Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

andelka
5. kvě 2011

@cicimon já jsem to četla různě, někde že později, někde že dříve, někde to vůbec neřeší. Kdoví jak to bdue časem, až se udělají testy na víc věcí, tak to bude jak s bílkem a lepkem 😅 Syrové rajče bych teda nedala, ale povařené třeba v té omáčce jo. V příkrmech nám to taky nic nedělá.
Kdysi jsem zkoušela i jahody, teda když jsem kojila, bylo zrovna období. A taky žádná reakce. Ono je to všechno potenciální. Určitě když to jde, tak se člověk do roka obejde bez toho, co se moc nedoporučuje.
Jo, to mám taky pocit. I když kolik příkrmů je psané od 9 měsíce a jsou úplně hladké. to složení je kapitola sama o sobě. U čtení etiket vždycky strávím tolik času..

cicimon
5. kvě 2011

@andelka ty uz nekojis?
ja uz mam fakt nazor ze znacenie vyziv fakt nema nic spolocne s obsahom ale konzistenciou..

andelka
5. kvě 2011

@cicimon já jim nevěnuju pozornost, těm značením. Dany jí některé co jsou psané od 4.měsíce a některé od 8.měsíce.Záleží na složení.
kojím, 2-3x za den. Ty jahody jsou zkoušela, když jsem kojila plně, malej měl 6 týdnů. Nemohla jsem odolat, rostly nám na zahradě. Tak jsem zkusila dvě tři a počkala. Pak už jsem si je dopřávala normálně, dokud byly.

cicimon
5. kvě 2011

@andelka no jasne, ja tiez dam aj 4+ aj 6+, ale zas ked mala 6mes tak som nedavala ze 12+, teraz ked ma rok uz je jedno aku dam

andelka
5. kvě 2011

@cicimon jasně. A třeba já jsem si vždycky k tomu přidávala dva měsíce, pro jistotu. Takže něco od 6+ jsem dala později. ale hlavně čtu to složení. Teď už je jedno co tam je napsané, záleží na složení.Taky už pomalu zkouším skoro všechno. Ehm, borůvky, i když povařené a propasírované neprošly 😅

cicimon
5. kvě 2011

@andelka ja veci ako boruvky a pod davam len vyzivy... varit a pasirovat mi to je skoda... a ja som nikdy nic nepasirovala

andelka
5. kvě 2011

@cicimon já jsem měla v mražáku, tak jsem to chtěla zkusit. Já jsem pasírovala skoro všechno, dneska ještě taky něco, co má delší vlákna nebo slupky.

cicimon
5. kvě 2011

@andelka tak ja som radsej mixla, ale uz davam len nadrobno pokrajane alebo popucene... nechcela som davat len kasovite veci

andelka
5. kvě 2011

@cicimon mi se menší množství mixuje blbě, takže cedník po ruce 😀 teď už nějakou dobu doma vařené taky jen mačkám. Ale ty vlákna a slupky mi vadí.

piacere
5. kvě 2011

žienky, hneď na začiatok sama uznávam, že moja otázka je hlúpa 😀 ale mňa fakt zaujíma... koľko kukuchrumiek papajú vaše deti denne, ak vôbec denne? Môj je závislák... 😕

peepka
5. kvě 2011

@piacere moj neje ziadne

andelka
5. kvě 2011

@peepka denně jo, tak 3-8.

peepka
5. kvě 2011

@andelka a vadi ti to? ci? 😅 sak ked mu nechces davat nedavaj, my mamicky rozhodujeme o ich vyzive..aspon do urc.veku teda 😀 osobne na nich nic zle nevidim ale ani nic dobre-po vyziv.stranke, radsej by som mu davala zobkat nejake ovocie ci zeleninku, cim su deti mladsie tym si rychlejsie zvyknu 🙂

peepka
5. kvě 2011

jaaj prepac zlej osobe to pisem lebo si omylom na mna reagovala a som si nevsimla ze to malo byt jej a nie mne 😅 😀
to co som pisala malo byt pre piarcere lebo som si myslela ze mi ona odpisuje..

andelka
5. kvě 2011

@peepka aha 😅 tak ale lepší kukukřupky než sladké piškoty. Aspoň myslím. Těch kdyby snědl celý sáček, tak nevim nevim.

