Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

julietka
25. črc 2010

@luciferova tiez nevidim problem varit aj pre desat deti 😉 ked uz sa k vareniu dostanem, tak varim a potom mrazim 😵

babenky kedy sa ma pridavat do jedla pre babatka olej? a davaju sa tusim nejake dve kvapky ci kolko?

latvia
25. črc 2010

@julietka olej sa moze pridat do zeleninovych prikrmov, niekto tvrdi ze lyzicu, niekto menej ale inac pokial kojis alebo davas UM tak nemusis ani ten olej, tuky v mlieku bohato stacia na rozpustenie vitaminov 😉

julietka
25. črc 2010

nepotrebujem sa pred nikym ospravedlnovat no, aby som nevyzerala ako leniva matka tak upresnujem ze zo skleniciek davam len masko ktore nevarievame (u nas som u masiara nikdy nenatrafila ani na kralicie, ani na telacie masko)
myslim ze nasi drobci papaju velmi zdravo, samu zeleninku a masko raz, dvakrat do tyzdna, ja sama som velmi zeleninova, a takisto ani vyprazane nerobievame niekedy aj niekolko mesiacov a vobec mi to nechyba..
a kedze som odporca umelych vitaminov, nasi drobci take nieco do puse urcite nikdy nedaju, okrem tych co mali naordinovane po porode 😉

julietka
25. črc 2010

@latvia a ked davam UM nemal by sa olej do jedla pridavat od 6 mesiacov?

latvia
25. črc 2010

@julietka moze a nemusi sa. v umelom mlieku je dost tukov na to aby sa vitaminy zo zeleniny rozpustili a vsetrebali. ale kedze kvalitny olej je v podstate prospesny, mozes dat trosku do prikrmu (ja davam kavovu lyzicku, par kvapiek, ako kedy, podla velkosti prikrmu, len trosku na "premastenie")

luciferova
25. črc 2010

suhlasim, skoda, ze dnesny masiar uz nie je to, co kedysi ☹ na toto su tie sklenicky skutocne dobre. nie kazdy ma moznost kupit si kralika od susedy z dediny... 🙂

a suhlasim s latviou, ze zachovavat zdravu stravu len okolo 2 rokov je prt platne, dieta tak ci tak neskor sklzne na stravu , ktoru jedia aj rodicia. a ked sa ti prepchavaju len vysmazanym a polotovarmi... nie je o com... je to skoda ☹

majdula
25. črc 2010

Holky, ad tuky - ja davala zpocatku par kapek olivace, ale uz dlouho jsem ho nepouzila, zato ted hojne mastim maslickem - kazdy den mu ho davam rozpustit do tepleho jidla k obedu... muze to byt problem?

julietka
25. črc 2010

babule, ale este by ma zaujimalo ze odkedy sa moze ten olej pridavat? moze sa od 6 mesiacov, ci az neskor?nechcem zasa nic uponahlat, ani zanedbat..dakujem 🙂

sussanah
25. črc 2010

@majdula ja stridam olivac a maslo, podle toho na co. Na maslo na brambry, mrkev, olivac na cuketu brokolici. Nemyslim, ze to je problem, vsak i tuk deti potrebujou, ne? 😉
@julietka ja zacala spolu s prikrmy, ale nejprve jen olej, maslo asi az od 7-8m. A ze zacatku fakt jen par kapek. Taky zalezi jaky olivovy. Nasemu treba chutna jen ten recky, spanelsky je na neho dost horky 😉

julietka
25. črc 2010

@sussanah dakujem 🙂 tvoj drobec si teda vybera ze radsej grecky ako spanielsky aky gurman je z neho uz od malicka 😉

sussanah
25. črc 2010

@julietka no my jsme totiz pro neho meli specialne dovezeny olej z jedne farmy z krety, kdyz jsme tam byli na dovci, kdyz jsme byla jeste tehu. A ten byl extra jemny. A az dosel, tak jsem koupila jiny, spanelsky a prdlacky. Pak jsem koupila zase recky (taky z krety Kreolis) a to mu jede 😀 Jo holt, mame doma fajnovku 😉

cicimon
26. črc 2010

caute
neda sa to tu cele precitat, ale vie mi niekto poradit, ci mozno na prikrmy pouzit aj mrazenu zeleninu a ovocie? teda zeby som si teraz v lete nieco namrazila a potom na jesen a zimu ked zacnem prikrmovat to pouzila?

