Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

iwulka23
4. črc 2011

@mimi21mimi a kedy ma jasminka meniny?lebo ja sama neviem..timea je asi dva krat v roku 😀
tak ja som minule dala malej malinovu vyzivku od hamánka..pisalo od uk.4 mesiaca..len zase ze maliny su vysoky alergen..tak som malej chcela dat len na skusku 2-3 lyzicky..ibaze malý hladošik spapal viac ako polocvicu🙂 nejako jej zachutila..ale tak nijako sa nevyhadzala,nemala ziadnu reakciu.takze asi jej dobre sadla..rozmyslam ze jej skusim s mrkvickou urobit..len neviem ako 🙂 si neskusala?mam tu mrkvu dat normalne ocistenu varit k jabkam??

iwulka23
4. črc 2011

@marianas ahoj 🙂
este sa chcem spytat..s mrkvickou si ako robila??si mrkvu dala varit priamo k jabkam??chystam sa dnes par flasiek urobit 🙂

mimi21mimi
4. črc 2011

@iwulka23 SKusala, len som ju nastruhala k jablcku surovu... a meniny ma 24. februara na Mateja, ale v kalendaroch som to nevidela, iba na internete zatial... viem ze Timea ma dvakrat, sesternica sa rozculovala kvoli tomu 😀

iwulka23
4. črc 2011

@mimi21mimi a tak si sterilizovala?? a dobre to bolo??...chystam sa urcite dnes urobit..jabko-mrkva.jabko-marhula,jabko-hruska,aspon po 2 flasocky..to mi vydrzi tak na tyzden..lebo timca este nespapa celu vyzivku..len tak polku...🙂
no hej 2x🙂 v januari a v maji tusim 🙂 ale dakde som videla uz aj ze v januari ma 2x..a potom v maji este raz :D

marianas
4. črc 2011

@iwulka23 No, ocistene jablka plus ocistena mrkva nastruhana spolu povarit. Tej mrkvy tam nebolo tak vela, na cca kilo jablk 5 mrkiev. A neboj sa, aj bez cukru vydrzala vyziva az doteraz nepokazena.

mimi21mimi
4. črc 2011

@iwulka23 Urcite to trochu zmenilo chut, ako som spominala, Jasminka to vobec nechcela, len tie kupovane alebo neskor cerstve, ale dost zalezi, ci mas jablcka sladke..... my sme teraz skusali aj jahody robit, ale tie sa vsetky pokazili :-/

p4
4. črc 2011

ahojte. chcela by som sa opytat. od kolkych mesiacov mozu deticky jahody? moja mam mi kupila jahodovu vyzivu ktora je od 4. mesiaca a nejak sa mi to nezda. alebo tie vyzivy su nejak specialne upravovane aby to mohli aj take male deti?

iwulka23
4. črc 2011

@marianas vykonane 🙂 mám 7 flasociek,to mame tak na 2 tyzdne 🙂 🙂 no som zvedava ako to malej zajtra pojde..dufam ze vydrzia 🙂 robila som aj s mrkvou 🙂 chutovo je fantasticka:D

iwulka23
4. črc 2011

@mimi21mimi urobila som to tak ze som dala tesne pred dovarenim jablcok nastruhala jednu mrkvu a bolo 🙂 a chutnala som ju potom jak som pomixovala a bola super 🙂 aj tatko pochvalil 🙂

iwulka23
4. črc 2011

@p4 ahoj..tak co som sa ja kade tade docitala tak az po 1 roku..ze su alergen...no neviem..ako to je s vyzivkami..aj my sme minule papali malinovu..tiez pisalo od 4 mesiaca..a tiez som sa potom dozvedela ze su vysoky alergen..ako zase ja nesom nejako zastanca vsetkych tych reci okolo alergenov....podla mna pokial nieje v rodine dietata nejaka vyrazna alergia alebo nieco podobne tak si myslim ze ked skusis dat par lyziciek jahodkovej vyzivy a nebude ziadna reakcia po par dnoch tak v poho..ja som tak planovala dat malej len 2-3 lyzicky na skusku..lebo papala 1x tu malinovu..a tak to dopadlo ze spapala viac ako polku flasocky..a doteraz je uplne v pohode vsetko..🙂 MOJ NAZOR(neviem ci som nejako pomohla 😉 )

mimi21mimi
5. črc 2011

@iwulka23 Super, tak ked nebude chutit malej, date si vy 😀

mimi21mimi
5. črc 2011

@p4 Moja papala jahodovu vyzivu aj jahody skor, neviem presne, alebo mozno ako 6 - 7 mesacna.

mery83
5. črc 2011

Ahojte maminky,už je nám pul roku a začínáme s příkrmy.Už jsem zkoušela první lžičku mrkvičku ta nám moc nechutnala a skonšila všude jen né v pusence.Dnes budeme dávat mrkvičku s bramborem,tak jem zvědavá jak to dopadne.

p4
5. črc 2011

@iwulka23 jasn pomohla. 🙂 tak ja mu to dam. ked si ta spominam,tak ja davam malemu na cumel med co je tiez aleren (ze vraj 🙂 ) takze taka vyziva mu nemoze ublizi a ked pises,ze si malej aj maliny skusala a v pohode. ja si skor myslim,ze ci to nieje nejak upravovane,lebo ze vraj deti nemozu tie semiacka to ma vo vnutri.

