Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

sova33
22. srp 2011

@cara.m Ahoj, sice to sem nepatří, ale koukla jsem, že jako 6. zub máte jedničku nahoře. Takže vám nejdřív rostly 4 spodní?

cara.m
22. srp 2011

@sova33 ahoj, ne ne 🙂 první nám vyrostly dvě jedničky spodní, pak dvě dvojky horní, pak jedna dvojka spodní a teď jeda jednička horní 🙂

sova33
22. srp 2011

@cara.m Aha, děkuju 🙂 Ten náš má totiž teď teplotu a vypadá to na nějakýá zub. Ale spíš dvojka dole 😅 .

jankadudova
24. srp 2011

Ahoj holky, tak v tomto vedru Maxik moc jist nechce, ani se mu nediim. Co zeklninoveho mu mam zkusit dat aby to nebylo prilis tezke? Samotny pastinak??

ka3na
24. srp 2011

ahojte. s prikrmami sme zacali pred dvoma tyzdnami, ale stale v tom nemam jasno, mozte mi poradit ake mnozstvo by mal maly zjest v jednej davke? napriklad jablcko na desiatu. kolko toho ma byt?

bubelko
24. srp 2011

@ka3na tolko, kolko mu chuti. to sa neda presne urcit, pretoze deti su rozne a spotrebuju rozne mnozstva. moze to byt jedna lyzicka, ale moze to byt aj cele jablcko 😉

em_ka
24. srp 2011

@andelka Ahoj, prosim ta, ako robis paradajkovu polievku alebo omacku? Sladis niecim? Uz davas detsku sunku? Chcela by som malej nieco na rohlik, ale zda sa mi ze ta sunka je velmi slana...

ka3na
24. srp 2011

@bubelko take nieco som aj citala, len ja mam doma takeho papacika, ktory bude jest kym mu budem davat 😀
preto ma zaujima ci je nejaka odporucana davka.

jankadudova
24. srp 2011

@ka3na Pokud je to takovyto zacatek, tak se doporucuje pomalu. Muze alergicky zareagovat. Takze bych mu dala nejdriv par lzicek a dopit mlekem, druhy den o trochu vic a takhle pokacovat nekolik dni. Rozhodne bych mu nedala celou presnidavku.

ka3na
24. srp 2011

@jankadudova janka, zatial som davala len mrkvu a zemiak na obed a jablcko na desiatu. pridavam pomaly. len mi naozaj ide o to mnozstvo, lebo moj maly by toho zjedol aj za hrniec.

a potom mliecka davat plnu davku, alebo menej?

andelka
24. srp 2011

@em_ka rajčata spařím, oloupu, nakrájím, povařím a propasíruju, kdyžtak zahustím nějakou obyč kašičkou, a ještě trochu smetany do toho. šunku nedávám.

jankadudova
24. srp 2011

@ka3na Ja mam prikrmy tri tydny. Jablickovou presnidavku jsm melai zatim trikrat. Jasne ze mu to chutna, je to sladke. Ale dala jsem zatim jen pulku sklenicky, tedy asi 60g. Proste aby si to zazivani zvykalo pomalu. No a potom dam o trochu mene mleka. V nasem pripade to znamena ze nedam 130ml UM, ale treba 100. Ne hned, necham ho jak si rekne. Zatim to vzdy bylo tak treba do pul hodiny nebo do hodiny. A delam to tak i se zeleninou kolem poledne🙂

ka3na
24. srp 2011

@jankadudova janka dakujem velmi pekne za odpoved. konecne tomu zacinam rozumiet 🙂

jankadudova
24. srp 2011

@ka3na Neni zac. Je to celkem veda, ale taky zacinam rozumet🙂 proste pozvolna a pokud si rekne mleko, tak mu dej jak chce.

bubelko
24. srp 2011

@ka3na neviem, ci je odporucana davka. ja ked som sa pytala pediatra, tak mi povedal, pokial nie je reakcia, nie je dovod obmedzovat mnozstvo. takze ja som neobmedzovala a davala kym otvarali pusu. a fakt to bolo tak, ze raz zjedol cele jablko, inokedy len polovicku, niekedy zjedol 180ml zeleniny, inokedy menej, potom zase viac. zalezalo co bolo vo vnutri - ak aj zemiak zjedol menej, ak len mrkva, cukina a spol ,tak viac. dodnes funguju tak, ze zjedia a ked staci, odsunu tanier, pricom tem starsi aj povie, ze ma dost 😉

mery83
24. srp 2011

Hezký den,chci se zeptat malá mi v těch vedrech nechce moc jíst příkrmy ani přesnídávky jen častěji ucucává mlíko.Nevadí to?

