Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
23. čer 2010

@luciferova problem to v podstate nieje, ale je rozdiel ci jes kasu alebo sa z lyzicky nechce odlepit husty chuchvalec gumovitej hmoty 😝 😀 😉

luciferova
23. čer 2010

@latvia 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😀 😀 😀

hathor1231
23. čer 2010

@luciferova ved ja by som tiez malej nedala tie dochutene "kase"... ja jej tiez davam CISTU ryzu, uplne cistu organicku ryzu. a ta sa nerobi z uvarenej ryze ale z cerstvej,preto ti pisem,ze je to jedno,ci ju pomelies ty doma alebo ju kupis pomletu 😅 ak nevies po anglicky,staci kuknut na obrazok ako sa robi... preto ti pisem,ze je to praktickejsie lebo je to to iste. ziadne pridane latky alebo vitaminy,prosto pomleta ryza akoby si si ju pomlela doma ty 😅
http://www.wholesomebabyfood.com/cereals.htm
tiez radsej siahnem po organickych potravinach,vsetci ich jedavame a vacsinu potravim si davam doviezt z organic farmy... ale ryzu doma mliet to nie 😀 staci mi,ze tam nie je nic naviac a tym to pre mna hasne... mozno na slovensku je tazsie sa dostat k takemu tovaru 😒

hathor1231
23. čer 2010

konecne som dovarila a dopiekla,ide sa hajat 😵
bru

luciferova
23. čer 2010

@hathor1231 jaj prepac, som akosi prehliadla, ze pises o organickej ryzi 😉 zijes v zahranici? Tam su asi uvedomelejsi ludia, nie? Stranky zajtra nastudujem 🙂 dik 🙂

apropo tych pridavnych vitaminov v tych kasiach zas az tolko nie je 😉

mozem varit tu ryzovu kasu v MM?

luciferova
23. čer 2010

ja pre zmenu upratane a dieta konecne uspate, dobru noc 🙂

latvia
24. čer 2010

dobre ranko uvedomelym aj neuvedomelym, organickym aj neorganickym mamickam 😀
😉 co bude dnes dobreho? 🙂

hathor1231
24. čer 2010

@latvia cau neorganicka neuvedomela 😀 u nas rybka 😵 snad ju stihneme poobede lebo ideme do nemocky...

@luciferova jj,zijem v UK, praveze to tu vyuziva velmi malo ludi,ked vidim tie zlozenia poharikov co im davaju od 4+ tak mi je az zle 😅 na to kolko maju moznosti tak je to tu dost divne 😕 male deti s kofolou a hranolkami v mekaci 😝 a bohuzial aj deti do 1r maju rovanky jedalnicek 😔 z toho,co sa da kupit je fakt len minimum,co davam malej 😅 mam par poharikov co kupujem lebo v ostatnych je bud mlieko alebo sa mi prosto nepaci zlozenie... ale v zasobe treb mat aj rychlovky 😀

ta pomleta ryza su vlastne "cerealie" takze to nevaris,len urobis osobitne mlieko a pomali pridavas kym nemas kasu a hlavne miesas aby sa ti neurobili hrcky... nakoniec mozes pridat aj rozmixovane ovocie. zbytocne mlieko neprevaraj znova... ja som jej kasu robila s MM,len teraz uz nemam tolko a ona zmasti kasu z 260ml mlieka ,takze nemam sancu medzi kojeniami tolko 😅 len si das do misky mlieko (UM,MM) a pridavas ryzu kym z toho nemas kasu to je vse 😵 mala ma strasne rada ryzovu kasu 😵 ak je nieco,co moc nemusi,tak jej do toho pridam tak 60ml ryzvoej kase a mala zmasti vse 😉
s MM je to lahke,len odstriekas a pridavas ryzu, len to pouzi hned aby nebola moc studena...

