Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

briketa
8. kvě 2010

Inak baby len pre zaujimavost, u nas su prve prikrmy topinambur a avokado 🙂

rimmel
8. kvě 2010

ja som tiez dala avokado v 6m 🙂

zabka4
8. kvě 2010

ahojte baby, chcem sa spytat aku mavali vasi drobci stolicu ked ste zacali s prikrmami? konkretne s mrkvou?

latvia
8. kvě 2010

asi chces pocut ze cervenu jak mrkva 🙂

zabka4
8. kvě 2010

ani nie

latvia
8. kvě 2010

u nas bola cervena jak mrkva

zabka4
8. kvě 2010

ja tak u nas bola dnes tmavo zelena a taka hustejsia, predtym bola riedka...a to robilo asi aj to mliecko bez bkm a vcera vecer sme jej dali prvy krat nemliecnu kasu .moze byt aj z toho taka?a zvysi sa pocet stolic pri prikrmovani?

momin
8. kvě 2010

U nas taky.. jak to spapal tak to vylo ven.... 🙂

latvia
8. kvě 2010

je to individualne, niekto kaka castejsie, niekto menej, stolica ale bude coraz tuhsia a aj farebnejsia 😉 zajtra uz urcite vykadite cervene hovienko. tmavo zelene sme mali tiez

latvia
8. kvě 2010

dokonca ja este ked som len kojila, sme mali tuhu zelenu stolicu, nie klasicku prazenicu 🙂

zabka4
8. kvě 2010

uf no lebo ja jej davam nutrilon alergy care a ten sinlac a dnes sme sa opat mucili s mrkvou...ako dlho to bude take vseliake?dlho ju bude napinat?

latvia
8. kvě 2010

kludne aj 2 mesiace 😉 skus nieco ine, nemusis postupovat presne v poradi mrkva, zemiak....ja som zo zaciatku davala malemu oblizovat lyzicku... este je mala na to aby nejak hladosila 😉 mlieko jej staci tak jej ine velmi nechuti, ochvilu bude mat mozno dalsi rastovy spurt a bude mozno chciet nieco..

zabka4
8. kvě 2010

no praveze byva casto hladna

momin
8. kvě 2010

zabka a mas to na uplne jenou kasicku? 🙂

latvia
8. kvě 2010

tak skusaj co jej bude chutit.ak je hladna, tak vyskusak dat do tej nemliecnej kase trosku jablkovej vyzivy

zabka4
8. kvě 2010

praveze ja jej tu kasu davam do mliecka..

latvia
8. kvě 2010

viem, normalne ju urob ako vzdy a trosku vyzivky do toho, aby mala inu chut

zabka4
8. kvě 2010

a nebude to mat nejaku blbu chut ked dam do kopy mlieko kasu aj jablko?

latvia
8. kvě 2010

😀 no, ja ti neviem, mne to chuti 😀 ja tak svojmu miesam mliecne kase s ovocim 🙂 skus len fakt malinko, aby si zistila ci to bude chciet

zabka4
8. kvě 2010

no skusim to ale az neskor lebo este len vcera sme skusali davat prvy krat tu kasicku vo flaske..

latvia
8. kvě 2010

a vypila?

zabka4
8. kvě 2010

hej len nepoznala chut tak trochu sa jej to na zaciatku nepacilo

latvia
8. kvě 2010

jj, zaciatky su tazsie, ale zvykne si 😉

ivkaivka
8. kvě 2010

ahojte, neviete poradit, uz som z malej zufala. Odmieta jest. Pred 2 tyzdnami nemala problem spapat 250-300 ml prikrmu a teraz ledva do nej dam 100ml. Minule som jej nechcela davat ani mlieko, ze vyhladne, davala som len nesladeny caj od smadu a nemala problem vydrzat 12 hodin bez jedla. Uz nevladzem, obed je pre mna nocnou morou. Mala do ust lyzicku vezme, no je schopna to v ustach drzat aj 5 min, v puse si to klokta, smeje sa...nakoniec chyti nervy, vypluvne, reve...niekedy jeme aj 2 hodiny, inokedy jej po 15 min. dam pokoj a zopakujeme to o hodinu...no uz nevladzem,viem ze dobrovolne od hladu neumrie, no predsa jest musi...takemu dietatu uz mlieko nestaci, ja uz fakt neviem, skusala som vsekto, vsetky mozne hracky, robim zo seba blazna, uz mi aj mama pomaha, ona ju zabava a ja sa snazim krmit...no neskutocny boj. Neviem, ci to moze byt zubami, no 2 tyzdne...

latvia
8. kvě 2010

ivi, aj mesiac....my nepijeme mlieko vobec a ledvo donho vtrepem 100ml prikrmu....papa malo celkovo, pribera pomaly, ale nehrotim to...ked mu raz nechuti viac tak proste nechuti...

latvia
8. kvě 2010

mas o mesiac a pol mladsie dieta nez ja a moj maly este 300ml nikdy nezjedol 😉 tak pokial papa pravidelne aspon po troske, tak je dobre, ked sa pri tom aj smeje tak to nic vazne nebude, len proste nechce jest...nam rastie zub mesiac, takze jedenie je tiez nemastne neslane

zabka4
8. kvě 2010

no my sme dnes nejedli od jednej.az o 7 zacala plakat ze je hladna...tak sme ju rychlo okupkali a isla som jej dat mlieko so sinlacom a vobec to nechcela..natlacila som do nej zhruba 140 ml...popri plakani prehltala takze to nejak spapala ale viac nechcela....mala som z nej nervy...zacala som plakat aj ja..vyzeralo to ako keby jej to mlieko nechuti...zajtra jej skusim urobit tu kasicku len s vodou bez mlieka a ak aj to nezje tak jej to budem davat cez den lyzickou a na vecer dam do mlieka trochu krupice, dufam..ze jej to neuskodi ked papa nutrilon AC

latvia
8. kvě 2010

140 jej uplne staci,nie kazde dieta musi vypit 200ml 😉 a nemliecna kasa bez mlieka je teda hnus 😝 aspon co som chutnala ja. krupicu by som davala asi az po ukoncenom 7.mesiaci, pokial myslis klasicku. ale je aj ryzova krupicka...

miruska15
8. kvě 2010

Ivkaivka hmm že 250-300 to mi papame tak 60-80-100.či je to mlieko,kaša alebo zeleninka.Moj maly papa malo ale často tak každe 2 a 2 a pol hod.Možno vam idu zubky alebo maly mi nepapal ked mal zapalene hrdielko to som do neho nedostala nič iba ked spal tak pil mlieko ale to len tak 60-80.Tiež papame aj hodinu.
Zabka ja som bola taka ista ako ty plakala som,nervačila a vobec mi to nepomohlo.Dokonca som si zapisovala všetko čo mi maly spapal a nič mi to neprinieslo len som sa trapila ešte viac.Proste neriešto či daš malej večer kašu alebo krupicu alebo vypije len mliečko je to jedno spat ti bude rovnako ver mi mam to odskušane.Moj maly mi raz spi dobre budi sa a4hod a raz sa mi budi a 2 hod.Dokonca som vyskušala niekolko mliek a skončila som pri sunare mam proste doma napapkača a druheho dcera bola taka ista a je tu.Kašli na to netrap sa ja viem neda ti to (ani mne)ale ty malinky to vycitia.

lura
8. kvě 2010

Včera nám doktorka řekla, že za měsíc začínáme s příkrmy - tak to tu budu jako doma na radách-poradách 🙂 , mám z toho cekem vítr...