Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
svatule
9. črc 2011

@em_ka fakt už může jogurty, moje dr mi říkala, že ty až od uk 8. měsíce, tak zatím nedávám...jinak tekuté kaše u nás mají velký úspěch, chutnají a zasytí 🙂

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
svatule
9. črc 2011

@em_ka takže když malá pěkně pije mléko a kaše taky jí, tak asi není nutné hned začít dávat a bude stačit až od toho uk. 8. měsíce...pak asi jako svačina na odpoledne, když dopol jí ovoce

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
iwulka23
9. črc 2011

@smisek0 ahooj..aj moja mala ma 5 mesiacov..tiez sme takmer od narodenia na UM.. a urcite sme nikdy nedodrziavali 4 hodinovy rezim..podla mna je 4 hodiny pre dieta vela..aj ked nasa mala je fajny tucko..ale nikdy som ju nekrmila kazde 4 hodiny..stale kazde 3!a bolo dobre..aj v noci bolo super..cez den nepapala vela..vecer pre spinkanim stale vypila tolko mlieka,ze dokazala aj celu noc byt spokojna a nepapat..
a ako pises..tak ti place aj ked sa napapa..a stale ti spapa tych 210ml...?lebo moja ma 5 mes.a tyzden a vecer spapa pred spanim aj 300 nikedy..tiez,je to tak ..ze ked sa pocas dna napapa mlieka(urobim jej tak 120ml,nerobim zbytocne vela)tak place..a vtedy uz viem ze bolo malo mliecka ze jej musim este dorobit..spapa este tak 30-50ml.a je dobre..a co sa tyka toho spinkania pocas dna..tak ani v kociari ti nespinka??a vecer je uz hotova,unavena?a v noci ako spinka..??..
a ta tvoja doktorka ked ti povie ze je mala ukrcicana..a ty si precitlivena tak ju dakde posli..!!jak moze lekar nieco take povedat??..oooch

svatule
9. črc 2011

@em_ka super, takže pomaličku můžu zkusit, stejně jak je teď dusno, tak je to s tím jídlem jiné. Jinak měla malá včera poprvé květák, kvůli kýle jsme ho nedávali a moc chutnal, tak ho asi budu dělat častěji. S těmi intervaly u krmení to taky dělám spíš podle malé, někdy nemá hlad ani po pěti hodinách-přes den-jindy jí co 2 hodiny. Na UM je od uk.3. měsíce, jí ho pěkně, a chutná jí i každý nový příkrm

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
svatule
9. črc 2011

@em_ka zjistili jí tu kýlu už 4 týdny od porodu, v levém třísle, asi jak jí vytáhli při císaři za nožičky, ale naštěstí operace dopadla výborně a malá je spokojená, jen jsme kvůli tomu nesměli před a po operaci dávat nadýmavou zeleninu, takže teď postupně zavádím. Jinak malá je opravdu zlatá, krásně jí, spí, směje se 😉 Už se těšíme na druhé 😎

smisek0
10. črc 2011

@iwulka23 Ahojky moc děkuji. Já jsem malou krmila po 4hod protože lékařka tvrdila že je tlustá a prý ji moc cpu. Co je malinká na světě tak nebyl den co by vydržela spát víc jak hodinu za celičký den. A ani kočárek nám nezabral. Je v něm chvíli klidná a pak rychle domů protože hrozně brečí až se lidi otáčí. Už se mi i stalo že mě nějaká ženská zastavila co tomu dítěti dělám no hrůza. Někdy ji tečou slzy a jindy ne. Noci jsou snad dobré spí do 5ti, ale vnoci často brečí a má zavřené oči dá se jí dudlík a spí dál takle je to od jedné do pěti asi po hodině. Malá vždy vypije všech 210ml a vždy brečí tak se jí dá dudlík. Doktorka mi tvrdila že 210ml je pro ni akorád a že je jen uřvaná. Ale mě to rve srdce protože si mislím že není šťastná. A když ji večer vykoupu někdy padne a usíná u jídle protože je moc unavená. Já to na ní vydím ale nevím jak ji před den pomoc usnout. A někdy také nemůže zabrat tak houpem a brečíme a když se uřve asi 30mon tak usne a za 2hod znovu brečí dá se ji dudlík nebo na bok a pak vědšinou mám padla. Asi jsem hloupá ale už si nevím rady.

