.....mozno druhy zub, mozno ju boli brusko z tej kase

rimmel
6. dub 2010

no mozne je vsetko....naozaj tazko povedat..ci to je zubok zistis coskoro ak jej vyjde 😀 ale tu na mk som pocula ze z kase moze byt tazko, ja som ju davala na ranajky. no tak skus jej papat dat tak o 6, my to tiez tak robime uz odjakziva, o 6vecera a spat o 7+, tiez kojim, a v noci si stale cuckaa 😀 ale viem ze nie od hladu, proste cece no.

latvia
6. dub 2010

zuzujan, mam kojace kamosky a im deti od 6mesiacov tiez nespia, resp.castejsie sa budia na kojenie v noci aj ked cez den papaju pekne....ale vraj to prejde po roku 😅
ryzova kasa tazka na noc? 😕 tomu by som velmi neverila, dava sa detom uz od 4.mesiaca a nemaju s nou deticky problem 😉 okrem toho, ryza je jedna z najlahsie travitelnych veci 🙂

petra.a
6. dub 2010

zuzujan, ja som ulozila maleho cca 20:30 a uz som asi tiez 4x pri nom bola. ZAcal sa mi casto budit uz asi od 4. mesiaca a teraz je to fakt katastrofa, posledne 3 noci sa budi snad kazdu pol hodku, hodku. A co sa tyka kase, maly ju strasne zboznuje a skusila som mu ju aj nedavat a nebola u nas ziadna zmena co sa tyka spinkania a budenia.

ivkaivka
7. dub 2010

pozeram, ze chodite spat super skoro. Ja nema sancu malu ulozit pred 22.00. Ja jej kasu davam naposledy o 18.00, potom 2x mlieko a v noci 1x Nutrilon. Tiez sa zacne mrvit po 2 hodinach, no najnovsie zapnem malu lampu a ona spi este dalsie 2 hodiny.
Vy davat uz aj desiatu. obed, olovrant, veceru? Moja by tolko nezjedla. U nas ranjky moje mlieko, obed - niekedy zbasti aj 250 ml, olovrant mlieko, vecera kasa, alebo vyziva a potom este 2x vecera - posledna o 22.00 a tak pije UM okolo 2 rano a zase moje mlieko o tej ôsmej. Desiatu jej nedavam, pretoze raz som skusila spapala asi 3 lyzicky a obed uz vobec nechcela, iba mlieko. A kym mame obed, tak jej davam len cistu vodu -caj odmieta.
Chcem sa opytat, davat detom nejake ovocne stavy? Neviem, ci mam skusit, no obavam sa cukru v nich. Ak ano, ktore su najlepsie? Este jedna otazocka: kolko zeleniny maximalne mixujete-teda spolu? Ja som dnes urobila: cvikla, zemiak, cuketa, kalerab a masko-ochutnala som a je to chutovo super, len neviem, ci toho netrepem do jednej davky vela.
ewwe, ja mam masko nakuskovane a zmrazene v sackoch na uskladnenie materskeho mlieka. V kazdom sacku mam asi 5ks. maska - take male kocky, ja to nevazim, supnem do zeleniny tych 5ks a hotovo.

petra.a
7. dub 2010

my papame rano mliecko, desiata ovocie (bananik, jablcko, vyziva a tak), obedik zeleninka (mixujem asi 3 druhy, zatial) + masko a uz sme mali aj zltok z vajicka, a kasicku mu davam cca okolo 16:30 a vecer pred spanim UM, medzitym je kojeny ako si zapyta. Chystam sa zajtra dat ovocnu stavu, kupila som bananikovu lebo banan zboznuje tak uvidime, ale tiez ma odradza to ze je to sladene, ale mozno by sme to az tak prilis nemuseli riesit....neviem
Inak masko ja mam nakrajane na kocky a zabalene v alobale a v mrazaku, takze si vzdy vyberiem tolko kolko mu chcem prave uvarit a je to pohoda.

danielasr
7. dub 2010

ja sa chcem spytat k tomu kuskovanemu masu, to ste kupili napr. chladene kur. prsia a nachystali si take male davky? neviem ako inak by som prisla k davke 20 g ci podobne

ivkaivka
7. dub 2010

my banan nemozeme, mame zakazane citrusy aspon do roka ☹
danielasr, ja mam domace, nakuskovala som, uvarila, nechala vychladin a asi po tych 5ks (male kocky) do sacika a zamrazit.