Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
1. črc 2010

@hathor1231 😀 pssssst

korbicka
1. črc 2010

Dobrý den všem!!!
Strašně moc ráda bych vás poprosila o radu, jelikož jsem zoufalá!!Malému bude za týden 7 měsíců a už měsíc dávám příkrmy. K obídku masozeleninové příkrmy, ke sváče jogurtík, přesnídávku.....k večeři kašičku!!! Malý byl do 6 měsíců plně kojen!!!! A už 4 dny odmítá prso!!! Prostě nechce!!!!Vezme si akorát v noci,když se vzbudí. Jinak ani náhodou. Je ale vidět, že hlad má.....jenže si míčko nevezme. Zkoušela jsem prso, potom odstříkané mlíčko lahvičkou, lžičkou......zkoušela jsem i 3 druhy UM a nechce!!!!! Čím ho mám krmit ráno a dopoledne??? Vůbec si nevím rady!!!! Moc děkuju za každou radu a názor!!!!!!!!

latvia
1. črc 2010

@korbicka niezeby som ta odtialto vyhanala 😅 ale v tomto ti najlepsie poradia holky tuto 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/dakujeme-a...

ajkaag
1. črc 2010

@zabka4 mne sa tiez zda ze pijete malo mliecka, kamoska ma chrustika, ktory ako sedemmesacny zblajzol 250ku masovozeleninoveho prikrmu a potom za hodku az najneskor 3 si este vytiahne komplet davku mliecka - oni su teda kojeni. My sme kojeni tiez, ale u nas je to horsie s prikrmami, tak max stovecka prikrmu, ale mliecko si pyta akoby nic ine nepapal, proste min kazde 2-2apol hodky, prikrm-neprikrm, ale inak za posledny mesiac sme tiez pribrali len 100 gramov (a to sme mali min kilo za mesiac prvych 5 mesiacov) ale oni sa uz v tomto obdobi tak hmyria, ze to proste "vybehaju" 😉

zabka4
1. črc 2010

@ajkaag rozpravala som sa s kamoskou aj s maminou a povedali mi ze rano a vecer je 266 ml mlieka staci...keby som jej davala stale mlieko poprve sa prejje a po druhe by som jej nemohla davat presnidavky.neplace mi. kazde dieta je ine a nemozem sa riadit podla toho ako kto krmi svoje. ona stale vyzera ako panacik mischellin a to co jej davam jej staci keby osm jej mala davat tolko mlieka kolko sa tu pise ze by mala zjest tak je v kuse pretoze ona mam medzi jedlami 3-4 hodinove prestavky na travenie zalezi co papa po mlieku rychlejsie vyhladne ako napr po zelenine s maskom..a ked jej chcem dat nieco skor ako ma papat tak to vypluva a nechce. sama si povie kedy jej hladna. a jedna kamoska mi vravela ze ja sama mam vediet co ona potrebuje a kolko toho potrebuje. ze sa nemam riadit inymi mamickami lebo budem v depke z toho ze"ich deti tak a moje inak" a ona davala svojmu malemu asi 3 krat denne po 150 a stacilo mu to teraz ma 3 roky a je zdravy a aj dobre papa.nechcem malu moc prepchavat.
@ajkaag

zabka4
1. črc 2010

@ajkaag a co sa tyka kojenych deti tak tie su skor hladne ako tie co ficia na UM. teda mam aspon z toho taky pocit ked sa rozpravam s kamoskami ktore kojja

zabka4
1. črc 2010

@ajkaag pocuj ale to je fakt malo ked ti pribral len 100 moja mala papa tak ako papa a za dva tyzdne pribrala 300 gramov

ajkaag
1. črc 2010

@zabka4 vidis a presne preto ani ja nestresujem 😉 ale tak ako hovoris, ked je spokojna, tak si netreba ani robit hlavu kolko pribera 😉