a organicke pouzivam lebo je chutnejsie-teda hlavne zelenina a ovocie, pecivo sa mi az tak neosvedcilo...
myslimm,ze v tejto dobe si musia mimusa trenovat telicka na "pridavne latky" co ich budu sprevadzat zivotom 😝

latvia
24. čer 2010

@hathor1231 😀 cau organicka uvedomela 😉
idem sa pokukat po nejakej organic farme v michalovciach ? 😉 dufam ze ich bude niekolko aby som mala moznost vybrat si tu naj 😎 😀
aj ja rozmyslam nad rybkou, maly mal vcera rybaciu poleeeeefku tak sa dnes asi pridam

hathor1231
24. čer 2010

@latvia 😀 skus trosku dalej 😀 ja by som si nekupila z farmy v birme 😀 😀 😀 a hlavne,ze to dovezu az ku dveram 😀
ked som chodila do bio obchodu na slovensku,tak som kupila vse okrem zeleniny a ovocia. je to stale tak? da sa uz vobec kupit najko v supermarkete?

s cim ides robit rybu? ja rozmyslam nad ryzov alebo kus kusom a zlenenikou 😕

latvia
24. čer 2010

zemiaky 😉

a trochu dalej od michaloviec je uzhorod 😀 myslis ze tam budu mat viac bio na vyber??? 😀 😝
v supermatketoch najdes nejake bio veci, ak dobre hladas. myslim ze ovo a zelenina nie, aspon ja som tu nevidela, tie zakladne myslim. inac je skoro v kazdom vacsom meste zdrava vyziva, ale tam dostanes len suchotiny (obilniny, kase, caje a podobne blbosti). no a maso a masove vyrobky su este siroko daleko za slovenskym neorganickym standardom ala made in china 😝

luciferova
24. čer 2010

ze organicke a neorganicke, uvedomele a neuvedomele 😀 😀 😀

ja kupujem bio zeleninu v bille 🙂 preco by ai nic na tej birme nekupila?

jo, par poharikovych rychloviek mamevv zasobe aj my 🙂 ale tiez vacsinou v bio kvalite 🙂

latvia
24. čer 2010

billu zatial nemame 🙂 ale vraj sa stavia 😎

luciferova
24. čer 2010

ak som reagovala trochu prchko, tak sory, ale pristup niektorych mamiciek ma vytaca... Napr moja svagrina pcha do kojenej polrocnej vylucne hippky a uz ochutmala aj bryndzove halusky... Minule sa jedna mamina chvalila v MC, ze dala 5mesacnemu kojenemu kravske mlieko... Tak ja len tak 🙂

latvia
24. čer 2010

@luciferova 😉 v pohode, myslim ze na taketo napchavanie deti vyslovene zakazanymi potravinami nieje lahostajne ziadnej matke. ale je rozdiel napchavat dieta bryndzakmi a detskou kasou 😉 aj ked ani zlozenie detskej kase nieje najoptimalnejsie, ale zas to az taka tragoska nieje 🙂

latvia
24. čer 2010

ja by som rada vedela, ktora bude davat svojim detom sladkosti a ktora ostane pri vylucne zdravej vyzive 😝
lebo zdravie dietata sa nevybuduje 2 rokmi sterilnych potravin.....bud to je celozivotne alebo to nema vacsi efekt

bubelko
24. čer 2010

@latvia > ja som bola tiez dlho proti sladkostiam, ale dlho mi to nevydrzalo. okrem toho, ze ked prisiel medzi deti, tak hned mali nejake susienky a ine keksy, tak jedny krasen vianoce (lukas ma 18mesiacov) som piekla medovnicky, potrela cokopolevou a nechala stat, ze rano ulozim. figu borovu - rano som len pocula, ako niekto cupita po chodbe a pridem do kuchyne a co nevidim - lukas s medovnikmi v ruke a cokolada okolo celej tvare. jedine som stihla odtrhnut mandlu, aby mu nezabehla, a bolo. odvtedy obajvil caro cokolady 🙂 a tak som si povedala, radsej mu dam sama, ako potom pride na oslavu k detom a na ihrisko a zje mi vsetko, co najde. a teraz to funguje tak, ze ked je aj vonku medzi detmi, tak ked poviem, stacilo, ze mal dost, tak je to pre neho ok, lebo vie, ze dostane inokedy. 😉

latvia
24. čer 2010

@bubelko 😉 cenim si tvoje "priznanie" 😀 ja to vidim u nas rovnako 😉

latvia
24. čer 2010

a duplom ked matka je nenazranec na sladkosti 😝 😀

bubelko
24. čer 2010

@latvia > nas pediater mi minuly tyzden povedal. sladkosti su ok, aj kolaciky, ale nesmie to byt tak, aby zjedol viac ako ja 😉 ale zase keby nejedol normalne obed, ovocie a zeleninu, tak si mozes byt ista, ze ani ta sladkost nebude. 🙂
a teraz v lete ficime na zmrzlinke 😀 ked ideme na kupko, tak hned krici: maminka a zmlzlinka bude? 😀 😀 to sa naucil minule leto, ked sme chodili so susedkami na kupko a vsetky deti mali nanuky 😉

