Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

erikasadek
19. říj 2010

a nedavate polievocku na noc?? 🙂 na miesto kase.. 😉

sussanah
19. říj 2010

@erikasadek no zas kdyz mival na obed zeleninu, tak at nema porad to same 😉

erikasadek
19. říj 2010

@sussanah no to nevadi. 🙂
zeleniny nie je nikdy dost. 😉
v urcitych krajinach sa dava normalne vymixovana polievocka.. + mlieko na vecer pred spankom .. a ni ekase.. 😉
ak nechce jedno tak skusit nieoc ine...
pre mna zelenina polievka ako sama je ovela lepsia a zdravsia.. a sytna... ako kasa. zo sacku. 😉 😉
ale to je uz na vas ja som dala len typ. 😉

sussanah
19. říj 2010

@erikasadek jj je to fakt, ze kase se nedavaji vsude. Ale zas ze zacatku tech druhu zeleniny nejedl moc a snazila jsem se to stridat a abych vystridala vsechny druhy jidel za par dnu a pak zase znova. Takze dostaval kasi. Budiz mi k dorbu, ze jsem je michala s cistyma pohankovyma, ovesnyma, jahlovyma a kukuricnyma , aby to nebylo tak sladke 😀

erikasadek
19. říj 2010

@sussanah mnam pohanka, jahly.... a podobne.. 😉

ja som svojim robievala ked boli mensi.. 🙂
naprikald s tekvice tej oranzovej halloweenskej.. polievocky tekvicovo gastanovu+ mlieko dojcenske toto hned vypili 😀
alebo spenatovo zemiakovu. 😉 + mleko...

kuraciu ani nehovorim len sa zaprasilo..
no a obaja mi spia celu noc od 2 mesiaca.. 🙂
vydrzalo doteraz.. 😉 nikdy sa nebudili hladni. 🙂

sussanah
19. říj 2010

@erikasadek heled, to skoro zni, jakoby spali celou noc jen proto, ze jsi davala polivky 😉 Coz obe moc dobre vime, ze s tim nemam moc co spolecneho 🙂 Me se maly nebudil do cca 5m a potom proste zacal. Je uplne jedno co ma vecer na jidlo, jestli polivku, chleba, kasi, zeleninu nebo jogurt. Nekdy se proste budi, nekdy ne. Nepokousej osud a bud rada, ze ti deti spi dobre 😉 😀
Nas ma nejvic rad brokolicovou s ryzovym/ovesnym mlikem nebo cockovou. To jsem onehda udelala na dva dny no a snedl to cele na obed a ja nemela na druhy den nic 😀

erikasadek
19. říj 2010

@sussanah pssssst robim reklamu zelenine. 🙂 😀

oni spali jasne ze bez toho, ale polievka zasycuje, to len ak by sa niketo bal ze tomu tak nie je. 😉

sussanah
19. říj 2010

@erikasadek to bych se ani neodvazila rict, ja delam polivky a vydavam je oficialne za hlavni jidlo 😎 U nas se proste nestoluje polivka + druhy chod, to bych uz do sebe nic nedostala a do maleho taky ne 😝
A co, vsak zelenina je dobra vec, taky si zaslouzi reklamu 🙂

cicimon
19. říj 2010

baby - myslite ze mozem raz vymenit "obed" za mlieko a obed dat vecer? potrebujem ist cez obed s malou prec mimo domu a kedze jej jedenie trva dost dlho, nestiham pred odchodom a nechcem ju krmit niekde vonku. Tak by som ju na obed nakojila a zeleninu dala okolo 18tej a pre spanim zas nakojit?

sussanah
19. říj 2010

@cicimon hmmm a proc myslis, ze by to neslo? 🙂

cicimon
19. říj 2010

@sussanah no neviem,predsa len obed je obed 🙂 tak snad to raz prezije

sussanah
19. říj 2010

@cicimon ja myslim, ze jednorazove to urcite prezije 😉 Kdyby bylo male nevim uz treba 10m a jedla poradne porce na obed, tak by ji asi mliko nestacila, ale takhle bych to asi neresila. Nemusis to treba nechavat az na vecer, proste az budes mit odpoledne cas, tak ji to das a bude. Ja to teda taky obcas delala, kdyz jsme jeli nekam na vylet, neco mi do toho vlezlo, tak jsem proste nakojila a obed dala treba o 2-3h pozdeji, az byl cas.

