Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
15. čer 2010

najlepsie vsetkych 12 zvysnych 😝 nech mame klud 🙂

bubelko
15. čer 2010

@latvia > nevies ako je to s petrzlenovou vnatou a ostatnymi bylinkami na dochutenie? mne na poradni povedala, ze mozem, len si nepamatam ktore 🙂 vnat davam, ale mozem aj pazitku a ine?

latvia
15. čer 2010

neviem presne info, to by vedela rimmel 😀 ach, chyba mi tu ,holka, clovek hned vedel ktora potravina sa kedy moze 😉 pazitku by som dala najskor asi od 8m....ale myslim ze nic nespravi ani teraz

latvia
15. čer 2010

ze pazitka kopor a petrzlen na dochutenie, tak mozes 😉

brusinka.pusinka
15. čer 2010

my dáváme do jídla pažitku , petrželku, bazalku,majoránku,meduňku,a dávám od 6 měsíce 😉

brusinka.pusinka
15. čer 2010

a kopr jsem zapoměla
😉

latvia
15. čer 2010

@brusinka.pusinka cau kocka 😉
som sem chcela hodit nieco "plodne" ale ta doktorka co odpovedala mala trosku pre mna prehnane reakcie na jedlo tak radsej nic nedavam 😝

brusinka.pusinka
15. čer 2010

Ahojky Latvi, no některé lékařky by nejraději dětem nic nedoporučili, ale já to zaváděla pomalu po troškách jak byla bez reakce mohla jsem používtat 😉 malé chutná a nejvíc bazalka a kopr. Pažitka má u nás využití v žervé, nebo v bramborové kaši 😀

bubelko
15. čer 2010

dik baby, tak skusim uz dat aj pazitku. kopor nemam (a ani nepouzviam 😉 ) takze ho nedame, ale ostatne mam, tak pouzijeme. 🙂

zuzkalenka
15. čer 2010

ahojte baby len jedna otázočka. Moja malá má 10 mesiacov a dávam jej 210 ml mileka ráno a večer že či to nie je málo. Ale cez deň sa jej snažím dávať jogurty alebo kašu (mliečnu) čo vy na to? Vďaka za odpoveď.

latvia
16. čer 2010

moj nepije vobec 😅 mzslim ye pol litra je ok, ak chce viac, kludne daj

csina
17. čer 2010

ahojte dievčatá, onedlho začneme prikrmovať a mňa trápi jedna vec...všade sa píše, že na varenie pre krpcov sa nepoužíva bežná voda, ale voda dojčenská..je to nutné? Ešte detail, treba ju na pitie prevárať, myslím Lucku ružovú napr.? prvej dcérke som varila s klasickou vodou z vodopvodu, veď v Ba má dobrú kvalitu, nepreháňa sa to trošku už s tými opatreniami? Ako to robíte vy?

latvia
17. čer 2010

mozes varit v tej z vodovou. ja lucku neprevaram

latvia
17. čer 2010

vodovodnu vodu neodporucaju kvoli moznosti velkeho mnozstva dusikatych latok v nej a kvoli moznosti vzniku methemoglobinemie....ale to su dost raritne veci v dnesnej dobe

leelo
17. čer 2010

@csina ano, prehana sa to. ved inak by lucku nikto nekupoval - vies si predstavit tie financne straty?!
v ba je isto dobra voda, lebo zatial moje dieta zije. tu mame tvrdu, tak ak nezabudnem, davam z brity vodu do varenia. ak zabudnem, nedeje sa uplne nic.
co sa tyka lucky, tak ta, ktora ma modru flasu a ruzovy vrchnak, ta obsahuje CO2, ten sa ma odstranit varom. ruzova flasa s ruzovym vrchnakom ho neobsahuje, je to tam aj napisane

sunea
17. čer 2010

@latvia @csina Methemoglobinemia je najviac rizikova u deti do 3 mesiacov, resp. max. do polroka, potom uz si s tym deti vedia poradit. }kuknite na odborne clanky na nete]

hathor1231
17. čer 2010

ahojte, tak by vas asi piclo keby ste v uk- tu nemaju dojcenske vody 😅 a ziju... prosto riadne prevarena voda. je tu jedna mineralka ale ta nie je priamo urcena pre deti ze by to tam bolo ako na Lucke... akurat je to vlastne najlahsia minca... ja uz sa s tym netrapim... voda tu nie je chlorovana tak hnusne ako na slovensku. ja ju tiez pijem,len ju prefiltrujem... a tu uz je co povedat ked to vypijem ja 😀 ja som na vodu ako mlok 😀

my sme boli u dietologa a mozeme papat sojove jogurty a sojove syry,kupovane sojove mlieko 😵 konecne nieco nove do nasej kuchyne...