gabika7706
26. črc 2010

@cicimon jasneee

cicimon
26. črc 2010

diki

slniecko4
26. črc 2010

ahojte,chcem sa spýtať,odkedy môžem dávať malej chlebík s maslom? a akým? rastlinným,či riadnym?

maryanna
26. črc 2010

@slniecko4 od kedy to neviem presne asi tak od 8meho mesiaca, ale maslo klasické žiadny margarín.....kocka masla čo je nejaké kvalitné.....

luciferova
26. črc 2010

kocky mate niekto skusenosti s mrazenim marhul? mame ich teraz vela a maly nestiha jest (zas kazdy den marhule mu nechcem davat) tak nech mu ich zamrazim na iny krat. mate skusenosti niekto?

maryanna
26. črc 2010

@luciferova ja síce nemám, ale ja mrazím kadečo, ríbezle, čerešne, proste myslím že to bude v pohode....buď vcelku alebo si ich namixuj alebo neviem ako chceš...

gabika7706
26. črc 2010

@slniecko4 kazdy Ti inak povie, ja napr. lepok a teda este ani chlieb nedavam, teraz je ale novy "trend" zavadzat lepok skor...kazdy podla vlastneho uvazenia. V kazdom pripade, ak maslo, tak zivocisne, klasicka kocka, ziadne margariny typu Rama, Perla a spol 😉

erikasadek
26. črc 2010

@cicimon ja v zime pouzivam len vylucne mrazenu zeleninu. 😉 tak sa netrap. 😉

cicimon
26. črc 2010

diki baby, ak bude vsetko ok ja budem prikrmovat az od oktobra..

petronelas
26. črc 2010

Prosím o radu....chci dávat večer kašičku.Doktorka mi řekla,že mám dát nemléčnou rýžovou.A v tom je ten problém...míchá se to s mateřským mlékem.Jenomže se to má dát do 150ml a já neodstříkám ani 20ml,tak co mám dělat?
Prosím poradte!!!!!

petronelas
26. črc 2010

a můžu už dávat piškotky do ovoce?je tam celé vajíčko a lepek.Připomínám,že kojím.

luciferova
26. črc 2010

@petronelas ja by som nedavala... kup si ine keksiky, kde nie je bielko 🙂

luciferova
26. črc 2010

@petronelas a co sa mlieka tyka, sprav mensiu davku, moj maly tu plnu aj tak nikdy nezjedol 😅 a na prvy raz nemusi ani tebe...

lenocka84
26. črc 2010

@petronelas skus si kupit marina keksy, ak su take aj u vas, lebo teraz som si nie ista

petronelas
26. črc 2010

@luciferova no menšiu...já neodstříkám vůbec nic,ale napadlo mně,že bych to udělala sz umělého mlíka ...co vy na to?

@lenocka84 musím se podívat na ty keksi marina

sussanah
26. črc 2010

@petronelas maly uz je dost velky, klidne bych dala klasickou mlecnou nebo ryzovou s rozmichanym um, kdyz neodstrikas. Proc vam doporucila jen nemlecnou? Kvuli alergiim? Jinak s piskotama bych nespechala, nemaji zadnou pridanou hodnotu a urcite ne v 7,5m 😉 Pokud chces ovoce "nadstavit" tak pridej krupky (kukuricne, ryzove, jahlove, pohankove). Je to jen ta mouka a voda, zadna sul ani nic jineho, daji se koupit ve zdrave vyzive. Pripadne uz bys mohla zkusit za chvili i kousek chlebiku 🙂

jasminet
26. črc 2010

baby vam tie kase nesmrdia umelinou? takym sladkym umelym niecim?? minule som to kupila, ze ryzova nemliecna (tusim to bola moja prva kasa, ci ako sa to volalo od nestle) a vyhodila som to, mala to ani nechcela a tak zvlastne sladko to vonalo.
ja davam instantnu krupicku ryzovu alebo kukuricnu, tie su uplne bez chuti a zapachu, robim do umeleho mlieka.