Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

carodkaa
1. kvě 2007

Ahojky o tech testovinach jsem taky premyslela.Jaky jste koupily,rikala jsem si ze treba ty maly kolinka..A jeste to nejak mackate?To z toho musi byt peknej blevajz 😅
Jinak ja jsem dneska poprve uvarila malymu ryzi a snedl pulku sklenicky,moc mu to nejelo a to jsem to navarila na 8 dni 😖

jita2
2. kvě 2007

carodkaa,
no blivajz to teda je 😀 Já jsem je rozmixovala ponorným mixérem, ale ne úplně na kaši, nechala jsem tam malý kousky 😉

ijet,
já jsem koupila včera na oslavách 1. máje super velký balení, jen musím vymyslet, jak to dobře zabalit, aby nebyly na kaši, než k tobě dojednou 😎

raculka
2. kvě 2007

Ahoj holčiny,snad se nezlobíte,že vás zanedbávám,ale my teď pořád někde cestujeme a já pak nemám na nic čas,tak alespoň přelouskám těch pár dní,co se tady na příkrmech dělo 😉 😒 .
Jita2- pohanku jsem zatím nezkoušela,jen kukuřičnou, ta docela chutná(hlavně mně),ale taky tam dávám banán nebo trochu frutapury,jinak to není nic moc.Z kaší u nás vede rýžová a taky pšeničná od Sunarky-my ale musíme mít ty bezmléčné.
Carodkaa- s tím jogurtem to je blbý.Mně dneska taky trochu ublinkl,asi je jogurt opravdu dost kyselej.Taky přemýšlím,co jiného dát,když zatím ty tvarohy a bobíky nesmíme. 😒 . Já tedy dávám hodně ovoce a toho jogurtu jen pár lžiček,kolik dáváš jogurtu ty?? Jak psala Jíta,ta hruška je do jogurtu taky moc dobrá.😉
Ijetka- držím palce s mlíčkem,snad si zvykne na ten sunar.Vždyť je to taková dobrota,to je divný,že mu to nejede 😒

raculka
2. kvě 2007

Taky přemýšlím,jestli nezavedu 4.příkrm. Ale už taky nemám fantazii,dopol dáváme nějaké ovoce-různé kombinace,s jogurtem,občas přesnídávku..Ale to je tak všechno.Rohlík už občas trošku požužlá,ale to spíš jen tak v kočárku,na normální sváču mi to přijde ještě brzy,i když znám děti,které už baští rohlík bežně.
Křupky zatím bez úspěchu.Občas mu dám tu dětskou malou sušenku,tak ta mu chutná.
Těstoviny už asi taky zkusíme.Jen si říkám,jestli ty bezvaječné budou chutnat? Já si je sice taky kupuju,ale musím upřímně říct,že mi stejně ty vaječné chutnají víc.Tak uvidíme,jak dopadneme.Zkusila jsem listový špenát,ale to byla u nás strašná scéna,takže zatím mu špenát nechutná 😖 .
Jak jste psaly o kojení,tak já v noci vůbec nekojila(spal do rána),ale poslední dny se budí i 2x, tak nevím, čím to může být...Jestli zuby,změna prostředí, nebo už 3. příkrmy nestačí...?

ijetka
2. kvě 2007

No ahoj raculko 🙂 už jsem na tebe myslela jasně že i na Kubíka 😉

Ty těstoviny co jsem koupila já jsou dlouhý jako špagety 🙂 tak uvidím jak se s tím poperem, jinak dneska zase papal hezky oběd, tak už mu to snad vydrží 😉

Jito 😉
nešlo by je zabalit jenom do papíru?? 😕 Jsi zlato 😀

isacek
2. kvě 2007

Já už jsem těstoviny zkusila a moc malý chutnaly.
A hrozně ji chutná samotná čistá rýže 🙂 .
A ke svače ji občas do přesnídávky rozdrobim sušenku od nestlé.

raculka
2. kvě 2007

carodkaa-jukla jsem do té tabulky o příkrmech,jak jsi jednou posílala ten fajn odkaz.Tam píšou,že jsou od 9.měs vhodné i kysané mléčné výrobky,co zkusit něco na způsob kefíru? Mně docela kysané věci pomáhají,když mi není dobře.Ale radši se nejprve poraď s DR. 😉

raculka
2. kvě 2007

isacek-to je malá pěkný strávník,když jí i samotnou rýži 😀
To jí dáváš suché jen tak bez ničeho? A mixuješ?