latvia
17. čer 2010

@sunea poznam methemoglobinemiu 😉 dieta by ale muselo byt vystavene vysokemu obsahu dusitanov aby ju "dostalo". okrem toho, csina chce vo vode varit prikrmy, nie robit umele mlieko na cely den 😉
a ked uz, tak sa rychlo da rozpoznat a liecba je tiez lahka....

bubelko
17. čer 2010

@leelo > ako je to v nemecku?
tu sa pouziva voda z vodovodu a ked som sa pytala, ci ju mam prevarat na pitie, tak na mna kukal, ze ci som normalna. 😀 takze pouzivame aj na varenie aj na pitie vodu z vodovodu. je tiez tvrda.
ale napriklad kamoska, ktora dosla z svk, malej kupovala dlho evian, lebo klasicka kojenecka voda tu nie je.

hathor1231
17. čer 2010

@bubelko tu je tiez evian,to je ta co som spominala...

bubelko
17. čer 2010

@hathor1231 > 🙂 ale ten chuti podla mna horsie ako voda z vodovodu a stoji pomaly cely majland 🙂

hathor1231
17. čer 2010
hathor1231
17. čer 2010

@bubelko ja vodu prevaram vzdy,aj na prikrmy,ale nad evienom som ani neuvazovala (ale sama som ho pila,tiez moc nechutil 😖 ), podla mna je to zbytocne...

latvia
17. čer 2010

@hathor1231 😀 😀 budes nasa nova rimmel???? 😀
takze bylinky podla uk od 8.m , cize by som povedala ze sa mozu od 6.m 😀

bubelko
17. čer 2010

@hathor1231 > ja neprevaram - ako som pisala, som sa pytala a bolo mi povedane, ze netreba. a malemu chuti voda z vodovodu. tu su pitne aj fontany, takze nemam problem, ked ideme von, zohnat rychlo cerstvu 🙂

bubelko
17. čer 2010

@latvia > preco myslis rimmel?

lucika09
17. čer 2010

ahojte kočky, prepáčte, že Vás skáčem do debaty, ale mám jednu otázočku. Myslíte, že môžem dať malému čerešne, keď mu ich trošku podusím? Máme skoro 7,5 mesiace.
Ináč, čo sa týka vody používame prefiltrovanú vodu z vodovodu, lebo máme v baráku staré hrdzavé trubky 😅
Vďaka za odpoveď 🙂

sunea
17. čer 2010

@latvia prepac, nechcela som mentorovat, ty si, mam taky pocit, MUDr., ze? Ja som to myslela tak, ze na prikrmy uz staci normalna voda, aj ked priznavam, ze ako prvomatka-amater som prvy mesiac varila prikrmy v dojcenskej vode. Teraz v nej robim uz len UM, resp. po roku, uz budem robit len v prevarenej normalnej vode.

latvia
17. čer 2010

@bubelko 😀 rimmel tu bola nasa informatorka ktore potraviny sa od ktoreho mesiaca mozu. a kedze je uz off MK, tak by sa mohla znovu prihlasit ( tymto ju srdecne pozdravujem a ze mi chyba 😀 ) alebo by s amohol najst niekto kto to ma prestudovane rovnako ako ona resp. by sa s tym pohral....napr. hat 😀 len neviem ci na to bude mat nerf, hmmm?? 😉

leelo
17. čer 2010

@bubelko ja odpadnem, ze evian 😀 inak vravi sa, ze evian je voda z vodovodu s dobrym marketingom, takze to schvalujem 😀 😀
no na mna tu tiez kukali, ze preco chcem davat do prikrmov kupovanu vodu, ze ved to je strasne drahe. a fakt je draha. mame ju v rezerve. a ked som naznacila, ze chcem prevarat tu vodovodovu, tak sa ma spytali, ze ci aj ja pijem prevarenu 😉 u nas ide "surova" voda vlastne len na zriedenie prikrmu, ak sa mi vsetka ta z varenia vypari a este ak robim instantnu kasu, v tychto 2 pripadoch davam tu z flase.
inak do varenia tak ako som pisala vyssie.
ked ale maleho sprchujem vo vani, tak olizuje a aj pije tu vodu, neprevarenu 😉