Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

bubelko
10. pro 2010

@miska1981 ja som ju osupala, podusila do makka a zo zaciatku mixovala, neskort tak ako @elviie roztlacila vidlickou. ale mozes dat aj surovu, bud nastruhat alebo ak je makka dobre roztlacit vidlickou. konzistencia zalezi od toho, ci ti mala papa kusky alebo nie. a radsej osup, aby sa mala nedrhla supkou 😉

cicimon
10. pro 2010

@miska1981 ja som varila len prve 3 razy - bolo to dost vodove... potom uz len struham, malej to velmi chuti

andelka
11. pro 2010

@miska1981 hrušku měl teď 3 dny - ze skleničky 😅 a dobrý, tak jsem včera jednu velkou oloupala, nakrájela na kousky, dala vařit s trochou vody a pak mixla na pyré a zamrazila a dneska přehodila do sáčku 🙂 Mám tak i samotné jabko, tak pak jen vyndám pár kostiček toho a toho a budu mít mix, nebo samostatně. Včera měl jabko s banánem 🙂 My zatím na radu doktorky dáváme ovoce tepelně upravené, je to stravitelnější. My jsme takoví opatrníci.

smardik
11. pro 2010

@miska1981 hrušku dělám stejně jak holky nakrájím na kostky,oloupu a uvařím,pak pomixuju. Někdy ji dávám samotnou,někdy s jablíčkem a jede mu to, bude mu sice 11měsíců ale pořád mu to vařím, ze syrové hrušky,jabka ho natahuje takže vařím a má pyré a má to moc rád 🙂 hrušku nejvíc to je nejoblíbenější ovoce

elviie
11. pro 2010

@elviie Ze začátku bych také povařila jak píše andelka a pak zkusila syrové, zralejší hruška je po nastrouhání také jako pyré 😉

elviie
11. pro 2010

jsem si odpověděla sobě 😀 bylo to pro @miska1981 😉

miska1981
11. pro 2010

dakujem vsetkym, tak ja som dnes uvarila a pomixovala hrusku a len sa tak za nou zaprasilo 🙂 ale komu by nechutila, bola mnamka, sladucka. aj zajtra dam a potom vyskusam jablcko.
aj bananik som chcela, len ma problem s kakom, tlaci tlaci a vytlaci taku tvrdu gulku, tak sa bojim, aby ju este viac nezapieklo.
co davate detickam ked sa nemozu dobre vykakat? skusala som aj ovsene vlocky do zeleninky, ale nepomohlo.
a ake davate ovocie okrem hrusky, jablka, bananu?
a co myslite nevadi ked budem ovocie davat na olovrant a nie na desiatu ako vsade pisu? lebo tak by mi to lepsie vychadzalo.

cicimon
11. pro 2010

@miska1981 moja je ovocie len na olovrant, desiatu este nedavame... a velky vyber co sa ovocia tyka nie je, jablka, hrusky, banan, broskyne, marhule, slivky...
ja davam bud surove popucene alebo postruhane, uz nic nevarim - to bol prilis vodove... alebo davam vyzivy, tak na striedacku, alebo varim kase -kukuricnu, ryzovu a pod s ovocim, prip do vyzivy dam ovsene vlocky alebop burizony
mojej varene ovocie velmi nechutilo, bolo to prilis vodove

elviie
11. pro 2010

@miska1981 už jsme měly i blumy kromě toho, co píšete, stejný postup přípravy jako u hrušky, a chutnala 😉Na fóru je přímo téma ohledně změkčení stoličky 🙂 Nám pomáhá mrkev s bramborem 😎

bubelko
11. pro 2010

@miska1981 nam pomohol na kakanie u starsieho fenikel a cuketa, u mladsieho prave banan 😉 co sa ovocia tyka, ja momentalne davam jablka a hrusky, a kupovane detske vyzivy, aby mal rozne chute. 😉

maryanna
11. pro 2010

@miska1981 ak je banán zelenší tak zrieďuje stolicu, ak je žltý zrelý tak zahusťuje......
a na kakanie slivky, hrušky, jablká, vločky ,marhule, surová mrkva ... probiotiká.....

gijar
12. pro 2010

ahojte,zajtra zaciname s ovocim na desiatu, mam pripravenu hrusku. len ma zaujima,ci ked nezje plnu davku,ale trebars len 70g, ci mozem dokrmit normalne UM,alebo co robit. dakujem

hori
12. pro 2010

@gijar no nad tym prave dumam aj ja... mne sa celkovo zda, ze keby moja mala aj zjedla celu porciu, tak samotne ovocko ju tak nezasyti ako mlieko... zatial som vymyslela len to, ze do toho ovocneho pyre primiesam trochu ryzovej kase (ryzova krupicka zarobena iba s vodou).
UM na ovocie asi nie (prinajhorsom tak za hodinku)...

gijar
12. pro 2010

@hori jasne.....no my mame este len 5 mesiacov,takze kasu este nedavame,ani ryzove krupice atd.,tak ja neviem.ja chcem preto davat na desiatu prave ovocko,aby mi zjedol celu porciu zeleninky na obed-ten mozem dat aj skor,nemam problem. potom na olovrant o mesiac planujem kasu. takze UM uz sa nesmie na ovocie?

hori
12. pro 2010

@gijar mne dokina povedala, ze UM po ovoci radsej nie... ako nie ze by sa vyslovene nemohlo, len ta kombinacia ani na dospeleho nezaucinkuje dobre... 🙂 no ked nemas problem dat skory obed... my napr. mame v rezime po presnidavke spanok, takze ja to musim niecim zahustit... 🙂

maryanna
12. pro 2010

@gijar podľa mňa je to individuálne, zo začiatku mi pil teo za každým jedlom UM, aj po 200 ml ovocia si dal...a nič mu nebolo, moja sestra dlho dlho ked bola malá za všetkým mlieko, aj za kapustou......a sú deti čo zjedia aj za zaleninou alebo čím a majú problém....

gijar
12. pro 2010

@maryanna ok,dakujem.ved uvidime kolko zje. len som chcela vediet prave to,ci mal niekto podobny problem. osobne si dam mlieko tiez aj po slanine a nic mi nie je.

