Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
19. dub 2010

rimmel 😀 ved ja nevravim ze mas zasoby aj pre armadu, len nesuhlasim s tym ze je to pausalne u kazdej kojacej matky 😉
kravske je priblizne rovnako vodove 😉

sussanah
19. dub 2010

Ahoj holky, jak to tak tady ctu, tak jsem se nemohla nepridat. Mam doma 6 a pul mesicniho sviste a prikrmujeme uz asi mesic. A teda i kdyz se vsude tvrdi, ze mm se vytvori tolik, kolik je potreba, tak za sebe musim rict, ze to rozhodne neni pravda. Kojila jsem a kojim dle potreby, ale od 4 a pul mesice mu uz mleko vecer nestacilo a musela jsem dokrmovat... Nastesti se mi pres noc tvorilo vice mleka, takze rano jsem odstrikala a tim vecer dokrmila. Takhle jsem to tahla asi mesic a pak zavedla rovnou dva prikrmy (zelenina na obed a kase na vecer) a z meho jinak pres den rozmrzeleho miminka (pravdepodobne hladoveho) se stal vysmaty kluk 🙂
K te vode na piti si myslim, ze je to zase mimco od mimca. Muj kluk odmita mm po zelenine a kasi, na milost vezme jen vodu a pokud to nezapije, tak se chudak skoro nemuze vykakat. Ale i tak je to lepsi, nez kdyz byl jen kojeny, to kakal jedonou za 5 dni s tim, ze posledni 2 prorval bolesti od briska a pak tlacil tvrde bobky chudacek ( a pak ze pry kojene deti maji tekutou stolici - jak ktere 😉
Takze si myslim, ze tabulky jsou fajn pro inspiraci, ale kazde dite je unikat, stejne jako kazda matka a to co staci jednomu, muze byt malo pro druhe mimco 🙂

rimmel
19. dub 2010

susannah mozno si iba mala laktacnu krizu a vtedy si mala viac prikladat aby si mliecko ozaj nestratila. 😔

latvia
19. dub 2010

susy, suuuuhlas 🙂
ja ked som kojila, tak maly tlacil tvrde bobky, a to sme este neboli na prikrmoch....

sussanah
19. dub 2010

rimmel, musim rict, ze nemas pravdu. Kojeni jsem si prozila kvalitne. Laktacni krize prvni v 6 tydnech - klasika vice prikladani to za par dni spravilo. Potom ve 3 mesicich jsem byla na operaci akutniho slepeho streva, maly na flasce a ja se po 4 dnech znovu rozkojovala. 14 dni jsem kojila snad co hodinu, ale podarilo se a opet jsem plne kojila. potom ve 4 mesicich dalsi krize (tentokrat kvuli me stitne zlaze a praskum), koupila jsem odsavacku a opet kojila snad co hodinu a kdyz nekojila, tak odsavala. po tydnu jsem to zase dostala do normy a potom zacal byt maly po vecerech hladny a i kdybych ho mela u prsa porad, tak problem byl ten, ze uz tam proste nic ale vubec nic nebylo. Takze mi ver, ze laktacni krizi poznam... Ale beru, ze to takhle na privni pohled mohlo vypadat. Ja jsem ale toho nazoru, ze i kdybych se rozkrajela, tak uz toho mlika pro neho vic nevytvorim. Ono se dobre radi, ale kdyz opravdu neprozijes to, ze ti mliko nestaci, i kdyz se vsude tvrdi opak, je to potom tezke. Takze tolik k laktacni krizi 😎

rimmel
19. dub 2010

ssssah ok moze byt, jasom tiez nemala zaciatky lahke 😉

jasminet
19. dub 2010

rimmel - ja som malu krmila kazdu hodinu, prilozena na prse bola takmer nonstop cely den a mlieka sa mi viac bohuzial netvorilo 😀 a na rady, ze prikladaj castejsie som bola vyslovene alergicka 😠

rimmel
19. dub 2010

😀 chapem 😉

latvia
19. dub 2010

http://tvnoviny.sk/spravy/regiony/vo-vode-je-st...

tusim si rimmel vravela ze kojenecka voda je horsia nez ta z vodovodu 😉

sussanah
19. dub 2010

tak nevim jak na SR, ale v CR je limit pro vodovodni vodu 50mg/l (my mame 31). Dokonce WHO uvadi limit 50mg/l jako limit kdy se muze uzivat pro kojence, nemocne ci stare lidi. Aby se v tom potom cert vyznal 😒

sussanah
19. dub 2010

zajimave cteni o kojenecke a vodovodni vode: http://www.vak.cz/soubory/kvalita/k.pdf

carodejnica
19. dub 2010

latvia, aj ja tvrdím, že voda z verejného vodovodu je lepšia ako balená 😉 -
.. podľa toho článku rozoberali 52 vzoriek vody - najmä z individuálnych vodných zdrojov - studní, prameňov, vrtov a studničiek, len v 4 prípadoch išlo o vodu z verejných vodovodov a tá bola určite dobrá... 🙂

janulka182
19. dub 2010

Baby kedy je idealne podavat obedny prikrm? Nasa papava tak kazde 3 hodinky, cize kedy jej ho mam dat? Tak cca 2,5 hod od predosleho jedla? Alebo normalne za 3 hodiny? Lebo ona raz chce a raz nie. Raz dam moc skoro a nechce, inokedy neskoro a uz pyta rovno mliecko. Nevieme si najst akosi spravny system.

carodejnica
19. dub 2010

Voda balená kontra voda vodovodná 🙂
http://www.izurnal.sk/index.php?option=com_cont...

