Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

sussanah
25. lis 2010

@p69majka no zeli jsem zacala jist az ted, kdyz ho dela tchan, jinak taky teda zadne vzruso 🙂 😝

p69majka
25. lis 2010

@cicimon my sme už mali aj slivky kvôli kakaniu a pred týždňom prvý krát čučoriedkovú výživu a chutila. No a tá stolica bola teda úplne čierna 😀

p69majka
25. lis 2010

@sussanah my máme kapustu natlačenú sudovú a fičíme na nej dosť a pijeme aj kapustovú vodu. Je to super, ale ako malá som ju neznášala 🙂 tak nech ti chutí. 😉

cicimon
25. lis 2010

@sussanah no ja tiez dost podla tej www... len skoro vsetko ovocie okrem tych 5 co som mala nie su "prave k mani" , takze asi len tych 5 alebo nejake vyzivy.. ved neva 🙂

inac... myslis ze by mohla mat niekedy sladky obed alebo na olovrant vlocky s bananom ako kasu?

sussanah
25. lis 2010

@cicimon no jasne, proc ne 😉 jakoze samozrejme primerene a ne buchty na pare s cukrem a kakaem 😝 My jsme teda nedavno delali poprve malemu palacinky na veceri a to teda byla jizda, marmeladu mel i ve vlasech ale ten slastny pohled 😀 Snedl jeden a pul palacinky a to jeste chtel pokracovat 🙂

cicimon
25. lis 2010

@sussanah jaj, no na buchty a pod sa este nechystam 🙂) len ci by pre zmenu mohla mat obcas sladku kasu - ovsene vlocky/ryzu s ovocim namiesto zeleniny?

sussanah
25. lis 2010

@cicimon no vidis, si me prave inspirovala, asi udelam malemu ryzovy nakyp, to jeste nemel 🙂

cicimon
25. lis 2010

@sussanah heh, diki 🙂
moja dnes trhla rekord... prvy raz za 2 mes prikrmovania zjedla na olovrant 180g.. celu flasu domacej vyzivy mrkva-jablko.. zvycajne zje tak 70g 🙂)

sussanah
25. lis 2010

@cicimon za chvili nebudes stihat varit, my meli kolem 8m nejzravejsi obdobi, maleho rekord je 300g na obed 😝

cicimon
25. lis 2010

@sussanah no toho sa nebojim, obed zjedla 55 a okolo 70 je jej priemer 🙂) asi len mala svoj den 🙂)

p69majka
27. lis 2010

@cicimon no super, tak gratulujem a nech jej to vydrží! 🙂

cicimon
27. lis 2010

@p69majka no dik, ale stabilne si udrzuje davku cca 70g na porciu 🙂)

p69majka
27. lis 2010

@cicimon ahoj. Smiem sa spýtať koľko asi vážite a akú nosíte veľkosť oblečenia? My máme asi 7,5 kg a veľkosť 68-74. Sárka zje celú výživu 190 g väčšinou a na obed okolo 150-180 g. Mlieko na etapy, naraz najviac 120ml. 😀

cicimon
27. lis 2010

@p69majka nechci vediet kolko vazim ja 🙂) ale mala mala v stredu 6400g a 67cm, oblecko nosi vacsinou 3-6(hlavne body), resp 68cky, niektore veci 62

p69majka
27. lis 2010

🙂 Myslela som Martinku. No ja sa tiež s mojou váhou nechválim, mohlo by to byť aj lepšie. 😀 Tvoja malinká si drží líniu 🙂 Je hrozne zlatá na tej fotke profilovej, ako taký vrabček. Mne sa páčia viac útle detičky ako také pevné, ale pre každú maminku je to jej najkrajšie na svete. 🙂

vivien6
27. lis 2010

baby ako mam pripravovat malej baklazan ?? normalne uvarit ako ostatnu zeleninu ci je na to nejaky specialny navod ?

miska1981
28. lis 2010

ahojte prosim Vas neviete mi poradit...prikrmujem zeleninkou uz vyse 2 tyzdnov a odmieta mi cokolvek. prve tri dni ked sme zacinali sa isla potrhat papala krasne a uz vyse tyzdna odmieta cokolvek. mrnci pri tom, neotvara pusinu a nakoniec zacne plakat kym ju nenakojim. uz neviem, vyskusala som jej do toho dat aj moje mlieko a nic. jedlo mixujem, tak ma kasicku a aj tak nechce. pritom na veceru kasu papa pekne.

