Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
24. kvě 2010

rimmel, ak mamicka plne koji a nema s kojenim ziaden problem, ja osobne nevidim dovod, preco by nemohla dat kostnut kasicku po 4.mesiaci. nikde to nikto nezakazuje, v IP to mas potvrdene aj od osoby ktorej nazory uznavas.50ml kasicky vecer matkinu bezproblemovu produkciu mlieka neovplyvni, babatku to neublizi, aj ked ty mas iny nazor, ja sa orientujem nazorom odbornikov.je rodiel v tom co sa MOZE, MUSI a NESMIE.takze tot moj nazor

rimmel
24. kvě 2010

a este nazor mi povedz.

preco chce mamicka dat kasu ak nemusi?

odpoved : lebo sa uz nevie dockat ? alebo? 😉

rimmel
24. kvě 2010

boze idem si tu foto vymenit uz sa na seba nemozem kukat 🙄

latvia
24. kvě 2010

mimochodom, neviem preco by niekto mal preferovat moje nazory, kazda jedna co tu pise ma svoj vlastny originalny, v com sa lisi "vaznost" toho mojho? nicim....su matky, ktore silou mocou chcu prikrmovat a aj keby tu vsetky boli ortodoxne dojky a len jedna prikrmova, tak sa chyti jej nazorov, ak chce prikrmovat...nehovoriac o tom, ze na nete je kopec inych clankov kde sa prikrmovat odporuca, takze svoj nazor beriem ako irelevantny 😝

hathor1231
24. kvě 2010

@luppita my sme aj chudli, radili mi prikrmy uz v 5m,nedala som,mala zdravotone problemy ktore neboli presne upresnene... a zavedenim prkrmu sa nie vyrazne nezmenilo. prosto niektore mimca neriberaju tak moc. aj ked po porode priberala cez kilo... ale uz sa nestresujem. pises,ze chuti,tak sa netrap 😉 ak nema ziaden zdrav.problem,tak sa netrap... zbytocne sa stresujes...

rimm, vse nove je pre babusko zaberak 😉

latvia
24. kvě 2010

rim, odpoviem ti len za seba, lebo chcem 🙂 sttaci? 😀 ostatne matky nech ti povedia to svoje preco... 😉

luppita
24. kvě 2010

ok tak asi nebudem stresovat, krpec krasne papa (ked sa nas niekto opita ze kolko krat za den papa) si robime srandu ze len raz ,, FURT NIECO,, 🙂 no uvidime pri dalsej kontrole u Dr za dva mesiace 😖

latvia
24. kvě 2010

som zvedava co za foto vytiahnes tentokrat 😕 dalsie bu bu bu? 😀

latvia
24. kvě 2010

lupita, kolko ma maly kg?a porodna vaha?

rimmel
24. kvě 2010

peeeknee fotoo 😝

rimmel
24. kvě 2010

hat tak to mas pravdu 😉

luppita
24. kvě 2010

drobec sa narodil a mal 3,050kg a teraz ma 7,660kg. ja som krpata mam len 158cm a tato je zase chuducky ... asi to je OK 🙂

latvia
24. kvě 2010

moj sa narodil s 3200g, v 6m sme mali 7770g a v 10m 8520g 😉

hathor1231
24. kvě 2010

@luppita ak ta potesim- niki sa narodila s 3010g, teraz ma 7,920 a to mame 10m 😀 takze sa nemusis trapit... vraj by mali babuska v 6m mat dvojnasobok porodnej vahy 😕

latvia
24. kvě 2010

rimmel, tu mas dobre haro, ako egyptske princezne 😎 😀

luppita
24. kvě 2010

@hathor1231 diki, tak to ci ma naozaj potesila, moc diki, citim sa lepsie a urcite je to Ok 🙂

hathor1231
24. kvě 2010

@luppita nasej niki neskro zistili alergiu na kravsku bielkovinu,sice som ju kojila,no robilo jej to veeelke problemy (napr. krv v plienke)... takze aj koli tomu zacala od asi 17t priberat menej a potom aj schudla ale teraz uz je zase skoro na krivke ako predtym 😎

luppita
24. kvě 2010

@hathor1231 a ta alergia sa ako prejavuje, lebo ja som si nic take nevsimla na nom, papa UM a teraz sme zacali uz aj s jogurtami bielimi ...

hathor1231
24. kvě 2010

@luppita uz by si si to vsimla 😉 ona mala krv v plienke- v hovienku, aj krv vygrckala,mala problemy s priberanim... urcite mas pediatra s ktorym sa o tom mozes porozpravat, nemozem ti takto povedat,ze je uuuplne zdravy,na to su doktori. ale ak mu nic nezistili a tebe sa zda vporiadku,tak je vporiadku... ja som vtedy bola u doktora kazdy tyzden (aj viackrat 😝 )...