peepka
5. kvě 2011

@andelka to je pravda :D ja si pamatam ked som malemu robila tortu na prve narodky, on dovtedy nic s cukrom nejedol a ani v tej torte nebol cukor iba trosku v pudinku inak asi dve kila jablk a tiez par piskot....ty ten aky bol hyperaktivny potom to by si neverila 😀

andelka
5. kvě 2011

@peepka to věřím 😀 já hlavně nechci Danymu zadělat na problémy, jestli bude na to náchylný po nás, tak potěš koště. Držím ho dost zkrátka. Nás čeká oslava v neděli, dirt bude mít normální, ale jen na focení. sám dostane do mističky dětské sušenky, na to jogurt s tvarohem a ovoce. 😅

slavicky
5. kvě 2011

Ahoj holky, přicházím zas s jednou "inteligentní" otázkou 😅 malá je na UM a příští týden má 6 měsíců, měli bychom tedy začít s UM Bebou 2. A mě by zajímalo, jestli jí můžu rovnou dávat 2, nebo mám na ni pomalu přecházet, jako když se přechází z jedné značky mlíčka na druhou? Díky moc za odpověď. 🙂

em_ka
5. kvě 2011

@slavicky Nam doslo mlieko 1 a dalsiu davku uz som robila celu z mlieka 2. Bez problemu. Podla mna je horsie to pomale prechadzanie - miesanie mlieka, raz 1 raz 2...

svatule
5. kvě 2011

holky myslíte, že může malá dostat z příkrmů horečku? dneska jsem jí 3. den dala mrkev, chutná jí, a vyžaduje ji, ale dnes má horečku, jinak žádná změna, ani jí nic není...

peepka
5. kvě 2011

@svatule nemozne 😉 horucku bude mat bud zo zubkov, ak nie je vysoka alebo na nu daco ide, ak je vysoka, navstiv lekara nech skontroluje uska a vsetko..inak by som davala paracetamol a nebala sa 😉

sofia2008
5. kvě 2011

baby, chcem sa oyptat,dnes som malej kupila jogurt s jahodami od 6m, mysl, ize, ze tie jahody nemozu poskodit, msls mi nechce pit rano mlieko..mam aj jogurt s bananom od 6m..dakujem za rady

cicimon
5. kvě 2011

@sofia2008 urcite nedavaj ovocne jogurty, kup normalny tucny 10% a daj do toho vyzivu... ale jahody do roka nie.. zvolensky, tesco, coop a pod

a takisto nekupuj jogurty nestle a pod... co sa neskladuju v chladnicke, ale riadne vyssie spominane

andelka
5. kvě 2011

@sofia2008 tyhlety jogurtové svačinky bych nejedla ani já, lepší je koupit klasický bílý jogurt. Já do něj nedávám nic, malému chutná samotný, ale když do něj dáš pyré z ovoce nebo trošku 100% kelímku, tak to bude mít mnohem hodnotnější a zdravější. Jahody můžou být alergen.

sofia2008
5. kvě 2011

@cicimon
@andelka dakujem za rady

vivien6
6. kvě 2011

@sofia2008 ja si myslim ak je zlozenie fajn,tak by som v klude dala...ak je tam napriklad len jogurt,ovocie tak preco nie...ja som to malej nedavala ked mala len 6 mesiacov,moja to dostava len teraz nekedy,raz za tyzden jej kupim... ale jahody by som nedala.ja ani mojem malej nekupujem z jahodami.su aj z malinami,cucoriedkami. no ako chces. rozhodne biely jogurt z vyzivou by bol lepsi a zdravsi....

vivien6
6. kvě 2011

baby od kedy sa moze davat vajicko aj z bielkom???? take nieco ako cestoviny z vajickom sa uz moze davat? alebo palacinky??

cicimon
6. kvě 2011

@vivien6 bielko od roka, takze palacinky kludne mozes

svatule
6. kvě 2011

tak teplota naštěstí hned sama ustoupila, nevím, čím to bylo, malá krásně spinkala celou noc, dneska má poprvé mrkev s brokolicí, tak jsem zvědavá, jak jí bude chutnat. holky až se naučí jíst zeleninu, za ty cca 4 týdny, co myslíte, začít zkoušet kaši na noc, nebo ovoce na svačinu?

vivien6
6. kvě 2011

p9@cicimon dakujem.. a tie cestoviny z vajickom tiez ci ? 😀 a nieco s paradajkovou omackou,alebo paradajkove polievky???