zabka4
1. črc 2010

presne tak 😉

maryanna
1. črc 2010

@zabka4 veď áno jasné že každá mama najlepšie vie, len sme písali že v takom malom veku by malo byť mlieko hlavnou zložkou (čítala som že až do 1ého roka) a príkrmy len ako vedľajšie, a načo takému malému dieťaťu treba dvakrát denne presnídavku a raz obed? je to veľa a mlieko je potrebné na kosti , zuby, rast a všetko...ale ja nikoho neodsudzujem každý nech si robí ako chce, ja len neviem prečo sa mamky tak ponáhľajú a trepú do detí všetko možné a to čo je potrebné vynechávajú? teraz som nemyslela konrkétne teba zabka ja neviem čo malej dávaš ale tak vo všeobecnosti, keď vidím že deti papajú chrumky, výživy, sladkosti a neviem čo ale mlieko majú raz denne....a podobne...

pavlici
1. črc 2010

Ahoj, jak davete prckovi kasi? Ze lzicky nebo flasky. Ja mam aventky, ale nejak nevim, jakou savicku k tomu.

slavicita
1. črc 2010

@pavlici no veru aj mňa by to zaujímalo...za dva týždne ide mať malý 5 mesiacov a začínam uvažovať nad tým, že mu začnem dávať kašu. Moja mama mi vravela, že ma kŕmila krupicovou kašou z fľašky no ale to bolo pred tridsiatimi rokmi🙂 Na tých všetkých dnešných krabiciach od kaší je napísané, že sa to podáva lyžičkou. Môj malý ešte pevne nesedí a myslím, že z fľašky by to bolo pohodlnejšie...tak baby poradte...mám tú kašu robiť redšiu??Bude potom rovnako sýta??

erikasadek
1. črc 2010

@slavicita za seb anikdy som nerobila ani krupicu , ani kase, len som pridavala do flase. a mali to huste tu sakase nerobia ako na slovensku len do flase... a mne to tak vyhovovalo. 😉

urob si ako je tebe vhodne, a aky sposob bude dietatu vyhovat 😉 niekazde chce jest s lyzickou .. hned... 😉

erikasadek
1. črc 2010

@pavlici ja ma len aventky no prerezala som otvor.. 😀 a islo to samo.. 😉

slavicita
1. črc 2010

@erikasadek diky, skusim to zrieďovať ale len tak s mierou 😝

hathor1231
1. črc 2010

@latvia 😀

zabka4
1. črc 2010

@slavicita ja jej davam kasu do flasky ale tak aby to nebolo uplne huste. dam jej normalne 266 ml mlieka a do neho dam 4 rovnake naberacky ako na mlieko kaše a mala mi prespi celu noc. v noci ked sa mrvi jej dam akurat cajiku a prebalim ju

slniecko4
1. črc 2010

ahojte babenky,chcela by som poradiť,kedy ste začínali s druhým príkrmom? naša malá má dnes 7 mesiacov a doteraz sme vynechali len obed,to papká zeleninku aj mäsko už,ináč je stále kojená.. Kedy treba začať pridávať desiatu,olovrant? Dnes sme vyskúšali prvýkrát kašu okolo štvrtej..

sunea
1. črc 2010

Ahoj @slniecko4, ja som po ukoncenom 7. mesiaci pridala akurat maso k zeleninovemu obedu a mam taky pocit, ze som mu zacala davat na ranajky mliecnu kasu (na veceru mu to bolo tazke na travenie). Ale to je individualne, niekto prida napr. ovocnu desiatu, niekto veceru apod.

latvia
1. črc 2010

@slniecko4 suhlas so suneou,daj druhe co chces, a pomaly mozes zacat aj s lepkom

jijitka
1. črc 2010

Ahojky, zajímalo by mě, jestli jste se setkaly s názorem, že po 5. měsíci se dosud plně kojené dítě nedoporučuje dokrmovat UM??
Řekla mi to totiž doktorka a mě se to nějak nezdá. Malého pořád kojím, jen občas dostane v poledne zeleninu (během posledních 14 dní) a asi 2x večer kaši (to jsem měla málo mléka a malý plakal hlady).
Zatím jsem s kojením nějaké výrazné problémy neměla, ale v posledních dnech se občas stane, že mám mléka fakt málo - i přes den. Přece nemůžu malého už od počátku cpát jen příkrmama??
Např. ráno nakojím malého mezi 5-6 hodinou a pak se znovu hlásí kolem 8 hod a to se občas dost trápí, aby něco vytáhl. V tom případě by snad bylo lepší dát mu UM, ne ??
Tak prosím, prosím, poraďte 🙂