stvura
10. črc 2011

@smisek0 riad sa tym co citis, nie lekarmi...tvojej tvrdia ze je tlsta a treba ju krmit obcasnejsie, moja lekarka ma zasa nuti tlacit do malej dobreze nie v hodinovych intervaloch jedlo, lebo sa jej zda zasa chuda. Kazde dietatko je ine. Skus si kupit nosic, neviem ako je stara tvoja dcerka, no nosenie jej urcite spravi dobre. Rovnako je super i masirovanie, dietatko ukludnis, zabavis a ziskas dobry kontakt s nim /synceka som masirovala kazdy den do pol roka/. Kocik zatial zaloz, vyberies ho ako bude sediet a uz sa ukludni. Moja dcerka tiez nie je spava, podobne ako tvoja spi cez den max 1-1,5 hodiny, v noci sme aj kazdu hodinu hore. Kedze ja mam take iste i starsie (trojrocny syncek), tak viem, ze sa to vsetko okolo toho pol roka, roka ukludni. Pevne nervy, ak si unavena alebo mas toho dost, kup si Sedatif na ukludnenie, ale neboj, urcite bude lepsie 😎 🙂 😉

iwulka23
10. črc 2011

@smisek0 no neviem.ale ako pises,ze ti mala stale place tak to podla mna ma nejaku pricinu..co viem aj podla mojej malej tak ona place len vecer bez priciny..a to uz z toho ze je unavena a chce spinkat..ked place pocas dna tak vzdy ma nejaku pricinu..ci uz je hladna,alebo chce spinkat..alebo je pocikana velmi..ci smadna..staaale ma to nejaky dovod ze place..ako na tvojom mieste by som urcite zmenila lekarku..lebo nechcem ta strasit ani sa robit mudra..to nie..ale nikdy nevies ci malu nieco neboli..take dieta ti povedat nevie..a musis aj podla jej placu vediet rozoznat ci place len tak ,,premazane" alebo tak srdcerevuco..moze mat aj koliky..alebo ju moze brusko boliet z nejakeho jedla..si pisala vyssie ze ju obcas zapeka z prikrmu..a tak z mlieka nie??..ake jej davas mlieko???a pije aj cajik alebo vodicku?..a to ze ti doktorka povedala ze 210 je dost..a ze je mala tucna tak to ju vobec nepocuvaj..kolko ma vahu??

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
svatule
11. črc 2011

@em_ka to je taky věc 😒 holt ten porod je hrůza i pro miminka. Jinak malá po květáku neměla žádné problémy, ted uvažuji o hrášku, co myslíte už by ho mohla, je ted čerstvý, tak to využít

sjussi
11. črc 2011

@svatule ja sem davala uz v 6 m uvareny a uplne v poradku,bez boleni nebo jine reakce 🙂

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
svatule
11. črc 2011

@sjussi
@em_ka tak ho taky už zkusím zařadit, malá jediné co nesnesla, byla brokolice, chutnala jí, ale měla po ní vyrážku a svědění

smisek0
11. črc 2011

@stvura Ahoj děkuji za rady. Nosič jsem si už pořídila docela to jde, ale taky tam dlouho nevydrží je hrozně akčí nic ji dlouho nebaví. Tak budu skoušet dál. A stím spaním přes den si asi zviknout jen ty noci. ☹

smisek0
11. črc 2011

@iwulka23 Ahojky je pravda že malá má více druhu pláče. Ty krásně poznám když ji něco nejde tak jak chce a nebo se jí chce spát a nejde to. Ale pak má tak pronikaví pláč že mi to rve srdce tečou jí i slzy. Ale není to nijak pravidelné. Zatím jsem nevysledovala po čem to je. Někdy je to po jídle jindy začne v postýlce při hraní prostě kdykoli. Mléko jsme vyskoušeli snad všechna co jsou protože mi hrozně po mléku zvracela. Prostě ho nestrávila kolikrád zvracela kousky zdrclého mléka nebo tak nějak. Teď pije od Nutrilonu pro ublinkávající děti a snad už je to dobrý. Od té doby co ho má tak je to dobré. Teď co jsme začali z příkrmi tak zase trošku blinká ale asi tak normálně. Nejspíš se jí to špatně tráví protože má masozeleninový příkrm k obědu a někdy si uplinkne večer nejspíš mrkev. Čaj jí dávám fenikl a docela jí chutná. Taky jí dávám do jídla probiotické kapky protože hodně trpí na větry je to po nich lepší jiné nám nezabrali. A teď jsme nea tom z váhou 7400g a měří 64cm. To už jsem také koukala jestli jí nerostou zoubky, ale nic není vydět. Ale takto prožíváme každý den stejně.

