Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

sunea
22. čer 2010

@pavlici ja som zo zaciatku prevarala (jablko, hruska) - resp. som nechala zovriet a vypla som, nechala som ochladit pod poklickou. Z toho som robila presnidavky - rozmixovala som, napr. aj s bananom (nevarenym) a zamrazila. Banany sa inak nemusia varit. Asi od 7 mesiacov som mu skusala davat uz aj surove ovocie (kus jablka do ruky alebo postruhat do kase) a nemal s tym problem (ale zacala som s prikrmami az od ukonceneho 6. mes.). Ta konzervacia zeleniny v pare - to som neskusala, ja som len zamrazovala.
@hathor1231 jogurt davam raz denne, ked das aj dvakrat, nic nepokazis. Neohrievam, akurat vyberiem z chladnicky tak hodinu pred konzumaciou. Ale uz som davala aj priamo z chladnicky a nic sa nestalo.

sussanah
22. čer 2010

@hathor1231 my davame tak obden, nekdy denne, jak mi to prijde pod ruku. Davam primo z lednicky, necham kdyz tak odstat, ale max 5-10min. Nijak to neresim, maly je docela odolny 🙂 Sni mi tak 2-3 pol. lzice na svacinu spolu s velkym jablkem, na veceri misto kase mi sni i 200g, ale on je fakt zrout 🙂

sussanah
22. čer 2010

@pavlici ovoce jsme zacali od 6,5m, ale prikrmy mel od 5,5m. Poprve jsem jablko uvarila, ale vubec ho nechtel, pak jsem nastrouhala cerstve a to se mohl utouct. Odte doby jen cerstve ovoce, jablko ma vestinou kazdy den jedno cele na svacinu. Banan varit fakt nemusis, jen pozor, docela stavi, tak at maly nema problemy. My kvuli toho davame banan jen vyjimecne

hathor1231
22. čer 2010

@sunea mne to vacsinou vyjde,ze ked si urobim na pare ovocie,tak do este tepleho dam jogurt a je to akurat... mne povedal dietolog aby som jej davala denne lebo ma malo calcia a berie doplnok... len ked som jej dala asi 300g tak uz castejsie kakala,ale nebola to hnacka... tak som jej dnes dala aj bananik a menej joburtu...

@sussanah z chaldnicky jej moc nechcem davat.

davate aj ochutene? lebo ja pouzivam sojovy a ten je len v 500g baleni a male su len ochutene 😕 davate?

sussanah
22. čer 2010

@hathor1231 jj kazdemu to sedi jinak, maly nic nenamita a vylozene ledove to nema. Jenom dotaz, proc nekoupis proste to 500g? My teda kupujeme prave to velke baleni, deli se o to s tatkou a vzdycky se to tak do 3 dnu spotrebuje a myslim, ze v pohode.

hathor1231
22. čer 2010

@sussanah ja som kukala a tie sojove maju dlhsiu trvanlivost a aj mozu byt dlhsie otvorene- az 5dni... a kupujem tie velke,len by mi viacej sadlo keby boli tie male a mohla kazdy den otvorit cerstvy... ale ked tam pisu az 5dni,tak za 2-3dni by to malo byt oky... 🙂

sussanah
22. čer 2010

@hathor1231 ja bych se fakt nebala, 2-3 dny u sojoveho je urco v poho 🙂

luciferova
22. čer 2010

kocky tie kase (tie normalne, nesladene, co sa varia doma) ako vyzeraju? mozete mi poslat link na nejaku? ryzovu alebo daku inu? vdaka 🙂

miska333
22. čer 2010

luciferova , moj maly ma skoro 5mesiacov a mam nutrilon ryzovu a a hami ryzovo bananovu a chutia mu hlavne bananova

luciferova
22. čer 2010

@miska333 miska a to uz mu davas kase? sa mi zda zavcasu... ja ale nechcem tieto instantne... kedysi tu niekto pisal o tom, ale uz to neviem najst...

luciferova
22. čer 2010

tuto som nieco nasla, ake su to tie kase v sackoch?

buď kúpiš instantnú kašu (od Hami, Nutrilonu, nestlé....) mliečnu a tá sa zmiešava už len s vodou, alebo kúpiš nemliečnu a kutej musíš si kúpiť UM aby si ju mohla zmiešať s tým UM . Potom je možnosť že môžeš si kašu uvariť vlastnú napríklad že uvaríš do mekka ryžu a pomixujes, plus pridáš tvoje MM (alebo UM). Alebo kúpiš ryžovú, kukuričnú, pohánkovú múčku alebo kašu (v takých sáčkoch predávajú napr v kauflande a iných, uvaríš a máš, tiež môžeš pridať MM (alebo UM).

luciferova
22. čer 2010

idem napisat autorke textu, ale mate s tym aj niekto iny skusenosti?

hathor1231
22. čer 2010

@luciferova ja som citala takto- rozomliet najemno ryzu a pridat UM/ MM. ale naco robit domace ked je to v sacku lahsie a rychlejsie 😀

luciferova
22. čer 2010

@hathor1231 to ano, ale domace je domace. ja tymto umelinam nejako nemozem prist na chut 😉

viem sposob pripravy, ale ako to vyzera, co mam vlastne v obchode hladat?