jita2
3. kvě 2007

raculka,
s těmi kysanými výrobky máš pravdu, jsou opravdu jedinečné pro děti, všude je chválí a doporučují, na co nejpozději odsunout kravské mléko a místo toho dávat zakysané výrobky, ale já je ještě nezkoušela, tak zatím nevím 🙂

S tím nočním buzením to může být cokoliv, mě se malá taky pokazila, je to už ale min. 2 měsíce 😒 Kaše na noc nic moc nepomáhá, začnu teď ale dávat sunar 3., už je čas, tak třeba ji víc zasytí 😉

isacek,
tak samotná rýže, to by u nás nehrozilo, je sice velký jedlík, ale ani ty těstoviny, když byly blbě uvařené, tak je nejedla, nejvíc jí jednou brambůrky 🙂

mapris
3. kvě 2007

ahojte holky,
omlouvám se, nestíhám. Byli jsme na slovači, vrátili jsme se v úterý a na koníka jsem se dostala dneska. Mám dost resty a nebaví mně číst všechny příspěvky, ani na to nemám čas.

Terka mi odmítá kuřecí maso. Jak jste ho "kouskovali" malým vy? Já ho nakrájela na mini kousky a pak jsem ho ještě spolu se zeleninou "propasírovala". Ale Terka to nechtěla. Řvala u toho jako pavián. Ani jsem jí nemohla dát napít, protože čaj prostě nechce, ani ovocnej :o(( Jestli jí vadí ty dlouhý vlákna a nebo je to maso suchý. Tak nevím, jestli to mám dneska zkoušet znovu a nebo zkusit jiné maso. Včera mi jedna mamina v parku radila, ať zkusím krůtí, že je šťavňatější ..

prochi
3. kvě 2007

Ahoj Mapris, my jsme kuřecí měli poprvé včera a já jsem to teda nakonec rozmixovala. Nejdřív jsem to taky nakrájela na pidi kousky, pak propasírovala, ale pořád mi to přišlo takový nestravitelný. Tak jsem to naházela ještě do mixéru a zblajznul to teda parádně. Akorát toho nádobího zašpiněnýho... 😀

prochi
3. kvě 2007

Jo a musim se pochlubit, včera jsme poprvé po obídku nedokojovali. Přikrmujem čtvrtý týden, první týden mi nejedl vůbec, druhý týden se pak vrhal na prso a pil třeba osm minut (normálně je za pět minut hotovson), minulý týden už pil tak dvě tři minutky a včera a dneska poprvé vůbec nechtěl. Jupíííčkooo!!!

zevina
3. kvě 2007

mapris,
krůtí je fajn, já zatím vařím jen z něj, koupím prsa, nakrájím malé kostičky, nechám samostatně zamrazit, sesypu do pytlíku a pak jen vytahuju 🙂 a mixuju, protože kdyby tam byly masový kousky, tak po mně malý asi hodí šavličku 😖 zeleninu proženu mixérem jen tak halabala, tu už nemusí mít úplně na kašičku 😉

jinak byli jsme dnes v poradně, tak jsem si posteskla, jaké mi baští miniporcičky, ale mudra říkala, že to neva, že chce každé jídlo dokojit, pořád na to má nárok, ať si v chytrých knihách píší co chtějí, prospívá dobře a to je hlavní, miminka mají svůj rozum, tak hlavně nenutit 🙂

prochi
3. kvě 2007

Zevina přesně tak. To víš, že bych ho chudínka o hladu nenechala. Přikládám ho vždycky, už jenom proto, aby se aspoň napil, páč čaj ani vodu do něj zatím nedostanu. Ale prostě včera a dneska se tvářil, co jako po něm ještě chci a odvracel se 😵

zevina
3. kvě 2007

prochi,
je to tak, to co se píše v knížkách musí člověk brát trochu s rezervou, nakonec, která z nás má učebnicový dítě? stejně se každá řídíme potřebami svého děťátka a mateřským instinktem 😉 buď ráda, že se ti malý tak hezky rozjedl, to u nás zatím nehrozí, tak doufám, že jednou se taky dočkáme 😅

isacek
3. kvě 2007

raculka,
ne normálně ty zrníčka baští celý 🙂 .
My taky máme rádi samotnou rýži a tak si ji občas děláme a malá nám ji užírá 😵 .
Jo, ale taková zelenina ta jí moc nejede a dělá u toho problémy.