sjussi
11. črc 2011

@svatule tak to mi nastesti s nicim problemy nemame 🙂

iwulka23
11. črc 2011

@smisek0 ahooj..tak ja potom uz neviem..podla mna by si mala zajst k lekarke a vyziadat si odborne vysetrenie zaludka u gastro lekara..ci nahodou netrpi kolikami..aj ked koliky zvyknu do toho 3 mesiaca ustupit..aj moja mala ma obcas take stavy ze place srdcerevuco slzy jej tecu potom..ale to vtedy ked sa niecoho vylaka..dost casto sa jej to stava..
je dobre ze vies ked place z niecoho..och..ked uz neviem ako ti mam poradit..naozaj,podla mna by si mala skusit toho lekara..je fakt mozne ze ju nieco boli a z toho place..lebo podla mna nieje normalne aby sa X-krat denne bez priciny rozplakala..a tak ako pises,ze jej tecu slzy potokom..
a co sa tyka vahy..tak tebe lekarka hovori ze je tucnucka??ved je uplne idealna..my mame 7700g a 63 cm..tak neviem coto riesi ta lekarka..sice je pravda,ze aj moja lekarka hrozne hucala ze mala vela pribera..ale pisala som si tu s dievcatami co ich ratolesti mali omnoho viac kil v danom mesiaci ako nase babiky 🙂 tak vahu urcite neries..a nech sa aj tvoja pani doktorka skludni 😎

smisek0
11. črc 2011

@iwulka23 Ahojky hrozně moc děkuji dost mi to pomohlo a dnes jsem volala lékařce že se tam zítra stavíme. Tak jsem zvědavá jestli nějak pomůže. Měj se krásně a hlavně buďte zdravý a šťastný na tom záleží.

evaviki
11. črc 2011

@smisek0 sebik mal koliky do 6.mesiaca, sialene plakal a tiez malo spal.. ked sme zacali s prikrmami, tak tiez nic moc, az som sa nastvala a dala surove nastruhane jablko.. odvtedy bol klud.. viem, ze sa ma zacinat zo zeleninou, aby si maly nezvykol na sladke, ale ja som mu dala ovocie v podstate hned (po tyzdni prikrmov).. jablka zboznuje, zeleninu tiez, dokonca tak, ze si chodi pytat mrkvu len tak.. 🙂)

misulee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
denne73
11. črc 2011

@smisek0 ahoj moja. Aj ja má 5 apol m dcerku🙂)). No ja ju krmim každe 2hodiny je nastavena ako budik🙂))) po 2 až 2a pol hod si vždy vypýta jesť ako inak ked nie plačom🙂). Od včera sme začali prikrmovať . Je iba dojčená.
ja som radila s mnohými laktač. poradkyňami a tie mi povedali ak má hlad priložiť a hodinky vyhodiť. Žiadne take že sledovať ako často a kolko papa🙂)))))).

sjussi
12. črc 2011

muzu dat nasemu malemu (ve ctvrtek 7 mesicu) slaby masovy vyvar?

sussanah
12. črc 2011

@sjussi masovy vyvar urcite, ale radeji nekoreneny. Ze zacatku jsem delala vyvar specialne pro maleho, jen kvalitni maso, mrkev a pastinak (zadna sul ani koreni). Postupne jsem pridavala cibuli, nove koreni a celer, pepr a sul v roce, to uz varime vyvar spolecne. Je to super zaklad na vsechny mozne omacky a polivky pro mrnata 🙂

sjussi
12. črc 2011

@sussanah jj ja mu nesolim ani jinak nekorenim jidla a kdyz nam to varim dohromady tak to vzdy pred dochucenim oddelim 🙂

adkoalauri
12. črc 2011

@smisek0 Podľa mňa by si mala zmeniť lekára, keď ti ani neporadí a ešte ťa aj raní :( Môj syn mal 4. štyri mesiace a má 7640 g a lekárka to absolútne nekomentuje! Však začne behať a pôjde to dole🙂 Ja síce kojím+UM dávam na večer ale jeme niekedy každé 2 hodiny a na čas sa absolútne nepozerám. Pije veľa čaju cez deň a teraz už aj v noci horšie spí-je mu teplo. Možno by si mohla skúsiť aj iný čaj-nám bol čistý feniklový silný, mal problémy s bruchom, kŕče. Na bruško som mu dávala SAB Simplex kvapky, tie nám dosť pomohli. Drž sa a prajem ti pevné nervy 🙂

iwulka23
12. črc 2011

@smisek0 budem drzat palce..daj vediet ako ste dopadliii