janulka182
19. dub 2010

a este som zabudla: ak babo nespapa celu porciu prikrmu, davate hned za tym mliecko? alebo cakate az si samo vypyta? a kedy davate cajik?
Dakujem

nika
19. dub 2010

ke kvalitě vody z kohoutku mám radu, najděte si buď webovky nebo zavolejte na nejbližší krajsou nebo okresní pobočku správce vodovodní sítě a budete hned vědět, měření dělají hodně často.

limit je 50mg/L a pro označení "kojenecká kvalita" je tuším do 15mg/l, Severomosravský kraj má dle zdroje (jsou tři) od 2,4-8,1 a dusitanů - ty jsou taky důležité je limit 0,5 mg/l a pro kojeneckou vodu tuším horní hranice je 0,1 a to je u nás v pohodě.

já jsem zastánce vody z kohoutku, nechat odpustit, používat zásadně studenou, nevím ty petkové, skladované na slunci, v mrazu,..... a po tom co jsem ji používala asi do 3 měsíce než si našla inf. a sem tam viděla nečistoty ve formě zákalu - který prý není naškodu ale prostě se mi to nelíbí.

rimmel
19. dub 2010

Čaje sa dojčatám a batoľatám neodporúča podávať vôbec. Čaje sú drogy, ktoré majú na ľudský organizmus rôzne účinky, väčšinou sa ani nevie, na základe akých mechanizmov fungujú. Organizmus malého človiečika je oveľa zraniteľnejší, pôsobenie jednotlivých zložiek môže byť úplne iné, výraznejšie než u dospelých. Čaj obsahuje taníny a iné zložky, ktoré na seba viažu minerály, vrátane železa, ich dostupnosť sa tým pre dieťa znižuje . Patria sem i bylinkové čaje , i známy harmančekový

lily1983
19. dub 2010

najlepsia je veru voda 😉 nasa uz caj chvalabohu ani nechce..

latvia
19. dub 2010

mna z tych premudrelych clankov boli hlava....ako keby dojcenske obdobie bolo ako choroba.... 😝

ja nepotrebujem ani rozbor vody z kohoutku, ja ked na svojom podnajme [pustim vodu, je taka ocividne spinava a chuti hnusne ze aj pes by uznal jaky je to humus 😝

rimmel
19. dub 2010

latvia nie kazdy ma dobru vodu z vodovodu, ti co nie, jasne ze vola balenu. 😉 ale ti co maju normalnu tak radsej daju tu ako balenu.

latvia
19. dub 2010

jasneeeee,len by som chcela vediet kolko matiek vie, aku vodu maju 🙂

brusinka.pusinka
19. dub 2010

latvi stačí zavolat na vodárny kterými se zásobuje město 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
19. dub 2010

né každá to ale udělá 😀

beruska24.9.
19. dub 2010

datkova - díky! Dnes měla ráno UM, pak ovocnou přesnídávku, kolem poledne UM, odpol. zeleninu, asi hodinu nato žmoulala rohlík a před chvílí zase UM. Přesnídávky snědla přibližně 70g, pak už nechtěla ani ň. V autosedačce nechtěla, tak jsem jí měla ´´posazenou´´ na kolenou. Se zeleninou to bylo (tedy technicky) horší, jinak snědla tak 100g. Nechtěla jíst ani na klíně, takže jsem jí nosila po kuchyni na jedné ruce. Bezva na můj zánět šlach ☹
Nevzdávám po prvním odmítnutí, zkusím nabídnout vodu na zapití (většinou stejně nechce), pak zkusím zase papání a pokud už se moc šponuje a odmítá, tak toho nechám. UM jsem dávala už od začátku nejdříve po půl hodině. Teď jsme se dopracovali na interval tak 2h.

latvia
19. dub 2010

brusi a myslis ze ti povedia pravdu? 😕 no skusim zavolat na tu nasu vodu, zrejme bude pitna az prepitna 😀

beruska24.9.
19. dub 2010

datkova - a k té stoličce. Také mě to napadlo, že 2x denně těch 15 min. by snad zvládla. Zkusila jsem a neprošlo to 😖 Začala plakat.
Když mi sedí na kolenou, tak je to také sranda 😒 snaží se jakoby předklánět dopředu. To samé dělá ve vajíčku - buď se předklání dopředu, nebo se našponuje jak prkno, že by mi vypadla na dlažbu.
Jednou (asi 2 dny zpátky) jsem zkusila posadit jí na klasickou židli, ale to se zase kácela do stran nebo chtěla okusovat opěrku židle 😀

beruska24.9.
19. dub 2010

Čtu, že se bavíte o ovoci. Tak jen naše zkušenost. Švestka (přesnídávka od hami) kterou jsem dávala 2 dny, malou tak zacpala, že 4 dny pomalu nekakala. A když už, tak 1x denně tuhý pidibobek. Ani hruška, která jinak pomohla, tentokrát nezabrala.

brusinka.pusinka
19. dub 2010

Latvi mě poslaly rozbor vody a vysvětlení, chtěla jsem to vědět i když vím že u nás je voda uplně ok 😉

traktor
19. dub 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 tato tema je na zasmiatie...fakt prepacte....podla toho co tu citam, nesmieme nic jest, nic pit, ...teda deticky...vsetko je skodlive, ...tak zime zo vzduchu....pomoooooc ...aj ten vzduch nie je nic moc...nechcem sa nikoho dotknut...ale cloveku nad niektorymi vecami rozum zastane....zvlast ked to citaju maminky co este len z prikrmami zacinaju...no tie musia byt z toho hotove

latvia
19. dub 2010

berus, a nebolo to tym ze hami pridava do prikrmov ryzovu muku? neviem teda ako v slivkovej, ale do ostatnych ju davaju...