Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

sussanah
29. dub 2010

Ewana ja bych se zatim z toho ublinkavani nebala. U nas to sice bylo naopak, maly ma reflux takze se mu to zlepsilo pri prikrmech, ale zpocatku byly proste jenom barevne blinkanecky, zlepsilo se mu to tak po 14dnech. Ale taky se mu obcas podari me celou ohodit. Zrovna vcera a to mel na obed cervenou repu, tak si to asi dokazes predstavit 😀 Pokud je to jen male ublinknuti, tak se neboj, ale pokud by to trvalo dele, tak bych se radeji zeptala Mudr. Treba si jen zaludek potrebuje zvyknout na novy druh potravy. A neboj, nezadusi se, uz je dost velky, urcite by se s tim popral sam 🙂

uankab
29. dub 2010

ewana, nasa malinka tiez velmi grcka.. zalezi kolko toho je, ak len trosku tak to nevadi, ale ked veela, tak to moze byt prejav alergickej reakcie...

latvia
29. dub 2010

ivi, jogurt som zacala davat tusim po ukoncenom 7m...najprv biely, ale potom aj ochutene, my papame aj ovo aj sladke kase, takze nam sladke jogurty nevadia...

ewana, ja som malemu kupila mrkvovu prvu lyzicku od hami, je v nej aj jablcko, takze je chutna, malemu vystacila pri prvych pokusoch na 3x, je to mala flasticka, takze nemusi celu zblajznut...a ak ti jedno nechce, tak vyskusaj nieco ine, jalbko, banan, len tak, jednu lyzicku, viac nemusi....zvykne si casom, neboj 😉 ja osobne by som grckanie prikrmu za alergicky prejav nepovazovala...ale to som ja 😉

ewana73
30. dub 2010

ahojte dievcata,dakujem,to ste ma ukludnili,ja verim tomu,ze ten nas zbojnik si len potrebuje zvyknut ,ved 5mesiacov len mamine mliecko a teraz zrazu nieco uplne ine.

latvia, ja mam doma od hami mrkvu od 4mesiacov dnes asi vyskusam,len ja som si myslela ,ze na prvy krat by bola vhodnejsia "doma urobena" mrkvicka .ale alergia to asi nebude lebo po tom co mrkvu vygrckal som mu asi po hodine este dala asi 5-6 lyziciek tej mrkvovej cistej prevarenej vodicky,v ktorej som tu mrkvu varila.a tu vypil v pohode a nic. tak si myslim,ze to bolo len tou "tuhostou" a ze zaludok potrebuje zvyknut.

latvia
30. dub 2010

ewana, ja sama by som obycajne uvarenu mrkvu nezjedla 😀 je to "humus"....ved skus porovnat tu vo flaske a tu co uvaris 😉

brusinka.pusinka
30. dub 2010

Latvi a vídíš mojí malé nevadí a nevadila nikdy jsem nic nekupovala 😀 opravdu záleží na mamince , některá koupí nekterá uvaří 😉

latvia
30. dub 2010

brusi, ty si varila len cistu mrkvu vo vode? 😕 😀 no ja by som to ani od teba nezjedla 😀 😉 😉 ja varenu mrkvu neznasam, zeby trauma z detstva?? 😕 😀

erikasadek
30. dub 2010

latvia mas cudne chute flaskova mrkva mrtva strava vlastne bez chuti je chutnejsia to pocujem po prvy krat........ Kup si dobru carotku nie mrkvu uvar nad parou bude sladka jemnucka lahodna priadj oriesok masla a je to lahodk
tip anaobre ochutnavanie prikrmov do flase s mlikom das prvy den jednu lyzicu mrkvy a das baby je to nova prichut ale v malom mnozstve dieta si 10krat rychlejsie zvykne na novu vhut 2 den dve lyzicky az po 5 den .. Ak to ide super mozes zacat davat lyzickou uz nebude krutit nostekom a takto aj s jablkom a inym pomaly pridavat a nebudes mat problem.........osobna skusenost s detmi mojimi aj s tymi co so¨ strazila

brusinka.pusinka
30. dub 2010

Latvi jasně začly jsme jednodruhovkou a můžu říct že moje děti naši zahrádkovou mrkvičku milují je sladká mňam ne jak z obchodu 😀

latvia
30. dub 2010

erika, vzhladom k tomu ze v mrkvovych prikrmoch je casto aj jablko, tak bez chuti nieje... a malemu decku co ma 5 mesiacov by som oriesok masla nedala.moje dieta nemalo vobec problem s prikrmami , od zaciatku zdlabol vsetko co som mu dala 🙂 ale su deti, ktore proste ficia na inych chutiach, to su hlavne tie dlho kojene a tym len tak hocico nezachuti....cista mrkva proste nie kazdemu chuti, mne teda vobec, varenu mam na mysli, surovu zjem aj na kila.