gijar
28. lis 2010

ahojte,baby my prikrmujeme tyzden a pol a mrkvu papal vyborne, no napr.cuketu alebo cuketa+zemiak papa az po mlieku.proste si vypyta davku svojho UM a az potom spapa prikrm.spapa ho bez problemov (UM mu dam mensiu davku o nieco). mrkvu papal ako prvu v pohode.asi bola sladka,alebo neviem.dnes mame spenat,skusim mu dat do toho aj mrkvu.
myslite,ze si postupne tu davku UM odbura aj sam alebo mam nieco robit,skusat....?dakujem

p69majka
28. lis 2010

@gijar ahoj. Sárka to robí opačne, najprv zje obed a za hodku a pol ešte dopije mlieko. Myslím, že to vôbec nevadí a majú ešte času dosť, aby si zvykli zjesť len tuhú stravu a nedotlačiť sa mliečkom. 🙂

marianas
28. lis 2010

Ahojte. My sme začali tento víkend s varenou mrkvičkou. Len som ju rozpučila vidličkou a malému som ju dávala lyžičkou do ústočiek. Papal aj keď ho napínalo, celkovo zjedol cca 1 malú lyžičku, čo si myslím, že na začiatok aj stačí. Ale keď kakal, v plienke mal komplet celé kúsky mrkvy akoby mu to ani trochu nestrávilo. Je to normálne? Musím mu mrkvu mixovať?

adellaide03
28. lis 2010

@marianas je lepší když takovému mrňouskovi, který teprve začíná papat jídlo mixuješ. Já jsem to malému dělala docela dlouho a pak si zvykl i na kousání. Určitě bych být Tebou mixovala

p69majka
28. lis 2010

@marianas ja som mixovala. Preto malého napínalo, lebo to nemal mixované a preto aj kakal kúsky. Aj Sárku napína, doteraz musím mixovať. 🙂

andelka
29. lis 2010

@marianas no u nás to v plínce vypadalo asi týden stejně jako na začátku - jakoby ta mrkvička jím jen prošla. Ale časem, jak se trávení rozjelo už je to jiné. Jídlo mu buď pasíruju nebo mixuju.

sunea
29. lis 2010

@marianas @andelka Ja som jedlo moc nemixovala (len maso), len pucila a zvykol si na to rychlo. V plienke tiez boli spociatku cele kusy, ale postupne sa to upravilo.

fanka33
29. lis 2010

@p69majka tak my vazime 7800g a 70 cm. Nosi 68, ale uz mu to je len tak tak.
Malemu chutia hlavne kupovane prikrmy, ked mu ja nieco uvarim tak to vobec nechce, tiez som skusala dat mliecko , nepomohlo. Poradite?

cicimon
29. lis 2010

@fanka33 skus uvarit a trochu primiesat do kupovaneho..a potom zakazdym primiesaj viac az snad po x dnoch by mohol jest len varene

andelka
29. lis 2010

@fanka33 mi Daňula sní všechno, vařené, kupované i kombinované. Ale kamarádka tak oblafla svoji malou, že jí míchala jídlo a snižovala poměr, až začala jíst domácí 😉

fanka33
29. lis 2010

@cicimon Dakujem za radu, tak to idem skusat

p69majka
29. lis 2010

@fanka33 ahoj, tak to vážite super. S tými príkrmami Ti baby poradili dobre. 🙂

lucinka02
29. lis 2010

@fanka33 juj no, viem o com hovoris. Deti su priebercive a neraz si vyberaju to, co nie je od mamicky..vseobecne panuju obavy z kupovanej vyzivz a ked mi mala nechcela papat po domacky priprave, tiez som kupovala. Ale poradim ti, ze nie je vyziva ako vyziva. Znacka je velky rozdiel, dost som sa zaujimala o proces vyroby a suroviny atd. a preto dodnes kupujem len Ovko. Je bez konzervantom a farbiv, takisto podiel cukru je nizsi, ako maju ostatne a su prichute aj bez cukru. Obcas padne nejedna aj do mojho zaludka...xixixixi