Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

maryanna
15. čer 2010

@jasminet ja viem že to tak je, ja to tak robím ...ja som len odpovedala že ak ovocie potom tak radšej ako olovrant poobede....ale ja súhlasím že najrpv zelenina mesiac a tak ovocie...

latvia
15. čer 2010

@hanka10 gramazou sa vobec netrap. precitaj si spominane clanky, ale do bodky sa ich drzat nemusis. je to vsetko len orientacne. potom niektore stresuju ze im maly nezje "plnu davku"....niektoremu dietatu staci 50 g, inemu nestaci ani 200g, pozeraj na to kolko chce tvoje dieta, ked bude este otvarat pusinku tak mu daj kolko bude chciet, dokojovat mozes kedy chces a aj po kazdom jedle ak to dieta chce.ak tvoje dieta bude mat dost, tak zacne odmietat. staci pouzivat zdravy rozum a pozorovat dieta, to ti samo povie ci chce alebo nechce a kolko chce 😉

ewana73
15. čer 2010

od kedy sa moze davat vsetko ovocie cerstve?

maryanna
15. čer 2010

@ewana73 čerstvé môžeš hneď a v podstate aj všetko len exotiku až po roku......

nnell25
15. čer 2010

akurat sme dopapalli a zjedol cely tanierik a to papame treti den, bola to asi 3cm mrkvicka takze neviem kolko vazila a nevadi zajtra dam viac a dopapal si mlieckom...som nanho hrda. a vymyslela som roztlacanie cez sitko na cesnak takze tam mal aj trosicku hrudky aj stavicku

ewana73
15. čer 2010

@maryanna praveze z cerstveho hned mozes dat len jablko aj to by sa na prvy krat malo obvarit.ale napr.broskyna marhula by sa urcite mala na zaciatok obvarat.len neviem do kedy.

lily1983
15. čer 2010

ved každy si urobi ako chce, mne tak radili, a najprv bola zeleninka, potom ovocie, a masko az potom..kedze nemam možnosť kupovať uplne super masko, nakolko žijem v zahr, a nakupujem len v maketoch, tak som to nechala az na siedmy mesiac a začala som kur. maskom.keby som doma, tak zacnem tym zajačím asi..a hlavne si zháňam domáce masko..ale to je na každom, ako si urobi..ja som robila takto 🙂

maryanna
15. čer 2010

@lily1983 to je vpohode úplne, moja teta tak isto až v 7 šla na mesko, ja sa tiež neponáhľam, veď sa ešte napapajú za život dosť toho...ja síce mám domáce mesko ale aj tak ešte nedávam a to papáme už vyše mesiaca...

maryanna
15. čer 2010

@ewana73 hm mne lekárka vravela obvariť ale mne to príde smiešne variť ovocie, variť sa má jedine kvôli alergiám a a ak sa ti po varenom vyhádže tak surové ani nedávaj ale ak nie tak kľudne na druhý deň už surové sa môže ak vyslovene nie ste alergici v rodine....ja ani vaariť nebudem...ešte jablko ako tak uvariť ale marhuľu a pbroskyňu? veď to sú naše ovocia žiadna exotika, a ak sa mi vyhádže po surovom oka budem vedieť že nemám dávať ale to že sa dá varené nevylúči že keď sa potom dá surové že sa dieťa nevyhádže....jasné že jahody a také dávať nebudem ale čo je "naše" to pokojne hej

latvia
15. čer 2010

varit kvoli alergiam?varit sa ma kvoli tomu ze cerstve ovocie moze naduva, varene je lahsie stravitelne...ale ovo sa moze surove hned, pokial nerobi bruskabol 😉

ewana73
15. čer 2010

@maryanna obvarit aj koli tomu aby ovocie nenaduvalo.a ked je raz na nejaky druh alergia tak je to jedno ci zo suroveho alebo obvareneho ,tym ze sa ovocie obvari,alergia nezmizne.no deviem si predstavit ako by som malemu dala surovu broskyno alebo marhulu.lebo este tak napr.hrusku by som nastruhala podobne ako jablko ale ostne neviem.moj by sa nakrajanymi kuskami ihned drhol lebo aj teraz rozmyslam,ze ako mu dat tu marhulku.takze asi zostanem pri obvarani a to potom zmixnem a pridam piskotku ak bude velmi kysla aby sa netvaril ako citronik 😀 . a potom kedze my pijeme uz z normalneho poharika,vyuzivam tu ovocnu stavu ,ktora ostane po obvareni.ochladim a podavam,to zboznuje.okrem toho pije cistu prevarenu vodu,tu ma velmi rad.