jita2
3. kvě 2007

ahoj holky,
je to velmi různé u těch dětí, někdo je jedlík a zbaští skoro všechno a někdo je holt fajnovější, nebo zkrátka není tak při chuti, každý je jiný, snad to všechno zvládnete a dítka vám jistě začnou pěkně papat 😉

isacek
3. kvě 2007

Jito,
koukám, že Maruška má dneska přesně deset měsíců 🙂 .
Tak to gratulujeme 😅 ..

jita2
3. kvě 2007

isacek,
jo jo, to nám to letí, děkujeme za gratulaci 🙂

raculka
3. kvě 2007

jita- taky moc gratulujeme 🙂
Co se týče zákysů,já sama mám ráda všelijaké Jogurtové a kefírové ochucené nápoje,zkusím se zeptat,jestli by to už šlo.Ovšem neochucené nevím,jedině zase přidat k tomu ovoci.Samotné asi nic moc. 😖

raculka
3. kvě 2007

isáček- tak to malá chuť na rýži asi pochytila od vás, třeba už byla zvyklá z bříška.To ten náš asi bude mít závislost na sladkém 😀

raculka
3. kvě 2007

mapris- s kouskama masa jsme taky měli problémy.Já jsem nejdřív dávala jen pasírovanou zeleninu,mixovat jsem vůbec nechtěla.Ale sekat maso nadrobno dá pěknou práci,a stejně mu to pak zůstávalo v pusince a vztekal se,takže teď mixuju zeleninu s masem dohromady a už jsem zpohodlněla.Ale nemixuju úplně na kaši,chci,aby si už zvykl polykat a kousat.Ale taky je rozdíl-my už přikrmujeme 2 měsíc a Kubíkovi je 9,5 měs...Takže ti radím,mixuj aspoň to maso.Jinak našemu chutná i hovězí,nemáme problém.Nemyslím,že mezi kuřecím a krůtím je takový rozdíl,když se to rozmixuje s bramb a mrkví na kaši,přijde mi to skoro stejný....DRžím palce. 😉

mapris
3. kvě 2007

no holky, tak mám smůlu. Malý jsem to dneska rozmixovala - a to jsem nechtěla, jindy jí to pasíruju přes síto, ale dnes jsem udělala výjimku. Ale už je to třetí den co zkouším kuřecí maso v různých formách a nechce cot 😠 . Teda, vyjímečně neřve, ale neotevřela pusu, měla jí zavřenou, prostě to nechce. Tak dneska dopo zkusím květák a brambor. Tak uvidim. Holky, ty příkrmy - vaříte všechny doma a na jak dlouho to máte???

holky, já jsem vůbec někdy s příkrmama bezradná. Nevím, jak si jí "posadit", když sama ještě nesedí. Mám ten kojící polštář, tak jí dávám do toho. A jak s mlíkem. Jsme na UM. Malá má před 7 mlíko - 210, pak jí v půl 11tý dám půl dávky, pak tak kolem poledního příkrm - podle toho, kolik sní. Pak jí za hodinku dám dopít zbytek mlíka a pak jí po 15tý a pak večer v půl 8. Jsem někdy bezradná. Nevím, jestli dělám dobře. A co ovoce? Kdy jste dávali?

jita2
4. kvě 2007

Maprisku,
ovoce měsíc po tom, co jsi začala zeleninku.
S tím kuřátkem se to spraví, to jsou takové momentální výkyvy, kdy děcka různě odmítají různá jídla, hlavně to do ní necpi, aby si to nezprotivila. 🙂 Já jsem ji vždy posazovala do autosedačky, když ještě neseděla, ale jinak jsem ji nikam jinam neposazovala.
A s tím jídlem, když zavařuji nebo mrazím, tak asi na týden, dva, dopředu. Zavařené se to nezkazí. Ale pokud vařím pouze čerstvé a nic s tím nedělám, tak to druhý den dojí, ale třetí už nee.
K
dyž ty teprve začínáš s příkrmy a dáváš vlastně jen zeleninku, tak ostatní jídlo zůstává jen mlíčko (max. dává někdo kaši pro lepší zasycení), tak to určitě děláš dobře 🙂