latvia
1. črc 2010

@jijitka najprv by som na tvojom mieste upravila tvoje kojenie, aby bolo mlieka dost, inac sa moze stat ze mlieko stratis uplne.poradi ti s tym annag, alebo holky ktore chodia do jej temy (dakujeme Annag).
ten nazor je nepodlozeny, nieje ziaden dovod preco by UM nemohlo byt podane dietatu v takom veku,zrejme ta chcela uchranit od odstavenia....

latvia
1. črc 2010

teda ak chces este dlho kojit,urcite sa porad ,aby si nestratila mlieko a zvysila produkciu.inac skoncite na UM a prikrmoch....

jijitka
1. črc 2010

@latvia, díky. Malého bych samozřejmě ráda kojila co nejdéle (nemyslím zrovna do tří let 😀 ), Spíš se mi jednalo o mimořádné situace, kdy malého nakojím a on bude mít pořád hlad, takže jen na dokrmení.

latvia
1. črc 2010

@jijitka ja viem ze si to myslela na dokrmenie,ale kazdym dokrmenim sa ti zacne znizovat produkcia mlieka....v tej teme co som ti napisala ti baby poradia aj nejaku hadicku ktora sa pouziva pri dokrmovani...specialne sa vyuziva na docasne dokrmovanie popri kojeni....mrkni tam, uvidis 😉

grenadinka
1. črc 2010

ahoj chcem sa poradit.
mojej mladsej dcerke bude za dva dni pol roka, ked som krmila starsiu dcerku jogurtom tak som mladsej dala oliznut palec. no a potom mi az do vecera zvracala, asi po tyzdni som jej pripravila kasicku na vecer, len tak na ochutnanie, nie ako hlavne jedlo. no a ona mi zase zvracala.
inak ju dokrmujem len raz za den zelenninkou na obed, inak sme uplne kojeny. stretli ste sa uz z niecim podobnym?

sussanah
1. črc 2010

@jijitka ahoj, my jsme meli neco podobneho, pokud je Vasik trochu bacula, tak proste uz ma hlad. Ja musela dokrmovat od 4,5m, ale dokrovala jsem vlastnim MM, ktere jsem mela po noci vzdycky hromadu, takze rano jsem odstrikala a vecer tim dokrmila. S tou upravou kojeni ma Latvia pravdu, zkusu kojit co nejcasteji, ale u nas to pomohlo jen trochu. Se suplementorem bych uz ted asi nezacinala, spis bych zkusila pomalu zacit davat tu zeleninu pravidelne. U nas se to hodne zlepsilo s mlikem po zavedeni prikrmu ( my zacali rovnou 2 - poledne zelenina, vecer kase) od 5,5m a po tydnu jsem mela mlika pro maleho tak akorat, kdykoliv potrebuje 🙂 Jinak nebala bych se dat UM, pokud je to opravdu potreba, ale nechej ho u toho prsa fakt potrapit, ony ty mimca nekdy taky zkousi, jestli to nedostanou lehci cestou 😉 A pripadne bych si tu UM schovala az na vecer, po noci byva mlika vic a minimalne by se melo lepe spoustet 🙂

sussanah
1. črc 2010

@grenadinka z ceho byla ta kase? Mlecna s UM nebo s jogurtem? Pokud by se to jeste stalo, asi bych se poradila s Mudr, aby to nebya alergicka reakce 😔

jijitka
1. črc 2010

@sussanah - ty situace, kdy má málo, jsou opravdu jen vyjímečně. Jinak já mám ráno taky mléka dost, ale odstříkat nestihnu, Vašík to vyžahne. Asi má jen hladovější období, protože se mi budí v noci kolem 2-3 hodiny, nakojím a pak znovu mezi 5-6 h, pak si někdy ještě na hodinku zdřímne a v 8 h už má zase hlad.

@latvia - díky za odkaz, kouknu tam 🙂