sova33
24. srp 2011

@mery83 Ruku na srdce, jak velkou chuť k jídlu máme my? 😀 Náš malý taky moc nejí, teda hlavně v poledne, ale i u kaše a ovoce vidím mírné zhoršení, ale jsou ta vedra, tak to opravdu moc neřeším. Kojím ho, dávám mu pít čajík nebo zředěný džusík a doufám, že příští týden bude lépe a zase z něj bude ten vzorný jedlík 😒

mery83
24. srp 2011

@sova33 No to je fakt,taky toho moc nepojíme.Máje nechce čajíky vubec,jen mlíko a mě už to i dost bolí,snad už bude líp.

sova33
24. srp 2011

@mery83 Malý taky nechtěl vodu ani čaj, tak jsem ustoupila a ředím mu džusík (může se utlouct po hruškovém od Hippu) a je fakt, že toho za den ty 3 dcl vypije (džusíku je v tom tak 0,5 dcl, zdolévám vodou 😀

mery83
24. srp 2011

@sova33 Něco budu muset ještě vymyslet,je to kozena má pusenku rozmazlenou.

mery83
24. srp 2011

@sova33 Ale chutná ji docela meloun,je tam dost vody tak by jí to taky mohlo trochu zavodnit co?

sova33
24. srp 2011

@mery83 Tak držím palce, abys něco vymyslela 🙂 My máme od soboty teplotu, sice teď už jen něco málo přes 37, ale v těhle vedrech to prostě pořád drží. Proto jsem taky musela řešit mnohem víc to pití 😒 Je fakt, že džusík zabral, ale voda by byla lepší 😉 (a levnější)

sova33
24. srp 2011

@mery83 To určitě, meloun je na tohle dobrý.

mery83
24. srp 2011

@sova33 A nezkoušíš odšťavňovat?Třeba by to malýmu chutnalo?Nevíš nějaký trik jak mám malé pitíčko dát,zkoušela jsem flašku,hrneček ale z ničeho to nechce. 😢

sova33
24. srp 2011

@mery83 Odšťavnovat začneme, zatím jsem mu šťávu nedávala.
Koupila jsem učící hrneček NUK, nejdřív si s ním spíš hrál, ale pak přišel na to, že z toho něco může téct. A když to byl ten džusík, co mu zachutnal, tak najednou dokázal sám vypít třeba půl deci. Jinak mám ještě jednu lahvičku, kde to pítko ale teče, takže z té mu dávám třeba v noci.
Nebo zkus aspoň trochu po lžičkách 🙂

imzadi
24. srp 2011

@sova33 uz zkousis davat jine prilohy krom brambor? jako ryze, testoviny, kuskus?? kdy se to ma zacit davat a jak vlastne? 😀

sova33
24. srp 2011

@imzadi Ahoj, ještě jsem to nezkoušela, ale teď právě uvažuju o rýži. Ale jak na to zatím nevím. Jestli to rozmixovat? Nebo hodně povařit a jen pomačkat?
A s těstovinami a kuskusem počkám na další měsíc, mám pocit, že teď furt jenom přidávám něco nového 😀 Teď rávě zkoušíme broskev. a pozítří asi ten lilek. Ty jsi ho už dělala, že?

lucy222
24. srp 2011

@imzadi
@sova33 jeee,tak ryzi uz jsme zkousely a na rozdil od brambor uspech - ja ji trochu rozvarila, nechala v ni trosku vodu,ve ktere se varila a rozmixovala jsem to - do toho ovocnou presnidavku a jak ji smakovalo 😅
jeste to zkusim nekdy se zeleninou...
Ja spis ted resim jogurt - od kdy? 7.mesic? A vaham mezi bilou Hollandii a jogurtem reckeho typu-vzala jsem jeden na ochutnani a je vyborny. Ta Hollandie ma sice v sobe zive kultury, ale tohla ma 10 gr tuku, je hodne husty a pri tom jemny a hlavne-je to zakysany vyrobek.... 🙂

imzadi
25. srp 2011

@sova33 ten nas vubec nechce syrove ovoce 😠 a lilek uz probehl, poradne vydlabej ta seminka, at ho to nezlobi...

@lucy222 takovej nakyp jo?🙂 dik ... a ten jogurt me taky zajima...ale myslim, ze je na neho jeste brzo...

sova33
25. srp 2011

@lucy222
@imzadi S tím jogurtem jsem vyčetla, že snad od 8 měsíců.
A to syrové ovoce-zkoušela jsi to skleněné struhadlo? Třeba jablko je na něm jako pyré 😎