Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

jijitka
20. srp 2010

@blumka - ta teplota může být od zubů. Malému teď taky lezou - 4 najednou ☹ a teplotu má taky nad 39. Srážím Nurofenem (do 30 minut zabírá a pomáhá i od bolesti) a když je nejhůř, tak i studeným zábalem.

blumka
21. srp 2010

dakujem baby, no mne sa to fakt nezda zeby zuby, v puse nic nevidno, ziadne kopceky, zacervenanie, ani nie je nervozna..Teraz, napr. sa tu vedla mna hra v cestovnej postielke a spieva si, a pritom ma teplotu 38,4. Vcera kakala len 2x, dnes uz raz stihla, no ale tak asi zabera ten ryzovy odvar....
Mne este napadla siesta choroba..uvidime...

@jijitka prosim ta a tie zabaly ako robis? ja sa toho strasne bojim ☹

dufam, ze ma admin nevymaze, ked som od temy 😅

aannggiie
21. srp 2010

@liviaf14 můj malej toho moc nejí.tak mu dávám kolik chce.Pořád kojím

orionka1
21. srp 2010

prajem pekny vikend maminy 🙂 maminky ja idem dat Lily dnes prvy krat masko do zeleninky, citala som ze na zaciatok sa ma dat asi mnozstvo cajovej lyzicky? 😖 mozte poradit ? a mam jej to rozmixovat spolu zo zeleninkou a ako ste to masko varili, na pare , vo vode alebo spaolu zo zeleninkou 😖 ?

latvia
21. srp 2010

@orionka1 ja spolu so zeleninou varim, pokrajam na male kusky nech sa to rychlejsie uvari a potom rozmixujem /rozpucim....mnozstvo asi 1 polievkova lyzica, mozes dat aj menej

orionka1
21. srp 2010

latvia , mnozstvo ako polievkova lyzica? nie je to vela na prvy krat ? 😖

latvia
21. srp 2010

@orionka1 ved pisem ze mozes dat aj menej 😉 podla mna to vela nieje, ved tvoja lilly ma uz 7 mesiacov

katkas1
21. srp 2010

chcela by som sa Vas opytat kedy ste zacali davt papat svojim ratolestiam paradajsku,papriku, uhorku a taketo potraviny.

katkas1
21. srp 2010

@orionka1 no ja som svojej dcere davala masko uz ovela skor, zacali sme po stvrtom mesiaci papat zeleninu a o dake 2 tyzdne sme pridali aj maso, a urcite viac ako lyzicku. Teraz mame 7 mesiacov aj tyzden a kazdy den spapa asi tolko maska ako 2 prsty a varime ho spolu so zeleninkou a pucime vidlickou na vacsie kusky a spapa to ako blesk. Nestiham jej davat do ust

gabika7706
21. srp 2010

@orionka1 na prvy krat mozes dat aj menej, ale jedna polievkova lyzica nie je vela 😉 casom prides na to, kolko dat, aby jej to chutilo, napr. moj Martin odporucanu davku 35g nezje, vadi mu to maso v zelenine, ale 15-20g v pohode, no ale starsia dcera ta je zas masova od malicka a ta nejedla nic ine len maso 🙂

@katkas1 martin ma v pondelok 9 mes, tieto potraviny este nejedol, paradajku urcite ani tak skoro neochutna, uhorku dam mozno o mesiac a papriku cca o 2-3 mes. Pri dcere som tiez takto postupovala, uhorku okolo 10 mes, papriku po roku a paradajku jedla cca ked mala rok a pol. ale ked nie ste alergici, tak moze aj skor 🙂

bubelko
21. srp 2010

@katkas1 paradajku som dala po osmom mesiaci, ale len varenu. uhorku skusim dat teraz. s paprikou pockam do roka, je tazka na zaludok. 😉

zelvatko
21. srp 2010

tááákže, minulou neděli jsme dali první mrkvičku.. nooo, a Barunka mi ji během odpoledne celou vyblinkala.. neměla to úplně na kaši, ale z toho to nebylo.. zjisitli jsme, že to bylo vodou ve které se mrkvička vařila..
tak jsme koupili skleničku a jen viděla mrkvičku na lžičce,t ak se ošívala, jak kdyby jsme jí dávali kdoví co 😅 pak bylo u mrkve stené divadlo.. dneska jsem jí nakoupila víc skleniček od 4.měs - ovoce i zeleninu..tak vyzkoušíme co jí bude šmakovat...

janicka006
22. srp 2010

@gabika7706 píšu to adresně na Gabiku(protože to je opravdu odbornice co se týká příkrmů 😉 😉 )ale budu ráda,když mi poradí každý kdo na tyto stránky zavítá.Jak poznám,že už má miminko dost
????.Právě jsme začali se samotnou mrkvičkou a malá pořád jí a jí a jí......

janicka006
22. srp 2010

@zelvatko jestli chceš skleničkovat,tak teď je akce v Rosmannu na všechny skleničky!!! 😉

jasminet
22. srp 2010

@janicka006 prestane jest 😉

janicka006
22. srp 2010

@jasminet a nemůže se prostě "narvat" jako se přejídají dospělí lidé????