miau
24. kvě 2010

moja mala v stredu ukonci 5. mesiac, od zaciatku som si mlieko iba odsavala kazdy den odsavackou lebo odo mna nevedela papat, mliecka bolo vsak stale menej az sme skoncili na umelom....a naozaj nemam pocit ze to ze som jej teraz dala skusit mrkvu bolo skoro...skusila novu chut, dala som jej iba tolko kolko ona spapala akonahle som videla ze sa sknuri a nechuti prestala som....
bezne je na prikrmoch od ukonceneho 4.mesiaca, ja som dala mojej az na par dni od ukonceneho 5. mesiaca tak naozaj v tom nevidim problem....vsak nech vyskusa

myslela som skor ze tu najdem vase skusenosti ako drobci zacinali papat, ale to som nasla asi jedine od hathor kt. mi poradila nech skusim radsej kasicku

no nevadi, viem ze su mamicky kt. su vyhradne len za kojenie do oknceneho 6.mesiaca ale mohli by respektovat aj tie kt. drobci z nejakych dovodov materske mleikco mat tolko nemohli a tak zacali skor s prikrmom

rimmel
24. kvě 2010

miau ale brusku babatka nieje pripravene na ine ako mliecko az do 6m, nieje vyvinuty zaludok dostatocne..preto ...

rimmel
24. kvě 2010

latvia dik 😀

latvia
24. kvě 2010

rimmel, mrkni espghan , od 4. mesiaca je traviaci trakt pripraveny na prijem prikrmov, nevycucala som si to z prsta 😝

rimmel
24. kvě 2010

hod mi to sem ak budes taka dobraaa 😀 😉

latvia
24. kvě 2010

http://espghan.med.up.pt/position_papers/con_28...

The available data suggest that both renal
function and gastrointestinal function are sufficiently
mature to metabolise nutrients from complementary
foods by the age of 4 months

paci sa 🙂

hathor1231
24. kvě 2010

@rimmel a ked dieta,co ma 10m chodi,tak to nie je skoro? ked je schopne chodit,tak mi nehoror,ze jeho zaludok sa vyvyja pomalsie ako ostatok tela leob je to v knizkach uvedene ako ideal... kazde dieta je ine,preco by teda zaludok mal byt vzdy nastaveny na 6m 😕

hlupost je podla mna,ak mamicka zavedie prikrm na zaklade rady od mamiciek z MK ktore nemaju ani sajnu o zdravotnom stave dietata, ak to doporuci lekar,tak preco nie?

@miau som rada,ze som ti ako tak poradila...

momin
24. kvě 2010

Nechapu o co tady nekterym jde.. Tak svym decku kasi nedavejte kdyz se vam to tak prici ne?! 🙄 Ale nenutte sve nazory ostatnim... Haha nevim proc pisu v mnoznem cisle.. je jasne kam to smeruju..myslim.. 😀

latvia
24. kvě 2010

diskusia je otvorena vsetkym, ci uz extremnym prikrmovackam, normalnym prikrmovackam, neprikrmovackam aj extremnym dojickam 😝 ked to uz tak mam vymenovat....tak ako si ja stojim za svojim nazorom tak nech si ostatne stoja za svojim....ja poskytnem fakty, opozicia nech poskytne fakty....ale zodpovednost je na kazdej jednej, a ziadna z nas nema pravo nutit niekoho do svojich nazorov, alebo mu vycitat nezodpovednost.

beruska24.9.
24. kvě 2010

S příkrmy (zeleninou) jsem začala od 5.m. (4m. kojení, pak sunar), od 6m. ovoce.
Stejně trvalo pomalu 2m., než se malá jakž, takž rozjedla. Má 8m. a stále máme 2příkrmy - oběd zelenina+maso, svačina - ovoce. Jogurt nemůžeme (máme HA mlíčko) a kaše nechce.
A navíc, sunar jí chutná, má v něm vitamíny a vše potřebné, tak teď už to neřeším.
A najdou se tu i maminky, které pomohou a uklidní. Alespoň já našla 😉

rimmel
24. kvě 2010

hat podla mna to je rozdiel 😉 vsade to pisu, ze zaludocna sustava sa vyvija do 6m a az potom jepripravena na prikrm. a neverim, ze jedneho organy sa vyvijaju rychlejsie ako ineho ...ci hlupost latvia?

ale nejdem sa hadat aj tak si budem mysliet svoje.

momin tu sa chodi radit a davat svoj nazor..tak neviem o com hovoris. 😕