@hori my spime takisto po desiatej,lenze on pospi max. 30min a je hore takze pohoda. desiatu mavame o 10.00 a obed o 13.00.plus minus.takze v pohode dam obed o 12.00 keby uz bol hladny.no som zvedava kolko toho zbasti. plna davka ovocia je tiez 150-200g?

adamala
12. pro 2010

@innes ahoj,poradim ti ,snad pomozem, uz si zacala so zeleninou aj maskom a ovocim,takze kludne mozes urobit to ze zmiesas biele kuracie maso s nastruhanym jablkom a zemiakom.... neviem ci vies po anglicky ale tu je stranka s receptami, je to velmi dobre a oblbnes malu ,neboj sa experimentovat a miesat maso zeleninu a ovocie, www.annabelkarmel.com

innes
12. pro 2010

@adamala děkuju za tip, určitě vyzkouším 😉 🙂

zuzkat1
13. pro 2010

ahojte...chcela by som sa opytat ked papa len obed, deisatu a obcas olovrant... tak mozem dat bud na desiatu alebo na olovrant kasu? mam taku ryzovu, alebo kukuricno ryzovu - instantnu, ale nie tie detske znacky ale normalnu ... mozem dat aj taku? ked vo vode spravim a dam ovocie?

maryanna
13. pro 2010

@zuzkat1 áno jasné🙂

zuzkat1
13. pro 2010

@maryanna som si ale teraz vsimla ze zlozenie je ryza a kukurica ale ze moze obshovat stopy orechov arasid a podbne blbosti... to neva? mala ma 11 mesiacov

zuzkat1
13. pro 2010

@maryanna a este prosim ta... ja som nikdy nic take nepouzivala tak netusim ako 😅 staci len do vriacej vody dat? a je jedno kolko? proste aby bola taka poloriedka? a este prosim ta ako sa robi ovsena kasa ked mam doma vlocky? mozem aj taku dat s ovocim?

maryanna
13. pro 2010

@zuzkat1 no ja som si ju nedávno kúpila takú instatnú v sáčku ako píšeš...a dala som pomer ako pri krupici normálnej že na pohár vody/mlieka, dve lyžice...ale tam je pomer iný..nakoniec som musela prisypať kopec krupice....trakže nasyp si krupicu neviem koľko ti malá zje, tak skús tri lyžice a zalievaj vodou horúcou s týmže hneď to miešaj....mala bybť taká ako normálna krupica keď si niekedy robíš neviem....také poloriedky polovláčne, husté...to už uvidíš.....príliš riedka sa zle papá, a brutálne hustá sa urobiť nedá...
a ovsená kaša, uvaríš vločky, iba chvíľku, alebo len zaleješ vriacou vodou, prykriješ a necháš pučať aspoň 10 min, aj viac ak treba, scedíš, resp necháš trošku vody zmiešaš s ovocím, jogurtom, čím chceš a máš...mixovať netreba sú mekkučké, a ak máš tie mini vločky tak už vôbec nie

zuzkat1
13. pro 2010

@maryanna dakujem🙂 tak skusim dat dnes na desiatu🙂

cicimon
13. pro 2010

@zuzkat1 tu v kaufaci -petrzka - maju rozne kase - ja som malej uz skusila dat ryzovu instantnu aj kukuricnu krupicu... s ovocim je to fakt mnam...davkovanie ja davam od oka, neviem presne povedat kolko lyzic na kolko vody

andelka
13. pro 2010

@zuzkat1 já mám koupenou krupičku rýžovou a kukuřičnou od Nestlé a když jsem ji dělala do vody ne do mlíka, tak jsem dala 15g krupičky a 150 ml vody - nemá být vařící, ale asi 50 stupňů - ale to asi platí jen u té pro děti, přidávají tam, různé bifidus věci a ty by se horkou vodou zničily. Zkoušela jsem kaši před časem na večer, jestli to nepomůže na spaní, ale nepomohlo, tak místo toho jsem zařadila ovocnou odpolední svačinu a kaši s ovocem zkusím zas později na dopolední svačinu. 🙂

maryanna
13. pro 2010

@zuzkat1 nevadí, tie stopy orechov.....to píšu na každom výrobku už pomaly, keďže v závode kde to robili sa spracujú aj tie veci, tak keby nááhodou.......

zuzkat1
13. pro 2010

@maryanna 🙂 tak fajn... prosim ta a mozem jej uz robit take ze zapekane cestoviny s masom a brokolicou? jasne ze bez korenia... a kedy jej mozem zacat davat na taketo cestoviny uz aj syr? a mozem tie kase robit uz aj s KM alebo to este nie?

zuzkat1
13. pro 2010

@andelka moja sa budi furt aj 6x ale nie preto chcem kasu🙂 ja to na olovrant asi dam okolo 4tej... dakujem🙂