Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
30. dub 2010

ewwe, tak vydrz kym reakcia odoznie a daj jednu z tych dvoch veci a uvidis..
ewana, pridaj kludne zemiak a po dalsich 3 dnoch dalsie veci, mozes dat cokolvek (petrzlen,kalerab,brokolicka, baklazan, cukina, karfiol)

rainee
30. dub 2010

ahojte odkedy ste zacali davat kase? pozerala som aj nejake HA ale v obchode som nenasla, akurat nemliecne

rainee
30. dub 2010

inak ja som dostala taky pokec od doktorky k prikrmom a tam je ze na obed zelenina, na desiatu/olovrant ovocko a na veceru kasa, neni to moc?

latvia
30. dub 2010

rainee, to je fajn, len by som nezacala touto trojkombinaciou hned prvy den.....prve dva tyzdne by som to bud striedala, ze jeden den vecer kasa, dalsi den trebars obed....ale vsetko s mierou...uvar stale len nieco, male mnozstvo, daj ochutnat, uvidis ci bude chutit.prvy mesiac je to jedenie skor ochutnavanie ako klasicke jedenie....po 2 tyzdnoch jedneho prikrmu denne by som presla na 2 denne a postupne dalej.

maryanna
30. dub 2010

rainee podľa mňa ť mesačnému bábu stačí na obed mesozeleninový príkrm ak máš za sebou mesiac čisto zeleninový, a poobede ovocie, ale kašu už by som nedávala , tri príkrmy na deň to stačí až keď bude večšie bábo, zbytočne ho zaťažíš....kaša je ťažká na noc, môže sa ti po nej budiť (ale nemusí), ja by som kašu nedávala ale len mlieko ostatok dňa......tie letáčiky mám aj ja a tam sa kašou začína súčasne so zeleninou ale podľa mňa to nie je správne tak zaťažovať dieťa , skús si prečítať niekde inde niečo čo nevydala firma ktorá produkuje príkrmy (hami, hipp apodobne)

latvia
30. dub 2010

nam kasa vecer vobec nic nerobi 🙂

maryanna
30. dub 2010

nj je to individuálne, a spí ti dlhšie po kaši? ale nevem aký ste starý lebo nemáš v pase vek bábetka...

latvia
30. dub 2010

u nas ziadne jedlo nema vplyv na spanok, syn bude mat 10 mesiacov, kase som davala uz od ukonceneho 4.mesiaca, nic mu nebolo, travil to lahko, so spanim to nemalo nic, nedavala som ju kvoli tomu aby dlhsie spal

beruska24.9.
30. dub 2010

ewena - mrkev (zatím jen ze skleničky od sunárku),
bramboru (tu plyvala ať byla zamíchaná s čímkoliv, bere jí na milost až teď, ale musí být malinko v celém příkrmu),
brokolici, květák (mražené),
cuketu,
červenou řepu (ta jí nechutná vůbec),
kukuřici (ze skleničky od sunárku).
A dnes jsem koupila čerstvou mrkev a kedlubnu. Tu budeme teprve zkoušet.

maryanna
30. dub 2010

jaj no áno je to individuálne, ale zas mne to príde čudné dávať tak malým deťom kaše.....ani mojmu nebudem dávať..a ak tak iba domáce, nie tie kupované kde je kadečo....

maryanna
30. dub 2010

teda budem dávať ale až keď bude starší, nie teraz hneď po 4tom

beruska24.9.
30. dub 2010

raine - my nemůžeme rýži a máme HA mlíčko. A všechny kaše jsou buď rýžové nebo mléčné 😝 Ve zdravé výživě jsem koupila instantní jáhlovou, zkusila jsem jí zatím jen 2x, ale malou asi zacpává, protože mi potom nekakala 😕 Tak tomu dáme chvíli čas a pak zkusím znovu.

maryanna
30. dub 2010

berushka, skús pohánkovú kašu napríklad alebo kukuričnú....dá sa kúpiť aj instantná alebo kúpiš pohánku a spravíš....

beruska24.9.
30. dub 2010

raine - příkrmy máme od 5.m. a máme zatím jen 2 denně. Dopoledne ovoce (spíš ovocnou přesnídávku) a odpoledne zeleninu nebo maso+zeleninu. V poledne UM, protože 2 příkrmy za sebou mi malá nechtěla, měla žízeň a takhle jí uhasí tím mlíčkem 😉 Pomalu začíná pít i vodu, tak až budeme zavádět 3.příkrm, tak to zkusím nějak zkombinovat, aby byly příkrmy za sebou.

latvia
30. dub 2010

maryanna, co sa ti nezda na pomletej ryzi s umelym mliekom? 😕

berus, ja som v zdravej vyzive kupila aj instantnu pohankovu a kukuricnu, vyskusajte, celkom chutia 😉

maryanna
30. dub 2010

nie podľa mňa je dobrá ja aj plánujem dávať len tak neviem takému malému bábu mi je ľúto dať...ale neviem možno to zmením, ale zatiaľ som pre mlieko....

