Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

iwca
9. pro 2007

schnek:Já slyšela že se s lepkem může začít od ukončeného šestého měsíce, ale asi s tím počkám o trochu déle.

monikast
9. pro 2007

Ahojte maminky,jsem tu nová.Teda když jsem byla ještě bříškatá,tak jsem si tady hodně četla a mnohokrát mi tady příspěvky pomohly a poradily 🙂 Ted jsem se rozhodla přihlásit a tal vás zdravím.

Hned mám jednu otázku.Začali jsme s příkrmi a malýmu to vůbec nechutná!!!Nechce mi ani otevřít pusinku 😒 Měli jste taky některá takový problém?A za jak dlouho asi tak děťátko pochopilo co má vlastně s tou lžičenkou dělat?Já už jsem z toho nešťastná ☹

orisek1
9. pro 2007

monikast: jestli ani neotevře pusu, tak asi nebude problém v tom, že by mu nechutnalo🙂.
Nezkoušela jsi mu dávat po lžičkách třeba mateřské mléko? Třeba když ví, že mléko se jí, tak snáz pochopí, že ho má z té lžičky sníst.
My jsme tak začali ještě před příkrmama, že jsme občas malému dali mlíko po lžičkách, a to systémem: lžička mlíka a hned dudlík do pusy, aby to pěkně polknul. Při prvním přikrmování jsme mu taky po každé lžičce dali dudlík, ale další den už krásně jedl i bez dudlíku.

schnek
9. pro 2007

iwca, dík za odpověď 🙂

dygab
9. pro 2007

Orisku. ja davam zel. prikrm a vecer kasicku. Zelenninka Hanicce moc nejede, ale na kasi otevre pusu a nezavre dokud neni prazdna miska. Davam ji ryzovou nemlecnou a zadelavam ji s Bebou, ale trochu vice redenou nez je v navodu. A davam te kase cca 60ml. Klidne by slupla i vic,a le to nechci. No a.......se spanim se vubec nic nezmenilo. Kojim kazde 2 - 3 hodiny, nekdy i drive.

orisek1
9. pro 2007

Dygab:a začala jsi dávat zeleninu i kaši s nějakým časovým rozestupem (třeba týden nebo tak nějak) nebo současně?
Já jsem už nakoupila rýžovou nemléčnou sunarku a chci ji dát s mateřským mlíkem, ale právě toho se děsím, že se na tom spaní nic nezmění. ☹ ☹ ☹ ☹

dygab
9. pro 2007

Dávala jsem tři týdny zeleninu a až potom kaši. No, ona se budí, ale já doufám, že ze zvyku a když zjistí že nema hlad, tak se snad brzy aučí spát. Jinak už mi asi švihne.

iwca
10. pro 2007

Jak prosim vás děláte zeleninku? Já jí zatím pasíruju, ale včera jsem se s tím hrozně natrápila tak hledám jednoduší způsob. Bojim se že když to hodně rozmačkám stejně tam zbyde nějakej kousek a zaskočí jí 😒

monikast
10. pro 2007

Orisku,mi dávame od narození na lžičce kapky,takže ví že pusa se otvírá,ale co jsme mu začali dávat ty příkrmy,tak mi nechce otvírat pusenku už ani na ty kapky 😒 Jinak finta s dudlíkem je u nás bezpředmětná,protože náš malej dudlík naprosto odmítá 😖

iwca
10. pro 2007

monikast:To je divný 😒 . Taky dáváme kapičky na lžičce tak jsem si myslela že malá tak hezky papá kvůli tomu. Jak psala orisek zkus to s tím mateřským mlékem na lžičku a třeba to vyjde 😉

iwca
10. pro 2007

Musim přiznat že jsem ráda že s papáním ze lžičky nemáme problém(zatím), ale malá bude jedlík po tatínkovi 😅

jitka83
10. pro 2007

Ahoj, skoro týden už dávám malýmu přesnídávky a zeleninku. Taky sem si myslela, že když na kapičky na lžičce pusinku otevírá a těší se na ně, tak s příkrmy nebude žádný problém. Ale opak je pravdou. Na první lžičku vždy pusinu otevře a pak brečí, když mu chci dát další. Od třech měsíců je na UM a na flašku si dost zvykl, takže jak mu neteče mlíčko do pusinky, tak je zle. Ale pomalu se s tím pereme a brečí jen na začátku jídla a pak už dlabe pěkně. Myslí si asi, že ho ze lžičky nemůže nic zasytit. Tak snad už to bude lepší a bude jíst normálně.

monikast
18. pro 2007

Tak se Vám Chci pochlubit,že malej už hezky papá🙂))Zeleninku na oběd i banánek na svačinku🙂Začalo mu chutnat,tak mám radost!

iwca
19. pro 2007

Ahojky, o víkendu to bude 14dní co přikrmujeme. Zatím jsme toho moc nevyzkoušeli(mrkvičku, brambor a petržel). Všude čtu že po 14dnech by se mělo začít přidávat maso. Můžete prosím napsat jakým masem jste začínali vy a jak jste ho připravovali 😅

monikast: To je dobře že vám chutná 😉. Naše malá se u toho vždycky ksichtí, ale nakonec si dá říct a spapá tak 100g 🙂

cermonca
19. pro 2007

Iwca:My jsme zacali kurecim.Bud ho varim zvlast v hrnci a nebo kdyz varim i zeleninku tak vse v jednom hrnci hlavne aby to maso bylo dost 😉
Holky ja mam zase problem s zloudkem jak ho varite?Klepnete ho do zeleniny pri vareni a nebo ho varite jako vajicko natvrdo?Ja jsem prave varila cele vajicko a az druhe bylo dost uvarene 😕 Prvni jsem varila 15 min a druhe 20 😕 Asi je fakt lepsi to uvarit s jidlem.

