Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

daniella1978
17. kvě 2010

boli sme v bešenovej sa kúpať

maryanna
17. kvě 2010

ahaa, no musíme písať o príkrmoch lebo nás budú mazať:D

daniella1978
17. kvě 2010

všimla som si to 😀 aj tvoj je zlatý akurát som kukla

maryanna
17. kvě 2010

dakujem....:D

daniella1978
17. kvě 2010

ok maly sa akurát zobudil tak sa maj krásne zatial papa

petronelas
17. kvě 2010

Ahoj.tak my máme za sebou mrkičku,ted papáme brokolici.Už nám to trochu začíná chutnata,al pořád nic moc.
Začala jsem když mu bylo 5 měsíců.

petronelas
17. kvě 2010

Jo a blinká pořád dost.Počkám ještě jestli se to nespraví a pak to začnu řešit.Vydržím ještě aspon 14 dní.No a hovenko máme pořád řídké a ne tvrdé,je to chyba?

latvia
17. kvě 2010

nieje to chyba, bud rada 😉

susisus
17. kvě 2010

Ahojte maminky !
Ja som typicky pripad kardinalnej blbosti, davala som malej od zaciatku hipp flasticky a teraz mi mala nieje ochotna aaaabsolutne zjest to co jej ja pripravim. Je schopna aj 2 tyzdne nezobrat do ust tuhe, kym jej nedam hippko...

Mate skusenost alebo nejaky dobry napad, ako mam napravit svoju blbost a preorientovat malu na domacu stravu?
Dakujem za kazdy napad 🙂

sussanah
17. kvě 2010

susisus: zkusenost sice nemam, ale zkus vyzkouset ji predelavat postupne, tj. Nejprve dat valnou vetsinu hipp a treba jenom dodelat ryzi nebo bramburek. Ale tak, at to sni, tj. napr do misky jen jednu lzicku uvareneho. (Na to se vyplati uvarit do zasoby a dat do mrazaku do formicek na led a postupne po kostce,dvou vytahovat). No a postupne ji zvysovat davku uvareneho a snizovat hipp. Ale nespechala bych na ni, zvysovala bych tak az napr po 3 dnech. A nebala bych se, urco si casem zvykne i na domaci.
U nas je to ted spis naopak, kdyz jsem nedavno vytahla lahvicku, tak ohrnoval nos a rval a radeji pockal az rozmrazim zeleznou zasobu 😀

bombula
17. kvě 2010

susisus, preco kardinalna blbost, nic nie je stratene, moji mali mali zboznuju hipp, neviem kt. so davala malej, ale vo vacsine hippiek je v principe vela mrkvy takze skus podusit vela vela mrkvy na vode plus trolinku oliv. olej, pridat zemiak, pripadne sladky zemiak (ten som spociatku davala aby to bolo nasladle a mali sa chytili na zeleninu, teraz ho uz nedavam) a ak uz moze tak k tomu nejake masko. RESPEKTIVE uvar presne to co malej chuti , pozri vignetu hipp a uvar to iste. u nas je absolut hit HIPP mrkva jahnacie a ryza. odskusala som a teraz jedia to iste ale z domacej kuchyne.

susisus
17. kvě 2010

Sussanah to znie dobre, vyskusam!!! Dakujem 🙂

Bombulka no my na jahnacom hipp na striedacku s telacim ficime uz 3 mesiace dennodenne, ine mi di ust nevezme. A skusala som to urobit ja. Chutilo to velmi podobne a s revom mi to vypluvala - ako vsetko co jej uvarim ☹

beruska24.9.
19. kvě 2010

Jak mám dostat do malé zeleninu???????????????????
Už jsem z toho nešťastná. Papáme (tedy pokoušíme se) od 5m. Už jsem zkoušela přimíchat přesnídávku (to trochu pomáhalo), namačkat do zeleniny banán (to bylo mňam, ale banán strašně zacpává), zkoušela jsem i povařit jablko spolu se zeleninou (jak radila brusinka)........pořád je to boj. Zelenina všude, v bříšku minimálně.
Když máme blbý den, tak zeleninu nesní vůbec a řve, dokud nedostane flašku, ovoce něco sní. Když máme ´´normální´´ den, tak zeleninu do ní něco dostanu (s vypětím všech sil), ovoce do ní padá jak do studny.
Nejradši by jen lezla po čtyřech, všude si stoupala, ale jak se má přebalit, obléknout nebo jíst, tak to je konec. Zdržuje jí to od důležitějších aktivit. Jen na mlíčko (UM) a občas rohlík a ovoce si udělá čas. Ale přece nemůže jíst jen ovoce a rohlík?!

brusinka.pusinka
19. kvě 2010

Beruško a zkoušela jsi přes láhev s um ?třeba mrkev a bramborek rozmixivat a přidat 3-3 odměrky Um a dát vypít? 😉

beruska24.9.
19. kvě 2010

brusinka - to jsem nezkoušela, to by pak nejspíš už láhev nechtěla. Zkoušela jsem přidat sunar do zeleniny a výsledek byl stejný ☹

editah222
19. kvě 2010

Beruško moje malá taky občas odmitá zeleninu a já ji nenutim, dám ji den dva pokoj a ona pak krásně bašti. Ale na každé dítě plati něco jiného. Moje potvůrka jeden den sní jak dospělej chlap a druhý den do ni nedostanu ani 3 lžičky. 🙂
Kamarádčina dcera je živa snad jen z jablek s mrkví a je v pořádku a zdravá 🙂

latvia
19. kvě 2010

berus, skus urcite tu polivcicku od brusi, riedku, rozmixovanu totalne do hladka, aby sa dala cucat z flasky.zemiak a mrkva su sladke, do toho umele mlieko je fakt super kombinacia 😉 mojmu malemu to veeeelmi chutilo
a vsetko mixuj do hladka, teraz sa "neser" s kuskami 🙂

miau
19. kvě 2010

mozem sa iba zo zvedavosti opytat (este nedavam prikrm), ale nerobilo detickam zle mrkva s mliekom? pride mi to divoka kombinacia...