hathor1231
24. čer 2010

@latvia to ze pouzivam kvalitne potraviny nenzmaena,ze su sterilne 😀 ked jej dam nieco do ruky tak to povala po dlazkach,takze o sterilite sa hovorit neda... a este mame doma aj psa,takze to uz vobec... ja nie som zastanca sterility ale ovocicko a zeleninku mam najradsej cerstvu z farmy...
a cokolada je vraj zdrava,ak je to poriadna cokolada,ale si neviem predstavit, ze by nejake dieta jedlo 99% kakao 😀 a sladkosti, tiez nie som zasadne proti,staci to neprehanat. zatim som jej nedavala,este ma casu dost a aj tak na bezmliecnej ani nie je z coho vyberat... ale isto jej nebudem od ust trhat 😀 ako pisala
@bubelko netreba to prehanat... zatim mala jedine piskotu kde je cukor...

@luciferova uz som si aj ja cosi vypocula takych ako,sak jej dopraj atd... prosto nereagujem je to moje dieta a nie ich,nech si oni davaju detom co chcu... a kolkokrat mi to nadhodia aj zenske,co este deti nemaju,tak len poviem,ze ked budu mat vlastne,tak sa snad spamataju 😀
a birm je birmingham, neoficialne ma takmer 5mil obyvatelov,tak tu farmu nenajdes a ani by som z nej nic nekupila 😀 su tu "farmy" ale to je viac-menej na prehliadky-aby deti vedeli,ako vyzera kura,kravicka atd 😀

latvia
24. čer 2010

@hathor1231 sterilnu vyzivu som myslela tu "zdravu" akoze ziaden cukor 😉 je mi jasne ze jedlo nieje sterilne 😝 kedze u mnohych matiek vyvolava slovo cukor des a hrozu ze to dietatu skodi 😝 ale po 2 rokoch necukrovych jedal davaju detom do ruky lizatka....tak toto mi pride trochu nelogicke....ked niekoho stve pridany cukor v prikrmoch, mal by ho stvat aj neskor

hathor1231
24. čer 2010

@latvia 😀 aby tie chudence nedostali sok 😀

latvia
24. čer 2010

@hathor1231 😝 😀

hathor1231
24. čer 2010

@latvia co je vlastne dobreho na lizatku? ved je to len sladka voda 😕 to uz radsej cokoladku 😀

latvia
24. čer 2010

@hathor1231 ja tiez neviem, ja lizatka neoblubujem

sussanah
24. čer 2010

@luciferova mame vyzkousene od countrylife pohankovou, pohankovo-ryzovou, prosnou a sestizrnou a vsechny maji uspech. A ty kase od babylove z dm jsout aky pomerne slusne, ne tak sladke, jako treba nestle a hami. Takze kdyz to dam pul na pul, tak spis nez sladkou chut je citit chut te obilne kase 🙂 JInak neboj, nejsi jedina, co cte slozeni. Ja se nekdy az zdesim, co cpou do tech vyziv 😕
Dotaz obecne, kdo kupujete vyzivy, nevim jake mam malemu dat, kdyz nekam jedeme. Nez bylo tak horko, tak jsme mela obed z domu, ale kdyz ted vyrazim rano, tak se mi nezda tak uplne o, tahat sebou ve sklenicce obed uvareny doma pulku dne 😖 Takze na cesty davam sklenicku kupovanou, ale dochazi mi fantazie, jedine, co jsem mu ochotna dat kvuli slozeni je hami jeden druh s kurecim, co je od 6m,ale drtiva vetsina ostatnich(uz pro vetsi deti)obsahuje kde co vcetne mleka, smetany, vajec a cesneku, o koreni nemluve 😠 Nemate nejaky tip na skenicky?

latvia
24. čer 2010

@sussanah alnatura aj babylove sklenicky maju dobre zlozenie...skusim pohladat..

latvia
24. čer 2010
sussanah
24. čer 2010

@latvia diky, jdu na to 🙂