Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

leelo
8. črc 2010

@latvia ja uz si tiez zacinam mysliet, ze veta "vsetko je alergen" nie je az taka paranoja 😉
najlepsie na tom je, ze ked aj teraz nepride reakcia, vyhrate nemame nikto, kedze sa moze prejavit po rokoch. uz to tu niekto pisal - najprv nieco tolerujes a potom zo dna na den prestanes.

latvia
8. črc 2010

@leelo presne tak, mozes zit 70 rokov bez jedinej alergii a v 70tke ta chyti, aj to sa uz dnes deje....takze nejake depky ohladne alergenov uz nemam, samozrejme tie naj sledujem, testujem, ale nebran9im sa im

petronelas
8. črc 2010

ahoj.chtěla jsem se zeptat,co dáváte na dopolední svačinky a odpolední svačinky.Podotýkám,že ještě kojím.

latvia
8. črc 2010

to je dobre ze este kojis 😉 ja davam ovocne pyre, alebo jogurt, alebo rozok s maslom

petronelas
8. črc 2010

rožok s maslom eště nebudu dávat.....

latvia
8. črc 2010

jaska, nemusis, ale mozes uz pomalicky zacat s lepkom, po troskach

beruska24.9.
8. črc 2010

Naše Dr. radí lepek (starší rohlík) od 6m. U nás vedl a stále vede na plné čáře. 😀 Jen tak suchý do ručky.

latvia
8. črc 2010

u nas je kazdodennou sucastou pri kocikovani 🙂 az kym nedorazime k zmrzline a dostane suchy kornutok 😀

beruska24.9.
8. črc 2010

latvia - u nás ráno po mlíčku, odpoledne po mlíčku (um dávám 3x denně, aby měla alespoň 0,5l, máme ha mlíčko a nemůžeme jogurty). A pak jak kdy přes den, někdy na dojedení po obědě (i když část oběda nechá, ale sama se krmit rohlíkem je záživnější 😀 ), někdy po ovocné svačince a nebo, když vidí někoho jíst (mě nebo tatínka).
U nás teď v kočárku kukuřičné a pohankové křupky. Rohlík jen když jdeme pěšky vedle do vesnice na nákup, tak musím min. 1 rohlík koupit 😉

latvia
8. črc 2010

@beruska24.9. 😀 vy ste rohlikoviiiiiii 😀 nezapeka ho tolke pecivo? 😅 moj strasne po rozkoch prdi 🙂

beruska24.9.
8. črc 2010

latvia - tak zkus den starý rohlík (čerstvý malou nadýmá pořádně, tak ho má jen vyjímečně na cestě z nákupu).
Já mám pocit, že jí snad zacpává všechno 😠 Ale výborně pomáhá hruškovo-jablečná přesnídávka od hami. A navíc to bude asi i tím, že málo pije (vody).

luciferova
8. črc 2010

@petronelas to zaujima aj mna, tiez kojim a drobec ma 7,5m. rano o takej 8-9 ma MM, okolo 11tej cerstve ovocie - pyre, nema este zuby (raz za tyzden kupovane, napr. hami. ked niekam ideme). potom spi, po zobudeni okolo 15tej MM, ideme von, okolo 19tej papa zeleninove pyre s maskom/zltkom a pred spanim okolo 22tej zase MM. v noci kojim aj 3-4x 🙂 neviem, ci mu to staci, ci je to ok, mne sa to zda malo. co myslite? vonku mu dam estechrumku dlhu nesolenu do ruky...

latvia
8. črc 2010

@beruska24.9. tak moj maly vypije denne cca 200ml tekutin 😒 viac donho nenarvem....dnes zblajzol dost vela zlteho melonu tak snad sa rozkadi 😉
hruskovo jablkovu som dnes kupila, ale od hippu 🙂

ketkous
8. črc 2010

rozok sa moze od siesteho mesiaca?no to som nevedela.... 🙂

latvia
8. črc 2010

@luciferova mne sa to nezda ani vela ani malo, tak akurat. pokial ti neplace hladom tak je dobre 🙂

beruska24.9.
8. črc 2010

ketkous - jak jsem psala, nám ho Dr. doporučila. A bylo to jediné jídlo, které baštila bez problému od začátku 😀
Příkrmy (od 5m.) vzala na milost až po 2 měsících.

beruska24.9.
8. črc 2010

latvia - u nás přesnídávky jen hruškovo-jablečná od hami a jablečno-banánová od sunárku.

beruska24.9.
8. črc 2010

luciferova - pokud je spokojený a prospívá, tak to nech na prckovi 😉 Kdyby měl hlad, dá ti vědět.

ketkous
8. črc 2010

vidim vela babatiek,co maju v kocikoch rohliky 😀 😀 alebo chrumky...je to dobra zabavka pre deti 😀

luciferova
8. črc 2010

@ketkous a potom aj pre mamicky, ked to kazdu chvilu peru 😀

andy80
9. črc 2010

Rohlíky se můžou dávat dětem až když sami sedí a jen pod kontrolou rodičů, ale stejně se doporučují až po roce, místo rohlíku kukuřičné křupky nebo takový ten křehký chléb.

latvia
9. črc 2010

@andy80 kto doporucuje po roku? a preco rohliky nie a krehky chlieb ano?

andy80
9. črc 2010

@latvia kvůlí lepku, křehký kukuřičný chléb lepek neobsahuje

ewana73
9. črc 2010

baby aky ma byt zlty melon vo vnutri?ja ho neznasam ale kupujem teraz pre maleho ale co sa pamatam,mal by byt syto zlty?uz dva krat som kupila a po rpzkrojeni bol vo vnutri zeleny 😠 .

maryanna
9. črc 2010

@andy80 lenže zavádzať lepok až po roku sa neodporučuje......je to neskoro príliš....
@ewana73 hm neviem, ale sú rôzne odordy a myslím že zelený je v poho...pokiaľ je sladký keď ho ochutnáš tak áno

latvia
9. črc 2010

@andy80 preto sa pytam kto to doporucuje, lebo najnovsie doporucenia uvadzaju zacat v 7.mesiaci a neoddalovat to

ewana73
9. črc 2010

@maryanna no neviem ci by som riskovala dat dietatu nezrely melon 😅

latvia
9. črc 2010

@ewana73 na farbe asi az tak nezalezi ako na chuti a konzistencii.ma byt makky a sladko stavnaty

maryanna
9. črc 2010

@ewana73 lenže ja som nepovedala že zelený je nezrelý......sú rôzne odrody aj čo sa týka vonkajšieho vzhľadu aj vnútorného....ja ten melón zbožňujem a jedla som že bol zelenší a bol sladký.....ale to mmusíš ochutnať a aj podľa toho či je vnútri mekký alebo taký tvrdší......

latvia
9. črc 2010

ja som raz kupila jeden melon, co bol dnu mierne zelenkavy a bol tvrdy aj pre mna, tak som malemu nedala