latvia
19. kvě 2010

🙂 nam nie.mrkva sa dava aj do mliecnych polievok, nieje to tak hrozne 😉

miau
19. kvě 2010

ok, len som sa pytala 😉
a mozem sa este opytat ked davate do prikrmu aj UM - kolko ml asi na aku davke trebars zemiaku?

dakujem

latvia
19. kvě 2010

pokial chces robit klasicku zemiakovu kasu, tak staci jedna odmerka, zamiesat do rozpucenej zemiakovej kase. ked chces robit polievku, tak ja som robila pol zemiaku a pol vacsej mrkvy uvarene vo vode, rozmixovane naliala som do flase 150ml tejto zmesi a prisypala 2 odmerky UM. poriadne zatrepat a moze pit 😉 musi to byt ale riedke, aby sa dalo tahat cez flasu.inac som UM casto sypala od oka, trochu len na "chytenie smaku" 🙂

snehovakralovna
19. kvě 2010

Ahoj, pridam sa do tejto diskusie, snad mi niekto poradi. Mam 8 mesacneho synceka, prikrmy papame od 6 mesiaca, zacali sme bezproblemovo, no posledny tyzden som zufala. Maly mi odmieta, lepsie povedane pri obede otvori usta, ale neprehltava, takze neviem dostat do neho ziadne jedlo. Potravu dokaze drzat v ustach aj pol hodinu, potom mu vytecie, jednoducho ju neprehltne, toto mi robieva pri obede-je jedno ci mu uvarim ja, alebo dam prikrmy Hami, Hipp a pod., stalo sa mi to uz aj vecer, ked som mu davala kasu. Doteraz papal pekne, stalo sa niekomu nieco podobne? Lebo neviem co mam robit, zje mi akurat ovocne vyzivy, dnes popoludni ani to, dala som mu broskynovu, uvidime pri veceri Zuby ma 4, dalsie sa mu zatial neprerezavaju, takze zubkami to asi nebude. Neporadite mi? Dakujem.

latvia
19. kvě 2010

napis ako papa od rana do vecera....kolko ml/mg coho zje, zarataj aj mieko a ine tekutiny

snehovakralovna
19. kvě 2010

Takze: kojim
- okolo 9.00 mlieko -
- Okolo 13.00 prikrm - zeleninovy, alebo zeleninovo masovy - zjedol vyse polovicku kompot. misky, alebo 3/4 hami prikrmu tusim 200 alebo 250 g ma, ak mal prikrm maly tusim 125 gramovy - ten zvykol zjest cely
- cca hodinu po naobedovani pije moje mlieko
- olovrant cca 16.30 - 17 - ovocna vyziva - mala cela alebo 3/4 velkej
- vecera kasa - take 3/4 kompot. misky cca 150 ml alebo 1 jogurt
- v noci a nad ranom sa mi budi minimalne 2x, niekedy aj 4 x na kojenie,
Caj ani ine tekutiny nepije.
Doteraz papal bezproblemovo, neviem co to ma za maniu, ze drzi potravu v ustach.

latvia
19. kvě 2010

tento rozvrh co si napisala ti papa teraz ked ti "nepapa: alebo tak jedol ten tyzden predtym?

snehovakralovna
19. kvě 2010

Nie, to je rozvrh ked jedol normalne. BArs by mi takto jedol.
Teraz obed drzi v ustach, ledva do neho dostanem zopar lyziciek, s vyzivami problem nebol, dnes drzal v ustach aj vyzivu - co vyzivou problem nebol a posledne dni to robil aj pri vecernej kasi. Vcera som mu dala na veceru jogurt, ten zjedol. Prikrmy obmienam, vyzivy, kase vsetko, nema jednotvarnu stravu.

latvia
19. kvě 2010

a tvoje mlieko tiez odmieta?

snehovakralovna
19. kvě 2010

Nevies cim by to mohlo byt, ze jednoducho prestane hltat len na mna pozera, darmo mu spievam, robim grimasy a pod., ked sa rozculim a nakricim na neho, zacne plakat a otvori usta, tak dostanem don zopar lyzic, viem ze by sa to nemalo, ale mam ho nechat bez obeda? Dnes som mu skusila dat len samotnu mrkvicku na obed, nejedol ani tu.

snehovakralovna
19. kvě 2010

Moje mlieko neodmieta

latvia
19. kvě 2010

ked aspon pije,je dobre 😉 u nas trva 2-3 tyzdne kym sa objavi zub, dovtedy je vacsinou mrzuty, placlivy, vsetko hryzie, nechce jest, slinta.a medzi 8-9m sme tiez mali obdobie kedy vela nejedol...
ja si myslim, ze mu lezu zuby, preto sa najradsej len koji....ak vravis, ze to trva len tyzden, asi by som mu "dala sancu" este tyzden, ci sa to nezlepsi...deti maju casto nechutenstvo, aj ked na nich lezie choroba, alebo maju zly krvny obraz, ked im chyba zelezo....tak by som potom sla k doktorke skontrolovat to.