bubelko
19. říj 2010

@cicimon pripadne jej to mozes rozdelit na 2 davky, jednu pred obedom a jednu na olovrant. ja to tak robim, ked je jonas chory a nechce velmi jest 🙂 ale mozes jej vymenit obed s olovrantom, pripadne jej dat neskor desiatu a skor obed. neviem, co mas na plane. vsetko sa da. ked raz vybocis z normalu, urcite sa nic nestane. takych situacii este bude 😉

cicimon
19. říj 2010

@bubelko ja budem mimo domu 12-17h cca.. a jej to jedenie trva tak 45min..a to ani nehovorim,ze je od toho zacapana jej tvar a normalne je oblozena podbradnikmi a uterakmi 🙂)

kaja73
19. říj 2010

@cicimon Určite možeš,my ked sme boli pri mori ,tak maly cele 2 tyždne obedoval o 17h .Dovtedy sme boli na plaži a on pil mlieko alebo mal ovocie 😉 Doma v pohode nabehol na stary režim, a to mal vtedy 7 mesiacov.

bubelko
19. říj 2010

@cicimon tak jej to v poho vymen 🙂 nic sa nestane 😉

cicimon
19. říj 2010

jj,1 den prezije

maryanna
19. říj 2010

@cicimon ja by som vymenila za mlieko ale večer obed by osm nedávala.....mne sa stalo párkrát tiež že mal namiesto obeda len mlieko, kvôli okolnostiam....

katkabg
19. říj 2010

mnam mnam...tak dnes sme mali na obedik luskovu omacku s koprom a zemiacikmy...to bola pohuuutka :D

cicimon
19. říj 2010

@maryanna myslis ze by to bolo takze na vecer,zelenina? lebo realne to skor ako o 18tej nevidim

bubelko
19. říj 2010

@maryanna preco nemoze dat @cicimon na veceru obed? mne sa uz par krat stalo, ze jonas poriadne neobedoval, tak si to zjedol na veceru 😕

maryanna
19. říj 2010

@cicimon
@bubelko nie nie, v pohode sa môže zjesť na večeru:D ja som len napísala preto že keď už budemať na obed mlieko, teda že nebude variť tak aby nemusela ešte na večeru sa s tým babrať, fakt sa nič abs nestane ak jeden deň hoc aj pár dní dieťa príkrm zeleninový........inak na večeru je to vpohode:D

bubelko
19. říj 2010

@maryanna oki, som sa zlakla 🙂

zdeniii
19. říj 2010

ahojte, tak dneska jsem dala poprvé malé k obídku mrkvičku ze skleničky, smědal mi skoro 3/4... není to moc? kolik mají tak sníst?

sussanah
19. říj 2010

@zdeniii za sebe rikam, pokud je to dobre a zdrave jidlo, tak presne tolik, kolik maji chut 🙂 Nektere deti sni jen 60ml a staci jim to, nas jedl v 7m kolem 150 (v 8m 250-300). Ja se ridila tim, kdyz chtel, dala jsem mu, kdyz nechtel, nejedl. Ono se to casem upravilo a ted uz mame rekneme normalni stabilni porce kolem 200

maryanna
20. říj 2010

@zdeniii súhlas so susanah, my sme jedli na 4tý deň 230, a to ostalo do teraz zhruba...daj koľko bude chcieť

vivien6
20. říj 2010

chcem sa opytat ze ci je v poriadku ked si mala neodgrgne..teda normalne si odgrgne,cez den niekedy tiez nie cakam aj pol hodiny a v noci vecsinou nie.. lebo hned po flaske zaspi..
a chcem este ze ci sa moze pouzivat rasca... uz par dni davam malej do jedla rascu a nespozorovala som ziadne problemy a kaka pravidelne teraz nema bolesti bruska nic.. nevadi to ?

maryanna
20. říj 2010

@vivien6 rasca v pohode, petržlenová vňať tiež, napríklad..:D
a grganie..no môj aj večer aj ráno čo má fľašu tak neodgrgne a spí....ani cez deň nie vždy grgá....po jedle večšinou lebo to ho beriem do kúpeľne umyť pusu a držím ho tak že mu tlačím na hruď takže grgne, .....myslím že to je jedno, u malinkých detí je dobré dať odrgrnúť ale teraz by som to neriešila vôbec, už sú veľkí vedia si poradiť....

seagull2404
21. říj 2010

ahojte, ja by som potrebovala poradit, zacinam sa postupne pozerat po kasickach a mlieckach s kasickami, viem, ze od toho 4. mesiaca by sme ich uz mohli davat a teda potrebujem vediet, ci vobec, ak ano, tak co a ake kasicky su najlepsie. Dakujem

maryanna
21. říj 2010

@seagull2404 a prečo si sa rozhodla dať kašu od 4téhomesiaca?
začína sa zeleninou.....ak ste na UM, ak dojčíš tak až po polroku