Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

apollo11
10. led 2011

@sussanah díky 🙂 abys nemyslela, že chci jet podle nějakých tabulek, to ne, jen si chci být jistá, že jí nic nechybí 😉 tak nějak jsem si to představovala po tom 9m.. pokud začne pít i tu vodu, tak to nebudu moc řešit

sussanah
10. led 2011

@apollo11 v pohode, ja vim, ze taky jsem zjistovala co a jak, ale jak mi maly roste, tak zacinam mit ke vsemu takovy pohled "vsak se to nejak urovna samo" 😀 A teda od pul roku maleho mame supr doktorku, ktera kojeni docela podporuje, takze kdyz jsem se nahodou zeptala, jestli nema treba malo piti nebo jakou ma mit davku mleka, tak me vetsinou utla v zacatku, ze mam proste kojit a neresit a verit mimcu 🙂

cerfaa
10. led 2011

Ahojte!
My mame nieco cez 4mesiace a uz papame mrkvicku a brokoličku. Uplne bez problemov, malinka dokonca otvara usta ako velka slecna 🙂 Prvy krat len dve-tri lyzicky, druhy den uz zjedla polku poharika. Namiesto suseneho mliecka davame uz kasicku, len som sa s vami chcela poradit - ze aku? teraz papame (na odporucanie mojej mamy so skusenostami so mnou a mojimi surodencami) mysku krupicku - lenze obsahuje lepok a svokra sa deji nejakych alergii ci coho. Tak? Vedeli by ste mi poradit nieco?

apollo11
10. led 2011

@sussanah to je supr 😉 jako já mám myslím docela intuitivní přístup -celkově- taky, kojení šlo samo, když byla úplně malinká - prostě jsme kojily.. akorát v tom jídle mi to občas dost nejde, tam mi nějak chybí ten naslouchací reflex 😀 (což je taky tím, že je až příliš mnoho informací a pořád se to mění, takže člověk už ztrácí ten přirozený pohled) ale věřím, že časem se to srovná 😉

dlabinecka
10. led 2011

Ahoj holky, můžu se zeptat, jestli můžu malé (7,5m) přidat do zeleniny např. nějaké bylinky?

dlabinecka
10. led 2011

@cerfaa Existuje spoustu kaší od 4měsíce. Dají se koupit prakticky všude 😉

ivanka85
10. led 2011

@cerfaa na zaciatok su naj ryzove kase, napr. od Sunaru ale aj Nestle, bud ciste alebo s prichutou banan, marhula

cerfaa
10. led 2011

@ivanka85
@dlabinecka
dakujem! nieco pohladam 🙂

ivanka85
10. led 2011

@cerfaa my lubime Sunarky ale hlavne kase od Milupy, len tie sa nedaju u nas uz kupit, tak ich nosime z Rakuska

dlabinecka
10. led 2011

@ivanka85 není zač 🙂 Mimochodem, vyrábí tzv. "první kaše" (myslím, že snad každá firma), těma jsme začínali a můžu to doporučit.. Jinak je mooooc dobrá Nutrilon vanilková - většinou jí malé půlku snim 😀

skritkova
10. led 2011

@cerfaa Tady jsou kaše od 4. měsíce http://www.feedo.cz/shop/index.html Samozřejmě tam jsou i další 😉

dlabinecka
10. led 2011

@skritkova ohh, roztomilá stránka 😉

sussanah
10. led 2011

@apollo11 tak to ses dobra, ja svoji intuici dloooooouho hledala, urcite dobre po pul roce maleho jsem prestala poslouchat vsechny zaruzene rady a zacala si ty rady tridit dle vlastniho uvazeni 😅

skritkova
10. led 2011

@sussanah Já mám taky pocit, že tu intuici jaksi nemám ☹ Pořád se snažím dělat všechno nejlíp, aby Ali byla spokojené miminko a nic jí nechybělo, ale to "naslouchání" svým a hlavně jejím pocitům mi moc nejde 😢

