Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

ameliejulliette
18. srp 2011

@sova33 Drobek mi taky nechce skoro nic pít, jedině ty sladké žbrndy Hipp nebo Hami ve skleničce, maaaximáááálně půl na půl s vodou, ale jinak už dělá xichty... Když se mu pokusím dát čaj, tak se normálně na mě směje, že jako jestli to myslím vážně 😀 Už jsem utratila majlant za čaje a z každého vypil asi tak 1ml 😝 každá rada drahá...

jankadudova
19. srp 2011

Ja se snazim do syna dostat pres den caj. Kupuji Bio ovocny. Nechce se mi moc do tech stavicek kupovanych i proto, ze je to drahe.Vzdy vypije svou davku mleka (ma UM), kdyz se zadari tak par lzicek zeleniny a trosku se napije. Ale donutit ho teda neumim. Doktorka rika "mohl by pit vic"...hm, ale jak mu to mam vysvetlit. Zkousela jsem vodu, caje i granulovane - to se mi moc nepozdava. Ale cura myslim dost.

imzadi
19. srp 2011

@jankadudova my dnes zkusili od sunaru granulovany, malinu a dobry...neobsahuje cukr, takze good 😀

ivanka85
19. srp 2011

@jankadudova a cistu vodu nechce?

jankadudova
19. srp 2011

@ivanka85 Nechce. Nedela v tom zadny rozdil, napije se a pak se zacne sklebit a plive flasku. Zkousela jsem uz asi tri lahvicky. Nevim.

ivanka85
19. srp 2011

@jankadudova netrap sa ani nas v tom veku nepil vela, cim bude starsi, tym si bude vyzadovat sa, my sa uz teraz bez flasky s vodou nehneme🙂

jankadudova
19. srp 2011

@ivanka85 Tak to je fajn. Rada bych docilila nejlepe obyc vody nebo caje. Ty sladke veci ho moc ucit nechci...ale treba je to jen zastaraly nazor🙂 diky

ija1
19. srp 2011

@jankadudova - urcite bude bumbat vic, az nebude tolik na mlicku, ale treba jen rano a vecer jak u nas, tak pres den bude piti vyzadovat vic............... a treba pak zachutna i voda 🙂, drzim pesti 🙂

mery83
20. srp 2011

Hezký den,dáváte dětem i třeba kačení prsa.

zebra41
20. srp 2011

@jankadudova podla mna proste treba babatku ponukat a ponukat.. Jakubko si uz zvykol. Pije cistu vodu - proste ine nedostal a nechyba mu 🙂 Zo zaciatku pit nechcel. Tak som vymenila Aventku za flasku z ktorej to samo tecie a nemusi nejako extra tahat a dost nam to pomohlo. Ved co by sa on namahal za vodu..... 🙂 Uz si vie flasticku podrzat sam (vzdy vsak kontrolujem,lebo sa o chvilu tym zacne oblievat - lebo to je veeelka zabava), len mu ju dam do ruk a za den toho vypije celkom pekne. Este obcas som to robila tak,ze som mu dala par lyziciek vody po zeleninke, lebo z flasky nechcel a potom som podala flasku.

imzadi
20. srp 2011

takze dnes spenat se zloutkem a minimalni uspech...snedl tri lzicky a pak to jen flusal...tak zitra zkusim uvarit lilek, snad to bude lepsi 😀

sova33
20. srp 2011

@imzadi U nás špenát s bramborem prošel dobře (samotný jsem ho ani nezkoušela), ale ta řepa nic moc. Dnes ji měl podruhé a snědl tak třetinu své normální denní dávky 😒

imzadi
21. srp 2011

@sova33 no to byl s bramborem a se zloutkem...a lilek uz jste zkouseli?

jankadudova
21. srp 2011

Tak vcera jsme zkusili sklenicku brambory a spenat a dla jsem tam dve lzicky mrkve a hozne mu to chutnalo a dnes ma na tvarickach jemnou vyrazku☹ tak nevim cemu to pricitat. Alergie? Horko? Zuby? Ale s temi asi vyrazka nemuze souviset...ach jo☹

knedluska
21. srp 2011

Ahojky 🙂
Holky, mám otázečku. Mám možnost dostat bio ovesné vločky. Šly by ty vločky nějak použít třeba na kaši pro malou nebo nějak jinak?

sova33
21. srp 2011

@imzadi Lilek jsme zatím nezkoušeli. Jak jsi ho připravovala?

imzadi
21. srp 2011

@jankadudova tak ho ted nedavej a pockej, az nebudou vedra...jinak to asi nezjistis, my ted v tech vedrech mame taky furt nejake pupinky...