hathor1231
23. čer 2010

@luciferova nechapem,co potrebujes? co potrebujes hladat v obchode?

hathor1231
23. čer 2010

@luciferova myslim,ze staci lne kupit kvalitnu a je to to iste. ci to pomelies ty doma alebo oni vo fabrike mas jedno,ved ryza cerstvejsia nebude 😀

sussanah
23. čer 2010

@luciferova ja kupuju tyhle http://www.countrylife.cz/kase Micham to napul s kupovanymi mlecnymi z DM a obcas pridam neco ovoce atd. Ty kupovane mi prijdou silene preslazene, ale zase jen domaci bych stejne musela pridavat UM nebo jogurt, tak delam kompromis a je to. U nas je nejoblibenejsi pohankovo-ryzova a ted uz i 6-ti zrnna 🙂

miska333
23. čer 2010

luciferova, ved to mas to iste, su od ukonceneho 4 mesiaca a mam aj mliecne aj nemliecne, je to chutne a prakticke ako keby som mu ich doma mala varit vlastnu kasu

sussanah
23. čer 2010

@miska333 ja myslim, ze to neni uplne to same, v tech co jsem treba napsala ja neni pridavany cukr. Sice jdou koupit nejake jenom ciste (tusim ryzova nestle), ale u ostatnich je to doslazovane. No a pak ta cena je samozrejme nekde jinde 😉

latvia
23. čer 2010

to je sice pravda, ale tie "umeliny" maju viac pridanych vitaminov a mineralov ktore domaca strava nemusi obsahovat, tak je uz len na zvazeni kazdej ci zavrie oci pred cukrom alebo da prednost home-made strave bez pridanych latok 😉

hathor1231
23. čer 2010

@sussanah tiez kupujem len cistu ryzovu. nie je tam nic ine len ryza... ina nemliecna tu nie je 😖 ale mala ju zboznuje a fakt nema zmysel mlet ryzu doma ked kupim kvalitnu organicku kasu uz hotovu 😵

sussanah
23. čer 2010

@hathor1231 tojo, ja bych taky nedelala ryzovou jakoze uvarit ryzi a mixovat a mixovat a mixovat.. Vsak ty countrylife jsou taky instantni ;)
@latvia no mas pravdu s temi pridanymi latkami a vitaminy, ale prave proto se doma dela home-made ruznoroda strava 😉 😀 No proste kazde ma neco a jak uz tady nekolikrat padlo, pak uz je na kazde z nas, co si mysli, ze je nejlepsi pro nase mimca 🙂

luciferova
23. čer 2010

kazdy podla seba. moj maly je kojeny, tak ma vitaminov dost. a pestra strava mu ich tiez dost doda, takze umelo pridane vitaminy ma nezaujimaju, radsej cerstve a v prirodzenej forme 😉

par prikladov na zlozenie...

HAMI KAŠA JABLKOVÁ NEMLIEČNA 200 G
zlozenie: Ryžová múka (76 %), cukor, prírodný jablčný prášok (4 %), vitamín C, B1.

HAMI KAŠA BANÁNOVÁ NEMLIEČNA 200 G
Zloženie: Ryžová múka (76 %), cukor, prírodný banánový prášok (4 %), vitamín C, B1.

NUTRILON KAŠA HA RYŽOVÁ 275G
Složení
Obiloviny 79,5 % (rýže 43 %, hydrolyzované rýže 32,5 %, kukuřičná krupice 4%), sacharóza, dextróza, kandys cukr, přírodní vanilkové aroma, uhličitan vápenatý, směs vitaminů (C.niacin, E, D-pantothenátvápenatý, A, B1, B6,kys. listová,D3, K1,biotin, B12),difosforečnan železitý, jodid draselný.

nemam chut studovat kazdu jednu kasu, preto chcem kasu hand-made a byt si tak ista, ze dam svojmu dietatu to najlepsie 😉

luciferova
23. čer 2010

a tie, co sa vyhovaraju na to, ze pripravit instantnu kasu je rychlejsie a jednoduchsie - ano je 😉 ale ja si radsej nezapnem konika, ale varim 🙂

latvia
23. čer 2010

jj,kazdy podla seba 🙂 vsetky vieme co je pre nasich drobcov najlepsie 🙂

latvia
23. čer 2010

@luciferova 😀 ja viem varit aj popri konikovi 😉

luciferova
23. čer 2010

@sussanah dakujem, si zlata 🙂 myslim, ze ju maju aj v DMke v bio oddeleni 🙂 ake mozem dat? ryzovu? kukuricnu? aj nejaku inu?

luciferova
23. čer 2010

latvia - instatnu kasu by pri konikovi vedel spravit aj chlap 😉

latvia
23. čer 2010

@luciferova 😀 ved ja nevravim ze varim len instantne 😉 a neviem neviem, ci by chlap vedel urobit instantnu 😅 😀

luciferova
23. čer 2010

@latvia ved ja nevravim na teba 😉 myslis? je to take komplikovane? ja neviem, ja som este kasu neskusala malemu davat vobec, len som mala z toho taky dojem, ked kazdy vravi, ze je to take prakticke 🙂