kalo
19. pro 2007

holky,krmičky...taky dotaz...už 3týdny baštíme zeleninu (mrkev,bramboru,špenát,brokolici,cuketu,batáty a různé mixy dvou)...ale co dál??? Přidat do jídelníčku dopoledne ovoce nebo dřív maso do zeleniny a pak zařadit ovoce za pár týdnů?????

sokolka
19. pro 2007

Mě mudra řekla, že jako první mám dát hovězí, ale radši jsem mu udělala kuřecí prso, protože jsem všude četla, že se má dát kuřecí. Teď už teda dáváme skoro všechno maso. Jinak po 14 dnech jsem přidala maso. Po třech týdnech ovoce a od osmi měsíců jogurt. Vajíčko jsem ještě nezkoušela, musím taky začít

lendy1
19. pro 2007

holky na str.71 úplně dole jsem dávala odkazy na seznam potravin co kdy jíst a jídelníček+je tam spousty info, co a jak ohledně příkrmů 😉

malda
27. pro 2007

Ahoj jsem tady nová a měla bych dotaz.mala je plně kojena vím že když jsou děti plně kojené staci prikrm az v pul roce myslíte ze zkazim něco tim kdyz zacnmu uz od 4 mesice.moc dekuji za odpovědi.

cermonca
27. pro 2007

Si myslim ze je to skoda zacit driv MM je pro nej to nejlepsi,nic ji urcite neutece 🙂

lendy1
27. pro 2007

souhlasím s cermoncou, malda, buď ráda, že plně kojíš, co by jiné maminy za to daly. A začíná se od ukončeného 4.měsíce, což je vlastně začátek 5.měsíce a i někde jsem četla, že plně kojené děti, když začínají s příkrmy, tak pokud si příkrmy budeš kupovat by měli začínat na těch od ukončeného 4.měsíce (pokud začneš s příkrmy v 6.měsíci věku)

A já mám dotaz na zkušené maminy. Asi se budu blbě ptát, ale fakt nevím:
Zatím jsme na zelenince před polednem-už sní i celou jednu dávku místo mlíčka, v podvečer dávame kašišku+dokrm mlíčkem, chtěla bych pomalu začít i s ovocem. Kdy ho mám dávat? Odpoledne? Nebude mu mlíčko scházet? A teď ten blbý dotaz-ty ovocné příkrmy mám taky ohřívat jako zeleninku nebo ne? Fakt nevím 😝 moc díky za rady...

schnek
27. pro 2007

maldo, jenom koj, co to půjde a nespěchejte. Jenom si to užij, mě to hrozně chybělo, když jsme přešli na UM

lendy, já dávám dopoledne, odpoledne máme jogurt, ale uvidíš, jal vám to bude vyhovovat 😉 Ovoce neohřívám, vyndám skleničku ze špajzu a nechám v kuchyni, aby měla pokojovou teplotu 😉 Mlíčko nám neschází 😉

schnek
28. pro 2007

Holky, jak se špenátem? můžu použít takový ten mražený protlak? díky 🙂

marta82
28. pro 2007

Ahojky,muzu se pridat? My budeme mit 4 mesice asi za 12 dni,tak premyslim cim zacnu. Doporucuje se zeleninou,tak jsem uz koupila od Hami mrkev,brokolici,kvetak. No uvidime jak nam to pujde se lzickou

akcul
28. pro 2007

lendy:
Pokud vím, tak nejdřív se začíná dávat svačinka odpoledne. Zkus nejdřív pár lžiček ovoce a pak dokrm mlíčkem, stejně jak u zeleniny. A pomalu přecházej na celou dávku. Natálku to ovoce samotné moc nezasytí, tak jí do toho přistrouhám pár dětských sušenek nebo piškotků. Jinak já taky neohřívám, ale dělám to stejně jak schnek, po obědě vyndám přesnídávku se spíže a než ji malé dávám, ta je akorát. 😉

schnek:
Já malé normálně špenátovej protlak dávám. Buď domácí, pokud máš, nebo klidně kupovanej. Je to vlastně jen pomixovaný špenát. 🙂

marta82:
Tak hodně štěstíčka do začátků, ať Zdenečkovi chutná. 😉

schnek
28. pro 2007

akcul, dík 😉 to prostě událíš z tý kostky tak, že jí rozpustíš a přidáš třeba brambory, .... A dá se to pak znovu jako směs zamrazit?

ad ovocná přesnídávka, nám mudr řekla, že dopoledne... Každej říká něco jinýho 😕

marto, přeju hodně spapaných lžiček 😉 😀 ale pokud plánuješ vařit, tak bych hned od začátku vařila. My jsme začali skleničkama a Ondra pak nechtěl moje papat. To až teď, co vaříme v páře 😉

akcul
29. pro 2007

schnek:
Já si z té kostky kousek odrejpnu nebo odseknu a udělám si jen tolik, kolik potřebuju. Ale šlo by to asi i tak, jak píšeš. 😉

K těm přesnídávkám, jak už všichni dobře víme, co doktor to názor. Já bych to nechala na každé mamince a hlavně mimču, co komu vyhovuje. Chce to vyzkoušet. 🙂

schnek
29. pro 2007

dík za rady 😉

sisstin
29. pro 2007

holky...těm, co dítka trpěly na prdíky..dávaly jste první lžičku květák a brokolici? 😕 Se bojím, že po tom uletí...asi bude jen první lžička mrkev 😕

schnek
29. pro 2007

my začínali mrkví, brokolici a květák jsem taky zkoušela, ale brokolice nám moc nechutnala, květák byl o něco lepší, ale taky nic moc. Myslím, že v tomhle věku už se to bere trošku jinak 😉