Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

andelka
15. únor 2011

@fatima30 já musím mixovat, jinak by mi to nesnědl. Nestrouhám, krájím nožem, na strouhání třeba jabka mám umělohmotné struhadlo.
Když dělám víc mrkve, tak si to zamrazím. Ale i skleničky se otevřené (a zas zavřené) můžou skladovat v lednici den nebo dva, tak by neměl být problém. Brambory taky mám na dva dny.

apollo11
15. únor 2011

@fatima30 já mixuju, myslím že nerez nevadí (taky nemůžu jinak). Nebo můžeš použít plastové sítko na pasírování.
Do druhého dne v ledničce je to v pohodě.

dovenka
15. únor 2011

predam mlieko NESTLE JUNIOR BIFIDUS 1+ za 10 eur jedno 900 g balenie, mam viac krabic, datum spotreby 2012

fatima30
15. únor 2011

dik baby,skusali ste si urobit aj viacero roznych zmesi a sterilizovat ako vyzivky?

julienka
15. únor 2011

maminy, nemali ste problem, ked ste zacali prikrmovat aj ovocickom, ze vam deticky zapekalo? my sme zacali papat ovocie - bananik nam chuti najviac, no nevieme sa vykakat... 😢 poradte, co mam malej dat, aby sa to zlepsilo? dakujem za tipy

jasminet
15. únor 2011

@julienka nedavat banan, ten zapeka ako divy 😀 daj jablka, slivky... vynechaj banany, ryzu varenu a varenu mrkvu 😉

julienka
15. únor 2011

@jasminet jasminet, to by som rada, ale ciste jablcko mi absolutne nespapa.. iba robi "bleeeee" a napina ju... 😒

jasminet
15. únor 2011

@julienka tak daj jalbko+mrkva, jablko broskyna, marhula, hruska... je tolko moznosti 😀

julienka
15. únor 2011

@jasminet oki, poskusam.... teraz uz len zohnat nejaky recept proti zapche... ☹

jasminet
15. únor 2011

@julienka slivkova stava, vela vela tekutin, ziadne zapekacie jedla, vela vlakniny, bio gaia, odvar z lanovych semiacok... 😉 a hlavne ziadne banany...

julienka
15. únor 2011

@jasminet co je bio gaia??

andelka
15. únor 2011

@julienka Bio Gaia jsou probiotické kapky. Nám teda nepomohly, ale vím o hodně lidech kterým zabraly.
Jinka banán fakt ne, Dany ho taky nemůže jíst samotný, jen třeba trochu do jabka, jinak taky problém s kakáním. I když jsem plně kojila nemohla jsem sníst celý banán. Dany má rád 100%Hami jabko švestka, jinak jíme jabko, broskev, meruňka, hruška..

sussanah
15. únor 2011

@julienka jj jak uz psaly holky, bez bananu, taky nedavej ted ryzi, tak taky muze byt na zacpu. A ano, jablecna a svetskova stava, hruska v nejhorsim pripade, ale po ni mel maly zase opacny problem 😀 Ono to tak nekdy na zacatku prikrmu byva, ale ono se to trochu ustali. Kazdopadne pokud s tim miva problemy, tak banan maximalne 2x tydne, nejlepe vzdycky namichat s jinym ovocem

julienka
15. únor 2011

@andelka dakujem 😉 a tie probioticke kvapky sa neberu, len ked odporuci lekar? to moze brat hocikto?

julienka
15. únor 2011

@sussanah dakujem 😉 pokusim sa spestrit jedalnicek. este sa musime teraz popasovat s tou zapchou ... 😖

sussanah
15. únor 2011

@julienka v klidu, vsak mala to jednou vykaka 😉 Jak dlouho uz nekakala? Pokud by to bylo i po dodani svestkove a jablecne vyzivy pres 4-5dnu, zasla bych za dr (nebo samoze pri bolestech bricha i driv).

andelka
15. únor 2011

@julienka to berou děti od 4týdnů, když trpí na bříško, koliky..taky je to dobrá dávat po léčbě ATB případně po očkování, jsou to hodné breberky které osidlují střeva a pomáhají na bříško, trávení apod. Dá se to koupit v lékárně, nebo objednat na netu, na Slovensku je máte, i v Polsku.

julienka
15. únor 2011

@sussanah nemame problem, ze by nekakala dlho (zatial kazdy den), ale dnes zacala tlacit a take tvrde islo... ☹ a hrube... tak sa pritom pucila, chudatko moje a nevytlacila vsetko.. ☹ no uvidime, ako zajtra, ak by nie, tak skocime pre istotu k dr.

julienka
15. únor 2011

@andelka dakujeeeem 😉

andelka
15. únor 2011

@julienka není zač 🙂 Dany kaká jak kdy, někdy vyloženě bobky a někdy řidší, záležé na pití a stravě. Banán dávám občas, s jiným ovocem, pravidelně švestkovou přesnídávku, mrkev často ale ne velké množsví, rýži klasickou ne, jen rýžovou krupičku na kaši a i to ve směsi s jinou. Jako miminko měl s bříškem trable.

julienka
15. únor 2011

@andelka Andelka, a ryzu nedavas ani do papania? A tu ryzovu krupicku davas ako kasu, ci do napr. obedoveho papania?

sussanah
15. únor 2011

@julienka jeee, tak to fakt neplas, davej ji hodne tekutin a dej ji hlavne cas. Vsak i dospeli maji nekdy vyjimku a nechodi presne jako hodinky 😉

julienka
15. únor 2011

@sussanah ja vieem, ale clovek sa zlakne... a hlavne mamka, ktora to preziva vsetko prvykrat 😉

sussanah
15. únor 2011

@julienka jasne, to chapu, ale fakt klid 😉 Opravdu pokud se ti vylozene nebude svijet a plakat od bolesti briska, tak ji dej jeste 1-2dny a ona se vykaka, uvidis 🙂

julienka
15. únor 2011

@sussanah oki 😉 pevne vsak verim, ze do takeho stavu, aky popisujes sa ani nedostaneme 😎

kaja73
15. únor 2011

@julienka neboj to bude OK,v prvom rade kup probiotika-napr Bio gaya,alebo infant dophilus,potom zabezpeč vela tekutin-po každom tuhom jedle,alebo daj vodu priamo do prikrmu,banan menej zrely podporuje vylučovanie,zrely zas robi zacpu,mrkva varena tiež robi zacpu,ale surova ju zas odstani,aj jablko-surove je dobre na zacpu,zo zeleniny je na zacpu dobra cukina.Moj ked sa nevedel vykakat, tak som ho podržala nad veckom v klbku a hned to išlo-aj vdaka tomu sa dnes už pyta kakat a občas aj pišat-stal sa z toho totiž nas zvyk-od 6m kaka len do vecka-zapačilo sa mu to 🙂

sussanah
15. únor 2011

@julienka to urcite ne, hlavne fakt klid 🙂

mona777
15. únor 2011

@andelka prosím ta ten lepok začínať v siestom mesiaci? a píšeš že začať s ovsom, jačmenom a šparglou - to kde takéto mieco kúpim? alebo je to v detských kašickách - sorry že otravujem ale mam v tom chaos

julienka
15. únor 2011

@kaja73 dakuujeem za rady 😉

evlyn
15. únor 2011

@mona777 zkus prodejny zdravé výživy - mají poměrně slušný výběr instantních kaší, nebo taky drogerie DM....