latvia
30. dub 2010

jj, domaca je domaca, ale nie kazdy ma zaaaaahradku 😉

latvia
30. dub 2010

idem do mesta, varia tam gulasik, tak idem ukojit svoje cudne chute 🙂 papaa

brusinka.pusinka
30. dub 2010

Latvi jasně to mě zelenina vařená aani syrová nevadí a pokud můžem tak ji zakusuji řízkem 😀 😀 😀
Máslo jsem přidala malé do příkrmu okolo 8 měsíce jinak mám raději v příkrmu olivový olej 😉

latvia
30. dub 2010

erika, este si uvedom, ze francuzsko ma kopec kvalitnych trhov a kvalitnu zeleninu, zial, niektore mesta na slovensku su odkazane len na rychlorastenu kauflandovu mrkvu alebo mrazenu....myslim ze ta "mrtva strava" je v danom pripade lepsia.

erikasadek
30. dub 2010

latvia no v parizi mame vsetci zahrady na kazdom kroku........ Mrkva nie ale karotkato su dve rozlicne veci ja neviem co mate za prikrmy na slovensku uz len miesanie ovocia zeleniny ma prekvapuju..... 😀 g a co sa tyka masla oleja v cistej forme deti ko potrebuju ovela viac ako my...... Dlha teoria..pisania ...

andrea12737
30. dub 2010

Ahojte zienky,
my sme s prikrmami zacali pred 2ma tyzdnami (necelymi) stale papame max. 1-2 mokka lyzicky..od zaciatku som zacala davat na obed mrkvicku, poobede bananik(toho sa akurat nevie dojest 😀 ) po 2 dnoch som dala na obed zemiacik, na olovrant ovocie, nastastie nemame problem zeby nam mala odmietala zeleninku, chuti jej vsetko 😵 . Kedy vam zacali babatka papat ´normalnu´davku na obed? Nasu malu nenutim,kolko spapa tolko spapa, len by ma to zaujimalo..sme stale plne kojeny. Odkedy davam prikrmy, mala sa mi castejsie budi v noci. Mate s tym niektora podobnu skusenost? Na prsniku sa velmi huzdi ked sa spusti mliecko(ako keby ho vlastne vobec nechcela) (spociatku som si myslela ze je smadna). Cez den sa po papani stale dokojime, niekedy podavam pokrm medzi kojeniami (kojime sa kazdu hodinku a pol az dve).

ewana73
30. dub 2010

no ja mrkvu milujem a kupila som prave,ze tu sladucku karotku,zväzok stal 1,58 € kokso... a podla mna bola super,taka chutnucka ked som ju uvarila mne chutila.

erikasadek, no ja do flase nemam sancu lebo nas maly od narodenia flasu a cumliky odmieta takze my frcime bez nich 😀 a mozeme len lyzickou 🙂 .

maryanna
30. dub 2010

andrea, plnú dávku to ešte môže pokojne dlho trvať, len podľa mna by si nemala dávať dva príkrmy, len na obed zeleninku, druhý príkrm teda ovocie ažvtedy ak ti papá celú dávku na obed, možno aj preto sa vnoci budí, že proste má toho veľa na svoj vek ..buď rada že jej chutí, a vieš ona keď zistila sladkú chuť ovocia tak možno preto nechce zeleninku ktorá nie je sladká..preto sa má dávať ovocie až ked dieťa naplno papá zeleninku no......