@knedluska to me taky zajima 😀

@sova33 oloupala, rozkrojila, vydlabala vnitrek, nechala jen tu dobrou duzninu a povarila...ale samotny to nebylo nic moc, tak jsem k tomu pridala mrkev a petrzel a snedl to...zbytek jsem zamrazila...celkove vsechno tak nejak mixuju s mrkvi, batatem, apod...porad takovy mixy 😀

sova33
21. srp 2011

@imzadi Tak to jsme na tom podobně - mrkev+cuketa+brambor+něco dalšího 😀

imzadi
21. srp 2011

@sova33 no tak to jsem rada, ze nejsem sama🙂 ja vzdycky toho uvarim vic, zamrazim a pak jen vemu par kosticek a je to..jen skoda, ze brambora se neda mrazit...to batat je po rozmrazeni uplne ok...

sova33
21. srp 2011

@jankadudova Nám se teď objevily taky nějaké pupínky, takové jasně červené a je jich jen několik (dva na čele, na ruce, jeden ve vláskách), ale během dne jich pár přibylo, na potničky to nevpadá, tak jsem se taky lekla, ten den jsem totiž dala poprvé slabounkou meruňkovou šťávu a prckova sestřenice se po meruňkách dost brutálně osypala.
Ale jinak souhlasím, že teď v těch vedrech je pupínků spousta, tak počkej 🙂

sova33
21. srp 2011

@imzadi To jo, ale brambora je uvažená za chvíli a žádná práce s ní vlastně není, tak mi to ani tak nevadí.

sisulita
22. srp 2011

ahojte maminy. chcem sa spytat ci mate skusenosti so zavadzanim prikrmov u 4 mesacneho plne kojeneho babatka?? vdaka

jankadudova
22. srp 2011

@sisulita Ahoj. Ja jsem zacala prikrmovat od ukonceneho 4m, ale mame UM. Jinak kdyz "zalistujes" o par stranek zpet, tak se tu holek porad na neco ptame, hlavne ja na ten zacatek🙂 A proc uz chces dokrmovat?

sisulita
22. srp 2011

ahoj, jedna znama mi to odporucila vraj u babetiek je toobdobie vhodne na prikrmy. maly nas velmi pozoruje ked jeme a nastal taky nocny problem ze je hore kazdu hodku a tak som rozmyslala ci to nemoze byt tym ze by mu uz nieco chybalo..

jankadudova
22. srp 2011

@sisulita No je to tvoje miminko, ale pokud kojis, tak bych rozhodne pockala do pul roku. To ze vas pozoruje je v poradku, roste a zkouma okoli🙂 ale mas kliku, ze kojite a proto bych toho "vyuzila". Jestli se v noci moc budi, tak ale chapu, ze takto uvazujes. Muj syn posledni dny strasne zhorsil nocni spani. Jiste je to i tim horkem, maji zizen, je jim to neprijemne. Muj nazor - jeste pockat, prikladat a pokud nechces, tak bych zkusila na noc nejakou nemlecnou kasi, treba ryzovou, rozdelat v MM. Ale opravdu pripisuji nas vykyv pocasi.

jankadudova
22. srp 2011

@jankadudova A jeste, jsem laktacni poradkyne a rozhodne neni pravda, ze by ctvrty mesic u kojeneho ditete mel byt nejaky vhodny cas na prikrmy...to je opravdu hloupost🙂

jankadudova
22. srp 2011

No to jsem si koukam odpovedela sobe 😀

ameliejulliette
22. srp 2011

@sisulita Ahoj, já jsem taky slyšela ten názor, že i u kojených dětí začít s příkrmy od ukončeného 4. měsíce, syn nám taky blbě spal, už jsem z toho byla na nervy, tak jsem vyzkoušela aspoň večer (okolo 6. hod) dávat buď mlíčko s kaší a nebo hodně řídkou mléčnou kaši - no a líp rozhodně nespal 😉 Podle mě je to taky o počasí a i o jakési zralosti, teď už spí parádně, ale když jsou horka, tak se budí, víc puje a víc čůrá. Udělej to podle svého citu 😉 (Můj názor je, že přes to léto bych přece jen počkala, jak jsou ty horka a výkyvy teplot, je to zátěž sama o sobě.)

ameliejulliette
22. srp 2011

@jankadudova Bylo v tom něco nového, co ještě neměl? Zkusila bych dát to samé ještě 2 dny, a jestli vyrážka zmizí až pak, bude to z té skleničky asi... Nám se takhle vyházel z brokolice, dávala jsem ji 3 dny a když jsem změnila oběd, vyrážka zmizela. Ale může to být i z čehokoli jiného ty děti se furt osypávaj 😅 jsem Ti poradila, co? 😀

jankadudova
22. srp 2011

@ameliejulliette No ja nevim. Mel poprve spenat - sklenicka spenat a brambory. A ja mela takovou radost jak mu to chutna☹ vcera jsem dala pro jistotu neco jineho. Tak dnes zkusim zbytek te sklenicky a uvidime. Dekuju. No on clovek chce sice slyset nejakou zarucenou radu, ale ty existuji vyjimecne🙂 jako s tim prikrmem. Jen mi u plne kojeneho ditete to prijde brzy...ale je to vec kazdy maminky.