jasminet
22. srp 2010

@janicka006 u nasej sa nam to este nestalo... ked mala dost, tak prestala otvarat usta.

bubelko
22. srp 2010

@janicka006 suhlas s jasminet. prestane ti otvarat pusu, bude otacat hlavu prec od jedla. do urciteho veku sa deti nevedia prejest, myslim, ze az po dvoch rokoch, ale to ti uz fakt asi lepsie povie niekto iny. 😉

djkrypta
22. srp 2010

@janicka006 - Davídek má 9 kg a 5 měsíců, papá k obídku jednu skleničku s masem a tak půlku zeleninový, když má jen zeleninku tak jednu a dávám mu do ní žloutek, někdy si dá jen dvě zeleninové...nevím jestli je tohle hodně nebo málo, ale zatím se mi ještě nepoblinkal, když už nemůže otočí hlavu nebo se začne kroutit a mrčet...pak si hezky říhne a je, musí se teda ještě napít ....

orionka1
22. srp 2010

Ahojte maminky, prajem peknu nedelu 🙂 Ja ju sice peknu nemam , moja Lilinka sa dnes rano zobudila s horuckou , didku didka ale zeleninku mi na obed papat nechcela , to je prvy krat co odmietla papat 😒 , ale aj mne ked nie je dobre tak toho vela nepojem 😝 , zeleninku ale nechcela ale vyzivku spapala , myslite ze by som jej mala teda dat ovocie ked teraz odmieta zeleninku ked je choruckaa lebo aj plackame cely den , davam jej detsky paracetamol tak spinka po nom a je dost unavena , na veceru jej skusim dat ryzovu kasu s mojim mliecko som odsala minuly vecer ak nebude chciet papat moze jej dat zasa ovocie , nebude to privela?

@gabika7706 co myslis? ☹

cicimon
22. srp 2010

baby mozte pls poradit, ako je to s tymi kasami, mliecne/nemliecne? aky je v nich rozdiel a ake by mali dostavat kojene deti?

latvia
22. srp 2010

@cicimon mliecne obsahuju umele mlieko,nemliecne nie. nemliecne sa zarabaju bud s MM alebo s vodou,ako chces. kojene deti mozu obe, ale nie kazdy zdiela tento nazor 😉

bubelko
22. srp 2010

@cicimon ja kojim a davam obe. zatial sa kvoli tomu ziaden problem nevyskytol. obcas mu do niektorej este primiesam babymuessli kasu, aby neboli take sladke 😉

sussanah
22. srp 2010

@cicimon jak pise latvia, nemlecne muzes udelat bud s MM, UM nebo vodou. Mlecne jen naredis vodou. Ja kojim a taky davam spis mlecnou (nahrazuju tim mlecnou davku) ale redim ji nemlecnou obilninovou, aby nebyly tak sladke. Ze zacatku bych doporucila nemlecnou bud s vodou nebo s MM.

vivien6
22. srp 2010

od keedy mozu deti jest kukuricu ? ja som kupila od hipp taku kasicku s mrkovu a kukuricou a je tam napisane od 4.mesiaca... ale nejak sa mi to nezda... videla som aj nieco s paradajkou od siesteho... neviem..

latvia
23. srp 2010

@vivien6 vyrobcovia sa nebabru s tabulkami tak ako my 😉 popravde, ani europska gastro spolocnost pre deti nerozdeluje potraviny podla mesiacov, len uvadza co by sa do roka nemalo davat a ze do 4.mesiaca neprikrmovat. v tom, co ano a co nie, nechava v podstate "volnu ruku". niektore potraviny su vacsim alergenom, a tam treba davat pozor u alergickych alebo atopickych deticiek.
kukurica sa moze od 4.mesiaca, anglicke a americke strany uvadzaju az po roku, ci das, alebo nie, je na tebe

maryanna
23. srp 2010

@vivien6 ahoj, my papáme kukuricu asi od plroka...sem tam....:D len zaujímavé že tá kukurica niekoľko zrniečok je v celku tak ako ju jedol aj v plienke potom:D

jasminet
23. srp 2010

@maryanna kukuricu nedokaze stravit ani dospelak ani zviera, tiez ti po nej ostane par zrniecok 😉

dadulka151
23. srp 2010

ahojte....viete niektorá,ako je to s červeným melónom..odkedy sa môže dávať drobcom?Lebo melón je močopudný,tak aby nezaťažil zbytočne obličky bábätku..

bubelko
23. srp 2010

@vivien6 my sme tie pohare od hipp jedli, ked mal asi 5 mesiacov a bol bez problemov. ale ako pise latvia, ty sama musis rozhodnut ci vyskusas dat alebo nie 😉

@dadulka151 ja som teraz "nedobrovolne" dala po 7mom mesiaci, pretoze mlady pan sa obsluzil, ked sme sa nepozerali z misky svojho starsieho brata. v odporucani mam, ze po 8mom mesiaci, takze asi tak 🙂