Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
21. kvě 2010

nehovoriac o tom ze dusitan sodny je karcinogen....

rimmel
21. kvě 2010

ako to ja chapem je ze cerstvy spenat ak sa zle skladuje, t.j napriklad ked si ho kupis obchode bohvie ako kde a kolko lezi v sklade...atd atd...ked ho cerstvy zmrazia bohvie ako kedy ....ale ak sa mylim tak ma oprav toto je moj laicky nazor ..ako som to ja pochopila 😉

rimmel
21. kvě 2010

tak to potom nemozeme jest skoro nic..vedela si ze horcica je rakovinotvorna napriklad? 😝

a ze nechces davat sunku akoze koli soli? v syroch je jej este viac

latvia
21. kvě 2010

ale ja sa nepytam na spenat, ten nam je jasny obom, ale sunky sa ti zdaju byt vhodne pre 9m dieta, obsahuju dusitanove soliace zmesi, tak sa pytam aky je v tom rozdiel 😉 a aky velky....ja neviem ake hladiny boli namerane v dlho skladovanom spenate, ci sa to da porovnat so sunkou....lebo podla mna aj kvalitna sunka je namocena v soliacich zmesiach

editah222
21. kvě 2010

Četla jsem názor 2 renomovaných pediatrů na šunku - jsou vhodné pro děti od cca 1 roku, nejlíp ty "pro děti" a jen v malém množstvi. V šunkách je různý sajrajt + ta sůl. 🙂

latvia
21. kvě 2010

nie rimmel, nechapes ma, sunka obsahuje vela soli, to ano, ale obsahuje aj dusikate latky ktore su skodlive presne ako spenat, mrkev, okrem toho cast z nich su aj karcinogeny....
takze ak sa mam rozhodnut ci dat 9m decku spenat ktory mozno bude mat par dusicnanov v sebe alebo sunku, ktora ma sol, dusitanove a dusicnanove soliace zmesi, tak ano, spenat je pre mna daleko schodnejsia varianta 🙂

latvia
21. kvě 2010

http://ekonomika.idnes.cz/test-myty-o-sunce-pro...

podla testov vyhoveli detom len 2 sunky...

rimmel
21. kvě 2010

ok 😉

latvia
21. kvě 2010

@rimmel nechcela som aby si pisala ok 😝 chcem poriadnu diskusiu 😉 to je tiez len moj nazor, tak chcem vediet aky mas na tieto veci pohlad ty a ine holky

wild.horses
21. kvě 2010

ahojte,
sunku nedavam, ani parky ani ziadne ine masove vyrobky. Ani makke syry-ako nam bolo povedane na jednej prednaske na vyske, je to cintorin syrov 😉
spenat a co najviac zeleniny sa snazim davat v cerstvej forme z nasej zahradky.
v poslednej dobe je zblazneny do rajcin- davam bez supky a tiez pomarancov, lol 😉

kristi
21. kvě 2010

my teda doma jime jen sunku od kosti, jezdim pro ni pres kus Prahy. Mala to nikdy nejedla, salamy ji nejedou. Spenatovou ji polivku, tak jednou za 3 mesice. Prikrmovala jsem sklenickama, domaci mi taky nechtela, stastna jsem z toho nebyla, ale aspon ze neco snedla.

latvia
21. kvě 2010

@wild.horses to mas super ze si pestujes sama 😉

wild.horses
21. kvě 2010

...no, snazime sa 😉

latvia
21. kvě 2010

@kristi to je aka sunka? resp. kde presne ju kupujes?

zabka4
21. kvě 2010

vo fotoalbume mam ten cumlik

editah222
21. kvě 2010

@zabka4 Nemáš fotoalbum 😅

rimmel
21. kvě 2010

latvia, no sak moj nazor je ze ok 😀 ze mas tam pointu 😉 ja sice sunku davam tak raz za dva tyzdne, no myslim si ze tu co kupujem ho nezabije ale ten spenat by som nedala...lebo z toho co pisu mi vyjde ze to mnostvo moze byt ozaj vysoke a uskodit..ale v tom platku sunky resp polke platku sunky co spapa..co ja viem 😅

ps my tiez pestujeme rajciny a papriky aktualne..teda muz, ja s tym nic nemam a stahujeme sa teraz do domu so zahradkou a toto sme verte ci ne vypestovali v byte!! 😀

kristi
21. kvě 2010

@latvia
u reznika - je to cisty maso,kyta z prasatka
http://www.janpaukert.cz/eshop/detail/949-sunka...

latvia
21. kvě 2010

@rimmel 😀 z toho ze napisali ze spenat nie tak mas dojem ze je tam viac hovadin nez v platku sunky? 🙂 no dobre

@kristi 😝 😝 😝 😝 😝 slintaciii, tu by som zblajzla jedna radost 😀

latvia
21. kvě 2010

@editah222 ma fotoalbum, len ty ho nevidis, lebo si na ceskom konovi 😉

zabi, tak to vyzera ako NUK, co pisala luthien

kristi
21. kvě 2010

myslim, ze by ti chutnala. Mia jedla kytu na grilu, normalne jako kdzy roznis prase, tak das jen tu 10 kg kytu 🙂 Ale kdyz byla malinka, tak nic takovyho nejedla. Ted fakt jen obcas

editah222
21. kvě 2010

@latvia Počkej, takže fotoalba nejsou "mezinárodní". To se musim připojit na slovenského oře, abych viděla album? To je teda konina :( 🙂

latvia
21. kvě 2010

edi, hej, to je, musis byt lognuta aj na slovenskom ked chces vidiet slovenske fotoblogy.tak isto slovenky musia byt v cz konovi 😖 dost blbe

editah222
21. kvě 2010

@latvia tak už jsem na koniku.sk 🙂

latvia
21. kvě 2010

@editah222 😀 sikovna. tak uz vidis zabkin fotoblog?

editah222
21. kvě 2010

@latvia Ano, ale dudlík neznám 🙂 Teda divila bych se kdybych ho znala, protože naše malá nikdy žádný neměla 😉

zabka4
21. kvě 2010

ale mam kliknite si na moj fotoblog a tam je su dva albumy

jasminet
21. kvě 2010

zabka nie je to nuk?

jasminet
21. kvě 2010

@zabka4 nie je to nuk? 😀

luppita
21. kvě 2010

zabka mne sa to podoba na znacku MAM
http://www.docsimon.sk/kategorie/flase-cumle-cu... su na strane 3-4