iwulka23
5. črc 2011

@mimi21mimi jasne 🙂 tatino si isto da 🙂

iwulka23
5. črc 2011

@p4 skus..ja sa tiez nebojim nejako skusat..ono je to podla mna tak: ze cim viac budeme otalat s takym jedlom ..a robit paniku zo vsetkeho ..ze toto nemoze a toto nemoze lebo...tak nakoniec tie alergie na vsetko nase deti aj budu mat..samozrejme ne hned rezen do ruky 😀 ale tiez aj o lepku som minule citala na par strankach..a dakde pisu ze ziaden lepok do 1 roka..a dakde ze uz od 4 mesiaca by si malo dieta zvykat..no nazory su rozne 😖 ale najviac ma vytaca ked ti jeden lekar povie tak a druhy lekar zase tak....to je na nervy 😕

kopretinka26
5. črc 2011

Mám holčičku 4měsíce a 2 týdny, už přikrmujeme, kupuji příkrmy Hipp 125g a sní mi to malá už celé. Není to na ní moc? A ještě jsem se chtěla zepat zda ji můžu rozmixovat třeba banán s jablkem! Díky moc holky

mimi21mimi
5. črc 2011

@iwulka23 Čo sa týka toho stravovania a alergie, zdielam podobny nazor... tiez nepcham do malej vsetko, ani jej nesolim .... ale zas ked nahodou mame nieco trochu osolene, tak nerobim z toho hororove scenare a kusok jej dam.... a papa toho dost, akurat ze zeleninku na ranajky odmieta - uhorku a rajcinu.

p4
5. črc 2011

@iwulka23 hm,to uplne pozname. 😀 no,vyskusam urcite. dakujem za radu. a jasne,ze nie rezen,ale tak vcera dostal rohlik do ruky. 🙂

iwulka23
5. črc 2011

@mimi21mimi nooo som rada ze tu niesme s @p4 same 🙂 ja sa chystam malej uz sem tam aj nejaku piskotku dat len neviem ktore 🙂 neviete babeny??

mimi21mimi
5. črc 2011

@iwulka23 Ja som najskor davala tie Sunarek, Hami a Hipp... a teraz kupujem Marina keksy.
Ale Jasminka ma o rok starsiu sesternicu, takze ked su spolu srotuje aj BeBe a tie Hipp tycinky. To sa uz aj tak neda ustriehut.

iwulka23
5. črc 2011

@kopretinka26 ahooj..nooo my sme zacali prikrmy papat na konci 3..lebo malej bolo uz malo 1000ml mlieka denne tak sme pomaly skusali...a tiez v case ked mala 4 mesiace aj daco tak spapala cely prikrm..lenze ja som si ich robila doma..nekupovala som..kupila som akurat tak vyzivku..ale take ze mrkvicka,zemiak som si robila.podla mna je to lacnejsie aj lepsie ...tak to neviem presne povedat kolko to bolo ale okolo 150ml urcite...a pokial mala po papani prikrmu nevracka alebo nema bolesti bruska tak si myslim ze je to ok 🙂
a k tomu bananiku s jabkom..tak myslim ze mozes..my sme tiez uz v tom case papali..najprv cisty bananik,ciste jabko..ale spolu sme to nechceli 🙂

p4
5. črc 2011

@iwulka23 su piskotky opavia. bezlepkove a iba s vajecnym zltok,alebo ja som kupila nedavno v lekarni take keksiky od 4. mesiaca. tiez bez lepkove a a daju sa len vlozit do flasky s mliekom a ked potrases,same sa rozpustia.ale davam mu to aj len tak do rucicky. celkom dobre chutia a maly ich vzdy rozuzle a zrazu je len polka keksu fuc. 🙂

p4
5. črc 2011

@iwulka23 my sme tiez zacali 3 dni pred 4. mesiacom. a teraz uz papa na obed zeleninku a na olovrant nejaku ovocnu vyzivu. 🙂

iwulka23
5. črc 2011

@mimi21mimi to su tie detske susienky SUNAREK?..Vcera som na nich pozerala v HYPERKE 🙂 oj ale hrozne drahe to jeeee :D ale tak zase to aj dlhsie vydrzi..no skusim kupit 🙂 uvidime 🙂

kopretinka26
5. črc 2011

@iwulka23 Jo tak děkuji moc.Nebolí ji bříško vše je ok. Tak pokud ji bude chutnat tak ji budu dávat 🙂 Já jsem taky zkoušela vařit ji obědy, ale ta naše frajerka to prostě nechce ☹ asi ví co je lepší ale taky dražší .-D

iwulka23
5. črc 2011

@p4 a tie opavie kupim bezne v obchode??..a ako sa volaju tie z lekarne?...skusim..uz minule som jej dala klasicku okruhlu malu piskotu tak tak ju zuzlala..ze normalne ked som jej vzala,lebo uz bola totalne vyzuzlana tak plac nenormalny 🙂

p4
5. črc 2011

ano,ja som ich videla normalne u nas v expres tescu,takze aj v normalnom urcite maju. a tie kekse,nemam prave po ruke,ale je to nejaky skomoelny nemecky nazov. ale je tam jasne napisane,ze su od 4. mesiaca a vzadu maju aj slovensky preklad. to staci ked sa v lekarni popozeras medzi deckimi keksami. maly tam aj take ako je brumik a tak a medzi nomi boli zamiesane. alebo sa len spytas.🙂

iwulka23
5. črc 2011

@p4 anoo presnee tak..na obed zeleninku..a uz davam aj masko,kuracie rozmixujem do zeleniny 🙂 a celkom jej to ide 🙂 uvidime..a na olovrant doteraz papala len mlieko..cize mala len na obed zeleninu a ,,predveceru" kasicku..a inak stale len mlieko..ale uz dnes jej chystam dat na olovrant ovocnu vyzivku co som vcera urobila domacu 🙂

iwulka23
5. črc 2011

@kopretinka26 noo tak ja som jej prave preto hned na zaciatok vobec nedala kupne..len domace aby si nezvykla.. 🙂