jankabr
10. led 2011

@cerfaa my mame nemlecnou kasi ryzovou od Sunarky. Kacence to mooc chutna 😉

cerfaa
10. led 2011

@jankabr
@skritkova
dakujem za tip! 😉

sussanah
10. led 2011

@skritkova neboj, to fakt prijde, az se vsechno kolem uklidni. Me to taky trvalo opravdu dlouho a nakonec to taky prislo. Ono jak ditko roste, tak je to taky o doooost jednodussi 😉

skritkova
10. led 2011

@cerfaa Není zač🙂
@sussanah No uvidíme, ale trochu se bojím, abych nebyla taková ta zabedněná matka 😀 ☹

piacere
10. led 2011

dávate niekto deťom kašu z prosa? Chutí? Kúpila som túto....

skritkova
10. led 2011

@piacere Ano, já ji dávám a malé šmakuje 😵

skritkova
10. led 2011

@piacere Jo a máme přesně tuhle 😀

piacere
10. led 2011

@skritkova a dávaš jej ju čistú alebo miešaš s ovocím? Lebo ten môj herec mi čisté ovocie odmieta (je viac zeleninkový)... ale keď mu primiešam napr. banán do kaše, tak to spapá plnú dávku... zatiaľ som ale dávala len ryžovú...

sussanah
10. led 2011

@skritkova Ale prosim te, tim se fakt netrap. Nebo ono se blizi nejake super hodnoceni matek?? A podle ceho se to pozna? Ja jen, abych treba na sobe pripadne zapracovala 😀 Hlavni je, ze je mala spokojena a ostatni nejak prijde samo, hlavne nad tim zbytecne neuvazovat 😉

skritkova
10. led 2011

@piacere Naší to chutná holý, ale vím, že někdo přidává do kaše třeba trošku přesnídávky. Anebo ovoce, jak píšeš 😉

sussanah
10. led 2011

@piacere ja jsem ji malemu davala, mel ji rad, potom jsem ale kupovala http://www.countrylife.cz/kase-prosna-300-g-bio...
a pak jeste ruzne od countrylife (pohankova, sestizrna, pohankovo-ryzova atd.) Kupuju je dodnes, zahustuju s nima polevky i pro nas 🙂

skritkova
10. led 2011

@sussanah Já z Tebe úplně cítím ten cit, s jakým na to jdeš 🙂 A to je super! Já si furt říkám, jestli neva, že malá snědla hned napoprvé půlku banánu, jestli jsem jí ho neměla "sebrat" a radši jí dolít Sunarem... Ach jo, prostě pořád furt hrozně přemýšlím, no 😒

skritkova
10. led 2011

@sussanah A můžem tyhle kaše i my? Jako myslím Ali, zítra má 7 měsíců...

sussanah
10. led 2011

@skritkova jeeee dik 🙂 Tak pro uklidneni ti muzu rict, ze jsem resila fakt uplne stejne veci, ale clovek se casem asi obrni a uz to tak neresi. Az si teda nekdy rikam, jestli budu tak "prepeclivela" matka i u druheho ditka 😀

skritkova
10. led 2011

@sussanah Já pak před rodinou vypadám jak hysterka ☹ 😀

sussanah
10. led 2011

@skritkova jako myslis ty country life? Urcite jo, nevim, jestli uz jste zavedly lepek, ale maji jak "s" tak "bez". Jenom bych ji teda asi jeste davala do UM, at ma dostatecnou mlecnou davku (nekojis, ze?) Ale teda jestli je zvykla na ty slazene typu Hami, tak ji mozna nebudou chutnat. Ja asi od toho 7m jsem je michala 1:1 s Nestle kasema a pak asi od 8-9m uz jen s vodou, jogurtem a ovocem. Obcas mu ji udelam i ted, ale spis ji mam na dohustovani cehokoliv.