Jinak maso musím taky pasírovat ponorným mixérem, ty kousky masa by asi nezvládla, ono to maso je takové složité na snězení 😉

isacek
4. kvě 2007

mapris,
doktoři hodně radí, že to co ti odmítá ji 14dní nedávej a pak ji to zkus nabídnout znova.Já třeba s masem začala až po měsíci od prvního zel.příkrmu.A ovoce jsem začala dávat už týden po zelenině, řekla mi to doktorka, protože malá měla veliké problémy s kakáním.Takže to mám uplně naopak než tady holky.
Když vařím tak to dávám zamrazit a mám to vždy na týden a když to dělám čerstvé tak jako Jíťa, druhý den ji to dám dojíst a pak už to vyhazuju.
Já zase musím do všeho dávat mrkev, malá to nechce a nejvíc miluje polévku s mrkví a rýží.
Být tebou taky bych zatím mixovala, Terezka je ještě malá a na kousky má ještě čas a třeba tomu přijde rychleji na chuť.

mapris
4. kvě 2007

holky díky za rady. Taky si říkám, že jí to kuře chvíli nabízet nebudu. Otázka je, co jí dát dneska. Po půlhodinovým telefonátu s mojí mamkou - mi řekla, ať zkusím to kupovaný, tak tu mám jednu skleničku - rýži s telecím. Myslíte, že jí to můžu dát? Terce nejvíc zatím jela mrkev s bramborem. Chtěla jsem udělat květák nebo brokolici buď s bramborem nebo mrkví. Nějak jsem na mrtvym bodě 😠 , nevim co vařit dál, když ještě toho moc nemám vyzkoušenýho. Vy už jste zkoušeli to kupovaný?

isacek
4. kvě 2007

mapris,
zkus to kupovaný, ale to telecí s rýží bych nedávala.
Od hippu prodávají jenom zeleninovou směs v malé skleničce.
Tu jsem na začátku malý občas dávala a strašně jí chutnala, jinak mi taky dělá s papáním problémy.

zevina
4. kvě 2007

mapris,
vařím obden, tu druhou porcičku si nachystám do skleničky do lednice, ale určitě by se nemělo jídlo pro prcky uchovávat dýl jak 24 hodin. Pokud někam jedeme, tak beru kupované skleničky 😉

jinak v autosedačce krmíme doposud, i když už by malý mohl do židličky, sedí pěkně a sám, ale zatím se mi to v té sedačce zdá pohodlnější, aspoň co se týká toho našeho "nejedlíka" protože v židličce nám víc kouká, kde se co šustne a zájem o jídlo vesměs žádný 😅

my jsme kaši začali dávat až 8. měsíc jako první večeři, před spaním ještě kojím, mlíčko je pro ty prcky základ, ať mateřské, nebo UM 🙂

zevina
4. kvě 2007

na kupovaných skleničkách jsem vždycky mrkla na složení, aby neobsahovala nic, co nemáme doma odskoušené, tam je té zeleninky vždycky docela dost druhů a kdyby se prďa osypal, asi bych byla v koncích z čeho 😕

raculka
4. kvě 2007

mapris- to je mi tě líto,že malá takhle zlobí s jídlem ☹
Co se týče kupovaného-já mám trošku jiný názor než holky.Asi bych se radši nejprve snažila aby jedla to domácí.Nevím co tam dávají,ale kupované jim většinou zachutná víc,tak aby ti pak to domácí vůbec jedla.Ale zase chápu,že pokud ti nechce jíst,že to zkusíš.Tady je rada těžká. 😒
S ovocem bych počkala,až si malá zvykne na zeleninku.Sama ovšem vidíš,že každá na to máme jiný názor,a o doktorech nemluvě. 😅
U nás nejvíc chutná bramb, mrkev,brokolice.Z masa kuřecí,krůtí a hovězí(to ale nedávat zase tak často).A zkoušíš jí do toho přimíchat mlíčko?
Myslím,že Terce nic určitě nechybí.Z toho UM je nasycená asi víc než by byla z mateřského a je tam všechno.Tak z toho nebuď smutná,ona si určitě zvykne. 😉
A ještě jak psala Zevina-ke sklenkám.Pročti si důkladně to složení.Ty větší sklenky často mají i rajčata,porek,někdy i mléko.A jak vím,tak musíš držet preventivní HA dietu,tak tohle zatím malé určitě nedávat.
Nám nejíc zatím vyhovuje od Hami králičí nebo krůtí s bramborem a mrkví-150g.
Se sezením taky u nás nic moc.Krmíme v autosedačce,tam se mu ale moc nelíbí a občas se pěkně vzteká.Teď už začal sedět,takže už ho chci dát do té vysoké židličky a jsem na to zvědavá. 😕