beruska24.9.
30. dub 2010

maryanna - kukuřičnou instantní mám už také koupenou, jen jsem jí ještě nezkoušela. Občas dám tu kukuřici ze skleničky (přidám do zeleninového příkrmu) a papá kukuřičné křupky, tak aby neměla té kukuřice moc 😉
A pohankovou instatní jsem také koupila, ale prodavačka mi právě doporučila nejdřív zkusit tu jáhlovou, že pohanka je těžká na bříško. Tu pohankovou jsme si zkoušela uvařit sobě podle návodu, ale byla pořád nějaká tekutá 😝 Ještě to zkusím jednou a když se to zase nepovede, tak poletí.
AKdyž koupím pohanku (né instatní kaši) jak se to připraví??

latvia
30. dub 2010

😕 trochu nechapem, co ma mlieko spolocne s ryzovou mliecnou kasou?

beruska24.9.
30. dub 2010

Omlouvám se za chyby. Píši rychle a nečtu po sobě.

latvia
30. dub 2010

pohanka samotna sa da len uvarit, potom asi musis rozmixovat.....
instantnu pohankovu som robila od oka, bola akurat 🙂 a pohankova tazka na brusko? 😕 no neviem, pohanka je velmi dobra na travenie a na regeneraciu pecene

maryanna
30. dub 2010

ked kúpiš pohánkové vločky tak len zaleješ vriacou vodou prikryješ a necháš napučať a buď pomixuješ ak treba alebo nie, a ak kúpiš pohánkové také akoby trojuholníčky tak ich musíš povariť a tak ich máš......a riedkosť môžeš regulovať s vodou v ktorej bola pohanka a si to zriediš...

maryanna
30. dub 2010

podľa mňa je tiež pohánka dobrá na bruško a kadečo iné...
latvia, nie ja len vravím že nedám na večer kašu ale len UM mlieko tak som to myslela:D

latvia
30. dub 2010

aha, ja sa teda nejak neriadim co a kedy....vecer kasu a ked chcel este cucnut v noci tak mlieko....

maryanna
30. dub 2010

ja sa riadim ale iba ak mi to dovolí aj zdravý rozum, neviem nejako mi príde také že dávať kašu na také ešte v podstate nezrelé ľadviny.....ale viem že tak robí veľa mamiek, aj ja som bola tak odchovaná, ale neviem nejako mám predsudky voči tomu, že nechcem ho prepchávať

beruska24.9.
30. dub 2010

Já mám v plánu kaši dávat ráno. No, ale že malou teď nějak zacpala, tak jí zkusím až za nějaký čas.
Jinak (dle Dr.) kaše večer být nemusí, pokud dítku stačí menší večeře a mlíčko.

latvia
30. dub 2010

a preco by mu to malo vadit na oblicky? oblicky zatazuje nadmerny prisun bielkovin a sol, neviem o tom ze ryza

maryanna
30. dub 2010

hm neviem, vravím že to len také moje predsudky asi neopodstatnené...tak že proste mu dávať také husté čosi, kde je UM ktoré je už samo osebe také no,...proste príde mi to zbytočné...

rainee
30. dub 2010

dievcata dakujem. tak zacneme zeleninkou, potom ovockom a hadam sa dostanem aj ku kasi 😀
beruska aj my sme na HA nutrilone, tak teraz zistujem ako tu kasu vobec zarobit 😕 ci teda kupit nemliecnu a dat ju s HA mlieckom alebo rovno HA mliecnu - videla som nejaku od Nutrilonu.
inak tie kase su od 4. mesiaca tak hadam nebudu take tazko stravitelne ked by som to nasadila od 6,7m. len ked som videla tu cenu vyse 4 euro tak ma ide prekotit 😠
logicky mi pride ze kasu vecer a tym padom mozno lepsie zasyti a babatko lepsie pospi, si fandim 😀

beruska24.9.
30. dub 2010

rainee - my máme sunar HA 😀 Ale bude to asi na stejné brdo - sunar, nutrilon.........
HA mléčnou kaši jsem neviděla 😕 tak proto jsem se ptala v té zdravé výživě.
Některé dětičky po kaši spí déle.............na jiné to nemá žádný vliv................další se častěji budí, protože má žízeň..........některé po kaši bolí bříško............a nás kaše zacpala 😝
Až vyzkoušíš, tak zjistíš 😉 😀

rainee
30. dub 2010

no ved UM uz dost zacpavaju nie to kasa, jasna vec 😝

latvia
30. dub 2010

my sme pouzivali nutrilon comfort proti zapche 😉 a nezapchavalo 🙂