maryanna
15. čer 2010

@ewana73 veď aj marhuľa sa dá mixnúť aj broskyňa........podľa toho čo ja viem tak že je to aj kvôli alergiám keďže varené je menej agresívne, ale asi aj kvôli nadúvaniu ako píšete.....nás zatiaľ nenadúvalo nič takže nebude asi probleém ale napr ja keď začnem ovocie tak marhuľa a broskyňa prídu narad medzi poslednými najprv klasika jablko, hruška banán a pod....

ewana73
15. čer 2010

este ma napadlo,ze uz by som vyskusala aj hrasok,uvarit,rozmixovat na polievockokasicku ale ako ho mam odlupat od supiek?ako ste to robili?
latvia,ty si ho lupala ci si davala so supkami?

jasminet
15. čer 2010

@ewana73 ved ked hrasok uvaris a rozmixujes, tak ti tam ziadna supka neostane...si viem zivo predstavit ako supes hrasky 😀 😀 😀

ewana73
15. čer 2010

no tak to by bolo jednoduche len neviem kde som citala,ze strukoviny sa maju podavat dojcatam bez supiek,tiez koli dost castemu naduvaniu .

jasminet
15. čer 2010

strukoviny by sa moc podavat nemali, velmi striedmo, ale zeleny hrasok v poho mozes... 😉

latvia
15. čer 2010

@ewana73 ak tvoje dieta naduvaju potraviny, tak by som ti odporucila kupit cervenu lupanu sosovicu, ta jednak nenaduva a jednak je bohata na zelezo, takze vyyyyborna.najdes ju vsade v obchodoch, aj v DM. a ked chces hrasok, fazulu, tak uvar a prepasiruj cez huste sitko, supky ti ostanu v nom...ja som davala aj so supkou, aj ked som rozmixocala, obcas mi supka ostala...a trosku to bolo take "drhnuce" v hrdle....ale zjedol aj supkove 🙂

ewana73
15. čer 2010

no nemozem povedat,ze by naduvali,jedine z coho ho "nadulo" (boze pisem ako keby bol zajac 😀 ) bol karfiol , tak preto sa pytam aby som najprv vyskusala bezsupkove strukoviny ..
latvia a ako si varila tu cervenu sosovicu, uvarit v cistej vode a rozmixovat? ako dlho sa asi vari?

latvia
15. čer 2010

@ewana73 hmmm, chces odomna vela 😀 mozes ju varit spolu s inou zeleninou, ona je rychlo hotova, to budes vidiet, nevadi ak sa "rozpadne", alebo ju len ochutnas, ci je makka....ja som varila zemiak, cuketa a cervena cocka, potom som to mixla, pridala jednu odmerku umeleho mlieka a uz bola dobrota 🙂

latvia
15. čer 2010

karfiol a brokoli naduvaju, hlavne ked sa daju varit aj stonky.....ked su len hlavky, nemali by naduvat

jasminet
15. čer 2010

ja som minule urobila divoku kombinaciu - brokolica, karotka a cervena sosovica a mala to zjedla, este bolo malo - a to mesiac domacu stravu odmietala.
ta sosovica je za 10 min hotova, je uz lupana, nenaduva. ja z nej aj pre nas robim polievku.

latvia
15. čer 2010

@jasminet jj, je ovlea lepsia nez klasicka, aj nam velmi chuti 🙂 a divoke kombinacie robim aj ja, ale niekedy su uplne zdivocene 😀 taky blivajz obcas spravim ze sa to ani ochutnat neda 😝

ewana73
15. čer 2010

dik latvia. ano varit len hlavky samozrejme.zaujimave,ze z brokolice mu nie je nic,dokonca po mrkve je najoblubenejsia zelenina.

ewana73
15. čer 2010

inac ja tiez iesam,co mi pride pod ruku .. 😀

latvia
15. čer 2010

nasa najoblubenejsia zelenina je momentalne susienkova kasa 😀 uz tyzden donho neviem dostat ziadne maso ani zeleninu....ani nic co musi kusat

jasminet
15. čer 2010

@latvia zuby? nasa ma zatial len 2, tak sa "tesim" na dalsie. dufam, ze vykuknu a ani nebudeme vediet, ze isli

latvia
15. čer 2010

@jasminet zrejme....ma uz 8 a vraj sa mu deru stolicky, dr. vravela...tka neviem ...

jasminet
15. čer 2010

@latvia nasa ani nepozera, len sa opyta kolko ma zubov a koniec

latvia
15. čer 2010

my sme boli u inej (svoju mame v CR), lebo kaslal a teplotoval a ona jak mu kukla do hrdla, tak ze je vsjo ok a ze idu zuby

jasminet
15. čer 2010

tak nech uz chudatku rychlo vylezu potvory zubate 😀