erikasadek
30. dub 2010

ewana no je viac deti co pije cez flasu ako lyzica ste dobra vynimka vatscina deti nenaskoci na lyzicku hed ako novinku a este ktomu aj nive chute. Preto te ?lmpromis samozrejme potom kazdy podla svojho kazde babo je ine netreba sa riadir iniformitou... Px zelenina najprv pomaly kazda svlqxt kvolimoznej reakciii a ovocie tzdnocgh ale bez zeleniny na zaciatok pomaly..... Vsetko chce svoj cas ako sa hovory pomaly dalej zajdes.....

erikasadek
30. dub 2010

pisem cez mobil preto tie chyby nie som negramotna nebojte sa... 😀 😀

andrea12737
30. dub 2010

Maryana-ja jej nedavam viacej ovocia ako zeleniny, viem kolko mi spapa na obed tak tolko aj na olovrant dostane 😉 (ale verim tomu, ze keby som jej ponukla cely banan, tak by sa za nim iba tak zaprasilo 😀 😀 ) Uz som jej davala papat tak ze na obed aj na olovrant dostala zeleninku, no nocny vysledok bol rovnaky.. 😒 snazim sa to neriesit,aj ked 2 tyzdne uz zacina byt dost.. predtym sa mi zobudila iba 1 alebo 2 krat a teraz aj 6krat 😖 a taktiez som jej 2 dni nedavala ziadny prikrm a v noci sa to vobec nezmenilo..no ja len ci nahodou... Ja sa len bojim, a dufam,ze to nie je tymi prikrmami, mozno sa teraz takto biologicky nastavila(s tym samozrejme nic neurobim) ale ak by to bolo prikrmom,tak proti tomu sa da zasiahnut, ale kedze sa ani pri nepodavani pokrmu stav nezmenil..ale aj tak...
Dakujem 😉

maryanna
30. dub 2010

hm andrea tak to budú zrejme zúbky alebo čo......a nevadí že jej nedávaš viac ovocia a zeleniny ale ide o to že ovocie dávaš a ona keď vie že za zeleninou poobede dostane niečo lepšie - sladké tak ti zeleninu jesť nebude......skús do zeleniny primiešať trošku ovocia že bude poznať chuť tak zje viac.....

ewwe
30. dub 2010

cauko, my sme zacinali kupenou mrkvou od alnatury, domacu nechcela, a postupne som jej miesala varenu a kupovanu uberala, a rychlo presla na cele menu doma uvarene, tak isto som zacala s ovocim ale kedze sa mi brutalne vyhadzala po jablku alebo banane (neviem presne lebo som to neodsledovala) tak musime zacat od znova, kolko myslite ze by som mala cakat, dva tyzdne??? som z toho dost smutna a mrzi ma to, hlavne mi je luto malej, tak zas jej nechcem ublizit 😖

maryanna
30. dub 2010

ewwe, skús iné ovocie , napríklad hrušku alebo tak, a keď sa ti vyhadzuje tak by som skúsila tak za dva týždne ale uvarené ovocie, a keď sa aj tak vyhádže tak vyradiž ovocie mimálne na mesiac, snáď aj na viac....

ewwe
30. dub 2010

mary davam uvarene skor by som povedala az rozvarene 😅

maryanna
30. dub 2010

tak ak sa ti vyhádže z uvareného tak surové ani nedávaj, lebo ovocie sa varí kvôli alergickým reakciám tak ja by som vyradila ovocie aspoň na mesiac...

latvia
30. dub 2010

ewwe, a kolko druhov si zmixovala naraz? ak mas dojem ze sa vyhadzuje z jabka alebo banana tak daj najprv jedno a podla reakcie aj druhe....mozno sa vyhadze z oboch...pokial nieje teraz vyhadzana tak by som to skusila hned, nevidim dovod cakat mesiac

latvia
30. dub 2010

erika, som pisala ze francuzsko ma kopec kvalitnych trhov s roznou zeleninou, nie ze francuzi maju vsetci zahradky...a niektore mesta nemaju karotky dostupne kedykolvek, ja som casto natrafila len na megamrkvu

ewwe
30. dub 2010

no prave je vyhadzana, ovocie davam necely tyzden a ja koza som zmiesala banan s jablkom a tak neviem co ju vyhadzalo

ewana73
30. dub 2010

ahojte,tak maly spapal pol lyzicky mrkvicky bez reakcie .tak sa tesiiiiim 😵 ... cez vikend este dam mrkvicku a potom co ste davali? mam primiesavat zemiak alebo inu zeleninku?